Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én 13.kerületi lakos vagyok.

Ma ki kellett sprintelnem Szentendrére (jap-ker bontó) alkatrészért. 20 percem volt zárásig... :)

Váltó végig sportban, és nem igazán emeltem fel a lábam a kickdown kapcsolóról :lol:

Nagyon tettszett!! Olyan igazi lámpavillogtatós, buszsávoselőzgetős "party" volt. :blink: Akit utolértem, azt tóltam!!! (vagy legalábbis próbáltam) Ha meglátott volna egy rendőr, az tuti fejbe lő!!!

Zárás elött kb 5 percel érkeztem meg.

Ami negatívum volt a dologban, hogy olyan 2/3-ad távon elmelegedett a fék! És semmi fékhatás nem volt az autón. (minden gyári!!!)

De végülis, ez nem egy versenyautó,(mégha hasonló körülményeknek is tettem ki :) ) csak furcsa volt hogy a "szentendre" táblánál nem igazán lassúlt a gép. ....de azért tettszett a menet :D :o B)

Link to comment
Megosztás:

Szóval én imádom az Opelt, meg az Omegát is, de nekem nem lesz sose! ...mert tudom, hogy nem bírnám fenntartani!

na nekem pontosan ezért nincs Omegám.

igazábol a probléma ottt kezdődik:

aki vesz egy mai áron 10millios, az Opeléknél a legnagyobb, legfelszereltebb autót, az nem az oviba hordja agyereket vele.

itt egy 8 hónapos autó 30.000 km rel, és kitudja mióta áll a kereskedésbe..

BMW

ezt 12 hzónapos korára van benne simán 40-50 ezer.

az 10 éves korára 400-500 ezer km es futásteljesitmeny.... és ugye mi 10-12 éves autókról beszélgetünk...

közbe a gazdag eladta egy csoronak 100 havi hitelre, aki 100 forintos alkatrészekkel javittatja.

és ez még semmi, nálunk volt nemrég egy Vectra C ami 2 éves mult, és 210.000 revizion volt. most eladják, a kereskedő visszahajtja 50re és ez igy megy mig végleg ki nem múlik az autó....

10 éves korára csoda ha szét van esve, és minden baja van?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem már írtam, de leírom még 1x...

Van egy ügyfelem, akinek most egy kétéves 530d BMW-je van. Ő mondta, hogy ezt az autót nem megvenni kunszt, hanem fenntartani.

Nézzük konkrétan uhuhu által belinkelt autót. Mondjuk lealkudom 8,5M-re. Azt írja, hogy 15%-tólelvihető, 6,9% a THM.

Mondjuk be tudok fizetni 20%-ot, és 5 évre veszem fel a hitelt.

Ekkor a következő eredmény jön ki:

Befizetendő: 1 700 000 Ft

Hitelösszeg: 6 800 000 Ft

Visszafizet.: 9 146 000 Ft

Havi részlet: 152 433 Ft

Ehhez még hozzájön kb havi 30 000 Ft Casco

Mondjuk ezt még bevállalom, de ekkor már a tescovirslinek meg tescopárizsinak is csókolomot köszönnék, étterem, mozi, nyaralás, haverok buli fanta 5 évre felejtve, de 5-ös bömösben ülök!

Persze fenntartani nem tudom rendesen, így a sarki mekk-mesterrel javíttatom. Netről leszedem valami warez oldalról, hogy kell kábelt gyártani hogy PC-vel rácsatlakozzak a computerére. Ezek után mindig kiütöm a szervíz intervallumot. Mielőtt eladnám, az összes vezérlőegységében visszaállítanám a km-t, (még a kulcsokban is, mert az is rögzíti), 2x kamuból betolnám a szervízbe, hogy legyen pecsét a szervízkönyvben. Ekkor már 6 éves az autó. Eladom valami adósságezelő vállalkozónak (pénzbehajtó), aki használja 2 évig, közben egy fillért nem költ rá (a computert valami hacker-ral kiütteti). Mikor 8 éves lesz az autó, jön egy kicsit jobban kereső szakmunkás aki megveszi. Hamarosan szembesül a ténnyel, hogy egy porig leélvezett romhalmazt vett, és egy vagyont kell ráköltenie, mert hol ez, hol az nem működik rajta...

