Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő próbléma megondásában kérem a segítségeteket: 1.4-es G Astrám klímaberendezése egyik napról a másik megadta magát. Eddigi vizsgálódásaim alapján arra jutottam, hogy a klímakompresszor kuplungja nem kap feszültséget. Kapcsolási rajz alapján két dologra tippelek. Egyik a reléje, másik egy elektronikus egység amit a rajz motorhűtésmodulnak jelöl. Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol találom ezeket az eszközöket, mert a kocsi leírása ezt nem jelzi.Bármilyen egyéb segítséget szívesen fogadok.

Köszi:

  Bara

Évjárat? Mert ez ebben az esetben fontos...úgy tudom csak 2000-ig volt hűtés modul, azt pedig a bal első sárvédőben találod az ablakmosó tartály mellett (ha alá nézel a kocsinak akkor látni lehet)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szeva!

Nem akarok senkibe belekötni, csak mesélem.

Kocsim: 1,4 -es 2002-es 5 ajtós kocsi klímával.

,,Minden" működik benne, klíma, belső keringetés- kapcsoló- visszajelző, -motor stb.

DE

mióta megjött a hideg, elsőrangúan párásodnak ám az ablakok. :P

Beállítom ablakfűtésre, meleg levegőre akkor 2 fokozaton le bírja takarítani. Kivéve persze a hátsó ajtók ablakait....azzal nem bír.

Ha az egész utastér bemelegszik akkor lassan oszladozni kezd....

Idegesít rendesen, mert ezt már 2 személynél csinálja. Mi lesz 4 nél?

Én elkönyveltem, hogy ez van. Majd elmúlik tavasszal.

(Páramentesítőt próbáltam anno a Corsámnál , de nem tetszett igazán.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő próbléma megondásában kérem a segítségeteket: 1.4-es G Astrám klímaberendezése egyik napról a másik megadta magát. Eddigi vizsgálódásaim alapján arra jutottam, hogy a klímakompresszor kuplungja nem kap feszültséget. Kapcsolási rajz alapján két dologra tippelek. Egyik a reléje, másik egy elektronikus egység amit a rajz motorhűtésmodulnak jelöl. Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol találom ezeket az eszközöket, mert a kocsi leírása ezt nem jelzi.Bármilyen egyéb segítséget szívesen fogadok.

Köszi:

Bara

Ha megadod a gép adatait, megkeresem neked a TIS-ben.

Link to comment
Megosztás:

Tommyka, cseréld ki a pollenszűrőt és/vagy check a belső keringetést is!

Köszi, de nem erőltetném!

Most cserélték az összes szűrőt! (3hónapja)!!!!

Nem akarok havonta szűrőt cserélni! Pléne, hogy eddig eső sem volt!!!! Pára sem akkor mi lesz télen?

Bár lehet tényleg az lenne a megoldás.

A keringetéssel nincs gond Szerviz szerint.

Tehát nem tudom.....

_________________

Link to comment
Megosztás:

Bár....

ha átcsesztek a szervízben és ,,csak számlán " cserélték a szűrőt........

Talán még is megpróbálom!

:twisted:

A leírásod alapján azért sztem nincs akkora gond. Ha jól értem, a hátsó oldalablakokkal van gond csak, ugye? Azokat nekem is csak 3-ason vagy inkább csak 4-esen szedi csak le, és akkor sem rögtön. Bár az igaz, hogy talán 2 személynél még nem szoktak annyira párásodni nekem a hátsó oldalablakok, inkább 4 személynél... Bár franc tudja, annyira nem is figyeltem 2 személynél.

Link to comment
Megosztás:

Bár....

ha átcsesztek a szervízben és ,,csak számlán " cserélték a szűrőt........

Talán még is megpróbálom!

:twisted:

igen, én is ugy hallottam, hogy a márkaszervizekben lopkodják a kupakokat, és a pollenszürőket is ellopják...

szar világot élünk........

:? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem ez életem legnagyobb gondja.

Már csak azért sem akadok fenn rajta túlzottan, mert haverom Omegája dettó ilyen, Zafíránál is láttam már hasonlót....

Nagy felület gondal jár.

A kis Corsában nem volt ilyen gond!

Persze volt olyan, hogy éjszaka 2 személy fél óra alatt úgy ,,belihegte" hogy folyt a víz az ablakokon....

:D :D

Rég volt...szép volt.....talán igaz volt......

Tehát én elfogadom így ahhogy van. Csak azért írtam le mindezt, mert aki tökéletességet vár annak ezt szervízben elég költségesen mondják el ugyan így.

:P

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy hol találom a pszűrőt és azt hogy kell kiszedni egy G Astrából? A szokásos gondom van nekem is, mint ahogy itt olvasom, másoknak is, párásodik és cefet büdös. Előre is köszi a segedelmet :lol:

Üdv, Gyugyó

Keress rá! Már nagyon sok hozzászólás volt ebben az ügyben, még szerintem fotók is voltak feltéve.

Röviden: kesztyűtartó ki, utána balszélen fenn függőleges helyzetben egy kb. 7x25 cm-s fedél, amit és/vagy csavarok ill. acél körmöcskék fognak. Fedél le, szűrő ki, új szűrő be (elsőre ez nagyon nagy szopás), kesztyűtartó vissza.

Kell hozzá: torx bit vagy csavarhúzó, fogó, csavarhúzó körmöcskékhez, zseblámpa, hajlékony derék, türelem.

Link to comment
Megosztás:

Keress rá! Már nagyon sok hozzászólás volt ebben az ügyben, még szerintem fotók is voltak feltéve.

