Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen váltó van abban az Opel Astra Caravan F-ben amiben X14nz motor van? A sebváltón a következő feliratok vannak? 90400197 , 0081226 , P628-7 . Arra lennék kíváncsi, hogy a valtó F13, F14 vagy stb..

Azért érdekelne mert a jobb oldalon ahol kijön a hajtás a sebváltóból ott ömlik az olaj, és a jobboldali féltengely lötyög.

A szerelő szerint cserélni kéne a sebváltót. Reménykedem benne, hogy van más megoldás is. Erről mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen váltó van abban az Opel Astra Caravan F-ben amiben X14nz motor van? A sebbváltón a következő feliratok vannak? 90400197 , 0081226 , P628-7 . Arra lennék kíváncsi, hogy a valtó F13, F14 vagy stb..

Próbálj alálesni a váltókulisszának ahol bemegy a váltóba.:

P6090001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen váltó van abban az Opel Astra Caravan F-ben amiben X14nz motor van? A sebváltón a következő feliratok vannak? 90400197 , 0081226 , P628-7 . Arra lennék kíváncsi, hogy a valtó F13, F14 vagy stb..

Azért érdekelne mert a jobb oldalon ahol kijön a hajtás a sebváltóból ott ömlik az olaj, és a jobboldali féltengely lötyög.

A szerelő szerint cserélni kéne a sebváltót. Reménykedem benne, hogy van más megoldás is. Erről mi a véleményetek?

Valószínűleg F13W4.18. Emiatt nem kell mindjárt váltót cserélni, a szimmering a kihajtásnál cserélhető (nekem is nemrég volt cserélve), és a féltengely (ill. a csukló) is cserélhető. A bal első kerék felől benézve (leginkább a kerék levétele után) a váltó oldalán van használhatóbb felirat, azt írd le (elég nehezen látható).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Váltó oldalán lévő szám: 11482 W394

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090802/100_38...ltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090802/100_38...ltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Zotya975 ott ahol te írtad nincs semmi szám:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090802/100_38...ltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Fpepe, F13W4.18ban mit jelent a 4.18?

A 4.18 a végáttételt jelenti, de ahogy látom, nálad ez 3.94, úgyhogy neked sztem F13W3.94 a váltód.

Link to comment
Megosztás:

De akkor az nem baj, hogyha 3,94 végáttéles helyett mondjuk 4,18ast veszek?

Biztos, hogy váltót kell cserélnem, mert, ha leveszem az első kereket és megforgatom a tengelyt akkor lehet érezni, hogy néhol megakad.

Lehet csak a féltengelycsukló miatt.

A 4.18-assal kicsit csökkenne a végsebesség, viszont nyomatékosabb lenne némileg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Következő gonddal fordulok hozzátok hátha tud valaki seiteni.

2-est nagyon nehezen veszi most már, néha csak 3.ra teszi be.

1-ből még ugyahogy betudom gyömöszölni de 3-4-5-böl már eléggé kinosan.

Kiprobáltam a Gyikba leirt "váltórudazat beállitást" de semmi javulás nem történt.

C16NZ

astra f i

93-as

1.6

irtak már valamit hogy cseréljek ki de nemtudom hol keressem.

ha valaki tud egy kis bövebb infot a javitásrol, hálásan köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Következő gonddal fordulok hozzátok hátha tud valaki seiteni.

2-est nagyon nehezen veszi most már, néha csak 3.ra teszi be.

1-ből még ugyahogy betudom gyömöszölni de 3-4-5-böl már eléggé kinosan.

Kiprobáltam a Gyikba leirt "váltórudazat beállitást" de semmi javulás nem történt.

C16NZ

astra f i

93-as

1.6

irtak már valamit hogy cseréljek ki de nemtudom hol keressem.

ha valaki tud egy kis bövebb infot a javitásrol, hálásan köszönöm.

Próbáld meg ezt a stiftet kicserélni, tavaly 650 forintért vettem, kiviteltől függően lehet hogy 2 van bent.

PB090037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a stiftet de semmiváltozás nem történt ugyanolyan maradt :huh:

Egyéb ötlet? müanyag cuccok nem lehetnek közvetlen a váltonál ami befojásolja?

