Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Most kétéves ciklusban a költség:

19e+2*8e=35e ft

Tehát a 19e-es vizsgadíjat 35 fölé kéne emelniük, hogy jól jöjjenek ki... na ezt a közel 100%-os emelést nem hiszem

hogy bevállalják :) Inkább egy egyszerű tollvonással a zöldkártyához kötik majd a műszakit is, így alaból meglenne

kétévente kb 50-60e ft bevétel...

"2010 január elseje után, akiknek műszakit kell csináltatniuk az autójukon, már nem kell majd külön zöldkártyáshoz is elmenniük, hanem egy lépésben, egyszerre tudnak mindent elkészíttetni az autójukhoz" ? mondta Lovas Károly Róbert, az NKH elnökhelyettese.

Ennyit találtam róla. Eme szöveg alapján "akinek műszakit kell csináltatni az autójukon", vagyis ha lejár a műszaki, ami ugye 2 év, akkor "egyszerre tudnak mindent elkészíttetni", vagyis zk+műszaki egyben.

Nem?

Persze ez csak az én olvasatom...

Azonban tartok tőle hogy úgy lesz ahogy mondod, nehogy a pógárnak legyen jó...

Link to comment
Megosztás:

Félreértesz! A hülyéket nem szokás tisztelni. Hidd el nagyon sokan direkt hangulatot kelteni járnak a fórumokra. Ez a vattacukros pedig nagyon felb@szta akkor az agyam.

Ja igen! Itt tévedsz! Akárcsak IRL a neten és fórumon is van kor és sok más, amit illene be- és tiszteletben tartani.

Sajnos már minden putriban fillérekért van net ez az egyik baj, a másik, hogy fillérekért lehet Omegát kapni. Megveszi a putrilakó a bontószökevényt, beregisztrál erre a fórumra és elvárja, hogy mindenki ingyen és önzetlenül megoldja a problémáját, aztán lelép. Pont ezért kezdünk ott tartani ahol, de nem folytatom, nincs értelme...

Az hogy ha valaki nem ért az autószereléshez még nem azt jelenti hogy hülye,és ugy vettem észre hogy nem én vagyok egyedül aki kérdez,és megoldást vár a problémájára.De evvel a putrilakós bontószökevényes dologgal,meg avval hogy olyan emberröl irsz ilyen véleményt akit nem is ismersz csak az alacsony IQ szinted bizonyitod.Ugyhogy büszke lehetsz magadra.Egyébként nagyon valószinünek tartom hogy sokkal jobb körülmények között élek mint te és valoszinü hogy háromszor annyit is keresek,de ez nem ide tartozik.A stilusodból az látszik hogy nagyon nagy stresszben élhetsz,és nagyon valoszinü hogy a magánéletedben is gondok vannak,és itt probálsz kitünni a tirpák kritikáiddal.Ugyhogy én csak sajnálni tudlak.De gondolom észrevetted hogy másnak is feltünt a bunkóságod.Na de a lényeg hogy én itt lezárom a vitánkat mert nincs értelme vitázni veled,és nem is akarok lesüllyedni arra a szintre ahol te vagy.

Link to comment
Megosztás:

És az meg sem fordult a fejedben, hogy valaki tényleg nem tudja, hogy a dobban van szigetelésnek vattacukor? Aztán elkezdi kiköpni, megijed, idejön segítségért, és egyből leüvöltik a fejét. :) Annó mindenki kezdte egyszer az autószerelést, csak ezt sokan elfelejtik. Vagy te egyből mindent tudtál? Sose kérdeztél hülyeséget?

Én sem tudtam mindent, de amit nem tudok, annak megpróbálok utána nézni. Olvasok tájékozódom a témában, használom a guglit és ha akkor sem jön össze a válasz, na akkor kérdezek. Az a baj, mindenki mástól várja a megoldást, ahelyett, hogy először kicsit körülnézne. Nem hinném, hogy Gabitól, vagy Koritól láttál ostoba kérdést feltenni, viszont rengeteget szoktak segíteni...

