Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Csaba

Recommended Posts

Halihó

Érdemes 30 ropiér berakatni riasztót? az iylen árfekvésben nem gagyi az? ha pl leakarják kapni a a felnejeimet vagy birizgálják az jelez ugyan úgy? van valakinek iylen olcsó riasztója?

üdv :)

Nekem, személy szerint, előitéleteim vannak az olyan riasztókkal szemben amelyek csak "éktelenül szirénáznak" -se perc alatt ki vannak iktatva, úgy hallottam :lol: :D Én megérdeklődném ezt ha szeretnék bele valamit. Vagy, lopás ellen, az egyik haver módszere is jó. Egyszer, amikor vele voltam Budapesten, amikor kiszálltunk a kocsiból azt mondta hogy nyissam ki a motorteret. Néztem rá miközben kinyitottam, hát ez meg mit akar!? Erre ő lekapta a gyújtókábelt ami a trafótól jön, zsebrevágta és mondta hogy most már mehetünk. Ha valaki el akarja vinni akkor csak nem lesz nála épp egy ilyen! :huh: Persze lehet nála, de ez is ér annyit mint egy egyszerű riasztó, szerintem. :D

Persze a felniket nem védi meg!

Link to comment
Megosztás:

Nekem, személy szerint, előitéleteim vannak az olyan riasztókkal szemben amelyek csak "éktelenül szirénáznak" -se perc alatt ki vannak iktatva, úgy hallottam :D :D Én megérdeklődném ezt ha szeretnék bele valamit. Vagy, lopás ellen, az egyik haver módszere is jó. Egyszer, amikor vele voltam Budapesten, amikor kiszálltunk a kocsiból azt mondta hogy nyissam ki a motorteret. Néztem rá miközben kinyitottam, hát ez meg mit akar!? Erre ő lekapta a gyújtókábelt ami a trafótól jön, zsebrevágta és mondta hogy most már mehetünk. Ha valaki el akarja vinni akkor csak nem lesz nála épp egy ilyen! :huh: Persze lehet nála, de ez is ér annyit mint egy egyszerű riasztó, szerintem. :lol:

Persze a felniket nem védi meg!

Jah ezt nagyszüleim is csinálták anno a zsigulival. Aztán amikor levettem az egyik henger kábelét, feltettem ahelyett amit levettek és elvittem 3 hengerrel akkor meg csak pislogtak :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Jah ezt nagyszüleim is csinálták anno a zsigulival. Aztán amikor levettem az egyik henger kábelét, feltettem ahelyett amit levettek és elvittem 3 hengerrel akkor meg csak pislogtak :huh: :) :D

:D Ez tényleg jó megoldás lehet! :lol: Ám nem gondolnám hogy egy tolvaj nekiáll matatni a motortérben. Ráprópál 2-3x, nem indul, immobilizer kilőve, riasztó kilőve és mégse megy...akkor ott hagyja a francba és át ül a melletted parkolóba. :D

Link to comment
Megosztás:

:huh: Ez tényleg jó megoldás lehet! :) Ám nem gondolnám hogy egy tolvaj nekiáll matatni a motortérben. Ráprópál 2-3x, nem indul, immobilizer kilőve, riasztó kilőve és mégse megy...akkor ott hagyja a francba és át ül a melletted parkolóba. :D

háde nekem csak a zsigulihoz vót kulcsom, a mellette álló mercihez nem :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem, személy szerint, előitéleteim vannak az olyan riasztókkal szemben amelyek csak "éktelenül szirénáznak" -se perc alatt ki vannak iktatva, úgy hallottam :lol: :D Én megérdeklődném ezt ha szeretnék bele valamit. Vagy, lopás ellen, az egyik haver módszere is jó. Egyszer, amikor vele voltam Budapesten, amikor kiszálltunk a kocsiból azt mondta hogy nyissam ki a motorteret. Néztem rá miközben kinyitottam, hát ez meg mit akar!? Erre ő lekapta a gyújtókábelt ami a trafótól jön, zsebrevágta és mondta hogy most már mehetünk. Ha valaki el akarja vinni akkor csak nem lesz nála épp egy ilyen! :huh: Persze lehet nála, de ez is ér annyit mint egy egyszerű riasztó, szerintem. :D

Persze a felniket nem védi meg!

