Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hello!

Hát nem tudom, nekem a sachs jött be, 20-ért vettem darabját, személyes akcióba, amugy vagy 24 az első. Hátulra vagy 10-12 darabja ha jól tudom.

A kayaba még jobb, de az még drágább... hát még a blistein.

No hát, olyan kérdésem volna, hogy anno a remegő alapjárat oka az, hogy kis fordulaton nem megy egy hengerem. Gyertyák jók, kábel jó, elvittem egy nagyon korrekt atóvillamossági szervízbe, kikötötték a fékszervót, meg egr-t hogy nem e a plusz levegő az oka. Kompressziót mértek, meg CO-t. Hibakódokat kiolvasták, kitörülték.... De semmi. Injektorok jók, csak az van, hogy magas a HC (vagy CH) érték... ugye az elégetlen szénhidrogén.

Talán az utolsó henger, azt mondták... El lehet égve a kipufogó szelep?

Ujittasam fel a hengerfejet??

Mit csináljak??

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hát nem tudom, nekem a sachs jött be, 20-ért vettem darabját, személyes akcióba, amugy vagy 24 az első. Hátulra vagy 10-12 darabja ha jól tudom.

A kayaba még jobb, de az még drágább... hát még a blistein.

No hát, olyan kérdésem volna, hogy anno a remegő alapjárat oka az, hogy kis fordulaton nem megy egy hengerem. Gyertyák jók, kábel jó, elvittem egy nagyon korrekt atóvillamossági szervízbe, kikötötték a fékszervót, meg egr-t hogy nem e a plusz levegő az oka. Kompressziót mértek, meg CO-t. Hibakódokat kiolvasták, kitörülték.... De semmi. Injektorok jók, csak az van, hogy magas a HC (vagy CH) érték... ugye az elégetlen szénhidrogén.

Talán az utolsó henger, azt mondták... El lehet égve a kipufogó szelep?

Ujittasam fel a hengerfejet??

Mit csináljak??

Ha a szelep van elégve, azt egy egyszerű kompresszió méréssel gyorsan ki lehet szűrni. Ajánlom, először ezt nézzétek meg, addig kár találgatni.

Link to comment
Megosztás:

A Bilstein-nel mi a bajod?

Semmi, csak az drágább a sachsnál is :D

Hát nem tudom, nekem a sachs jött be, 20-ért vettem darabját, személyes akcióba, amugy vagy 24 az első. Hátulra vagy 10-12 darabja ha jól tudom.

A kayaba még jobb, de az még drágább... hát még a blistein.

Ujittasam fel a hengerfejet??

Kayaba olcsóbb.

Ha a szelep van beégve, akkor komplett hf felújítás, hengerfejenként 25 körül áll meg a móka, de ebben

már benne van az anyag is. Plusz a tömítések, hf csavarok, szerelés.

Pesten pl Szuromi csinál ilyet az üllői út külső részénél.

Ha a szelep van elégve, azt egy egyszerű kompresszió méréssel gyorsan ki lehet szűrni. Ajánlom, először ezt nézzétek meg, addig kár találgatni.

Erre inkább a veszteségmérés lenne jó, mondjuk a kompressziómérésnél is kibukik, ha már nagyon gáz.

Link to comment
Megosztás:

x20xev

Akkor nem tudom, kopresszió jó, hidegen szólnak picit a hidrotőkék.

A gyári olajfogyasztást produkálja, amit ha jóltévedek olyan 7 cl /100 km.

100-as benzintől beéghet a kipuff szelep? És csak egy égett meg??

Hát elég rejtélyes számomra ez a motor....

Viszont 200 gond nélkül megy, a fogyasztás is 8 alatt volt hosszútávon.

Hidegen kicsit nehezen indul, majdnem lefullad, majd picit nagyob gáz és rácsúsztatom a kuplungot, és akkor megindul rendesen... Csak hidegen első indításkor. A check engine, meg alapjáratnál villan. Fordulaton elalszik.

El kell vinnem valami jó szervízbe, de itt komárom környékén....hát nem jellemző.

Thnx mindenkinek!

Szabopsz

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló volt a problémám...

Eldobta magát a szelepfedél tömítés, és a gyertyák ill az egész tér a motor közepén olajban állt. Olajfogyás nálam is normális volt.

Miután megcsináltam, újra jelentkezett a hiba (alapjáraton, sőt hidegen menet közben lefulladó, darabosan(3hengerrel járó) motor).

Ekkor jobban átnéztem a gyertyakábeleket, és akkor vettem észre, hogy valszeg az olajtól felpuhultak... Próba szerencse, kicseréltem, azóta jó.

Mondjuk nekem nem világított a Check lámpás...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló volt a problémám...

Eldobta magát a szelepfedél tömítés, és a gyertyák ill az egész tér a motor közepén olajban állt. Olajfogyás nálam is normális volt.

Miután megcsináltam, újra jelentkezett a hiba (alapjáraton, sőt hidegen menet közben lefulladó, darabosan(3hengerrel járó) motor).

Ekkor jobban átnéztem a gyertyakábeleket, és akkor vettem észre, hogy valszeg az olajtól felpuhultak... Próba szerencse, kicseréltem, azóta jó.

