Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Szimering megvéve :D . Most pont nem volt az olcsóbbikból (300Ft),úgyhogy jó drágát kap (1000Ft),remélem örök élet +1 év :D .

Meglásd meghálálja, amíg nálad lesz nem lesz ezzel problémád. Csak előtte mosdd le a dzsuvát róla, nehogy kosz kerüljön a váltóba. :D

Link to comment
Megosztás:

nekem brigivel lejött szépen a váltórol az olaj és csak sterimoval csináltam.

bár ez igen retkes már :S

de brigivel befujja, megpiszkálgatja megint egy kis brigi

és veretheti le

max megcsinálja többször

gőzborotva annyira nemgyakori

A kutakon, ahol van mosó, általában van. :D

Link to comment
Megosztás:

az gőzborotva???

én azt hittem az valamivel komolyabb, én legalábbis melegvizes sterimonak néztem az automosós "valamit"

lehet nemjo kutakon jártam, de szerintem az még nem gőzborotva.

bár gőzborotvát se láttam még :D

de a mosóba ahol gyakon is vagyok besegíteni az öregnak néha ott sterimo van, és ugyan az szinte mint a kúton van, csak ebbe hideg a víz, de azon is van fűtőrész...

javitsatok ki, okosítsatok meg :D

Link to comment
Megosztás:

az gőzborotva???

én azt hittem az valamivel komolyabb, én legalábbis melegvizes sterimonak néztem az automosós "valamit"

lehet nemjo kutakon jártam, de szerintem az még nem gőzborotva.

bár gőzborotvát se láttam még :D

de a mosóba ahol gyakon is vagyok besegíteni az öregnak néha ott sterimo van, és ugyan az szinte mint a kúton van, csak ebbe hideg a víz, de azon is van fűtőrész...

javitsatok ki, okosítsatok meg :D

lehet, hogy neked van igazad. :D Bár a sterimobban úgy hiszem van mosószer adagolás is.

Link to comment
Megosztás:

Én ma akartam kicserélni a stifteket,de nem jöttem rá,hogy lehet oldani :D . Vagy ilyen csapszeg szerű okosság lehet? :D

http://kepfeltoltes.hu/080316/1_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na,tegnap sikerült kiszedni. De csak az egyiket,a másikhoz fúró kellett volna,mert fixen van belerakva. Ahonnan az a 2 kis köröm tart ellen,hogy ne lehessen kihúzni,nekiálltam kalapálni. Ennek hatására az egyik oldali pöcök visszahajlott,a másik viszont befért a tengely mellé a lyukba. Ami kint maradt,azt letörtem,és akkor már ki lehetett ütni a helyéről a stiftet. Az új szimeringet most nem raktam be,úgyhogy megint szét kell majd szedni,akkor cserélem a másikat is. Most már jól veszi a kettest,a hármas is jobb lett,de ahogy elnéztem,más is eléggé mozog ott a rudazatban,jó lenne valahogy szétbombázni. Jövő héten olajcsere is lesz a váltóban,így jó darabig le lesz róla a gond :D .

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, a pedálfelfüggesztés minden típusnál ki van építve, ez nem lehet nagy ügy. Különbözhet a komputer? Egy off modell kapcsán olvastam átalakításról, nem hangzott vészesnek, egy segítőkész autószerelővel meg lehet oldani. Amire kiváncsi lennék, mekkora átalakítást igényelne az illesztéseknél, esetleg rögzítéseknél?

Elég ritka az 1.8-as F Astra, a legtöbb autováltós... :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyire problémás egy automata váltót manuálisra cserélni? Csinált már ilyet vki?

Szerintem is felejtős.Az egyik haveromnak volt régebben a mániája.A mostani az,hogy jobbkormányos autót alakítsunk át balkormányosra.Nem bírja megérteni,hogy ez nem Lego,hogy csak lepattintom innen,oda meg rápattintom... :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves Kartársak

Cserélt már valaki közülletek csapágyakat a váltóban? Mert van egy tartalék váltóm, amit beszerelés előtt szeretnék rendbeszedni nehogy menet közben derüljön ki, hogy zörögnek a benne csapágyak . A mostani alapjáraton igen hangosan "kopog", kiemelt kuplungnál viszont megszűnik a zaj.

Jól jönne valami méret, vagy csapágyszám ha van valakinek a birtokában.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nem olcsóak bele a csapágyak, és spécik is vannak benne.

Valamint amiért érdemes szakival rendbe szedetni, az az, hogy a csoporttengely is kopik a csapággyal pl. (nincs saját perselye).

Szal nem olcsó művelet lesz, ha tényleg belevágsz.

Az igazság az hogy Kb. két éve lett kiszedve egy autóból és azóta nincsen benne olaj sem. Gondolom ez nem tesz túl jót a tartalmának, ezért gondoltam a szétszedésére.

Ahogy a mesterem mondta annó: " Levetkőztettem, de most mit csináljak vele?" ha már szétszedtem akkor nem nagy dolog kicserélgetni őket.

Az biztos, hogy a mostanival kell valamit csinálnom, mert minden egyéb zajforrást elnyom. (Még a rádiót is :D )

Link to comment
Megosztás:

Nem gond az állás, ha nem jutott bele víz meg piszok :D

Csak azért mondtam a szakit, mert ha már csapágy csere érett a váltó, akkor általában a

csoporttengely vége is el van kopva, és arra nekik van valami megoldásuk (lehet hogy túlméretes csapágy

+ gépmunka).

Link to comment
Megosztás:

Nem gond az állás, ha nem jutott bele víz meg piszok :D

Csak azért mondtam a szakit, mert ha már csapágy csere érett a váltó, akkor általában a

csoporttengely vége is el van kopva, és arra nekik van valami megoldásuk (lehet hogy túlméretes csapágy

+ gépmunka).

Egy kis esztergálás nem probléma, de ha marni kell, még azt is meg tudom oldani. Sőt még betétet is fel tudunk rá tenni, ha nagyon kopott a csapágy illesztés. :D

A difit nem akarom bántani, mert ahhoz nem érzek affinitást, Emlékeim szerint nem volt vele különösebb gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.