Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Gabi!

Nem kevés az a 115 paci, ahhoz a nagy autóhoz + tréler + Astra?

Amúgy van "E" kategóriád? A múltkor beszélgettem egy tréler kölcsönzővel, aki felhomályosított...

Az ide vonatkozó törvények nagyon balf@szul vannak megalkotva.

- ha nincs "E" kategóriás jogsid, akkor az autó megengedett össztömege+a vontatmány forgalmi szerinti össztömege NEM haladhatja meg a 3500 kg-t. Azaz az Omega ~2200 kg, forgalmi szerint ~ 1600 kg-t vontathat. Ez már több mint 3500 kg, és "E" nélkül az Omegára csak olyan utánfutót akaszthatsz aminek a megengedett össztömege ~ 1300 kg (hiába enged a forgalmi nagyobb tömeget vontatni). Ebben az esetben az a legnagyobb hülyeség, hogy nem a valós vontatott tömeget nézik (pl egy 500 kg önsúlyú, és 1500 kg teherbírású trélerre felteszel egy 800 kg-s Corsát) hanem a tréler forgalmijában szereplő megengedett legnagyobbat (500 kg önsúly+1500 kg teherbírás=2000 kg), ergo ezt sima "B" jogsival NEM vontathatod, holott az egész szerelvény nincs több mint 3500 kg

- ha van"E" jogsid akkor a valós vontatott tömeget nézik, tehát a fent említett 500kg-s tréler + Corsa vontatható, holott a tréler forgalmija szerint ő akaár 2000 kg is lehetne, mégis ráakaszthatod az Omegára.

A tréleres szerint ezzel 10 rendőrből 6 nincs tisztában, de ha KPM-es állít meg, gatya letol, bokafogás és a KPM-es jön hátulról. :( :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt én is tapasztalom. de az ereje sokmindenért kárpótol :(

Lámpatémához annyit, hogy nekem gyári projektoros van benne. de már többször szét kellett szednem, mert szét volt törve a foncsort tartó müanyagok, és miután meghegesztették ismét eltört, ezért inkább csináltam bele fémből. az még jól bírja, és a lámpa visszanyerte állíthatósáfát. csak utánna az egyik lámpa elkezdett beázni így azt mégegyszer szét kellett szedni. azota jó mindkettő. tehát a lámpákszétszedhetők, anélkül hogy eltörnének a müa fülek.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor csak szépen sorjában...

Kori: Jól látod, a tükör nem stimmel. Ennek igen egyszerű oka van; az autó 1995-ös, de facelift utáni lökösök, díszlécek és géptető van rajta. Veszedelmesen jól néz ki hátulról a nagy lökössel de a régi lámpákkal. :wink: Meg úgy egyáltalán gyönyörű. :(

Omegatd: Nekem VAN hathengeres Omegám. (#7) Te ellenben a mai napig nem vetted meg a sokat emlegetett emmvéhatosodat. Hangember vagy...? :(

Dark: Ez álmaim autója. A legzsírabb motor van benne (mindjárt betetetem a sport vezérműtengelyt is :wink: ), ez a legszebb színű fényezés (olyan elvileg, mint a Tiéd), a facelift-es kiegészítők nagyot dobnak a megjelenésén, a beltere a nekem legjobban tetsző színű összeállítás (vaj/világosszürke) és csodálatosan megkímélt is egyben. Ja és mindezekhez mérten kifejezetten jó áron kínálták. Muszáj volt megvennem. :lol: A felni pedig gyári B Omi felni. Nem ET49.

Oltogassatok nyugodtan, úgyis tudom, hogy csak irigykedtek... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Omegatd: Nekem VAN hathengeres Omegám. (#7) Te ellenben a mai napig nem vetted meg a sokat emlegetett emmvéhatosodat. Hangember vagy...? :(

Nem kellene ezt a hangember témát feszegetni, főleg nem neked! Ezt a kinek mije van dolgot pedig felesleges feszegetni. De ha már itt tartunk, nekem is van 6 hangeres Omegám, sőt 3 éve is megvolt. Emellett van még 3 autóm, melyből 2 ki van vonva a forgalomból. A 4 kocsimból 2 az én nevemen van, a harmadikról adásvételivel rendelkezem, a negyedik van (anyagi megfontolásból) apám nevén, aki használja is. Neked hány kocsi van a neveden, ha már az én zsebemben turkálsz :?: :twisted:

Oltogassatok nyugodtan, úgyis tudom, hogy csak irigykedtek... :wink:

Mire kellene irigykedni? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Dark, ha 1 tengelyes, a tréler, még el lehet sütni vhogy a dolgot. De 2 tengelyesnél nem :(

Sajna hamarosan be kell szereznem egy E kategóriát, mert apámé veszélyben van (eddig vele oldattam meg legálisan a trélerezést)

Greg, 1 kérdés, kint, mondjuk anglikánban, hogy vannak megoldva a jogsi kategóriák? Mert annyi angolt, meg németet látok 2 tengelyessel közlekedni, hogy ennyi E kategóriás manager nem létezik :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Angliában nem tudom pontosan hogy is megy, de ott 2000-ig a B kategória 7,5 tonnáig szólt. Most már náluk is 3,5 t.

A www.jogositvany.hu.hu oldalon ez van, utána kell járni hogy ez-e a mostani aktuális jogszabály módosítás:

" a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van - az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény - az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény,feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot "

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.