Link to comment
Megosztás:

Én sem tudtam mindent, de amit nem tudok, annak megpróbálok utána nézni. Olvasok tájékozódom a témában, használom a guglit és ha akkor sem jön össze a válasz, na akkor kérdezek. Az a baj, mindenki mástól várja a megoldást, ahelyett, hogy először kicsit körülnézne. Nem hinném, hogy Gabitól, vagy Koritól láttál ostoba kérdést feltenni, viszont rengeteget szoktak segíteni...

Nekem mondod? Van, hogy nem is csinálok mást a fórumon, csak alkatrészeket, vaterás árveréseket linkelgetek a kérdezőknek, pölö hogy :"Nem tud valaki egy ilyen-meg olyan alaktrészt olcsón, telefonszám, emailcim stb". :) Ilyenkor megkeresem neki, belinkelem, mert ugye Google a barátod, a Viki meg a barátnőd. :D Nem tudják még használni az emberek a netet. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem szeptemberben még csak 26e volt a zk meg a műszaki együtt.

Elvileg a zk fog a műszakihoz csapódni, vagyis csak kétévente kell műszakival együtt zk-ztatni a vasat...

Vagy nem jól tudom?

Hamár motortér telóról van szó... Nincsen valakinek véletlenül elfekvőben kettő db csavar a telókhoz (ami a gépháztetőben van, asszem 6os vagy 8as csavar, gömb végződéssel)?

Ugyanakkor az új vizsgarend egyben sűrűbb műszaki ellenőrzést jelent majd az idősebb járművek tulajdonosainak: az alelnök szerint 10-12 év felett - a pontos határt még nem rögzítették - évenkénti vizsgakötelezettséget vezetnének be annak érdekében, hogy az idősebb autók műszaki állapota biztosan megfeleljen a szabályoknak. Az új autók első vizsgája továbbra is négy év után lesz esedékes, míg a köztes időszakban két éves vizsgaperiódust írnak elő.

forrás

Link to comment
Megosztás:

Ugyanakkor az új vizsgarend egyben sűrűbb műszaki ellenőrzést jelent majd az idősebb járművek tulajdonosainak: az alelnök szerint 10-12 év felett - a pontos határt még nem rögzítették - évenkénti vizsgakötelezettséget vezetnének be annak érdekében, hogy az idősebb autók műszaki állapota biztosan megfeleljen a szabályoknak. Az új autók első vizsgája továbbra is négy év után lesz esedékes, míg a köztes időszakban két éves vizsgaperiódust írnak elő.

forrás

Jaja, olvasgattam utána, én is ilyesmit találtam, csak nem linkeltem be.

Hát ja, sajnos akkor igazunk lett Gabival... megint nem a pórnép jár jól...

Sebaj, svédből évente egyszer ígyis hazamegyek, akkor megejtem a vizsgát...

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondod? Van, hogy nem is csinálok mást a fórumon, csak alkatrészeket, vaterás árveréseket linkelgetek a kérdezőknek, pölö hogy :"Nem tud valaki egy ilyen-meg olyan alaktrészt olcsón, telefonszám, emailcim stb". :) Ilyenkor megkeresem neki, belinkelem, mert ugye Google a barátod, a Viki meg a barátnőd. :D Nem tudják még használni az emberek a netet. :)

Akkor vágod. No meg a kisgyerek 3-mal feljebb milyen kemény. De nincs értelme tovább erőltetni a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

Jaja, olvasgattam utána, én is ilyesmit találtam, csak nem linkeltem be.

Hát ja, sajnos akkor igazunk lett Gabival... megint nem a pórnép jár jól...

Sebaj, svédből évente egyszer ígyis hazamegyek, akkor megejtem a vizsgát...

Tetű banda. Luxusadó, emelkedő KGFB, évenkénti műszaki...

