Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hali emberek!

Valaki hozzáértő erről mondhatna véleményt. Ill. hogy ezeknél mire kell figyelni, milyen jelek utalnak a nem valós KM-re, ill. mik a gyengéi, mi kerül piszok sokba, ha szétmegy.

A motor váltó megegyezik a B1-el?

És a link

Köszönet.

Motor ua a csak a fojtószelpház és a kopoltyú rész más. (fojtószeelpház biztosan,nem egyenes hanem szögben lefele áll)

Ha vmi beszarik akkor a B2hez képest motorikusan, futóművileg ua (bizonyos cuccok árai szórhatnak motorszámtól függően de nem nagy mértékben, és sztem már B1-nél is jelentkezik ez - DIS, főtengely jeladó, gyertyakábelek, stb)

Facelift:

Első ajtókárpitok behúzói gumírozottak és lemállik róluk a gumi (konkrétan gyári hibás, kellemes tapintás de nem időtálló, cserélhető de cirka 18 pénz a 2 ajtó + meló),belső kilinc salatt ua., a könyökléstől elöl vezetőnél leválik a kárpit és lötyög, fényszóró kapcsoló szintén máladozásra hajlamos (2db ment át a kezemen és ragacsos xar at egész), ,szokásos pedálgumi, váltószoknya, csomagtér hátsó burkolat állapot, kormány, kilincsek, csomagtér teló ellenőrizgetés, vezető oldal határoló kiszakad az A oszlopból.

Továbbá: fényszórók hajlamosak sárgulni, xenont próbáld ki este mennyire erős a fénye(nézd meg HELLA-e), könyöklő rugós nyitó része letörik, kesztyűtartó nyitója törik , ülésfűtést is nézd meg és minden elektromos kütyüt (ülések, TC, roló, ablakok, tükrök, szekunderpumpa, tetőablak, klíma, és a hűtés mint Achilles sarok )

Ha komoly akkor a hibatárolót is megnézetném... lehet hogy elektronikai zsenik.

Motor meg amit már írtak (szelepfedél, kipucsonk, stb), futómű szintén.Váltóról gőzöm nincs mert Nekem manuál van.

Valóban régebben fent van....

Képek alapján nem néz ki sztem rosszul, bár az extralistát ellenőriztetném a helyszínen....Ezzel már foglalkoztak amúgy ami nem biztos hogy rossz - hűtőrács, fehér index. Ködlámpa az van ebben? Mert nem látszik jól.Ha nincs akkor elölről gyógyították, hátul sincs rajta jelzés. Kesztyűtartó is kicsit fura szögben áll, vagy cserélték fül miatt komplett töröttből vagy lufka nyílt.

Ettől még ha nem úszik az olajban és nem volt fossá zúzva akár jó is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Tudom ,hogy van a témára külön oldal de azt már nagyon régen nem nézte senki:o) A kérdés klima körüli lenne.

A klímámból távozott a gáz így elmentem feltöltetni.. korrektül csinálgattak vele mindent amit ilyenkor kell, nyomás erre vákuumolás arra... vártunk, hogy mozdul é valamit és a végén kiderült, hogy a nagynyomású oldalon maga a szervízcsonkom engedi el a gázt.

A kérdésem arra irányúlna, hogy ebben a szervízcsonkban milyen szelepnek kéne lennie.. mert az enyémből nem lehetett kivenni a benne tartózkodó valamit... ami egyáltalán nem is szelep kinézetű volt. Az alacsony nyomású körön sima kerékszelep volt ha jól láttam.../bár azzal is mókolt valamit a szaki és szerintem ott megint elment a gáz.. úgyhogy holnap ott kezdek náluk/

Szóval milyennek is kéne lennie annak a szelepnek?

Henci

Sajnos nem tudom, milyen szelep van benne, de öcsémé is annál a szelepnél engedte a gázt. Ideiglenesen a szelepfedél alá beraktak egy gumi tömítést, és egy évig bírta is. Állítólag új szelep kellene bele, de ahhoz ki kell szedni az egész csövet.

