Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

de aztán ne kérdezd meg, hogy miért nem szól a duda vagy miért nem megy az irányjelzőm...én már leírtam többször mi erről a véleményem és a tapasztalatom.... :rolleyes:

Nah igen ezek a fránya relék valahogy nem szeretik a wellness antibakteriális habfürdőt <_< Mennyire hálátlanok, ingyen kapják és még meg sem köszönik -_-

Link to comment
Megosztás:

de aztán ne kérdezd meg, hogy miért nem szól a duda vagy miért nem megy az irányjelzőm...én már leírtam többször mi erről a véleményem és a tapasztalatom.... :rolleyes:

Arra ügyelek, hogy ne menjen, csak a hőcserélő, és a jobb oldal kapjon...

Papir vs. aktívszenes?

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Csak sajnos ez tőlem távol van, Szombathely is 70km, szóval akkor már mindegy, hogy hova megyek.

Telefonba 5e körüli összeget mondtak, szóval lehet kevesebb, de akár több is.

Ma felhívtam Őket, hogy időpontot kérjek, mondom bítos ami biztos megkérdem az árat... Lett belőle 6000Ft+ÁFA. Annyiért nem tapogatják asszem, ha máshol 3-4e-ért megcsinálják, csak az a gond, hogy itt zala megyében nem találok semmi normálisat. <_<

A hőcserélőt hogyan érem el legkönnyebben? Gondolom kiveszem a pollenszűrőt, és melyik irányba kell elindulni? Veszek habos tisztítót... -_-

Link to comment
Megosztás:

Arra ügyelek, hogy ne menjen, csak a hőcserélő, és a jobb oldal kapjon...

Papir vs. aktívszenes?

ezt én is kérdeztem nemrég.

a válasz annyi volt, hogyha nagyon büdös helyeken jársz akkor érdemes.

amúgy fölösleges.

kérdeztem a klímás szerelő csávót ő is azt mondta, átlag embernek fölösleges.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátha kapok egy két jó tanácsot...

5 éves az 1,6-os G Astrám, ma átestem egy klíma gáz leengedésen, feltöltésen. Miután ez megvolt, újra nyomást mértek amire azt mondta az ember, hogy túl magas, nem tudja mitől. Szépen működik most a klíma, jól behűt. Annyit mondott, hogy mivel nem megy folyamatosan a hűtő ventillátor csak mikor felmegy a nyomás, ezért azt mondza szerint a klímahűtő ventillátor nem jó. Valóban kell mennie folyamatosan a ventillátornak??? Vagy ez hülyeség. Mondjuk ez a mai történt kellemesebb volt, mert az első csávó aki azt mondta, hogy komprosszer csere....

Járjak még utána, vagy ha műkődik hagyjam?

Köszi aki segít

Évi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátha kapok egy két jó tanácsot...

5 éves az 1,6-os G Astrám, ma átestem egy klíma gáz leengedésen, feltöltésen. Miután ez megvolt, újra nyomást mértek amire azt mondta az ember, hogy túl magas, nem tudja mitől. Szépen működik most a klíma, jól behűt. Annyit mondott, hogy mivel nem megy folyamatosan a hűtő ventillátor csak mikor felmegy a nyomás, ezért azt mondza szerint a klímahűtő ventillátor nem jó. Valóban kell mennie folyamatosan a ventillátornak??? Vagy ez hülyeség. Mondjuk ez a mai történt kellemesebb volt, mert az első csávó aki azt mondta, hogy komprosszer csere....

Járjak még utána, vagy ha műkődik hagyjam?

Köszi aki segít

Évi

ennyi kóklert... :rolleyes: a ventillátorod akkor működik ha a kompresszor felnyomja a nyomást, ha jól emlékszem, akkor I.fokozat 6 vagy 8 bar a második fokozat 12 bar...és akkor megy folyamtosan ha a működése hatására ezt nem tudja lehűteni annyira hogy lejebb jöjjön a nyomás(összébb "essen" a gáz)...ergo a ventillátor nyomást tart, nem hőfokot, de igen nagy az összefüggés! <_<

Szerk: már meg is van: a hozzászólásom

Link to comment
Megosztás:

ennyi kóklert... :rolleyes: a ventillátorod akkor működik ha a kompresszor felnyomja a nyomást, ha jól emlékszem, akkor I.fokozat 6 vagy 8 bar a második fokozat 12 bar...és akkor megy folyamtosan ha a működése hatására ezt nem tudja lehűteni annyira hogy lejebb jöjjön a nyomás(összébb "essen" a gáz)...ergo a ventillátor nyomást tart, nem hőfokot, de igen nagy az összefüggés! <_<

Szerk: már meg is van: a hozzászólásom

hálás köszönet a válaszodért! akkor, mint abszolút laikus úgy értelmezem, hogy akkor tök normális amit a kocsim csinál:) illetve nincs szükségem 95 ezer forintért kompresszor cserére sem, amit a szerelő fél kézzel állapított meg????

Link to comment
Megosztás:

hálás köszönet a válaszodért! akkor, mint abszolút laikus úgy értelmezem, hogy akkor tök normális amit a kocsim csinál:) illetve nincs szükségem 95 ezer forintért kompresszor cserére sem, amit a szerelő fél kézzel állapított meg????

