Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Ezzel mi a probléma? Nyitott ajtónál vinnyog, ha becsukod nem.....

A kéket kösd az ajtókapcsoló vezetékére (szürke). A rajzod szerint az a negatív trigger bemenete

(lilát én sem látok......) :D

Úgy vinnyog ha kivan oldva és a Lilát kötöm rá mert amit adtak hozzá azon a papíron a lila van írva negatívnak Egy kék meg lila szál van gondolom felcserélték mert az itteni rajzon meg a kék a negatív. :icon4:

Mert ez nem az igazi rajz ez egy másik neten találtam HD típusú ez is :icon4: OMG amit adtak a papíron ott Másképp van leírva mint ezen a netes kapcsolási rajzon PFFFFFFFFFFFFFF Ott a Lilát írja negatívnak basszämeg lehet felcserélték a rajzon? Azért nem fotóztam le azt a rajzot mert tök komolytalan még a központi szálak sincsenek ráírva mik mik. Lehet ez a baj. 90%ig biztos vagyok benne, hogy az én kapott rajzomon felcserélték.

Uhh még abba segíthetnétek, hogy találja meg belül az ajtó jelző szálát mert most úgy tesztelem, hogy kiszedem a kapcsolót és úgy kötök rá, mert van egy szürke ami megy hátra de az a hátsó csomó ajtó nyitója lesz. Nem tudom, hogy találom meg belül ;)

Holnap jelentkezem köszönöm nektek mindenki segítettet egy kicsit így könnyebb volt és így legalább lesz már fogalmam róla, hogy kell betenni ;)

ACC kell még bekötnöm, amihez leveszem a burkolatot és fekete vagy fekete sárga de ha majd tudom megpróbálok égőt tenni rá és indítózni nem szabad kialudnia van még egy motor leállítást jelző cucc amit fogalmam sincs mire kéne tennem majd ez ahhoz kell, valami negatív kábel, hogy fékpeldára lépve menet közbe lezárja a zárakat és a fékpedálnál kell még valami rákötni de hogy mire érdekes lesz ;) aztán ha a kocsit leállítom kinyitja a zárat.

Link to comment
Megosztás:

Na a lila száll volt a negatív megtaláltam belül a világítást nagy nehezen vagy 30 percen ráment mire meglett mert van több szürke kábel a kocsiba hát persze. Viszont rákötve folyamat villogtatta az indexeket ha nyitva volt az ajtó ezt meg át kellett állítani a kis dobozon, hogy felejtse el és ennyi NO FLASH funkció. Az acc részt bekötöttem a gyújtásnál a feketére ez is jó.

Egyedül már csak a fékpedálos okosságot nem vágom hogy ha beindítom a motort a fékre lépek lezárja az ajtókat, ami úgy van hogy ACC azt már bekötöttem, asszem narancs az megy a fékre a pozitívára ott 2 száll van sárga vmi meg fekete gondolom itt a sárgára kéne kötni. És még kell bekötni azt ha leállítom a motort kinyissa az ajtókat na azt fogalmam sincs hova kéne annyit látok, hogy a citromsárga száll valami motor kikapcsolás azt kössem a gyújtás melletti Piros feketére vagy azt hova kéne?:D

Ja meg ez a relés okosság, a motorblokkolás azt nehéz bekötni?

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!

Link to comment
Megosztás:

Na a lila száll volt a negatív megtaláltam belül a világítást nagy nehezen vagy 30 percen ráment mire meglett mert van több szürke kábel a kocsiba hát persze. Viszont rákötve folyamat villogtatta az indexeket ha nyitva volt az ajtó ezt meg át kellett állítani a kis dobozon, hogy felejtse el és ennyi NO FLASH funkció. Az acc részt bekötöttem a gyújtásnál a feketére ez is jó.

Egyedül már csak a fékpedálos okosságot nem vágom hogy ha beindítom a motort a fékre lépek lezárja az ajtókat, ami úgy van hogy ACC azt már bekötöttem, asszem narancs az megy a fékre a pozitívára ott 2 száll van sárga vmi meg fekete gondolom itt a sárgára kéne kötni. És még kell bekötni azt ha leállítom a motort kinyissa az ajtókat na azt fogalmam sincs hova kéne annyit látok, hogy a citromsárga száll valami motor kikapcsolás azt kössem a gyújtás melletti Piros feketére vagy azt hova kéne?:D

Ja meg ez a relés okosság, a motorblokkolás azt nehéz bekötni?