Link to comment
Megosztás:

Piszok sokba sztem a váltó felújítása kerül. A kipuff vég sem gyári, és tényleg iszonyú régóta hirdetik. Nekem az első ülések hátulján az újságtartónél gyanúsak a fekete gumik, és képek alapján elég koszosnak tűnik a sofőrülés. Váltó csendes legyen, rántás nélkül váltson, padlógáznál rendesen visszaváltson, sportfokozat működjön.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem bíztattatok fel azzal, hogy rég hírdetik.

Eredetileg oan 800 környékén kerestünk, de sógor azt mondta, inkább legyen kicsit fiatalabb és legfeljebb behitelezi.

Az autó tuti le volt csukva, mert 3 elem (nem tom melyik ) kivételével fényezve volt az egész, ami azt eredményezi, hogy nincs rozsda, cserébe ki tudja mekkorát kapott. Elvileg minden extra működik rajta. Azért is tettem fel ide, mert cirka 100 Km csak oda, luftra nem mennék le sógorommal. Hát lehet keresünk tovább. Van egy gyönyörü B1-is, de pápai, piszok messze. <_<

Ez a Pápai nekem nagyon szimpi.

Ja és nekem még nagyon szimpatikus ez a zöld gyöngyszem, szvsz egész jó állapotú.

Valaki véleményt hozzájuk?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem bíztattatok fel azzal, hogy rég hírdetik.

Eredetileg oan 800 környékén kerestünk, de sógor azt mondta, inkább legyen kicsit fiatalabb és legfeljebb behitelezi.

Az autó tuti le volt csukva, mert 3 elem (nem tom melyik ) kivételével fényezve volt az egész, ami azt eredményezi, hogy nincs rozsda, cserébe ki tudja mekkorát kapott. Elvileg minden extra működik rajta. Azért is tettem fel ide, mert cirka 100 Km csak oda, luftra nem mennék le sógorommal. Hát lehet keresünk tovább. Van egy gyönyörü B1-is, de pápai, piszok messze. <_<

Ez a Pápai nekem nagyon szimpi.

Ja és nekem még nagyon szimpatikus ez a zöld gyöngyszem, szvsz egész jó állapotú.

Valaki véleményt hozzájuk?

A pezsgőszínű bombán néz ki, a fém díszlécek iss úgy állnak rajta, ahogy annak kell. Ilyen volt a dízelem iss anno, nekem bejön ez a szín nagyon.

Mondjuk ez iss el van mentve nekem a használtautón a parkolóba néhány hónapja.

Ha most MV6-t akarnék, és pízem is lenne, biztos megnézném. A tulaj árulta egy ideig 1.8M körül, de hiába makulátlan (már ha télleg az), inkább megveszi a paraszt 7 kilóért a bontószökevényt aztán vagy rákölt még 3-400e-t, vagy leharcolja a műszaki érvényesség végéig aztán lesz vele ami lesz....

Link to comment
Megosztás:

A pezsgőszínű bombán néz ki, a fém díszlécek iss úgy állnak rajta, ahogy annak kell. Ilyen volt a dízelem iss anno, nekem bejön ez a szín nagyon.

Mondjuk ez iss el van mentve nekem a használtautón a parkolóba néhány hónapja.

Ha most MV6-t akarnék, és pízem is lenne, biztos megnézném. A tulaj árulta egy ideig 1.8M körül, de hiába makulátlan (már ha télleg az), inkább megveszi a paraszt 7 kilóért a bontószökevényt aztán vagy rákölt még 3-400e-t, vagy leharcolja a műszaki érvényesség végéig aztán lesz vele ami lesz....

Jaja, nekem is nagyon tetszik, és kép alapján egészen még egybe is lehet, mondjuk ilyen árban le kell egyeztetni a szervizkönyvet a szervizzel, de szvsz nagyon szép. A görgők mondjuk elég sokat dobnak <_<

A szöld sem rossz, ha valaki nem a szinre hajt hanem az állapotra (az enyém is ilyesmi zöld, hát nem a színe miatt vettem meg :lol: ), csak a kézi váltóval ha paraszt az ember, akkor hamarabb haza lehet küldeni a motort, mint automatával...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene!!! Van egy 98-as OMEGA B 2.5 TD Autómata váltós kocsim és az EGR vezérlését hogyan tudom bekötni? Mert nekem a Vákuum csövek nincsen az EGR-en és ezért hibának írja ki!!!! Bekötésben kellene segítség!!!

subaru10@gmail.com vagy subaru10@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Amúgy meg már rutinos vagyok, tegnap kimosakodással

együtt 25 perc alatt kint volt a generátor :lol:

Hát egy vérprofitól nem egy izmos idő. :lol: :lol: ILyen időt mi is futottunk Korival tűz forró motornál(mikor a szó szoros értelmében elfüstölt a generátorom) <_<

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek az ára a hátránya, a másodikban a bőr, kézi váltó és nem utolsó sorban a nagykőrösi út. Az elsőből megpróbálnék lecgánykodni egy százast. Szerencsére az idióta navi nincs benne az elsőben.

