Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

A szálszakadás is javítható. Simán összeforrasztod. A termosztát cserélhető, de kereskedelemben nem kapható ilyen hőfokra állított, csak magasabbra állított, de ha jól eml 8e körül volt pár éve. Esetleg vegyél a tacsóban akciós fűthető üléshuzatot, amiben van ilyen termosztát, így olcsóbban megúszod. De ha nincs benne, akkor is tökéletesen működik, nekem sincs a jobb egyben. De tényleg mérd ki, mert nekem kellett kapcsolt cserélnem, igaz akkor a visszajelzőlámpa sem világított.

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki segíteni? Az alábbi gondom van, vibrálva világít a motorelektronika visszajelző lámpám. Erős fékezéskor elalszik, de semmi más rendellenesség nincs. Nem rángat, nem gyengébb a motor, semmi. Mi lehet a gond?

biztos hogy a motorkontroll lámpa vibrál be?

Nem a féké? sárga vagy piros?

Link to comment
Megosztás:

Én ilyen mélyen nem akarok belemászni.

Xenon van benne, elvileg kevesebb hő (egyébként gondoltam hogy vhogy megnyitom a projektorházat hogy valahova menjen a hő de végül hagytam), bírjon ki 2 évet, a plexi búra jó opel szokás szerint már úgyis sárgul egy kicsit, ha xarabb lesz mindenhogy új lámpa kell.

Na ma megcsináltam a másik lámpám is.

Jól beszívtam, mert benyomtam a sütőbe azt vártam, kiveszem ugye forró, de alig jön szét, hát valami -vszínűleg díszmagyar- már szétszedhette előttem ezen oldalit mert szilóval volt már összerakva, hogy sza*na sünt az idiótája.Persze a gyári ragacs így használhatatlan, mert azt meg kikapargatta, szóval most barbár módjára én is szilóval nyomtam össze jobb híján.

Egyébként ennek a plexije kicsit sárgásabb -még nem vészes- de ez sztem pont a sziló miatt lett ilyen.

Látni jól lehet velük, konklúzió hogy gagyi a projektorház alapból a HELLA lámpában is, ez a lényeg!

Link to comment
Megosztás:

Na hali skacok! Egy egyszerű kérdés (lesz a végén), és várom az értelmes és kevésbé értelmes ötleteket is!!

Egy szép esős délutáni napon (hja nem, mert a gyorsulásin nem esett) megtankoltam kb 50 lityi E85-tel a verdát (a Z22-m bírta - ebben is volt már próbaképp egy 20- 25 liter) gondoltam a maradék benzinnel jól kijön... Majd jött egy hosszbordásszíj szakadás, azon túllépvén pedig egy engine check lámpa meg kb 2-3 liter plusz fogyi (Igen- vigyem el tech2re - már bejelentkeztem, de nem volt érkezésem rá...)

Sztetek lehetséges, hogy egy öregedő lambdaszondát megöl vagy legalábbis hibás működésre ösztönöz az E85? Várjak, tankoljak benyát, hátha "magától" megjavul? (Egyébként így utólag visszagondolva lehet a 2,2esnél is ez tette be a szondának a kiskaput?? - csere után nem volt vele gondom... hm) Ötletek, vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Várjak, tankoljak benyát, hátha "magától" megjavul? (Egyébként így utólag visszagondolva lehet a 2,2esnél is ez tette be a szondának a kiskaput?? - csere után nem volt vele gondom... hm) Ötletek, vélemények?

Csont nélkül ki tudja csinálni az előregedő lambdát az E85.Nem csak nálad van ez.Nekem az X20XEV-nél csapta agyon, másnál a C14SE-nél, de hallottam már Hondásoktól is.Szal......Ezvan. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem "lőtte ki" a lambdát, csak mivel más AFR szükséges benya és E85 esetében, amit a gyári vezérlőprogram nem

ismer és nem tud eléggé követni, szegény keverékre fog hibajelzést adni, lambda hibakóddal. Mondjuk annyi igaz,

hogy öreg és amúgy is halódó lambda esetén ez a határérték átlépés előbb bekövetkezhet.

A magasabb fogyi meg teljesen természetes, hiszen a vezérlő a határértékig próbálja növelni az üzemanyag

befecskendezést, mert szegényebbnek érzi a keveréket. ;) Az E85-ből több térfogategység kell azonos mennyiségű

levegőhöz, mint benzinből. Kb 20-30%-kal.