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!

Azt a fékkapcsolóra kell kötni, ahová a féklámpa is kapcsolódik. Haver kocsijában ezt a vezetéket nem kötöttük be, mert őt zavarta, hogy rázáródik a kocsi.

Ha rájössz, hogy lehet kiiktatni az ajtónyitásnál a vészvillogást, (ill. az övén az ajtó becsukása után még csipog is hármat a riasztó) az érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Azt a fékkapcsolóra kell kötni, ahová a féklámpa is kapcsolódik. Haver kocsijában ezt a vezetéket nem kötöttük be, mert őt zavarta, hogy rázáródik a kocsi.

Ha rájössz, hogy lehet kiiktatni az ajtónyitásnál a vészvillogást, (ill. az övén az ajtó becsukása után még csipog is hármat a riasztó) az érdekelne.

Nekem át kell tenni 1 jumpert nem tudom milyen típusú a riasztó és akkor elmúlik ajtónyitásra a vészvillogása ez csak azt jelzi, hogy nyitva van az ajtó.

Nekem semmit nem csipog szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Központi záras+gyári riasztós zőccségemnek eltört valami a zárban, így a kulcsot "akadás" mentesen tudom forgatni a zárban (nem teljesen körbe, de nincs már az a szokásos "behatárolt pozíciók", amik eddig: balra kicsit nyitás, jobbra kicsit zárás és teljesen jobbra reteszelés+riasztó bekapcs). Ajtókárpitot leszedve találtam egy "gyűrűt", ami eltört. Halványlila fingom sincs, hogy mi a neve. Tud valaki gyári központis/riasztós Opel zárat? Bal oldali kellene, kulcs szerintem nem kell, elég maga a zár. Vagy az is nagy segítség lenne, ha megmondjátok, hogy mi annak a nyavalyának a neve! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na, a zár rész megoldva (bontóból egy komplett zárat beszerezve kicseréltem a "gyűrűt", ami megnyomja a mikrokapcsolót. Igaz, a 3. zár volt jó, mert az első kettőben is ugyanaz a "gyűrű" volt eltörve).

Nade, lenne egy másik kérdésem: gyári központi zárat lehet távirányítósítani? Ha a riasztó részét nem is sikerül beiktatni, nem baj, de legalább ne kelljen állandóan a kulccsal szerencsétlenkedni, mert már úgy néz ki szegény, hogy rossz ránézni (mint a kulcsra, mint a zárra). A gyújtáskapcsolóban is kell próbálkozni vele, mert annyira el van kopva. A pótkulccsal minden OK, de azt még nem akarom hazavágni. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Na, a zár rész megoldva (bontóból egy komplett zárat beszerezve kicseréltem a "gyűrűt", ami megnyomja a mikrokapcsolót. Igaz, a 3. zár volt jó, mert az első kettőben is ugyanaz a "gyűrű" volt eltörve).

Nade, lenne egy másik kérdésem: gyári központi zárat lehet távirányítósítani? Ha a riasztó részét nem is sikerül beiktatni, nem baj, de legalább ne kelljen állandóan a kulccsal szerencsétlenkedni, mert már úgy néz ki szegény, hogy rossz ránézni (mint a kulcsra, mint a zárra). A gyújtáskapcsolóban is kell próbálkozni vele, mert annyira el van kopva. A pótkulccsal minden OK, de azt még nem akarom hazavágni. Előre is köszi!

Lehet, pl. ezzel.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Igen. Ám kábelezési leírást még a cég honlapján sem találtam hozzá.

Sajnos én sem találtam hozzá, mindenesetre riasztottam néhány forrást, akik lehet tudnak segíteni.

Sajnos sokan nyaralnak még, ha előkerülnek többet tudok mondani. :lol:

Végszükség esetén megpróbálhatjuk kitotózni a vezetékek színeiből, vagy csomag, posta.....tudod hova kell küldeni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos én sem találtam hozzá, mindenesetre riasztottam néhány forrást, akik lehet tudnak segíteni.

