Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Van valahol egy tápcsatija az ecu-nak, azt kéne megnézni, valszeg kontaktos. Vagy maga az ecu csatija.

A check kontrollnak már akkor kell égnie, amikor gyújtásfeszt kap az ecu, ezért gondolom hogy a tápot

nem kapja meg.

Na megnéztem a kapcsrajzon...

Uhu által említett két relé csak a perifériákat kapcsolja (injektorok, szenzorok, szelepek).

Van egy 1,5mm2-es piros kábel, ami közvetlenül megy az akkuról az ecura, a rajz szerint.

És van egy 0,75mm2-es fekete kábel, ami a gyújtásról jön, de közbe van iktatva a gyári

immó egység. Elképzelhető hogy ott van valami gond... Nekem pl az astránál az immó

csatijával már sokszor volt gondom, kontaktos szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget. Én is azt olvastam ki a rajzból, hogy az ac és injektorok reléje nem lehet bűnös. Első körben én is az immora tippeltem, de elvileg ha az nam kapcsol ki, tehát tilt, akkor nem is pörget, és villog a futó ember szimbólum. De én is ezt látom legészszerűbbnek, hogy az immo reléjében lehet vmi gubanc. Esetleg még utánnanézek, hogy a gázrendszer mit kapcsol le.

Grizligolyó. Ha ekkora gáz lenne nálam, akkorén is vadásznék egy donorautót. De nem tudom, hogy a BMW mocit mennyire egyszerű az Omiba lepapírozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omega 2.5 TD BMW - Hát nagyon megfürödtem ezzel a kocsival. A már korábban említett hengerfejet köszönöm, nem kérem. Most új helyzet állt elő: a szerelőm közölte, hogy elgörbült főtengely is, és lyuk van a blokkon, cirka 4kilo a javítás, vagy új motor adagoló nélkül 320, de beszereléssel együtt is tartok 4-nél. Tudna nekem valaki esetleg egy életmentő segítséget nyújtani, ilyen esetben mit tegyek? - mert kardomba dőlök!

Előre is köszönet érte!

Szombathelyen van komplett moci 180-ért.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a kapcs rajzot, és kiderült számomra, hogy nincs külön immo, hanem azt a gyári riasztóba integrálták. Szívás.

Igen, ha gyári riasztód van, akkor így van. De ugyanolyan immót tartalmaz, mint a sima immó (vezetékezés ugyanaz,

csak a riogatóba megy).

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly? Adagolóval, mindennel? Mikori, mennyit futott?

Adagolóval-turbóval mindenestül külföldi papirokkal adás-vételivel 96-os 320 ezerkm .Gazdájával beszéltem, könnyen indul,nem füstöl, turbó nem köpi az olajat.Fehér caravanba van,de ha kell kiveszi.Ebböl a motorból kevés km-eset találni

....háát nem istenbizony.Inkább mondja meg az igazat.

Ha érdeket, tovább pü-ben.

Link to comment
Megosztás:

Adagolóval-turbóval mindenestül külföldi papirokkal adás-vételivel 96-os 320 ezerkm .Gazdájával beszéltem, könnyen indul,nem füstöl, turbó nem köpi az olajat.Fehér caravanba van,de ha kell kiveszi.Ebböl a motorból kevés km-eset találni

....háát nem istenbizony.Inkább mondja meg az igazat.

Ha érdeket, tovább pü-ben.

hali Zsolesz

a illető mást is elad a caravan-ból?? esetleg a két hátsóajtó (ha elablakos)?zárbetétek kulcsostól (gyujtáskapcs , első és csomitartó ajtó)?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ha gyári riasztód van, akkor így van. De ugyanolyan immót tartalmaz, mint a sima immó (vezetékezés ugyanaz,

csak a riogatóba megy).