Mondjuk nekem nem világított a Check lámpás...

Jahh, szintén xe20xev :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet azért volt a gyertyák körül olaj???

Igen, ezért is írtam, hogy szintén xe20xev.

kipucoltam anno, amíg nem volt alkalom a tömítés cserére, és 2 hónap alatt feltelt a mélyedés...

Becsapós, mert ugye látni nem lehet, csak ha leszeded a fedelet...

Jahh, és a kopogó hidrotőkékkel ne foglalkozz, ha csak hidegen szólnak, akkor örülj. Oka, hogy kopottak.

Nekem 200e km van a motorban, és hidegen is alig észrevehető. Igaz, hogy mindig 8-10e km volt az olajcsere intervalluma.

Ha melegen is szólnak, akkor sincs nagy gáz, javarészt csak a feelinget rontja. Igaz, hogy egy idő után kikezdi a himbákat.

Csere húzós, darabja 4-5e ft. Ugye 16 db kell... ami nem kevés :D

Link to comment
Megosztás:

Hidegen kicsit nehezen indul, majdnem lefullad, majd picit nagyob gáz és rácsúsztatom a kuplungot, és akkor megindul rendesen... Csak hidegen első indításkor. A check engine, meg alapjáratnál villan. Fordulaton elalszik.

AGR, lambdaszonda hiba tipikusan ez a check engine felvillanás... nézd meg, van-e hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Ebben nincs himba.

Nem himbás? Akkor legalább nem a himba kopik :D

Ezek szerint olyan mint a 16szelepes golf motor... szelep-hidrotőke-vez-tengely?

utsó hidrotőkés motor amit szétszedtem, egy citroen motor volt, abban a himba lyukasra volt kopva, mert az egyik hidrotőke teljesen összegyógyult :D

Ezért se szeretem a francia ótókat :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk hasznaltauto.hu, és ott az alkatrészeknél próbáld meg keresni.

Hát kössz urak, kicseréltetem a hengerfej tömítést, és megnézetem megint a gyertyakábeleket.

Elmondom mi volt az oka.

Elvileg ír lambda szondát, de azt mindenre ír, ha túl dús, ha szegény a keverék akkor is.

Vezérmű tengely jeladót ír még.

Kössz mégegyszer!

szabopsz

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ír lambda szondát, de azt mindenre ír, ha túl dús, ha szegény a keverék akkor is.

Vezérmű tengely jeladót ír még.

Ha írja, akkor az rossz is... ugyanis ez már a szonda által kibocsájtott jelre vonatkozhat.

Veztengely jeladó (és főtengelyé is) szokott hiba lenni... utángyártottak semmiképpen nem javaslom

ebből sem, szondából sem (és az univerzális szondát sem).

Link to comment
Megosztás:

Ha írja, akkor az rossz is... ugyanis ez már a szonda által kibocsájtott jelre vonatkozhat.

Veztengely jeladó (és főtengelyé is) szokott hiba lenni... utángyártottak semmiképpen nem javaslom

ebből sem, szondából sem (és az univerzális szondát sem).

Ja, asszem itt szokott buktató lenni az utángyártott cumó (én szívtam meg már Bosch-al is.).

Csak az eredeti GM a tuti!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ha írja, akkor az rossz is... ugyanis ez már a szonda által kibocsájtott jelre vonatkozhat.

Veztengely jeladó (és főtengelyé is) szokott hiba lenni... utángyártottak semmiképpen nem javaslom

ebből sem, szondából sem (és az univerzális szondát sem).

Jaja... Higgyé nekik (is)... Csak eredetit! Hogy én is mekkorát cumiztam az utángyártottakkal.. ááááá... És ha írja tényleg szar, ez is tapasztalat :D

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Nagy bajban vagyok. 1 hónapja vettem egy 96-os 2.5 TD-t, és a múlt héten szétment a hengerfejem, javíthatlan. Sehol nem találok bontott hengerfejet, tud ebben segíteni valaki?

Hali

kolegám most szerzett be pár cuccot a bömöséhez (2,5td ) ugyan az a blok van az omiba is .Ha gondolod megkérdezem hogy megválna-e a hengerfejtől, és ha igen mennyibe kerülne ez a válás :-)

Link to comment
Megosztás:

!

Nagy bajban vagyok. 1 hónapja vettem egy 96-os 2.5 TD-t, és a múlt héten szétment a hengerfejem, javíthatlan. Sehol nem találok bontott hengerfejet, tud ebben segíteni valaki?

no megkérdeztem kiscsákot!

aszonta ,a hengerfejbe benne van minden nem nyult hozzá! 70Eft lenne az ára, DE

a vizcsatornák kicsit odavannak úgyhogy nyomáspóbát FELTÉTLEN javasol!!!!!!!!!!!!!!!

Asztmodta hogy elviheted úgy hogy kifizeted a felét és ha úgygondolod megéri neked 70 gombócért azt amit kapsz,akkor kifizeted a másik felét és kész,ha nem visszadobod a hengerfejed és visszakapod a lét!

viszont csak kedden lessz elérhető :D

ha kell írj és összehozzuk a csáko fehérvári

udv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.