Én meg raktam be egy kapcsolót az AC-tápjára. Csak mindíg elfelejtem fekapcsolni, és köszörülök fél percet mire leesik a dolog. :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg raktam be egy kapcsolót az AC-tápjára. Csak mindíg elfelejtem fekapcsolni, és köszörülök fél percet mire leesik a dolog. :huh:

Ezek szerint jó a kapcsoló :)

Nekem is volt benne ilyen kapcsoló, de miután megszivatott (menet közben megállt az AC) kikötöttem gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hol bontottad meg az áramkört ?

Igazából nem a gyárit bontottam meg, mert egyszer volt egy szakadásom az AC-tápjában valahol a műszerfalban, és nem keresgéltünk hanem húztunk be egy új kábelt, és azt csíptem el a kesztyűtartó alatt, ott van a kapcsoló. Hopp, elszóltam magam. ;) :lol: De hozzáférsz a bal küszöbök alatt is, mert ott megy hátra, vagy a jobb lábtérben egyszerre a relé mellett.Asszem piros-kék vezeték amelyik a pumpához megy. Végülis bárhol elcsíped raksz rá egy kapcsolót, és a tolvajnak lehet keresgélni, ha el akarja indítani. Persze el lehet vinni így is, ha vki nagyon akarja, de azért nehezít a dolgon.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem a gyárit bontottam meg, mert egyszer volt egy szakadásom az AC-tápjában valahol a műszerfalban, és nem keresgéltünk hanem húztunk be egy új kábelt, és azt csíptem el a kesztyűtartó alatt, ott van a kapcsoló. Hopp, elszóltam magam. ;) :lol: De hozzáférsz a bal küszöbök alatt is, mert ott megy hátra, vagy a jobb lábtérben egyszerre a relé mellett.Asszem piros-kék vezeték amelyik a pumpához megy. Végülis bárhol elcsíped raksz rá egy kapcsolót, és a tolvajnak lehet keresgélni, ha el akarja indítani. Persze el lehet vinni így is, ha vki nagyon akarja, de azért nehezít a dolgon.

Ígyvan... a munka megnehezítése lenne a cél... van benne egy riasztó az amatőrök ellen, üvegek gravírozva + rejtett kapcsoló a profik ellen :lol:

De igazán az önindítózást kellene valahogy megakadályozni. kisebb hibalehetőség, jobb hatásfok :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Üdv OPEL Rajongók!

Vettem egy 94-es gépet c16se motorral.

Van benne egy GAMMA 502-es riasztó ami működik, csak a távirányítót nem ismeri.

Van hozzá két darab, de nem reagál egyikre sem.

Van valakinek 5lete?

Kösz.

Úgy tudom, hogy össze lehet hangolni. Van a kulcsban valami potméter vagy ilyesmi, amivel meg lehet ezt a tevékenységet csinálni. Nincs riasztóm, csak ezt hallottam/olvastam, illetve már láttam egy kadettnek a riasztóját és azon belül is volt egy poti. Ha igazam van, akkor azt tekergeted, amíg meg nem mukkan a riasztó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv OPEL Rajongók!

Vettem egy 94-es gépet c16se motorral.

Van benne egy GAMMA 502-es riasztó ami működik, csak a távirányítót nem ismeri.

Van hozzá két darab, de nem reagál egyikre sem.

Van valakinek 5lete?

Kösz.

Nem lehet, hogy az autó áramtalanítva volt? Mert ezután a legtöbb riasztónak meg kell tanítani a távirányítókat, hogy felismerje őket. Próbáld meg, hogy beülsz a kocsiba, gyújtást ráadod, és úgy nyomod meg vmelyik gombot a távirányítón. Omegáknál pl. így lehet betanítani a riasztónak áramtalanítás után a távot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy Astra 1.7D-t.Az kereskedő állítása szerint nincs benne riasztó viszont az ablakon ott virít a GT ALARM matrica,és a közép konzol mögött fel van fogatva egy GT 16 feliratú fekete boboz amelybe belemegy egy rakat kábel.Gondolom ez lehet a riasztó.Viszont táv nincs hozzá.Lehet ezzel még kezdeni valamit vagy mehet a kukába?

