Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Én úgy tudom igen. De ha tévedek, valaki úgyis a fejemre koppint . :)

Köszi szépen!

Mert ma szereltem be C16NZ-be egy C14SE féltengelyt! Minden jó volt vagy 10 percig, de kiugrott a váltóból a bal oldali! Vajon miért lehet? Rosszul tehettem be a helyére, előfordulhat?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, én is erre gondolnék, mert 10 percig jó volt bármerre is fordítottam a kormányt, egyszer csak kattant egy kicsit és sehová tovább!

Lehet.

Mikor kuplungoztuk, cseréltünk egy gumiharangot is az egyik féltengelyen. A haverom visszanyomta amennyire tudta, majd csáposon megnéztük hogy rendesen lehet-e váltani vele, meg megjárattuk a kerekeket is. Ezután ért meglepetésként hogy olaj feltöltésnél folyik a féltengelynél a cucc... Gyorsan vissza lett nyomva a helyére, és egy határozott kattanással jelezte is. Azóta nincs vele probléma.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem ezzel az alkatrésszel lenne a problémám, nem tudom lehet-e valamivel helyettesíteni, de eléggé pontatlan most a váltó, elméletileg szétesni nem fog, de azért jobb lenne valahogy megoldani. a komplett mechanika elég drága, szal jobb lenne cserélni. Ha valakinek van valami ötlete akkor kérem jelezzen :) Köszi előre is

http://kepfeltoltes.hu/view/130507/20130429430_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130507/20130429429_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

remélem valamelyik link látszódni fog...

Link to comment
Megosztás:

Általában elég a stiftet vagy stifteket cserélni ha nem javul akkor a dupla faudi fejes fakate műanyagot. A váltóbeállítást már próbáltad?

Nem a stiftekkel van a bajom, hanem hogy ez a fekete műanyag el van törve, és kotyog a váltómechanika, magyarul a fekete műanyag kellene, csak sehol nem találok ilyet, kompletten bontóban 5e Ftért kapnék, de nekem csak az a műanyag/gumi valami kell. Nem lehet valahonnan megrendelni? Vagy van ennek valahol külön cikkszáma?

Link to comment
Megosztás:

Ezen már én is gondolkodtam :D

Na de szeretném h minden jó legyen, jobb a régebbi fajta váltórudazat? vagy ez a jobb? Nem is értem miért variálták meg ennyire....

Van olyan amibe csak egy stift megy, aztán van amibe kettő, de nem tudom lehet-e cserélgetni a két típust. Konkrétan az gumi alkatrész nem? Keresel egy játszóteret és a homokozó traktorgumijából kifürészelsz egy bordát. Ha műanyag akkor meg kellene egy kis tömb damanit.

Link to comment
Megosztás:

Nem azért, de a Csergőnél simán lehet kapni azt a gömbfej-összekötő rudat. Ráadásul csak a végei vannak műanyagból a köztes rész fém. Pár ezer forint és rengeteget segít a lötyögésen, pláne, ha a fémstiftet is kicseréled kicsit arrébb. Kb 5000 pénzből újítottam fel tavaly a váltómechanikát és nagyon jó lett, 1000%-ig megérte a pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.