Sajnos sokan nyaralnak még, ha előkerülnek többet tudok mondani. :lol:

Végszükség esetén megpróbálhatjuk kitotózni a vezetékek színeiből, vagy csomag, posta.....tudod hova kell küldeni :lol:

Kösz. Nem az enyém. Csak egy kollégám szeretné bekötni a fordjába, ha már megmaradt a warjúból.

Link to comment
Megosztás:

A riasztó eleme egyik napról a másikra meg tudja magát adni vagy csak szakaszosan fogja? Mármint eddig 10méterről is simán nyitottam de most 2-3méterről se elsőre mindig. Mert ha lezárás nem megy még hagyján de ha kinyitni nem akkor lesz gáz. Vagy ha nagyon gyenge lesz akkor fél méterről is ki kellene neki nyitnia?

Mert most vagy merül vagy lehet csak bezavar neki vlami?

Link to comment
Megosztás:

A riasztó eleme egyik napról a másikra meg tudja magát adni vagy csak szakaszosan fogja? Mármint eddig 10méterről is simán nyitottam de most 2-3méterről se elsőre mindig. Mert ha lezárás nem megy még hagyján de ha kinyitni nem akkor lesz gáz. Vagy ha nagyon gyenge lesz akkor fél méterről is ki kellene neki nyitnia?

Mert most vagy merül vagy lehet csak bezavar neki vlami?

Az elem merülésének egyik jellemző tünete a hatótáv csökkenése. Van az a pont, ahol már hiába mész közelebb, az elektronika által kiadott jel annyira eltorzul, hogy a vevő nem ismeri fel.

Előfordulhat még, ha esetleg kotorásztál mostanában a vevő környékén, hogy az antennát elmozdítottad. Ez esetben igazíts rajta, lehetőleg ne érjen hozzá semmilyen fémes dologhoz, főleg a kasznihoz. Az antennát nem nehéz felismerni, egy vékony drót, ami kiáll a riasztó dobozából és nem vezet sehova sem. :lol:

Karcsi! Sajnos nem találtunk bekötési rajzot. Ha eljuttatjátok hozzám megpróbálom kikeresni a bekötéseket.

Link to comment
Megosztás:

Ahha értem köszi, az antennáját megnézem. Ha multival rámérek az elemre mi az az érték ahol inkább cserélni kellene? Vagy ez így nem meghatározható? :lol:

Nem igazán. Az elemekre jellemzően, ha kiszeded, és rámérsz, lehet, hogy mutat 12V-ot, de ha terheled leesik 8-9-re is.

Most arról a pici 12V-osról beszélek. A lényeg, hogy ne szedd ki, hanem próbálj meg úgy rámérni, hogy ráteszed a kapcsaira a műszert, megnézed mit mutat és megnyomod a gombot a távon. Ha nem jelentős a változás, akkor még jó az elem, de ha esik 2-3V-ot az már a végét járja.

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán. Az elemekre jellemzően, ha kiszeded, és rámérsz, lehet, hogy mutat 12V-ot, de ha terheled leesik 8-9-re is.

Most arról a pici 12V-osról beszélek. A lényeg, hogy ne szedd ki, hanem próbálj meg úgy rámérni, hogy ráteszed a kapcsaira a műszert, megnézed mit mutat és megnyomod a gombot a távon. Ha nem jelentős a változás, akkor még jó az elem, de ha esik 2-3V-ot az már a végét járja.

Ok köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

94 es sima szivó disel-hez milyen vizkozitásu olajat javasoltok..?

Nem isuzu motoros.

Illetve keresek hátso fejtámlát is.

VAn benne riasztó müködik is. de amiota a távkapcsoloban elemet cseréltem azota nem mükszik..

Átugrott a kod? vagy hogy lehet ismét összehangolni a kapcsoloval?

Köszi annak aki tud segiteni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

94 es sima szivó disel-hez milyen vizkozitásu olajat javasoltok..?

Nem isuzu motoros.

Illetve keresek hátso fejtámlát is.

VAn benne riasztó müködik is. de amiota a távkapcsoloban elemet cseréltem azota nem mükszik..

Átugrott a kod? vagy hogy lehet ismét összehangolni a kapcsoloval?

Köszi annak aki tud segiteni...