Ekkor aztán telekürtöli a világot, hogy mekkora rakás sz@r a bmw, és nem érti miér kell egy vagyont ráköltenie. Ez sajnos Opel-re méginkább igaz...

Mellesleg, havi 150+30e Ft-ot inkább egy kertes ház havi részletére fizetek ki. Annak sokkal több értelmét látom.

Link to comment
Megosztás:

sok mindenben egyetértek veled dark a .de nem gagyi szerelőnél szereltetem az autómat .anyit elárulok hogy az elektromos szerelőhöz akihez hordom-tam az autómat az opel szakszervízből hordják az autókat mert nem boldogulnak vele.én inkább neki hiszek mint a sok hazudozó emberkéknek.sok mindenki sokat mond és a fele sem igaz.ez sajnos tapasztaltam nem csak ennél az autónál.

az hogy te a felnire annyit költöttél az a te dolgod.a tuning nem tartozik ebbe a kategóriába.

amúgy nem lenne az autóval gondom de sajnos nem sok jót hallok az omegákról.elég ha felmész a teszt oldalra és összehasonlítod bármelyik japán vagy svéd vassal.

Link to comment
Megosztás:

Nem felnire, gumira költöttem ennyit...

4x15 000 (használt 205/55 R 16, 2 évig használtam, idén már ki kellett dobni)= 60 000.-

4x28 000 (Dayton 235/45ZR17)=112 000.- (sajnos a nyáron az egyik guminak kinyílt az oldala, újat kellett vennem...

4x32 000 (GoodYear Eagle F1 235/45ZR17)=132 000.-

4xx25 000 (BF Goodrich Winter G 205/55 R 16) = 100 000.-

Ez összesen 404e Ft. Igaz most van 4 téli gumim, amiben 600 km van, valamint 4 nyári gumim amiben 2000 km van.

Ha nem gagyi szerelővel javíttatod, akkor mit keresett az autó Ürömön? :blink:

Egyébként milyen "teszt oldalra" gondoltál, ahol fikázzák az omegát? Mert ha a totálkár népitéletjére gondolsz, akkor azt felejtsük is el. Nagyon jól tudjuk, hogy a winklerék teljes szívből utálják az opelt.... Ha meg ez a márvadó számodra, akkor miért vettél Omegát? Miért nem vettél valami svédet (SAAB 95=Opel Vectra, Volvo S80=Mondeo, Volvo S60=Focus), vagy valami rizsrakétát? Mert te is meg én is tudom, hogy egyrészt a rizsrakétákba aranyáron mérik az alkatrészt, mésrészt nagy autókat nemigazán gyártanak, ha igen akkor az k drága, vagy k kiforratlan...

Én szeretem az Omegát, és nagyon sajnálom, hogy nem gyártják tovább.

Egyedi kirívó esetek mindig vannal (lásd ML Merci, amit minden reggel egy elmarasztaló szöveggel a tetején leparkoltak a Kárpát utcai MB szalon elé). Az Opel egy olcsóbb kategória, és akik veszik, javarészt nem szervizeltetik rendesen. Aztán mire hozzánk kerül az autó (3-10 évesen), már le van pusztítva, mert mindenen spórolt az előző gazdi. Ez nem az autó vagy a gyár hibája. Az enyém svájci behozatal, ott rendesen karban volt tartva, aki behozta, saját magának hozta. Majd rájött, hogy sokat eszik, és pár hónap múlva hozzám került az autó. Az óráját nem pörgették. Szóval 2 év távlatából azt mondom, hogy jó vétel volt, elégedett vagyok az Omegával, és szeretem is.

