Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szebb lett a hangja :) a Váltó lehet pszcihés :D

Gyertyák amúgy tényleg sokat dobnak a dolgon. Én gyertyakábeleket is cseréltem (nameg szívósor pucolás, alapjárati szelep kiáztatása, kartel-gáz kivezetés, EGR ledugózása, többek között), na az volt az igazi tuning! :lol:

Utána sima lett az alapjárat, ahogy kell. Apróságokkal még sokkal többet is ki lehet hozni belőle, pl felömlők-leömlők felcsiszolása. De ez már iszonyatos idő-gyilkolás <_<

Váltóban meg olajcsere után hirtelen eltűnt a ropogás-akadás (najó, ez lehet hogy a váltórudazat felújítása miatt is :icon13: ), viszont hidegen kicsit 'zsigulis' a feeling (tolni kell a fokozatba, és szinte 'bekattan'), de ez betudható a friss olajnak.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg az lesz, hogy a nem megfelelő olaj nem megfelelő nyomást produkál. De akkor az olajnyomás jelzőnek nem kellene felvillannia a mszerfalon.

A haldokló olajgomba elmélet kizárt, mert mindig olajcsere előtt jelentkezik a dolog. Legalább nem felejtem el az olajcserét...

Na tegnap nekem is elkezdte az "Oelstand prufen" cimu riogatast. Persze a szint 1mm re van a maxtol.

Annyiban van gyanu, hogy osszetettebb az erzekeles az olaj kornyeken, hogy nekem csak autopalyan rinyalt (135 tempomat, ~3000rpm)

Elotte, utana varosban vagy normal uton semmi. Meg a sokat vitatott 2000km-t hajtott GM 10w40 van benne. Novemberben ugzis jonnek a hidegek majd

kap valami rendeset es meglatjuk van-e koze hozza.

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap nekem is elkezdte az "Oelstand prufen" cimu riogatast. Persze a szint 1mm re van a maxtol.

Annyiban van gyanu, hogy osszetettebb az erzekeles az olaj kornyeken, hogy nekem csak autopalyan rinyalt (135 tempomat, ~3000rpm)

Elotte, utana varosban vagy normal uton semmi. Meg a sokat vitatott 2000km-t hajtott GM 10w40 van benne. Novemberben ugzis jonnek a hidegek majd

kap valami rendeset es meglatjuk van-e koze hozza.

Lehet meghígul egy kicsit az olaj a tartós fordulaton, és leesik egy kicsit a nyomása.

Jó lenne erről a dologról konkrétumot hallani, érdekel a dolog :)

Bár nekem x20xev van, így ott talán ezért nincs is ez a kehe.

Link to comment
Megosztás:

Lehet meghígul egy kicsit az olaj a tartós fordulaton, és leesik egy kicsit a nyomása.

Jó lenne erről a dologról konkrétumot hallani, érdekel a dolog :D

Bár nekem x20xev van, így ott talán ezért nincs is ez a kehe.

Végigtúrtam egy kicsit a német és angol fórumokat. A probléma meglehetősen elterjedt, nem csak a V6 oknál

fordul(hat) elő. Ha és amennyiben a jelzés után "szemi látás alapú":) ellenőrzéssel megfelelő szintet állapítasz meg a nívón akkor halódik a szenzor. Van akinek csak kontaktos volt, ha utána is szivat kb 40-50GBP befektetést igényel. Ha egyébként is lesni szoktad a nívót akkor pedig ledugózhatod. (ilyet ugyebár nem szeretünk!)

Link to comment
Megosztás:

Végigtúrtam egy kicsit a német és angol fórumokat. A probléma meglehetősen elterjedt, nem csak a V6 oknál

fordul(hat) elő. Ha és amennyiben a jelzés után "szemi látás alapú":) ellenőrzéssel megfelelő szintet állapítasz meg a nívón akkor halódik a szenzor. Van akinek csak kontaktos volt, ha utána is szivat kb 40-50GBP befektetést igényel. Ha egyébként is lesni szoktad a nívót akkor pedig ledugózhatod. (ilyet ugyebár nem szeretünk!)

NEmsokára cserélem úgyis a gombát. De kösz az utánajárást, hasznos info lehet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

S.o.S. keresek 2.0 16V Omihoz '95-ös évj., 4 gangos automataváltót.

Tegnap voltam bontóban, garanciával 2000Sek-ért (60e ft) dobálnak váltót, igaz nem beépítve.

Őrület ami itt van! Bontó, mégis rendezett környezet, kategorizált alkatrészek... Tiszta nyugat! :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam bontóban, garanciával 2000Sek-ért (60e ft) dobálnak váltót, igaz nem beépítve.

Őrület ami itt van! Bontó, mégis rendezett környezet, kategorizált alkatrészek... Tiszta nyugat! :)

Itt angliában is tiszta őrület a bontó.Kifolyt olaj és szemét mindenhol.Legutóbb vettünk egy pillangóházat,a mókus meg akarta magyarázni,hogy az légtömegmérő.Tehát szakértelem is van.Ha gumit akarsz venni és a pacáknak épp nincs kedve dolgozni,inkább azt mondja,hogy olyan méret pont nincs.Munkamorál is van.Tiszta balkán. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy Írországban így beszéltek magyarul, de itthon szerencsére még nem...

Lehet régóta vagyok kint, de a magyar nyelvvel, és nyelvtannal sosem volt gondom. Egy szóköz elütést látok, néhány szóköz hiányt, halmozott kötőszavak a zárójel után, és ennyi. Nem magyartalan, furcsa. A legnagyobb hibája, hogy nem az adok-veszek topikba írta...

Link to comment
Megosztás:

Lehet régóta vagyok kint, de a magyar nyelvvel, és nyelvtannal sosem volt gondom. Egy szóköz elütést látok, néhány szóköz hiányt, halmozott kötőszavak a zárójel után, és ennyi. Nem magyartalan, furcsa. A legnagyobb hibája, hogy nem az adok-veszek topikba írta...

Lehet,csak kontakthibás a billentyűzete :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.