Röviden: kesztyűtartó ki, utána balszélen fenn függőleges helyzetben egy kb. 7x25 cm-s fedél, amit és/vagy csavarok ill. acél körmöcskék fognak. Fedél le, szűrő ki, új szűrő be (elsőre ez nagyon nagy szopás), kesztyűtartó vissza.

Kell hozzá: torx bit vagy csavarhúzó, fogó, csavarhúzó körmöcskékhez, zseblámpa, hajlékony derék, türelem.

na és még mi kell??? hát uj pollenszürő!!! :lol:

amit csak kiszerelés után tudsz megvenni, mert kettő fajtát tettek bele!

Link to comment
Megosztás:

Keress rá! Már nagyon sok hozzászólás volt ebben az ügyben, még szerintem fotók is voltak feltéve.

Röviden: kesztyűtartó ki, utána balszélen fenn függőleges helyzetben egy kb. 7x25 cm-s fedél, amit és/vagy csavarok ill. acél körmöcskék fognak. Fedél le, szűrő ki, új szűrő be (elsőre ez nagyon nagy szopás), kesztyűtartó vissza.

Kell hozzá: torx bit vagy csavarhúzó, fogó, csavarhúzó körmöcskékhez, zseblámpa, hajlékony derék, türelem.

Keress rá! Már nagyon sok hozzászólás volt ebben az ügyben, még szerintem fotók is voltak feltéve.

Röviden: kesztyűtartó ki, utána balszélen fenn függőleges helyzetben egy kb. 7x25 cm-s fedél, amit és/vagy csavarok ill. acél körmöcskék fognak. Fedél le, szűrő ki, új szűrő be (elsőre ez nagyon nagy szopás), kesztyűtartó vissza.

Kell hozzá: torx bit vagy csavarhúzó, fogó, csavarhúzó körmöcskékhez, zseblámpa, hajlékony derék, türelem.

Szia!

Köszi a gyors választ.Szűrő megvan, mind a kettő méret és amelyik nem passzol, azt visszaveszik. Csillaggarázsban fogom csinálni, hideg mutatvány lesz. :lol: Ez van. Már csak azt kérdezném, hogy mi a neve annak a spray-nek, amivel a szellőző járatokat lehet befújni?

Előre is köszi :lol:

Üdv Gy

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a gyors választ.Szűrő megvan, mind a kettő méret és amelyik nem passzol, azt visszaveszik. Csillaggarázsban fogom csinálni, hideg mutatvány lesz. :blink: Ez van. Már csak azt kérdezném, hogy mi a neve annak a spray-nek, amivel a szellőző járatokat lehet befújni?

Előre is köszi :)

Üdv Gy

Van egy Motip nevű, ha jól emlékszem, ezt használtam én. Ez hab állagú, Tescoban is kapható egy hosszú műanyag cső tartozékkal együtt. Illetve van egy másik, amit ha jól emlékszem npasi használt, ez asszem vmi spray-szerű.

Link to comment
Megosztás:

Van egy Motip nevű, ha jól emlékszem, ezt használtam én. Ez hab állagú, Tescoban is kapható egy hosszú műanyag cső tartozékkal együtt. Illetve van egy másik, amit ha jól emlékszem npasi használt, ez asszem vmi spray-szerű.

:blink: :D :) erre emlékszem-...., utána volt, hogy nem müködött a magnód. ugye?? :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

A következő dolog miatt kérném a segítségeteket: Ma hajnalra itt nálunk lement a hőmérséklet 0 alá!

Így megint jön a rémálom, a párásodás!

A pollenszűrő zsír új benne, és hiába állítom, hogy a szélvédőre mennyen a fűtés nem nagyon szedi le a párát!

Az első szélvédőt is csak alul fűti le ott ahol éri a meleg levegő, oldalt meg fenn már nem!

Az oldal ablakok is tiszta párásak!

Várom valakitől a megoldást! Rossz lenne így még egy tél!

Az autó: Astra G, 1.4, 90LE,1999 Club, 5 ajtós, klímás!

Nekem is ezt csinálja,ha esik az esö. Belsö keringetés kapcs. OK.

egy megoldás van!

Belsö keringetés ki, Klima be, pára le....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ezt csinálja,ha esik az esö. Belsö keringetés kapcs. OK.

egy megoldás van!

Belsö keringetés ki, Klima be, pára le....

Helló LacBp!

Nem értem pontosan amit a belső keringetés kapcsijáról írtál!

Most azzal lenne a gond?

Mert nekem soha nem szokott bekapcsolva lenni!

Köszi

Helló

Link to comment
Megosztás:

Helló LacBp!

Nem értem pontosan amit a belső keringetés kapcsijáról írtál!

Most azzal lenne a gond?

Mert nekem soha nem szokott bekapcsolva lenni!

Köszi

Helló

LacBp itt valószínűleg arra utalt, hogy neki rendben van a belső keringtetés kapcsolója (aminek meghibásodása, belső állásban beragadása sok hasonló esetben oka a túlzott párásodásnak). És nála így is csak a klíma szedi le hatásosan...

Link to comment
Megosztás:

LacBp itt valószínűleg arra utalt, hogy neki rendben van a belső keringtetés kapcsolója (aminek meghibásodása, belső állásban beragadása sok hasonló esetben oka a túlzott párásodásnak). És nála így is csak a klíma szedi le hatásosan...

Sziasztok!

Lehet hogy igazatok lesz ezzel a belső keringetés gombbal.

Tegnap meghallgattam miután benyomtam akkor ad valamiféle hangot, mintha valamit lezárna.

Ez eddig ok!

Aztán megint próbáltam de aztán meg semmi. Olyan mintha néha működne néha nem.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.