Link to comment
Megosztás:

Ugyanakkor az új vizsgarend egyben sűrűbb műszaki ellenőrzést jelent majd az idősebb járművek tulajdonosainak: az alelnök szerint 10-12 év felett - a pontos határt még nem rögzítették - évenkénti vizsgakötelezettséget vezetnének be annak érdekében, hogy az idősebb autók műszaki állapota biztosan megfeleljen a szabályoknak

Mert van ugye az aki csak a vizsgákra, vagy arra sem rakja össze az autót... Hát persze - véletlenül sem abból indulunk ki, hogy mindenki spórol, és veszélyes lesz a jármű... nem dehogy...

Pl abban az országban ahova készülök, ott úgy megy a dolog, hogy eladás-vételkor kell műszaki vizsga... utána - elvileg - többet nem kell, ha épp megtartod a járművet. Persze, a rendőr elküldhet köztes vizsgára, ha úgy ítéli meg, hogy nem egészen megfelelő az autó műszaki állapota.

Nem mondom, hogy ez jó, de a fejlett, jól motorizált társadalmakban (Usa, Németo.) vajon miért nincs a nálunk bevezetendő dolog?... és miért könnyebb ugyanott a módosítások lepapírozása... Ettől nem lesz kevesebb Aro ma holnap jármű :) :)

Link to comment
Megosztás:

Tetű banda. Luxusadó, emelkedő KGFB, évenkénti műszaki...

tudod, szegény embert még az ág is...

nem is az a bántó, hogy k#rvasokat kell fizetni, hanem hogy hiába fizetsz többet, semmit sem kapsz a pénzedért.

mert ha legalább autópálya menne karakószörcsögtől csajágaröcsögéig, akkor aztmondom, ok, fizesseünk többet, mert van látszat... nade ez a valóságtól nagyon messze van...

itt kint többet adózok, mint otthon kerestem, de nem nagyon érdekel, mert amit kiveszek az egyik zsebemből, visszakapom a másikba (nem esik szét az autó az úton, nem törik fel a familárisan hiperpigmentáltak, és a többi)

Link to comment
Megosztás:

Jó neked, Te el tudsz menni, nekem sajnos itt kell szenvednem, de kezd nagyon elegem lenni...

Nem kell... Mindenki el tud menni, akarat kérdése (no igen, persze ha van munka az sem árt) Mennyasszonyom sem örül, de ez van.. ráadásul Dél-Afrika nem a szomszéd :D :)

De azért megkérném az utolsó távozót, hogy a villanyt kapcsolja le, ne fizessünk már az oroszoknak feleslegesen :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell... Mindenki el tud menni, akarat kérdése (no igen, persze ha van munka az sem árt) Mennyasszonyom sem örül, de ez van.. ráadásul Dél-Afrika nem a szomszéd :D :)

De azért megkérném az utolsó távozót, hogy a villanyt kapcsolja le, ne fizessünk már az oroszoknak feleslegesen :)

Aha, akarat. És a 3 gyereket hova teszem? Ugyanmár! Nem tud mindenki...

Link to comment
Megosztás:

Aha, akarat. És a 3 gyereket hova teszem? Ugyanmár! Nem tud mindenki...

Én is úgy nőttem fel, hogy apám elég sűrűn keletnémetben dolgozgatott, 3-6-12 hónapokat éveken át.. (éppen mikor hogy) szépen kijártam hozzá, mert jól keresett.

Amúgy pl elég sok kollégám dolgozik itt ott ( Nem Mo-n) akiknek 1-2-3 gyerekük van, és vagy a család is kiment velük, vagy szépen tolja haza a pízt... (Megjegyzem, nem ismerem a családi állapotodat) csak sztem ők is csak elhatároztak valamit és megtették) és járnak haza ahogy tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy nőttem fel, hogy apám elég sűrűn keletnémetben dolgozgatott, 3-6-12 hónapokat éveken át.. (éppen mikor hogy) szépen kijártam hozzá, mert jól keresett.

