Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

na ez az ami az én váltómon nincs

95-96 környékén abbahagyták az efféle váltók gyártását, konstrukciós okokból. Ahogy a képeken látszik, a seeger gyűrűt kivéve a nyelestengely hátrahúzható, így le lehet húzni a kuplungot. Ezt úgy oldották meg, hogy a váltó főtengelye lényegében egy cső keresztmetszet. benne pedig a nyelestengely, külső-belső ricnivel összekapcsolva. Ez a használat során kopik, a nyelestengely pedig egy idő után zörögni fog.

Link to comment
Megosztás:

95-96 környékén abbahagyták az efféle váltók gyártását, konstrukciós okokból. Ahogy a képeken látszik, a seeger gyűrűt kivéve a nyelestengely hátrahúzható, így le lehet húzni a kuplungot. Ezt úgy oldották meg, hogy a váltó főtengelye lényegében egy cső keresztmetszet. benne pedig a nyelestengely, külső-belső ricnivel összekapcsolva. Ez a használat során kopik, a nyelestengely pedig egy idő után zörögni fog.

és még javítani is ócsóbb... tiltakoztak a szerelők biztos :huh:

Link to comment
Megosztás:

A sebváltóolaj cseréjénél kell valamilyen tömitést is cserélni? Esetleg valami tömitőanyag(szilikon) elégséges a deklire visszarakáskor? Esetleg maradhat a régi - persze, feltéve ha van mert ezt nem tudom!? :huh:

én mgpasztáztam véknyan

van egy papírtömítés, jóestben egyik oldalról válik el csak :)

Link to comment
Megosztás:

Vagy egyikről sem, ahogy nekem. :huh:

Vegyél egy tubus tömítő pasztát, és azzal rakd vissza. Az a legbiztosabb.

Milyen pasztát használtok ti erre a célra? Nekem a szelepfedéltömítés enged, oda kéne paszta egy új tömítéssel, csak nem tudom, milyen paszta kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Milyen pasztát használtok ti erre a célra? Nekem a szelepfedéltömítés enged, oda kéne paszta egy új tömítéssel, csak nem tudom, milyen paszta kell hozzá.

én ilyen répaszínű sziloplasztféleséget használtam

meg melóhelyen is azt használtuk

rendszerint megfelelő volt

Link to comment
Megosztás:

De mi a NEVE? Kéne vennem, de ha odamegyek a boltoshoz, hogy kérek répaszínű pasztát, legjobb esetben hülyének néz :)

sokfajta van

van Berneres tömítőpaszta..stb...

lényeg hogy 100fokig legalább hőálló legyen :huh:

de ha megmondod mihez kell fognak adni, de szerintem a sima sziloplaszt is jó.

Link to comment
Megosztás:

érvek ellenérvek a csavaros megoldásra, a stift helyett?

Ellenérv.: esetleg gyengébb a csavar minősége értsd úgy hogy jobban kopik, de ez sem biztos, mert ahogy írtam a nyáron vett stiftemen már látszik a kopás. A régi gyári stift fényes rugós acél, amit vettem meg sima vas, a belselyében egy szál rugóval, hogy ki ne csússzon.

Érv.: felfúrod a 6-os felét is 8-as ra, és akkora csavart kell venni bele, aminek a nyaka a megfelelő hosszon már nem menetes. Önzáró anya a végére, az ára kb. tizede a stiftének.

Link to comment
Megosztás:

Ellenérv.: esetleg gyengébb a csavar minősége értsd úgy hogy jobban kopik, de ez sem biztos, mert ahogy írtam a nyáron vett stiftemen már látszik a kopás. A régi gyári stift fényes rugós acél, amit vettem meg sima vas, a belselyében egy szál rugóval, hogy ki ne csússzon.

Érv.: felfúrod a 6-os felét is 8-as ra, és akkora csavart kell venni bele, aminek a nyaka a megfelelő hosszon már nem menetes. Önzáró anya a végére, az ára kb. tizede a stiftének.

a 8.8-as acélcsavar azért már nem kopik olyan erősen. 5.6-os annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.