Link to comment
Megosztás:

ha felmész a teszt oldalra és összehasonlítod bármelyik japán vagy svéd vassal.

Mint laikus csak azt tudom mondani, hogy akkor el kell adni, és venni ezek után egy ilyen Japán, v. Svéd csodavasat.Ha annyira jó.Aztán majd kiderül, hogy mi a jobb.Rendbehozni egy nagyvasat, és utána szépen használni tudván, hogy rendben van, vagy venni egy olyan verdát, amihez horror az alkatrész, és arra is várni kell.

Én inkább rendberakom azt amit amit vettem megfelelő tájékozódás után, és használom.

Link to comment
Megosztás:

ugy látom most egy picit értelmetlen vita alakult itt ki.

vitázunk egy olyannal, aki amaga is az akire köpködünk, és magára köpködik!

igen, eszeki, itt rád is gondolok.

itt irogtunk arról, hogy az olyanoktól meneküljünk meg akik nem látják be, hogy ócsójános módjára egy luxus autót nem lehet javitgatni.

A volvó is addig szép, amig meg nem / ki nem ismered , utána már az is szar lesz, főképp ha sufniba hordod szervizelni, mert ott ócsó. az omega is ezért szar.

láthatod, van közöttünk olyan , aki nem sajnál az autójátol egy kis pénzt, de cserébe nincs egy pici problémája se vele....

igen, nem kell megvenni a csergőbe a gyári alkatrészt, sokkal jobb a sarki füszeresnél venni gagyi cuccot, igy nem kerül 60 ba, csak 6 ba.

és akkor kerülünk oda ahol most is vagyunk. szarba...

na mindegy, én örülök neki, hogy én nem ilyen vagyok.

a témát én kibeszéltnek tekintem :blink:

Link to comment
Megosztás:

én nem vagyok feltétlenül gyári-alkatrész párti, inkább veszek utángyártottat

viszont nem feltétlenül azért, mert annak jelentősen alacsonyabb az ára, hanem azért, mert mondjuk úgy gondolom, hogy az jobb, illetve mivel a családban van egy alkatrész-áruház, így az utángyártott (de lényégében a gyárival megegyező árú) terméket olcsóbban kapom

de hangsúlyozom, nem a minőség rovására megy a olcsójánoskodás, mert annak az lesz a vége, hogy egy szarban fogok ülni

szóval meg kell találni a határt, mert pl mindegy, hogy gyári lámpát veszel százezerért, vagy utángyártottat a töredékért, de nem mindegy, ha pl egy motor- vagy futóműalkatrészről van szó

ott valószínűleg nem azért kerül a tizedébe az utángyártott, mert utánygyártott, hanem azért, mert az olyan is

Link to comment
Megosztás:

Csak annyit mondanék, hogy a vezérléshez és a motorhoz,én is mindig gyári alkatrészeket vettem. Az alőző Astrámhoz, és most az Omegához is. Nem érdemes ezen spórolni. A féknél én ugyanigy gondolom, bár it vannak gondolom, akik máshogy gondolják. Az más, hogy a kasznihoz én is utángyártott elemeket vettem, mikr az Astrát megzuzta két őzike. Bár itt sem mindig jó ötlet, mert nem igazán passzoltak az illesztések. Főleg a lámpa, és a sárvédő találkozásánál. Jobban jártam volna bontott, de gyári elemekkel.

Link to comment
Megosztás:

Én ehez az egészhez csak annyit tennék hozzá, hogy közel 4hónapig néztem autót, mikor cserére kellett "adnom" a fejem. Az első és legfontosabb dolog számomra a "sérülés mentesség" volt.

(talán ez az a dolog a mi a legjobban és legbiztonságosabban leinformálható egy autóról. Kell hozzá égy profi karosszériás mester, és egy festékréteg vastagság mérő.)