Kösz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy Astra 1.7D-t.Az kereskedő állítása szerint nincs benne riasztó viszont az ablakon ott virít a GT ALARM matrica,és a közép konzol mögött fel van fogatva egy GT 16 feliratú fekete boboz amelybe belemegy egy rakat kábel.Gondolom ez lehet a riasztó.Viszont táv nincs hozzá.Lehet ezzel még kezdeni valamit vagy mehet a kukába?

Kösz.

Nézz körül a gyártónál, hátha tudnak utólag adni hozzá ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy az autó áramtalanítva volt? Mert ezután a legtöbb riasztónak meg kell tanítani a távirányítókat, hogy felismerje őket. Próbáld meg, hogy beülsz a kocsiba, gyújtást ráadod, és úgy nyomod meg vmelyik gombot a távirányítón. Omegáknál pl. így lehet betanítani a riasztónak áramtalanítás után a távot.

Köszi a válaszokat, az egyiket felélesztettem. Egész egyszerűn kb fél percig nyomtam a fekete gombot, miközben bekapcsoltam a riogatót a kulccsal. A másik távir valószínűleg nagyfrekisen halott.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A következő a tényállás:

98-as F-es Astrába opel Gaál által beszerelt gt auto alarm (típus: 109 + 33 nemtom mi szerintem az ultrahangos mozgásérzékelő kiegészítő) nem működik.

Ez egy távirányítós központi+riasztó. Sikerült leszedni a bekötési elvét, illetve működését, de hiába nyomkodom a távirányítón a gombot, nem történik semmi /távirányítóban elem jó/. Valahogy meg lehet nézni hogy kap e jelet a távirányítóból? Ha valaki találkozott ilyen hibával, esetleg tudna segíteni? Vagy valaki, aki ebben jobban jártas, mint én. Eszközöm meg van hozzá, időm is. Emiatt én egy árva fillért sem akarok kiadni egy autóvillamoságisnak, mert szerintem valami fika baja van.

Előre is köszönöm a segítséget. Üdv mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

A verdámban van "kulcsos" központizár (nem távirányítós), és elvileg riasztó is volt bekötve,ott van minden kábel a kesztyűtartó alatt, méghozzá egy ilyen:

3649019441_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

még egy kép

és még egy

Szerintetek ez ér valamit még, vagy rakassak bele másikat?! :D

-semmi távirányító.....

-van valami kulcsos zár a kormány alatt alul eldugva, de abba meg nincs meg a kulcs! :lol:

-és vannak mozgásérzékelők is elöl fent az ablaknál (ahol szokott lenni)

Szerintetek mi legyen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A verdámban van "kulcsos" központizár (nem távirányítós), és elvileg riasztó is volt bekötve,ott van minden kábel a kesztyűtartó alatt, méghozzá egy ilyen:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090607/364901...ltoltes.hu_.jpg

még egy kép

és még egy

Szerintetek ez ér valamit még, vagy rakassak bele másikat?! :D

-semmi távirányító.....

-van valami kulcsos zár a kormány alatt alul eldugva, de abba meg nincs meg a kulcs! :lol:

-és vannak mozgásérzékelők is elöl fent az ablaknál (ahol szokott lenni)

Szerintetek mi legyen? :lol:

tedd fel a vaterára 1 Ft-ért, meglátod mennyit ér...

Link to comment
Megosztás:

A verdámban van "kulcsos" központizár (nem távirányítós), és elvileg riasztó is volt bekötve,ott van minden kábel a kesztyűtartó alatt, méghozzá egy ilyen:

Szerintetek ez ér valamit még, vagy rakassak bele másikat?! :D

-semmi távirányító.....

-van valami kulcsos zár a kormány alatt alul eldugva, de abba meg nincs meg a kulcs! :lol:

-és vannak mozgásérzékelők is elöl fent az ablaknál (ahol szokott lenni)

Szerintetek mi legyen? :lol:

Kapd le a tetejét és keress egy olyan IC-t amire ez van írva MC145028, ha van benne én csinálok neked hozzá távirányítót. Nekem 2 autóban szolgált olyan 10 évet egy ennél régebbi verzió gond nélkül. :D Az eredeti távirányítói egy nagy kalap sz...r, nem csodálom, hogy már nincsenek meg.