Amúgy pl elég sok kollégám dolgozik itt ott ( Nem Mo-n) akiknek 1-2-3 gyerekük van, és vagy a család is kiment velük, vagy szépen tolja haza a pízt... (Megjegyzem, nem ismerem a családi állapotodat) csak sztem ők is csak elhatároztak valamit és megtették) és járnak haza ahogy tudnak.

Sajnos most eléggé telített a piac. Én még csak elbeszélek külföldiül, de az asszony meg a gyerekek. Sajnos nem megy, meg van más kevésbé publukus oka is...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos most eléggé telített a piac. Én még csak elbeszélek külföldiül, de az asszony meg a gyerekek. Sajnos nem megy, meg van más kevésbé publukus oka is...

Ok, én csak azt akarom mondani, hogyha van rá lehetőséged (épp beesik egy alkalom) nem szebad elszalasztani! :)

Link to comment
Megosztás:

üdvözletem mindenkinek!omi tulaj lettem,és máris bajban vagyok.1 hét használat után jönnek elő a problémáim a kocsival.1:az autó alatt olajfolyást láttam.(de lehet hogy csak a vizem csepeg,nemtudom)2:-a váltója állitólag 5-6 sebességes atomata és onnan is csepeg valami,külömben jól húz,igaz kicsit hangos,föleg amikor R betübe teszem ugrik mint az öszvér.(a kollegáim azt mondták hogy kuplungtárcsát kell cseréltetnem vagy nem?)ezenkivül a fogyasztásával nem vagyok megelégedve mert tankoltattam a kutassal 5000ért,alig mentem vele 20km-t és a mutató majdnem lement a pirosba(ez normális?)na mindegy lehet hogy beválasztottam, de olcsó volt a kocsi(120ezer),kényelmes és a sogornőm is elfér benne pedig ö is van 100kiló.hol érdemes kezdeni a javitást?meg ha van ismerősötök akinek ilyen van megköszönném a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

üdvözletem mindenkinek!omi tulaj lettem,és máris bajban vagyok.1 hét használat után jönnek elő a problémáim a kocsival.1:az autó alatt olajfolyást láttam.(de lehet hogy csak a vizem csepeg,nemtudom)2:-a váltója állitólag 5-6 sebességes atomata és onnan is csepeg valami,külömben jól húz,igaz kicsit hangos,föleg amikor R betübe teszem ugrik mint az öszvér.(a kollegáim azt mondták hogy kuplungtárcsát kell cseréltetnem vagy nem?)ezenkivül a fogyasztásával nem vagyok megelégedve mert tankoltattam a kutassal 5000ért,alig mentem vele 20km-t és a mutató majdnem lement a pirosba(ez normális?)na mindegy lehet hogy beválasztottam, de olcsó volt a kocsi(120ezer),kényelmes és a sogornőm is elfér benne pedig ö is van 100kiló.hol érdemes kezdeni a javitást?meg ha van ismerősötök akinek ilyen van megköszönném a segitséget.

Igazából így nem lehet fogysztást mérni, mert a szintjelző csak megközelítő értéket ad, és nem is egyenes arányban esik a mutató a benzinszintel. Nekem pölö a feléig leesik kb 250kilóméter alatt, utánna már lassabban esik a mutató. Úgy kell mérni, hogy teletank, mész mondjuk 400kilómétert, megint teletank, és amennyit belefért osztod 4-el, akkor megkapod a fogyasztást 100km-re. Az hogy olaj, vagy víz csepeg könnyen kiderítheted, ha blenyúlsz, más a tapintása. Azt nem mondom, hogy nyald meg, mert a hűtővíz édes, de mérgező.