Ha sikerül találni egy ilyen autót már sokmindenre lehet következtetni. /reménykedni/

Azt kell mondjam hogy úgy néz ki sikerült jól kifognom. Kb 3-4 hónapja van nállam az autó. 96'-os 2.5 V6. Bör kivételével fullos. És GARANTÁLTAN SÉRÜLÉSMENTES !!!! 1.5 millába állt meg, átiratással együtt. Svájcból jött a masina. Vezetett szervízkönyv...stb. (bár ezek nem igazán leinformálhatók) Egy éve van itthon. Vagyis hasonló a történet mint Dark esetében. /én is magánszemélytől vettem, és ő is magának hozta az autót/

Közel 13ezret tettem bele a vételtöl számitva. Nagyrészt városi forgalomban. Idáig kb 55 ezret költöttem rá. (trapézkar szilent, féktárcsa+betét)

Én igyekszem megelőzni a bajt, mint inkább orvosolni. Ezért lassan aktuális lesz az olajcsere is.

/ezt is kizárólag gyári olaj+szürő/ Autószerelő révén, csak azt tudom mondani, hogy minden autó egyforma. Ha karban van tartva akkor tök mindegy, hogy egy 1-es golfban ülsz, vagy egy fullos omegában.

Vagyis a lényeg hogy én nem csalódtam az omiban. De a vásárlást megelőzte egy 3 hónap körültekintés. Iszonyat "leharcolt" példányokat lehet találni.

A karosszéria elemekkel vigyázni! Mindenképpen (kötelező jelleggel) csak is gyári. Vagy jó állapotu bontott, vagy újjonan. nekem a régi autómnál volt hogy nem ment rá a diszléc az utángyártott elemre. (hiányzott az elemből vagy 10mm) És ez csak akkor derült ki mikor már le volt fujatva. Plusz úgy kellett ráegyengetni az elemet az autóra hogy stimmeljen.

Link to comment
Megosztás:

kedves dark!

az ürömi szerelőnél sajnos csak volt ill.most már hála istennek az autó, mert még akkor nagyon nem voltam képbe.ajánlották hogy,arany keze van.sajnos a keze vasból van viszont ezzel a kézzel aranyárat kér.soha többet nem megyek a környékére sem de azt egyszer már írtam az oldalon.

én sem a típust szidom mivel nem is nagyon ismertem ill.ismerem annyira hanem az enyémet amibe sikerült belecsípnem.az igaz hogy azóta nem sok jót hallottam az omegákról,de ez anyira nem érdekel mert ha nekem más lesz a tapasztalatom akkor abszolút nem érdekel hogy ki mit ír ill.mond az adott márkáról,de sajnos amibe én belecsíptem az előző kategóriába esik.talán most már van valami javulás de nem merem elkiabálni a dolgot.

a winklerékre gondoltam de én nem tudtam,hogy ők nem kultiválják az opeleket.

Link to comment
Megosztás:

nekem az a bajom csak uhuhu,hogy én sem ócsójánosoztam ,igazán nem sajnáltam a pénzt az autótól amíg volt csak hát az is véges sajnos,de egy olyan szakihoz került aki egy picit benyelte a lóvét .valahogy így tudom nevezni mert tönkretette a vezérlésemet a többi meg jött magától.eből kifolyólag.igaz még volt meg van egy két furcsaság de igyekszem megcsináltatni a legjobb v.jobbnak hitt emberrel.az az igazság hogy nagyon nehéz megbízható becsületes szerelőt találni.

én ugyan ezt próbáltam elmondani mint amit a bazs mondott ill.írt.

Link to comment
Megosztás:

Én biztos nem raknám be, mert sima kvarc kijelzője van,és az is kicsi,ráadásul ha takálnál is sztem arany árban mérnék.És nem biztos, hogy találnál hozzá mo. térképet. de itt nézz körül, elég sok hasznos dolog van: www.opelomega.mine.nu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.