Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ki mikor (? km-nél) cserélte le az olaját a váltóból, mert olvastam valahol hogy bizonyos váltóknál 105000km nél más váltónál nem írja és valamelyiknél korábban kell cserélni, én nem tudom hogy az enyimbe volt e már mert használtan vettem és most 147000km nél járok és egyszerű puritán c16nz motorra kapcsolt 5 gangos váltó van rajta?

Illetve ha cserélt milyet töltött bele?

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ki mikor (? km-nél) cserélte le az olaját a váltóból, mert olvastam valahol hogy bizonyos váltóknál 105000km nél más váltónál nem írja és valamelyiknél korábban kell cserélni, én nem tudom hogy az enyimbe volt e már mert használtan vettem és most 147000km nél járok és egyszerű puritán c16nz motorra kapcsolt 5 gangos váltó van rajta?

Illetve ha cserélt milyet töltött bele?

:huh:

Azt nem tudom, hogy a Te autódban kell-e vagy kellett volna-e már váltóolajat cserélni. Nagyon sok F Astra-váltót élettartam feltöltéssel csináltak, ennek ellenére itt a fórumon sokan ajánlják, hogy egy bizonyos kor után megéri a megejteni az olajcserét. Gyári GM sebességváltó olajat ajánlok bele, amelynek az új gyári száma tudomásom szerint 1940182.

Link to comment
Megosztás:

az 1,6 literrel kitörölhetitek...

llenőrizni kell a lukon oldalt az a tuti, ki tudaja mennyi folyik le és mennyi marad benne?

Ha az alsó lemezen leereszted mind kijön!

Amúgy pedig az ellenörző csavarnál sem ott a jó a szint,amikor már éppen kifolyik,hanem a csavar szintje alatt 2 centivel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kéne.

Nekem egy daewoo lanosom van, elvileg f16-os váltó van alatta (hidraulikus a kinyomója a kuplungvillának, meg picit más az áttételezése, a típuskódja meg d16), de a ház az ugyanaz. Olyan kérdésem lenne, hogy a bal oldali féltengelynél a csavar a leengedő? Illetve felül van a rudazat ahol megy bele, mellette egy lélegző csavar, amit kitekerve úgy néz ki hogy van keresztbe egy szintjelző. Én úgy sejtem alul a csavar a leengedő és felül kell beletölteni az olajat (1,8liter) a szintjelzőig. Meg akarnak győzni róla, hogy a felső csavar az semmi, alulról kell csak annyi olajat beletölteni amíg nem kezd kifolyni az olaj (kb 0,5liter).

Én felülről töltöttem bele így 1,8liternél pont az általam szintjelzőnek hitt jelzésig ér az olaj, haverom meg fél éve töltötte alulról fel kb 0,5liter olaj ment bele, és váltócserés az autó. Mintha nem lenne szinkron 3ba és 4be. Egy szakszervízben dolgozó szerelő küldött nekem egy általuk a központból kapott manual részletet és ott is alulról írja a töltést és addig míg ki nem folyik az olaj a töltőcső mellett (opel és daewoo modelleknél)...

Valaki kérem segítsen a magam és barátom érdekében, hogy megy ez az f16-os váltónál (manual, leírás stb)!

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

F13, F15-be mindegyikbe 1.6L asszem (most fejből ezt vágom, de lehet hogy 1.7L) :huh:

Johnny bemásolta a vonatkozó oldalt, de mintha az nem lenne teljes a feltöltési mennyiségeket illetően.

- F10, F13 (1,4/1,6 8 szelepesnél): 1,6 liter

- F15 (általában 1,6 16 szelepesnél): 1,8 liter

- F16, F18, F18+, F20 (1,8/2,0-s motoroknál): 1,9 liter

Az automata sebességváltóban 3 év/45 ezer km vagy 4 év/60 ezer km az előírt csereintervallum váltótól és vezetési körülményektől (sok rövidtáv, illetve hegymenet, utánfutó) függően.

Link to comment
Megosztás:

Johnny bemásolta a vonatkozó oldalt, de mintha az nem lenne teljes a feltöltési mennyiségeket illetően.

- F10, F13 (1,4/1,6 8 szelepesnél): 1,6 liter

- F15 (általában 1,6 16 szelepesnél): 1,8 liter

- F16, F18, F18+, F20 (1,8/2,0-s motoroknál): 1,9 liter

Az automata sebességváltóban 3 év/45 ezer km vagy 4 év/60 ezer km az előírt csereintervallum váltótól és vezetési körülményektől (sok rövidtáv, illetve hegymenet, utánfutó) függően.

F15-ben is 1.6L a feltöltés :huh:

Betöltés az említett felső szuszogócsavarnál!

Kieresztés pedig az alsó dekni levételével. Máshogy nem lehet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.