Nézegettem ma a kapcs rajzot, és úgy tűnik, hogy az injektor relé (K43) is ad egy plusz szálat az ECU-nak. Igaz a relét pedig az ECU kapcsolja. Ha legközelebb nem indul, biztos okosabb leszek, és kimérek mindent. Lehet csak szálszakadás a gond.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.szeretném a tanácsotokat kérni.

lenne egy jó vételem egy B omi személyében.1995,2.0 16v.klíma,fűthető elsö ülések,sport autómata,villany ablak,tükör.

az a kérdésem milyen tipushibái vannak enek a tipusnak amire oda kell figyelnem(240 van benne,de ez frankó adat).

a bc kijelzője nem tökéletes,bár ahogy hallom ez betegség.

ja és karavan,gyári vonóhoroggal.

ez a tipust nem ismerem egyántalán.nem szeretnék belecsúszni vmi pénznyelőbe.

előre is kösz az infókat......

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem ma a kapcs rajzot, és úgy tűnik, hogy az injektor relé (K43) is ad egy plusz szálat az ECU-nak. Igaz a relét pedig az ECU kapcsolja. Ha legközelebb nem indul, biztos okosabb leszek, és kimérek mindent. Lehet csak szálszakadás a gond.

az csak ellenőrzés lehet, a hibakód miatt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasttok!

Ha már a guminál tartunk. Nekem tengelyenként más a méret, elöl 225/45-17 hátul 235/45-17. Nagyon szabálytalan ez mostanában? Tudja valaki az idevonatkozó jogszályt?

Szia. Igen szabálytalan . Csak akkor szabályos ha a gyár úgy adja ki forgalomba. Tehát a rendőr tudna kukacoskodni de nem fog.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.szeretném a tanácsotokat kérni.

lenne egy jó vételem egy B omi személyében.1995,2.0 16v.klíma,fűthető elsö ülések,sport autómata,villany ablak,tükör.

az a kérdésem milyen tipushibái vannak enek a tipusnak amire oda kell figyelnem(240 van benne,de ez frankó adat).

a bc kijelzője nem tökéletes,bár ahogy hallom ez betegség.

ja és karavan,gyári vonóhoroggal.

ez a tipust nem ismerem egyántalán.nem szeretnék belecsúszni vmi pénznyelőbe.

előre is kösz az infókat......

Hali.

Elektronikus problémák a jellemzök szerintem. Nálam csak az volt. Jeladók . Rosszuk illeszkedő csatik. Szerintem összeségében nem rossz az omega. legalábis engem még nem hagyott ott sehol. Olyan mint egy öregember hol itt fáj hol ott fáj. Az enyém is 10 éves , de szeretem. Előtte matizom volt zsír újonnan vettem. 1 évig volt meg :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.szeretném a tanácsotokat kérni.

lenne egy jó vételem egy B omi személyében.1995,2.0 16v.klíma,fűthető elsö ülések,sport autómata,villany ablak,tükör.

az a kérdésem milyen tipushibái vannak enek a tipusnak amire oda kell figyelnem(240 van benne,de ez frankó adat).

a bc kijelzője nem tökéletes,bár ahogy hallom ez betegség.

ja és karavan,gyári vonóhoroggal.

ez a tipust nem ismerem egyántalán.nem szeretnék belecsúszni vmi pénznyelőbe.

előre is kösz az infókat......