Link to comment
Megosztás:

Nem "lőtte ki" a lambdát, csak mivel más AFR szükséges benya és E85 esetében, amit a gyári vezérlőprogram nem

ismer és nem tud eléggé követni, szegény keverékre fog hibajelzést adni, lambda hibakóddal. Mondjuk annyi igaz,

hogy öreg és amúgy is halódó lambda esetén ez a határérték átlépés előbb bekövetkezhet.

A magasabb fogyi meg teljesen természetes, hiszen a vezérlő a határértékig próbálja növelni az üzemanyag

befecskendezést, mert szegényebbnek érzi a keveréket. :lol: Az E85-ből több térfogategység kell azonos mennyiségű

levegőhöz, mint benzinből. Kb 20-30%-kal.

Kösz Drusza, erre gondoltam én is, de gondoltam megkérdezem a profikat, akik már autót is láttak közelről.

Véleményed szerint ha most telerakom benzinnel, a lambda összeszedi magát? Nem ártana, van egy jelentkező a kocsira :lol: ;)

És új szondával, a fogyi vajon jó lenne? A Z22nél úgy emlékszem "megjavult" a fogyi is, E85 nél is... De lehet tévedek, már nem emlékszem...

Mindegy egyenlőre megpróbálom az "öngyógyítást" :lol:

Link to comment
Megosztás:

gondoltam megkérdezem a profikat, akik már autót is láttak közelről.

3 verdám is tiszta E85-tel üzemelt, a lambdával én is szoptam párszor.

Nem rögtön fog javulni a helyzet, de szerintem párszáz km, és nem fogja jelezni a hibát, ha előtte nem szólt lambda hibára.

Ugyanis a vezérlés adaptív, igazodik az aktuális helyzetekhez, idő mire igazodik vissza a benyához ;)

Egy szkóp azért nem ártana....

Link to comment
Megosztás:

3 verdám is tiszta E85-tel üzemelt, a lambdával én is szoptam párszor.

Egy szkóp azért nem ártana....

mert az a flex kütyü elég buta egy dolog ;)

ha az E85 előtt nem volt gond a lambdával, akkor utána sem lesz :lol: csak a vezérlőnek kell "visszaszoknia" :lol:

ha meg már előtte is halódott a lambda, akkor tök mindegy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi?? sztetoszkóp? Hm, van orvos a családba :P

Helyes.Bizztosss tud majd segíteni. :lol: :lol: ;)

mert az a flex kütyü elég buta egy dolog :(

ha az E85 előtt nem volt gond a lambdával, akkor utána sem lesz :P csak a vezérlőnek kell \"visszaszoknia\" :P

ha meg már előtte is halódott a lambda, akkor tök mindegy B)

Semmi baja nem volt..... előtte..... :lol: :)

Amúgy FlexTek volt.Nem HunFlex.

Link to comment
Megosztás:

Tök mindegy, mindkettő elég "butuska" megoldás :lol:

Mennyivel volt átlagban több a fogyasztásod tiszta E85-tel, mint benyával?

Talán 7-8dl-rel?Nemtöbbel.Frankón. ;) A Vectrában X20XEV-vel.Az Astra pedig szintén ezzel a motorral eljárt 8.5L-rel.Benzinnel is.Echte város pedig 9.3L körül alakult.

Link to comment
Megosztás:

Talán 7-8dl-rel?Nemtöbbel.Frankón. ;) A Vectrában X20XEV-vel.Az Astra pedig szintén ezzel a motorral eljárt 8.5L-rel.Benzinnel is.Echte város pedig 9.3L körül alakult.

Na, látod, ez volt a baj. Ezért dobott neked lambda hibát. E85-ből 20-30%-kal kell több, mint benyából.

Ha ennél kevesebbet kap a moci, akkor szegény keveréket fog dobni lambda hibakódnak :lol: A buta flexkütyü volt

ennek az oka, nem a lambda feküdt ki :lol: Lehet magyarázni, meg okoskodni, meg hinni, de pusztán

a keverékarány eltolódása okozta a lambda hibakódot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, látod, ez volt a baj. Ezért dobott neked lambda hibát. E85-ből 20-30%-kal kell több, mint benyából.

