Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha van esestleg valakinek omegába car400-as vagy annál újabb esetleg cd-s magnó eladóban, akkor lécci irj privit vagy csörögj rám 06203595328 !

Köszi

Két hét mulva,ha jo,akkor az enyémet neked tudom adni én most licitáltam az ebayen egyre,de csak 6.án jár le a licit. A kazetta részét kiprobáltam,de nem veszi be. Nem hinném,hogy nagy baja van. Boldog Uj Évet Minden forumozónak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Omegázásban Gazdag Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

A Másik: Pesten beállt a motorja a kocsimnak, és ilyen időben nem tudom hazavontatni, trélerezni drágább lenne mint a motorcsere. Megvan már hozzá a másik motor (x20se-ről van szó). Nincs köztetek olyan aki rendelkezik Bp környékén műhellyel, és vállalná, hogy kicseréli a motort reális áron? Köszi: Levi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Omegázásban Gazdag Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

A Másik: Pesten beállt a motorja a kocsimnak, és ilyen időben nem tudom hazavontatni, trélerezni drágább lenne mint a motorcsere. Megvan már hozzá a másik motor (x20se-ről van szó). Nincs köztetek olyan aki rendelkezik Bp környékén műhellyel, és vállalná, hogy kicseréli a motort reális áron? Köszi: Levi

Szia. Esetleg Dedeó Gyuláékat kérdezd meg.

Amúgy miért nem vontatható?

Link to comment
Megosztás:

Automata? Qrva messze kell vontatni?? Ez a kettő tippem lenne...

Manuális, viszont kb 200km-re kellene vontatni. Jeges úton fékszervó nélkül kicsit para. Meg fütés nélkül párásodik, lehúzott ablaknál -10fokban pedig megfagynék mire hazaérnénk :D Valamint az üzemanyag költség 10e alatt nem állna meg, és ha 30körül kicserélné valaki helyben, akkor nem sz.pnék a vontatással.

Link to comment
Megosztás:

Automata? Qrva messze kell vontatni?? Ez a kettő tippem lenne...

Automatát is lehet vontatni ha le van kötve a kardán, nem?

A qrvamessze meg nem lehet kifogás, engem már húztak haza Hortobágyról Veszprémbe, 5 és fél óra volt, a vége töksötétben... finom volt. :)

(Jah, természetesen vezérműtengely-törött autóval, szóval a motor nem járhatott, így nemhogy szervo nem volt, de fűtés sem (február végén...), valamint világítás sem, örültem hogy az akksi a vészvillogót elbírta hazáig... :D )

Link to comment
Megosztás:

Automatát is lehet vontatni ha le van kötve a kardán, nem?

A qrvamessze meg nem lehet kifogás, engem már húztak haza Hortobágyról Veszprémbe, 5 és fél óra volt, a vége töksötétben... finom volt. :)

(Jah, természetesen vezérműtengely-törött autóval, szóval a motor nem járhatott, így nemhogy szervo nem volt, de fűtés sem (február végén...), valamint világítás sem, örültem hogy az akksi a vészvillogót elbírta hazáig... :D )

Naja. De ha motor is, autó is Pesten van, akkor élelmesebb az a megoldás, hogy helyben kicseréli valaki a motort, azt utána lábán mehet, amerre akar.

Főleg hogy annyira nem kevés az egy főre jutó autószerelők száma arrafelé :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Omegázásban Gazdag Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

A Másik: Pesten beállt a motorja a kocsimnak, és ilyen időben nem tudom hazavontatni, trélerezni drágább lenne mint a motorcsere. Megvan már hozzá a másik motor (x20se-ről van szó). Nincs köztetek olyan aki rendelkezik Bp környékén műhellyel, és vállalná, hogy kicseréli a motort reális áron? Köszi: Levi

Hello én ismerek egy srácot Veresegyházán nekem azt mondta h15-20 között vállal egy motor cserét,ha érdekel küldöm a számát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Omegázásban Gazdag Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

A Másik: Pesten beállt a motorja a kocsimnak, és ilyen időben nem tudom hazavontatni, trélerezni drágább lenne mint a motorcsere. Megvan már hozzá a másik motor (x20se-ről van szó). Nincs köztetek olyan aki rendelkezik Bp környékén műhellyel, és vállalná, hogy kicseréli a motort reális áron? Köszi: Levi

Szia! Tudok két embert ajánlani,de csak hétfőtől vannak!

Ha kell a számuk,elküldhetem pü-ben!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a kocsim 1500-2300 fordulaton rángat mint, ha nem kapna elég naftát vagy ilyesmi ez lehet porlasztó hiba? 2.5 TD a kocsi és adagoló hibás is, de ilyen problémát nem találtam fórumon sehol meg mostanában hidegen is nehezen indul meg néztem a gázolajszűrő sincs csurdultig egy kb 3-4 dl hiányzik belőle valahol levegős a rendszer vagy mi? Esetleg rossz a az üzemanyagpumpa?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a kocsim 1500-2300 fordulaton rángat mint, ha nem kapna elég naftát vagy ilyesmi ez lehet porlasztó hiba? 2.5 TD a kocsi és adagoló hibás is, de ilyen problémát nem találtam fórumon sehol meg mostanában hidegen is nehezen indul meg néztem a gázolajszűrő sincs csurdultig egy kb 3-4 dl hiányzik belőle valahol levegős a rendszer vagy mi? Esetleg rossz a az üzemanyagpumpa?

Ember. Haldoklik az adagolód, és csodálkozol, hogy újabb hiba!?

Csináltasd meg az adagolód, és ha továbbra is fennáll a hiba, akkor kezdj el nyomozni, fórumozni.

