Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

-------------------------------------------------------------------------------------

Berlina írta:

Senator-Omega-ban gyárilag szerelt rádióerősítókről szeretnék infókat:

gyártó, tipus, vezérelt hangszórók száma, esetleg hangszínszabályzóval is?

köszi

ja: persze nem a mostaniakról, mi volt az első néhány konfig anno , ez érdekel

-------------------------------------------------------------------------------------

Ez engem is érdekelne. nekem igen szarul jönnek az állomások. Az extrem-en szoktam tesztelni. Mert az egy igen gyengén sugárzott adó. De néha sisstereg úgy hogy alig hallom. Merre fele található ez az erősitő?

Lehet nekem nem is mükszik. :(

Link to comment
Megosztás:

az előbb a vonaton éppen ezen gondolkodtam, valószínűleg rosszul fogalmaztam: erősítőnek erősítőre gondoltam, csak nem a rádiójeleket erősíti, hanem a hangjeleket.

Akkor régen-nagyon régen még szerelték az quadro erősítőt külön a fejegységtől, így lett a fejegység sztereójából 4 csatorna.

Neten kerestem, állítólag Senator-Omegába is rakták a Blau BQB 40-et vagy 80-at.

Esetleg találkozhatnék-é egy ilyen erősítővel az egyik talin?

(Ha az Opel-ben ez volt a gyári Sound-System)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam, hogy csak full szintetikus jó neki, és a 10-40 általában csak fél szinti.

A debreceni omegánál érdekes a hátsó oldallégzsák. Sosem volt ilyen omiban.

Ma beraktunk egy omiba előre gyári el.ablakemelőt. Kicseréltük az ajtóban a kábelköteget is, így tökéletesen működik (egyérintés, kulcsal ablak feltekerés), de valami csoda (szivatás) folytán a tükörállító csatija más volt.

Link to comment
Megosztás:

A magyar azt írja: A hathengeres motorok számára csak a többfokozatú emelt kenőképességű olajok a megfelelőek. Ebből nekm az jött le, hoyg a full szinti a jó a V6-ba. És pécsett a szervízben is azt mondták, hogy csak 5w-x et lehet belerakni, vagy jobbat.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Nem találtam jobb topicot, itt kérdezem meg.

98-as Omega első futóműben cserélhetőek a két alsó lengőkarban a szilentblokkok? Vagy milyen egyéb megoldás van a javításra? Sajnos kicsit szét vannak esve és előre-hátra elmozdul a futómű, amit kisebb úthibáknál is erős koppanással ad tudtomra. Persze az egész lengőkart nincs "kedvem" cserélni.

Köszi

Dénes

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.