Link to comment
Megosztás:

üdvözletem mindenkinek!omi tulaj lettem,és máris bajban vagyok.1 hét használat után jönnek elő a problémáim a kocsival.1:az autó alatt olajfolyást láttam.(de lehet hogy csak a vizem csepeg,nemtudom)2:-a váltója állitólag 5-6 sebességes atomata és onnan is csepeg valami,külömben jól húz,igaz kicsit hangos,föleg amikor R betübe teszem ugrik mint az öszvér.(a kollegáim azt mondták hogy kuplungtárcsát kell cseréltetnem vagy nem?)ezenkivül a fogyasztásával nem vagyok megelégedve mert tankoltattam a kutassal 5000ért,alig mentem vele 20km-t és a mutató majdnem lement a pirosba(ez normális?)na mindegy lehet hogy beválasztottam, de olcsó volt a kocsi(120ezer),kényelmes és a sogornőm is elfér benne pedig ö is van 100kiló.hol érdemes kezdeni a javitást?meg ha van ismerősötök akinek ilyen van megköszönném a segitséget.

Szia.

Hatsebességes automata váltó nincs, még ötsebességes sem. Max négy lehet. Az automata váltóban nincs kuplungtárcsa, ugyhogy tudnám ajánlani kezdésnek az automata váltóban az olaj és szürő cserét. Az már sokunknak megoldotta a váltó gondokat.

Tegyél alá tiszta papirt mikor megállsz. Ha olaj, fekete elszineződést fogsz látni a papiron, ha nem olaj, akkor az ki fog derülni.

A fogyinál csatlakozom az előttem szólóhoz. Teli tank, menjél vele és utána tankolj megint teli. A tankolt mennyiséget oszd el a megtett kilóméterrel és pontos fogyasztásod lesz.

Link to comment
Megosztás:

üdvözletem mindenkinek!omi tulaj lettem,és máris bajban vagyok.1 hét használat után jönnek elő a problémáim a kocsival.1:az autó alatt olajfolyást láttam.(de lehet hogy csak a vizem csepeg,nemtudom)2:-a váltója állitólag 5-6 sebességes atomata és onnan is csepeg valami,külömben jól húz,igaz kicsit hangos,föleg amikor R betübe teszem ugrik mint az öszvér.(a kollegáim azt mondták hogy kuplungtárcsát kell cseréltetnem vagy nem?)ezenkivül a fogyasztásával nem vagyok megelégedve mert tankoltattam a kutassal 5000ért,alig mentem vele 20km-t és a mutató majdnem lement a pirosba(ez normális?)na mindegy lehet hogy beválasztottam, de olcsó volt a kocsi(120ezer),kényelmes és a sogornőm is elfér benne pedig ö is van 100kiló.hol érdemes kezdeni a javitást?meg ha van ismerősötök akinek ilyen van megköszönném a segitséget.

Már előre látom 'TD hozzászólását :)

120e-ért nem csoda hogy csepeg az olaj (vagy valami). Az a csoda hogy csepeg, mert az azt jelenti hogy valami van benne! :)

Váltóból tudtommal 4es automata(AR25) van, csak későbbi modellekbe raktak 5öst (de gondolom nem '99 utáni verdát vettél 120ért :D ).

Automata váltóból is olaj csepeghet. Vagy a nyelestengely vagy a kardánszimeringnél, esetleg valahol a teknőnél.

Ezt orvosold mindenképp egy olaj-szűrő cserével együtt (a váltón is, nem csak a motoron kell olajat-szűrőt cserélni).

Motorból tulajdonképpen bárhonnan csöpöghet az olaj. Az olajszűrőtől a főtengelyszimeringek, a vezérműszimeringek, olajteknő tömítés mind esélyes lehet egy öreg vasnál.

Emiatt javasolt a motor átnézése, szíjak, feszítők állapota-cseréje, az említett olaj+szűrőcsere.

Természetesen ez nem kötelező, de döntöd el hogy mennyit költesz rá... De amiket elsoroltam tehát szíjak, feszítő, olajak, szűrők cseréje az már közel van az autó vételi áránál!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.