Mi anno 15W40-est használtunk hozzá, de ha nem nagyon eszi, 10W40-nel is mehet.

Próbáld meg, hogy beülsz a kocsiba, ráadod a gyújtást, és úgy nyomkodod a gombokat a távirányítón.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Felbojgatom a témát. Ma beszéltem a villanyszerelőmmel riasztó beépítés előtt állok és kérdeztem mit javasol... Egyből azt mondta hogy vannak ezek a bicskakulcsos riasztók, van gagyibb és van jobb minőségű(cseh) sajnos márkát nem mondott azt viszont igen, hogy kb 25ezer, de Ő azt ajánlja mert nem rosszak és nem is hullik szét. Van akinek van bicskakulcsa? Mik a tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

Felbojgatom a témát. Ma beszéltem a villanyszerelőmmel riasztó beépítés előtt állok és kérdeztem mit javasol... Egyből azt mondta hogy vannak ezek a bicskakulcsos riasztók, van gagyibb és van jobb minőségű(cseh) sajnos márkát nem mondott azt viszont igen, hogy kb 25ezer, de Ő azt ajánlja mert nem rosszak és nem is hullik szét. Van akinek van bicskakulcsa? Mik a tapasztalatok?

Amit a szerelő mondott szóról szóra igaz.

A cseh márka neve valszeg Jablotron, ők a fosvágenyek gyári beszállítói is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

tanácsért fordulok hozzátok!

januárban vettem egy exide excell 54Ah-s akksit, majd márciusban egy használt Caesar 207u riogatót.

amióta ez a riasztó bent van, folyamatosan lemerül az akksim. most pl csütörtök este raktam le a kocsit, és most már nem akart indulni, de nyaraláskor 1 hétig simán bírta. mielőtt ez a riasztó bekerült nem volt ilyen problémám.

A doksija szerint 25 mA-t fogyaszt élesen. egyszer rámértem úgy, hogy semmi fogyasztó nem ment, és a riasztó sem volt éles, de így is vett fel ~20 mA áramot, ha jól rémlik.

Elvileg van benne védelem, hogy 8V alatt kikapcsol, de többször mégis 0V-ra leszopta. Most nem mértem rá az akksira, de valamennyi van benne, mert még kinyitott a kpzárral meg a riasztóval is, de volt hogy már ez se nyekkent meg.

A riasztó lehet a ludas? Vagy valami más? Esetleg milyen riasztót ajánlotok 10 k körül? Csak központi egység + távirányító kéne, ultrahang, ütésérzékelő, sziréna maradhatna a régi...

Ja meg: volt amikor megvettem a kocsiban egy gamma riasztó, írtam is erről itt korábban, ez bent maradt, mert valaki ügyesen bekötötte, csak ha leszedem nem indul az autó, és nem sikerült megtalálni mi és hol van átkötve. De ez a riasztó minimális áramot vesz fel (pár mA rémlik). Esetleg ehhez szerezzek egy működő távirányítót? Vagy jól gondolom hogy ilyen öreg technikával nem érdemes foglalkoni

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

sziasztok!! f astrám van és az a gondom hogy a jobb hátsó központi zár beragadt,de ugy hogy még kombinált fogoval sem birom felhuzni a gombot!!! sima kulcsos központi nem távirányitos.. egyszerüen nem tudom kinyitni az ajtót,és az a gáz hogy pont ott van a gyerekülés. csóri gyereket mindig baloldalrol kell betuszkolni!!tudnátok mondani valami segitséget hogy mit csináljak vele?? riasztó sincs benn csak mezei központi. köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!! f astrám van és az a gondom hogy a jobb hátsó központi zár beragadt,de ugy hogy még kombinált fogoval sem birom felhuzni a gombot!!! sima kulcsos központi nem távirányitos.. egyszerüen nem tudom kinyitni az ajtót,és az a gáz hogy pont ott van a gyerekülés. csóri gyereket mindig baloldalrol kell betuszkolni!!tudnátok mondani valami segitséget hogy mit csináljak vele?? riasztó sincs benn csak mezei központi. köszönöm!!

Hát talán ki tudod bontrani az ajtókárpit felső részét és hozzáférsz, de nem tuti, igazából úgyis látszik hogy el lehet-e húzni az ajtótól zárt állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.