Az automata váltót alaposan próbáld ki. A kart nyugodtan húzd vissza menet közbe, hogy visszakapcsol-e, számold, hányat vált( ha jó minden négyszer esik a fordulat, olyan mintha öt gangos lenne),próbáld ki a téli progit (3.fokozatban kell indulnia), sebességbe rakva lassan el kell kezdenie kúszni, kick-down működik-e. Motornál a hengerfej tömítés szokott elszállni. Jelenség, hogy üzemmeleg motornál kőkemények a vízcsövek. Szelepfedél tömítés szokott elfáradni, ha kihúzod a gyertyapipát, és olajos akor bizti csere, de nem bonyolult a munka. Rozsdásodni szoktak a hátsó ívek, az ajtók alja, belső feléről indulva, a két hátsó ajtó a visszahajló kédergumi alatt. Ha az ülésfűtés nem jó, vagy szálszakadás, vagy a hőfokszabályzó kailt be. Ha kopog az első futómű akkor vagy segédirányítókar vagy kutyacsont a hiba. Találkoztam már olyan omival is, aminek búgott a difije. Bármi mást szeretnél tudni kérdezz nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Az automata váltót alaposan próbáld ki. A kart nyugodtan húzd vissza menet közbe, hogy visszakapcsol-e, számold, hányat vált( ha jó minden négyszer esik a fordulat, olyan mintha öt gangos lenne),próbáld ki a téli progit (3.fokozatban kell indulnia), sebességbe rakva lassan el kell kezdenie kúszni, kick-down működik-e. Motornál a hengerfej tömítés szokott elszállni. Jelenség, hogy üzemmeleg motornál kőkemények a vízcsövek. Szelepfedél tömítés szokott elfáradni, ha kihúzod a gyertyapipát, és olajos akor bizti csere, de nem bonyolult a munka. Rozsdásodni szoktak a hátsó ívek, az ajtók alja, belső feléről indulva, a két hátsó ajtó a visszahajló kédergumi alatt. Ha az ülésfűtés nem jó, vagy szálszakadás, vagy a hőfokszabályzó kailt be. Ha kopog az első futómű akkor vagy segédirányítókar vagy kutyacsont a hiba. Találkoztam már olyan omival is, aminek búgott a difije. Bármi mást szeretnél tudni kérdezz nyugodtan.

hátul vmi szintszabályzás is van.milyen elven mükszik?

nekem a seni levegős.

gázos az autó,ezek a mocik bírják ezt?????

kb menyi manuálisra alakítani????

ennek 2055 kg-os vonóhorga van az létezik,én mire kisírtam a caravan-ra a gyári 1960-ast 2 év volt.

és mennyire bírja a hátsó futómű a rendszeres vontatást??

Link to comment
Megosztás:

Egy kompresszor pumpálja a levegőt a hátsó telókba. Tehát levegős.

Nálunk az MV6-okon semmi olyan nem jött elő, ami a gázra fogható. mindketten kb 60e km-t mentünkvele.

Sztem sosem lesz tökéletes egy ilyen átalakítás után. A motorvezérlő és a váltóvezérlő kommunikál egymással, tehát ha nincs aut.váltó, lehet hogy amotorvezérlő kompit is cserélheted+ a kábelköteget. Akkor pedig lehet olcsóbb megcsináltatni.

Gyári prosi szerint a 2.0 16V aut. váltóval 1700 kg-ot vontathat.

Link to comment
Megosztás:

Egy kompresszor pumpálja a levegőt a hátsó telókba. Tehát levegős.

Nálunk az MV6-okon semmi olyan nem jött elő, ami a gázra fogható. mindketten kb 60e km-t mentünkvele.

Sztem sosem lesz tökéletes egy ilyen átalakítás után. A motorvezérlő és a váltóvezérlő kommunikál egymással, tehát ha nincs aut.váltó, lehet hogy amotorvezérlő kompit is cserélheted+ a kábelköteget. Akkor pedig lehet olcsóbb megcsináltatni.

Gyári prosi szerint a 2.0 16V aut. váltóval 1700 kg-ot vontathat.

a forgalmiba ennyi van beírva.monyuk a reki is gyárilag 1500-1700-et húzhatna,ha a magyar hatóság nem lenne bébi dzsúzzz.könnyebb nekik az össztömeg 70%-át beírni ráfutófékes vontatmánynak.

a szintszabályzás autómata?

a fútómű mit bír?

Link to comment
Megosztás:

a forgalmiba ennyi van beírva.monyuk a reki is gyárilag 1500-1700-et húzhatna,ha a magyar hatóság nem lenne bébi dzsúzzz.könnyebb nekik az össztömeg 70%-át beírni ráfutófékes vontatmánynak.

a szintszabályzás autómata?

a fútómű mit bír?

Igen automata a szintszabályozás. Vmivel kevesebbet mint a Rekié. Bár nagyban függ a felhasznált cserealkatrészek minőségétől is. Nálam a külső kormánygömbfejek romlanakel, öcsémnél kutyacsontot kellett cserélni, de a segédirányító szinte minden Ominál elszáll. Hátsó futóműhöz még nem nyúltunk.

Gabi is trélerezik az Omival, talán több tapasztalata van a futómű tartósságáról.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.