Ha ennél kevesebbet kap a moci, akkor szegény keveréket fog dobni lambda hibakódnak :lol: A buta flexkütyü volt

ennek az oka, nem a lambda feküdt ki :lol: Lehet magyarázni, meg okoskodni, meg hinni, de pusztán

a keverékarány eltolódása okozta a lambda hibakódot. ;)

A lambda egy köztes, benzines üzemmódban halt be.Szkóp szerint agyhalott lett.Csere után az addig 10L-es fogyi is lement 7.8L-re a Vekiben.Full E85-tel nem volt gondom.Indult, ment, fékezett mind2.

De egy garis Jazz-nél alig tudták elintézni a gariban történő lambdacserét, mert ott igazolható volt az, hogy hiába a legmodernebb HunFlex, az a motor nem arra volt kitalálva.

Link to comment
Megosztás:

A lambda egy köztes, benzines üzemmódban halt be.Szkóp szerint agyhalott lett.Csere után az addig 10L-es fogyi is lement 7.8L-re a Vekiben.Full E85-tel nem volt gondom.Indult, ment, fékezett mind2.

De egy garis Jazz-nél alig tudták elintézni a gariban történő lambdacserét, mert ott igazolható volt az, hogy hiába a legmodernebb HunFlex, az a motor nem arra volt kitalálva.

Hát akkor kifogtad azt a lambda életútjában, amikor így is-úgy is eltávozott volna... :lol:

Ismétlem: a lambdának fizikálisan semmit nem jelent, hogy E85-ből áll össze a megfelelő AFR, vagy benyából...

Ezen nincs mit vitázni, egyszerűen az E85 égése közben nem képződik olyan anyag, ami ártana a lambdának,

sőt, kevesebb szilárd részecske marad utána, mint a benya égése során :lol:

Nem kell riogatni a jónépet, ez ilyen urban legends ;)

Link to comment
Megosztás:

Én nem riogattam senkisenem, Gabo akarta körzeti orvoshoz vinni az Omegáját..... ;) :lol: :lol:

Ja de a druszám megjavította, távgyóggyal :)

No 45 liter benzin megtankolása utána fogyim ( kb 4 lityivel volt több, mint a "normális" :( ) kezd normalizálódni, de nem az igazi.. még, és 37! km után eltűnt az engine check jelzés... Na ebben tévedett a szaki :lol:

Gábor, van vmi okosság, hogy ne nőjön meg a fogyim ennyire drasztikusan? (1-2 liter plusszal még kiegyeznék, de 12,6 helyett 16,5 azé... sok... ) Vagy semmivel nem tudom átverni annyira, hogy elhiggye, hogy nem szegény a keverék?

Link to comment
Megosztás:

Gábor, van vmi okosság, hogy ne nőjön meg a fogyim ennyire drasztikusan? (1-2 liter plusszal még kiegyeznék, de 12,6 helyett 16,5 azé... sok... ) Vagy semmivel nem tudom átverni annyira, hogy elhiggye, hogy nem szegény a keverék?

Ez pont ~30% különbség, ami még pont jogos a motorvezérlőtől... ~15,5L lenne az alsó ideális tiszta E85 fogyasztásod kb, ha a nagy átlagod benyából 12,6.

Ehhez még hozzá kell venni azt is, hogy lehet a lambdád már nem éppen 100-as, öreg, és el van kicsit "hangolódva". Lehet hogy egy új lambdával pont

nem is csúszna ki a határértékből az ecu, lehet nem is lenne hibajelzésed sem (pont ezért gondolják a hozzánemértők, hogy tönkreteszi a lambdát az

E85 ;) ).

És érdemes elmondani itt még azt is, hogy az említett fogyasztási értéktől kevesebbel nem érdemes játszani E85 esetén, mert a motornak nem használ

a hosszú távon szegény keverékkel üzemelés, még azt figyelembe véve sem, hogy az E85 kisebb hőfokon ég, mint a benya.

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért adnád, ha szabad kérdezni, meg milyen is pontosan? ON

Gabo 3,2 Itt minden megvan, de azért nem kapkodok...

Épp most néztem, hogy van egy 2003/4 havi 2 milláért... hm... kissé aláárazta sztem, vagy nagyon meg akar tőle szabadulni... én nem akarok megszabadulni tőle, csak sajnos kb a nyolcadára esett vissza a fizum, így nem annyira lehet fenntartani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.