Hasonlóan gondolom, én is e felé húzok, csak az a baj, hogy oda-vissza több mint 700Km <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát egy vérprofitól nem egy izmos idő. :lol: :lol: ILyen időt mi is futottunk Korival tűz forró motornál(mikor a szó szoros értelmében elfüstölt a generátorom) <_<

Na jó, de én egyedül csináltam :lol: Amúgy meg nem kergetett a tatár, mondjuk néha én is kapkodtam a kezem,

forró volt a motor nálam is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok X20XEV caravan B omegám van 2.0 16V benzines és az a gondom, hogy a következő üzenetet írta ki AUTOMATIK GETRIEBE ez automata váltót jelent, de nekem manuális van, mi lehet a baj??? Ugyanide keresek gyári omega alufelnit jó nyárigumival, térelválasztórácsot, rolót meg kormányt légzsák nélkül, ami nincs elkopva.Tudja esetleg valaki, hogy lehet ezt a kocsit tempomatossá alakítan?? Esetleg érdekelne egész Omega is alkatrésznek, ami sötétszürke mármint forgalmi szerint, amúgy ilyen kékeslilás mittudoménszínű. Előre is köszönöm a segítségeket. 06202707293 vagy badboy83@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok X20XEV caravan B omegám van 2.0 16V benzines és az a gondom, hogy a következő üzenetet írta ki AUTOMATIK GETRIEBE ez automata váltót jelent, de nekem manuális van, mi lehet a baj??? Ugyanide keresek gyári omega alufelnit jó nyárigumival, térelválasztórácsot, rolót meg kormányt légzsák nélkül, ami nincs elkopva.Tudja esetleg valaki, hogy lehet ezt a kocsit tempomatossá alakítan?? Esetleg érdekelne egész Omega is alkatrésznek, ami sötétszürke mármint forgalmi szerint, amúgy ilyen kékeslilás mittudoménszínű. Előre is köszönöm a segítségeket. 06202707293 vagy badboy83@freemail.hu

Ez ezért szerintem kicsit sok kérdés és kérés egy hozzászólásba fogalmazva!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok X20XEV caravan B omegám van 2.0 16V benzines és az a gondom, hogy a következő üzenetet írta ki AUTOMATIK GETRIEBE ez automata váltót jelent, de nekem manuális van, mi lehet a baj??? Ugyanide keresek gyári omega alufelnit jó nyárigumival, térelválasztórácsot, rolót meg kormányt légzsák nélkül, ami nincs elkopva.Tudja esetleg valaki, hogy lehet ezt a kocsit tempomatossá alakítan?? Esetleg érdekelne egész Omega is alkatrésznek, ami sötétszürke mármint forgalmi szerint, amúgy ilyen kékeslilás mittudoménszínű. Előre is köszönöm a segítségeket. 06202707293 vagy badboy83@freemail.hu

Tempomathoz benzinesnél tartozik egy vezérlőelektronika, meg kell a kormánykapcsoló és a kuplungkapcsoló, de ha venni akarsz, csak benzinesét, a dieselé másmilyen.

Az autó nem utólag lett átalakítva kéziváltósra, vagy a compi vagy a motorvezérlő nem automatás kocsiból származik véletlenül?

Az alkatrészkeresést pedig a megfelelő topicba pls.

Link to comment
Megosztás:

Csak a te hozzászólásodat furcsállom, mert nem segítetél semmit, akkor nem értem mindek írtad...

Csak mert egyik témába se vagyok(még) kompetens!

Megfelelő tudás nélkül meg minek okoskodjak!!!

Habár tempomatba tudtam volna írni, hááát de nem akarok hülyeséget!!