Vagy esetleg az az összekötő fekete müanyag két végén kupola szerü csatlakozoval a motortérben?

De, azt a fekete összekötőt is lehet cserélni, olyan 2-3 ezer forint. De az az igazság, hogy akit eddíg hallottam annak mind látványos javulást hozott a stift csere, és a váltórudazat beállítás. A stift csere után elvégezted a beállítást mégegyszer?

Link to comment
Megosztás:

De, azt a fekete összekötőt is lehet cserélni, olyan 2-3 ezer forint. De az az igazság, hogy akit eddíg hallottam annak mind látványos javulást hozott a stift csere, és a váltórudazat beállítás. A stift csere után elvégezted a beállítást mégegyszer?

Nem csináltam meg ujra, de viszont levettem a szoknyát a váltorol éslereszeltem kicsit a váltokaron lévő bal oldali müanyag részből ami nekinyomodik 1-es 2-es váltásnál egy müanyag falhoz, láss csodát jobb lett, igaz majd menet közbe jobban megnézem késöbb.

Lehet van valamiköze hogy balra tolásnál most 2-3 mm -el tovább megy és igy a jó?

Link to comment
Megosztás:

Nem csináltam meg ujra, de viszont levettem a szoknyát a váltorol éslereszeltem kicsit a váltokaron lévő bal oldali müanyag részből ami nekinyomodik 1-es 2-es váltásnál egy müanyag falhoz, láss csodát jobb lett, igaz majd menet közbe jobban megnézem késöbb.

Lehet van valamiköze hogy balra tolásnál most 2-3 mm -el tovább megy és igy a jó?

Na azt nem kellett volna. Csak be kellett volna állítani a váltód és most tökéletes lenne. :huh: Azért lett jobb, mert gyakorlatilag most "állítottál" a váltón.

Link to comment
Megosztás:

Na azt nem kellett volna. Csak be kellett volna állítani a váltód és most tökéletes lenne. :huh: Azért lett jobb, mert gyakorlatilag most "állítottál" a váltón.

De azt már megcsináltam egyszer igaz még stift elött de mikor kivettem a stiftet semmit nem mozdult el a rudazat ja és a stift is jó állapotban volt

Link to comment
Megosztás:

Nem csináltam meg ujra, de viszont levettem a szoknyát a váltorol éslereszeltem kicsit a váltokaron lévő bal oldali müanyag részből ami nekinyomodik 1-es 2-es váltásnál egy müanyag falhoz, láss csodát jobb lett, igaz majd menet közbe jobban megnézem késöbb.

Lehet van valamiköze hogy balra tolásnál most 2-3 mm -el tovább megy és igy a jó?

Igen, azért lehet, de annak biztos, hogy oka van. Valaminek megnőtt a holtjátéka abban a rendszerben. Amikor ezt a lereszelést csináltad, kivetted a váltókart a helyéről? Van egy gumigyűrűje, amivel a rudazatnak átadja a mozgást, az szokott még kopott lenni, és ekkor eléggé lötyög a kar. Javítása: a gumigyűrűt kipiszkálod a horonyból, alátekersz pár menet szigszalagot, gumigyűrű vissza, és kipróbálod. Ha még lötyög, még kell alátekerni.

Link to comment
Megosztás:

Na azt nem kellett volna. Csak be kellett volna állítani a váltód és most tökéletes lenne. :lol: Azért lett jobb, mert gyakorlatilag most "állítottál" a váltón.

Igen, most ugyanazt csinálta, mint a váltóbeállítás, csak mivel leszedett a műanyagból, ezentúl csalni kell a beállítással is. Az az összekötö nekem is kéne, de mindíg elmarad. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen, azért lehet, de annak biztos, hogy oka van. Valaminek megnőtt a holtjátéka abban a rendszerben. Amikor ezt a lereszelést csináltad, kivetted a váltókart a helyéről? Van egy gumigyűrűje, amivel a rudazatnak átadja a mozgást, az szokott még kopott lenni, és ekkor eléggé lötyög a kar. Javítása: a gumigyűrűt kipiszkálod a horonyból, alátekersz pár menet szigszalagot, gumigyűrű vissza, és kipróbálod. Ha még lötyög, még kell alátekerni.

Igen eléggé kotyog majd akkor azt is megcsinálom köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.