Nyugodj meg minden normális :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam azért nem hűt a klíma, mert kilyukadt a klímahűtő, és elment belőle az összes gáz. A kérdésem az lenne, hogy mennyire macerás kiszedni a klímahűtőt, és ennek mi a menete?

Válaszotokat előre is köszi!

Lökhárító le, merevítő le, lecsavarozod és már lehet is kikapni. Nem nagy cucc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsolom a klímát, és áll az autó (piros lámpa), akkor fulladozik szegénykém, mintha le akarna állni a moci, leesik a dorulatszám.

Menet közben nem tapasztalok semmi érdekeset, csak álló helyzetben.

Eddig nem csinálta. Mostanság volt áramtalanítva, kb 2x egy órára, meg párszor kisebb időre. Ez megzavarhatta volna? Mert teljes áramtalanítás után alapból úgy indul, hogy fuldoklik, és kb 5-6másodperc múlva tér magához.

Előre is köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsolom a klímát, és áll az autó (piros lámpa), akkor fulladozik szegénykém, mintha le akarna állni a moci, leesik a dorulatszám.

Menet közben nem tapasztalok semmi érdekeset, csak álló helyzetben.

Eddig nem csinálta. Mostanság volt áramtalanítva, kb 2x egy órára, meg párszor kisebb időre. Ez megzavarhatta volna? Mert teljes áramtalanítás után alapból úgy indul, hogy fuldoklik, és kb 5-6másodperc múlva tér magához.

Előre is köszi !

akkor ezt nem a klíma csinálja....ugorj a műszaki problémák topicba... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az a kérdésem lenne, hogy a tekercset a kompibol ki lehet-e venne, annélkül hogy a kompit kivegyék, a gáz nem kellene elillanjon. ismerösöm ujra tudná tekercselni, csak én kellene a kocsival járjak, gondoltam hogy kivegyük a tekercset, én járok tovább amig ujratekercselik, lehetséges-e ez a dolog?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

az a kérdésem lenne, hogy a tekercset a kompibol ki lehet-e venne, annélkül hogy a kompit kivegyék, a gáz nem kellene elillanjon. ismerösöm ujra tudná tekercselni, csak én kellene a kocsival járjak, gondoltam hogy kivegyük a tekercset, én járok tovább amig ujratekercselik, lehetséges-e ez a dolog?

nem....ugyanis ugyanaz a szíj hajtja a generátort is...pár km még lehet, hogy mehet és mindíg töltögetés legfeljebb...de én nem javaslom... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem....ugyanis ugyanaz a szíj hajtja a generátort is...pár km még lehet, hogy mehet és mindíg töltögetés legfeljebb...de én nem javaslom... :rolleyes:

Nem utolsó szempont, hogy az elektrohidraulikus kormányszervót csak a generátor tartja életben!

Ha nincs a kormánynál rásegítésed, ebben a melegben igen hamar hiányozni fog a klimatizálás! <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem utolsó szempont, hogy az elektrohidraulikus kormányszervót csak a generátor tartja életben!

Ha nincs a kormánynál rásegítésed, ebben a melegben igen hamar hiányozni fog a klimatizálás! <_<

de legalább nem az az eltunyult sofőr lesz mint eddig lehetett.... :D ...én vezettem így 110km-t :rolleyes: de szerencsére túl sok kanyar nem volt...minden körforgalom egy élmény volt... -_-

Link to comment
Megosztás:

A tisztító sprét hova kell fújni? Klímás fújta már a szellőzőkbe, én is oda fújtam, de a flakon azt írja, hogy a hűtőbe kell, és a klímavízzel távozik.

milyen flakonosat vettél? habos vagy spray? (leírtam előrébb!!! olvass vissza!!!)

Link to comment
Megosztás:

hálás köszönet a válaszodért! akkor, mint abszolút laikus úgy értelmezem, hogy akkor tök normális amit a kocsim csinál:) illetve nincs szükségem 95 ezer forintért kompresszor cserére sem, amit a szerelő fél kézzel állapított meg????

ha nincs más jelenséged, akkor ez a szerelő téged elég komolyan le akart nyúlni...közölte volna hogy tud bontottat és lecseréli+töltés..kapott volna egy kis tisztítást a kompri kívülről, a csöveket letörölte volna(max egy kis plussz gáz, hogy jobban hűtsön, mert el kell ezt is hitetni..) és láss csodát már tökéletes is.... <_< :rolleyes: 80 pénzért... -_-

Link to comment
Megosztás:

kompresszorból ki lehet venni a tekercset anélkül hogy ujra töltsék.

kb egy 10-es a tekercselés.

sziasztok

az a kérdésem lenne, hogy a tekercset a kompibol ki lehet-e venne, annélkül hogy a kompit kivegyék, a gáz nem kellene elillanjon. ismerösöm ujra tudná tekercselni, csak én kellene a kocsival járjak, gondoltam hogy kivegyük a tekercset, én járok tovább amig ujratekercselik, lehetséges-e ez a dolog?

Link to comment
Megosztás:

A tisztító sprét hova kell fújni? Klímás fújta már a szellőzőkbe, én is oda fújtam, de a flakon azt írja, hogy a hűtőbe kell, és a klímavízzel távozik.

Kiveszed a pollenszűrőt, majd pedig benyúlsz, és a középkonzolnál ott van a hőcserélő. Én oda vezettem. Én nem habosat vettem, hanem valami fertötlenitő spray-t Unixos) amit a hőcserélőre kellett fújni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.