Milyen felszereltségtől van meg a csatlakozója a tempomat vezérlőnek?! Vajon??

Ha jól tévedek akkor kell egy bowdenes vezérlő, engedélyezni kell az ecu-ba, meg kell kuplung kapcsoló plusz tempomatos indexkar! Fékezésnél viszont akkor a féklámpa kapcsolójára old a tempomat??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások! /Tudom, hogy klíma kérdés de azt senki nem nézi:o)/

Még mindíg klíma problémám van. Több sebből vérző digit klíma rendszeremhez keresek Pécsett vagy Pécs közelében biztos kezű és SZAKÉRTŐ klímást aki látott már Omega klímarendszert belülről is. Illetve a kérdés ami most nagyon érdekel, hogy ha bekapcsolom a klímát akkor egy sziszegő, suttogó hang jelenik meg a légbefúvás mellé ami korábban emlékeim szerint nem volt. Ez lehet a klíma hibája vagy esetleg mi okozhatja.

Henci

Link to comment
Megosztás:

Milyen felszereltségtől van meg a csatlakozója a tempomat vezérlőnek?! Vajon??

Ha jól tévedek akkor kell egy bowdenes vezérlő, engedélyezni kell az ecu-ba, meg kell kuplung kapcsoló plusz tempomatos indexkar! Fékezésnél viszont akkor a féklámpa kapcsolójára old a tempomat??

Nem kell engedélyezni semmit.

Ha megvan a csatlakozó a tágulási tartály alatt, akkor csak kuplung kapcsoló és a tempomatos indexkar kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások! /Tudom, hogy klíma kérdés de azt senki nem nézi:o)/

Még mindíg klíma problémám van. Több sebből vérző digit klíma rendszeremhez keresek Pécsett vagy Pécs közelében biztos kezű és SZAKÉRTŐ klímást aki látott már Omega klímarendszert belülről is. Illetve a kérdés ami most nagyon érdekel, hogy ha bekapcsolom a klímát akkor egy sziszegő, suttogó hang jelenik meg a légbefúvás mellé ami korábban emlékeim szerint nem volt. Ez lehet a klíma hibája vagy esetleg mi okozhatja.

Henci

Nem lehet, hogy lecsúszott egy vákum cső az utastérben? A szelep jó lett már?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások! /Tudom, hogy klíma kérdés de azt senki nem nézi:o)/

Még mindíg klíma problémám van. Több sebből vérző digit klíma rendszeremhez keresek Pécsett vagy Pécs közelében biztos kezű és SZAKÉRTŐ klímást aki látott már Omega klímarendszert belülről is. Illetve a kérdés ami most nagyon érdekel, hogy ha bekapcsolom a klímát akkor egy sziszegő, suttogó hang jelenik meg a légbefúvás mellé ami korábban emlékeim szerint nem volt. Ez lehet a klíma hibája vagy esetleg mi okozhatja.

Henci

Magyarszéken van Skyrangr kartárs műhelye, nekem nemrég csinálta meg a klímát, korrektül dolgozik <_<

keresd meg itt a tagok között, és írj neki pü-t.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/2989280_opel_omega_1995

Sziasztok!

Nemrég akadtam rá erre az autóra, kikérdezném a véleményetek, érdemes-e vele foglalkozni?

Bal eleje tuti kapott, hátulján nem láttam hibát, bár több fénykép jobb lenne. Lényeg a lényeg, a motorja hajtókar csapágyas!

Na jó erről letettem, nincs kedvem motort faragni plusz lehet a másik motor is sz*r és talán ettől vmivel többet ér az enyém. Akadt még egy, ami gyakorlatilag anyagilag a legmegfelelőbb. A következő:

http://www.hasznaltauto.hu/2975658_opel_omega_1996

2008 x-ik(nem tudom pontosan) hóba lett bele beszerelve a gázszett, de lejárt a műszaki (és a talán a zöldkártya). Szimeringek voltak cserélve olajfolyás miatt, ill kötelező szíjjak görgők!!

Azt hiszem gázosítok... <_< :lol: főleg a jövedéki adó emelés emelés előtt, ja és sk-ba 30 eurocent egy lityi LPG! Kicsit elgondolkodtam!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.