Link to comment
Megosztás:

Kérni szeretnék egy kis segítséget! Letudná nekem valaki fordítani ezt a szöveget? Kiszeretném venni a riasztó programjából a "buzzer"-t és a "safety lock"-ot, de nem boldogulok a fordítással. :lol: A programozás pontos menete érdekelne, a megjelölt rész! Már 2 napja próbálok magyar leírást szerezni hozzá, de eddig ez a legtöbb amit sikerült :D

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kérni szeretnék egy kis segítséget! Letudná nekem valaki fordítani ezt a szöveget? Kiszeretném venni a riasztó programjából a "buzzer"-t és a "safety lock"-ot, de nem boldogulok a fordítással. :lol: A programozás pontos menete érdekelne, a megjelölt rész! Már 2 napja próbálok magyar leírást szerezni hozzá, de eddig ez a legtöbb amit sikerült :D

Előre is köszönöm!

A gyári beállítások megváltoztatásának menete:

- élesítsd a riasztót a távirányítóval (a kocsiban ülve)

- add rá a gyújtást

- nyomd meg a távirányító A gombját 4-szer (az irányjelző minden gombnyomásnál felvillan)

- a 4. gombnyomás után a sziréna is jelzi, hogy beléptél a programozás módba, a riasztó LED-je gyorsan villog

Egyszerre egy funkciót tudsz állítani.

- nyomd meg a gombot a LED-modulon vagy az 1-es számú gombot billentyűzeten, ha van, annyiszor, ahányadik funkciót állítani szeretnéd (minden gombnyomást az irányjelzők felvillanása kísér). Ha a LED lassan villog, az A üzemmód van aktiválva, ha nem világít, akkor a B mód (a táblázatban "Selection A" ill. "Selection B" oszlop). Ha a LED gyorsan villog, akkor egy nem használható funkciót választottál ki (pl. a 17-est).

- az A mód kiválasztásához nyomd meg az A gombot a távirányítón, a B módhoz a B gombot (a sziréna jelezni fogja a választást).

- ha másik funkciót is akarsz változtatni, akkor a LED modulon való gombnyomástól kezdve ismételd a folyamatot 20mp-en belül.

- ha végeztél a programozással, vedd le a gyújtást, és hatástalanítsd a riasztót az A gombbal.

Kb. ennyi.

Link to comment
Megosztás:

A gyári beállítások megváltoztatásának menete:

- élesítsd a riasztót a távirányítóval (a kocsiban ülve)

- add rá a gyújtást

- nyomd meg a távirányító A gombját 4-szer (az irányjelző minden gombnyomásnál felvillan)

- a 4. gombnyomás után a sziréna is jelzi, hogy beléptél a programozás módba, a riasztó LED-je gyorsan villog

Egyszerre egy funkciót tudsz állítani.

- nyomd meg a gombot a LED-modulon vagy az 1-es számú gombot billentyűzeten, ha van, annyiszor, ahányadik funkciót állítani szeretnéd (minden gombnyomást az irányjelzők felvillanása kísér). Ha a LED lassan villog, az A üzemmód van aktiválva, ha nem világít, akkor a B mód (a táblázatban "Selection A" ill. "Selection B" oszlop). Ha a LED gyorsan villog, akkor egy nem használható funkciót választottál ki (pl. a 17-est).

- az A mód kiválasztásához nyomd meg az A gombot a távirányítón, a B módhoz a B gombot (a sziréna jelezni fogja a választást).

- ha másik funkciót is akarsz változtatni, akkor a LED modulon való gombnyomástól kezdve ismételd a folyamatot 20mp-en belül.

- ha végeztél a programozással, vedd le a gyújtást, és hatástalanítsd a riasztót az A gombbal.

Kb. ennyi.

Nagyon köszönöm a segítséget, így már világos! Mégegyszer köszi :lol:

Sikerült átprogramozni a riasztómat, most már azt teszi amit én szeretnék. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.