Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Ettől féltem,hogy ezt mondod.... :D

Megpróbálom,kösz szépen!

Ha neked is olyan, mint nekem, akkor az nem egy sima stift, hanem van egy nyaka, ami a váltóboltra van rákattintva, ez tartja a helyén. Oda viszont már simán hozzáférsz, csak a szoknyát kell leszedni! Lehet nem látszik a zsírtól annyira, tapogasd ki, a "golyó" fölött van rögtön!

Link to comment
Megosztás:

Én mezei irodai tűzőgéppel. A kézifékkarét viszont már nem tudtam az irodaival. :)

igen,a kézifékkaréval küzdöttem,de feladtam,kivágtam a rögzítő füleknél és ott rögzült,bepattintottam és jó lett...

váltónál a keretet lefürészeltem kb 2cm lett,azt vitte az irodai tűzőgép..

remélem a hátramenet nem fogja kikoptatni idő előtt :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrég lett kuplungozva a verda és arra lennék kiváncsi hogy miért van a köv. jelenség! Kb 1-2 napig nem megyek vele majd a 3-dik napon kuplung benyom beindít, lüke be és engedem vissza a kuplungot nem történik semmi majd egyszer csak megfogja és kattan egyet. Utánna tökéletes többször nem csinál ilyet! Csak mindig elsőnek. Ez miért van? Letapad a Tárcsa.. ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrég lett kuplungozva a verda és arra lennék kiváncsi hogy miért van a köv. jelenség! Kb 1-2 napig nem megyek vele majd a 3-dik napon kuplung benyom beindít, lüke be és engedem vissza a kuplungot nem történik semmi majd egyszer csak megfogja és kattan egyet. Utánna tökéletes többször nem csinál ilyet! Csak mindig elsőnek. Ez miért van? Letapad a Tárcsa.. ?

Csapágyat és bowdent is cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrég lett kuplungozva a verda és arra lennék kiváncsi hogy miért van a köv. jelenség! Kb 1-2 napig nem megyek vele majd a 3-dik napon kuplung benyom beindít, lüke be és engedem vissza a kuplungot nem történik semmi majd egyszer csak megfogja és kattan egyet. Utánna tökéletes többször nem csinál ilyet! Csak mindig elsőnek. Ez miért van? Letapad a Tárcsa.. ?

Ha letapadna akkor inkább nem oldana azaz nem tudnád sebességbe rakni mert csak recsegne. Vagy a bowdened vagy a kinyomó szerkezet akad. Hogy miért csak elsőre... hát ez jó kérdés.

Link to comment
Megosztás:

Ha letapadna akkor inkább nem oldana azaz nem tudnád sebességbe rakni mert csak recsegne. Vagy a bowdened vagy a kinyomó szerkezet akad. Hogy miért csak elsőre... hát ez jó kérdés.

Kompletten lett cserélve! Szerkezet + tárcsa + csapágy (Sachs)

Bowden nem lett cserélve! Várok vele hátha megszűnik!

Link to comment
Megosztás:

Kompletten lett cserélve! Szerkezet + tárcsa + csapágy (Sachs)

Bowden nem lett cserélve! Várok vele hátha megszűnik!

Most a köv volt a jelenség! Lehet hogy ez volt a baj! Sebességbe hagytam az autót pár napra! Lementem nem indítottam be csak kuplung benyom és megpróbáltam kivenni sebességből! Nem bírtam! Állítottam a kuplung bowdenen és próba újra! Gond nélkül ki bírtam venni! Majd kitoltam a garázsból beindít és indulás és nem volt az a jelenség hogy letapadt volna! Most a kuplung pedál kb egy vonalban van a fék pedállal! Eddig a fékpedál alatt volt bőven! Mondjuk nem tom mennyire kellene beállítani hogy jó legyen de így most jó! Mondjuk lehet a könyviben benne van.

Link to comment
Megosztás:

Most a köv volt a jelenség! Lehet hogy ez volt a baj! Sebességbe hagytam az autót pár napra! Lementem nem indítottam be csak kuplung benyom és megpróbáltam kivenni sebességből! Nem bírtam! Állítottam a kuplung bowdenen és próba újra! Gond nélkül ki bírtam venni! Majd kitoltam a garázsból beindít és indulás és nem volt az a jelenség hogy letapadt volna! Most a kuplung pedál kb egy vonalban van a fék pedállal! Eddig a fékpedál alatt volt bőven! Mondjuk nem tom mennyire kellene beállítani hogy jó legyen de így most jó! Mondjuk lehet a könyviben benne van.

Pl. a kormánytól mérve a kuplungpedál kiengedett és benyomott állapota között 13-14cm különbségnek kell lenni.

Link to comment
Megosztás:

Most a köv volt a jelenség! Lehet hogy ez volt a baj! Sebességbe hagytam az autót pár napra! Lementem nem indítottam be csak kuplung benyom és megpróbáltam kivenni sebességből! Nem bírtam! Állítottam a kuplung bowdenen és próba újra! Gond nélkül ki bírtam venni! Majd kitoltam a garázsból beindít és indulás és nem volt az a jelenség hogy letapadt volna! Most a kuplung pedál kb egy vonalban van a fék pedállal! Eddig a fékpedál alatt volt bőven! Mondjuk nem tom mennyire kellene beállítani hogy jó legyen de így most jó! Mondjuk lehet a könyviben benne van.

Itt is van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most a köv volt a jelenség! Lehet hogy ez volt a baj! Sebességbe hagytam az autót pár napra! Lementem nem indítottam be csak kuplung benyom és megpróbáltam kivenni sebességből! Nem bírtam! Állítottam a kuplung bowdenen és próba újra! Gond nélkül ki bírtam venni! Majd kitoltam a garázsból beindít és indulás és nem volt az a jelenség hogy letapadt volna! Most a kuplung pedál kb egy vonalban van a fék pedállal! Eddig a fékpedál alatt volt bőven! Mondjuk nem tom mennyire kellene beállítani hogy jó legyen de így most jó! Mondjuk lehet a könyviben benne van.

Nálam felette van kicsivel, de alatta volt az úgy biztosan nem volt jó. Ha most szintben van és rendesen old, recsegés nélkül megy a sebváltás és ha még az a 13-14cm is megvan akkor tuti jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is vettem egyszer drága pízért Sachs (-nak árult...) szettet, használtam kb egy évet se, aztán motorcserénél inkább a 12 éves gyári szettet tettük vissza, mert jobb állapotban volt. Mondjuk megjegyzem, ez 2 éve volt, a gyári még mindig jó :lol: )

Dettó. :D A gyári cuccommal semmi baj, csak a kinyomócsapágy akar széthullani. :D

Link to comment
Megosztás:

Váltórudazat beállításnál kivettem azt a gumi dugót majd beraktam az 5-ös fúrószárat a méret megfelelő volt ,kérdés hogy most akkor ez így jó e vagy sem kell e állítani? mert azt olvastam hogy tekergetni kell amíg be nem tudjuk nyomni a fúrószárat.? viszont ha jó akkor vajon miért nehéz az 5dikbe rakni a váltót??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.