Link to comment
Megosztás:

Ember. Haldoklik az adagolód, és csodálkozol, hogy újabb hiba!?

Csináltasd meg az adagolód, és ha továbbra is fennáll a hiba, akkor kezdj el nyomozni, fórumozni.

Jó tervbe van már véve az adagoló felújítás, de tegyük fenn áll még a hiba akkor mi lehet még a baj? Kb 1 hete regisztráltam és az omegás támákat már majdnem mindet végignéztem és senkinek nem volt ilyen hibája, hogy rángat.

Link to comment
Megosztás:

Jó tervbe van már véve az adagoló felújítás, de tegyük fenn áll még a hiba akkor mi lehet még a baj? Kb 1 hete regisztráltam és az omegás támákat már majdnem mindet végignéztem és senkinek nem volt ilyen hibája, hogy rángat.

Haldoklik az adagolód. És rángat az autó... Ez meglehetősen triviális összefüggést sejtet maga mögött, nemde?

Bár amúgy például rángathat az autó a defektes kerék miatt is. Vagy a lengéscsillapító is halott. De lehet hogy csak az ülésed rugója gyenge, és azt érzed.

Vagy bármi más lehet, lévén az autó egy meglehetősen összetett szerkezet.

De amíg az ADAGOLÓD HALDOKLIK, és ugye egy dízel autónak az a lelke... akkor mire gyanakodunk!?

AZ ADAGOLÓRA! :)

Lássuk be, a dízel a maga módján egy eléggé szög egyszerű dolog.

Ha forog a motor, azok az izzítógyertyának nevezett valamik kicsit pirosak az elején, van némi kompresszió, van gázolaj, működik a befecskendezés, és véletlenül ezek térben és időben egy helyen történnek, akkor jár a motor. Ha esetleg még turbónyomás is van, akkor még jobban megy...

Azt írtad, neked rossz az ADAGOLÓD. Tehát valamiképp hibázik a képlet, mégpedig az ADAGOLÓNÁL!

Namost. Ha tudsz a sorok között olvasni, akkor gyakran olvashatsz egy NAGYBETŰS szót. Melyik is az? :D

(már korábban is írtam, amíg az ADAGOLÓD félig halott, ne is fáradj azzal, hogy máshol keresed a bajt. bár persze lehet hogy megtalálod, és minden tökéletes lesz... de ahogy a Télapó, és a HúsvétiNyuszi se létezik, úgy ennek is kicsi a valószínűsége.)

Szóval ergye' a legközelebbi adagolóshoz, adj neki egy rossz adagolót, meg némi papírra nyomott arcképet, és rövid időn belül visszakapsz egy jó adagolót (sajnos az arcképeket nem adja vissza... szemetek ezek az adagolósok! :D ), amit aztán beépítesz a vasparipába, és láss csodát, nem lesz problémád.

Ha mégis, akkor érdemes elkezdeni nyomozni, más hibaforrásokat kizárni.

Tudod, induljunk el mindig a kályhától... :)

Link to comment
Megosztás:

Haldoklik az adagolód. És rángat az autó... Ez meglehetősen triviális összefüggést sejtet maga mögött, nemde?

Bár amúgy például rángathat az autó a defektes kerék miatt is. Vagy a lengéscsillapító is halott. De lehet hogy csak az ülésed rugója gyenge, és azt érzed.

Vagy bármi más lehet, lévén az autó egy meglehetősen összetett szerkezet.

De amíg az ADAGOLÓD HALDOKLIK, és ugye egy dízel autónak az a lelke... akkor mire gyanakodunk!?

AZ ADAGOLÓRA! :)

Lássuk be, a dízel a maga módján egy eléggé szög egyszerű dolog.

Ha forog a motor, azok az izzítógyertyának nevezett valamik kicsit pirosak az elején, van némi kompresszió, van gázolaj, működik a befecskendezés, és véletlenül ezek térben és időben egy helyen történnek, akkor jár a motor. Ha esetleg még turbónyomás is van, akkor még jobban megy...

Azt írtad, neked rossz az ADAGOLÓD. Tehát valamiképp hibázik a képlet, mégpedig az ADAGOLÓNÁL!

Namost. Ha tudsz a sorok között olvasni, akkor gyakran olvashatsz egy NAGYBETŰS szót. Melyik is az? :D

(már korábban is írtam, amíg az ADAGOLÓD félig halott, ne is fáradj azzal, hogy máshol keresed a bajt. bár persze lehet hogy megtalálod, és minden tökéletes lesz... de ahogy a Télapó, és a HúsvétiNyuszi se létezik, úgy ennek is kicsi a valószínűsége.)

Szóval ergye' a legközelebbi adagolóshoz, adj neki egy rossz adagolót, meg némi papírra nyomott arcképet, és rövid időn belül visszakapsz egy jó adagolót (sajnos az arcképeket nem adja vissza... szemetek ezek az adagolósok! :D ), amit aztán beépítesz a vasparipába, és láss csodát, nem lesz problémád.

Ha mégis, akkor érdemes elkezdeni nyomozni, más hibaforrásokat kizárni.

Tudod, induljunk el mindig a kályhától... :)

Jó ezt mind értem csak azért kérdeztem, mert ez a probléma senkinél se társult az adagoló hibához és ha esetleg más problémát is sejtet ez a rángatás mondjuk gyenge kompresszió vagy porlasztó csere akkor 2x meggondolom, hogy bele kezdjek vagy használjam így amíg nem lesz pénzem egy jobbra, mert a motorgenerál és a porlasztó csere nagyon sok arcképes papír ami meghaladja már az autó értékét bőven amennyiért már akár tudnék venni egy jobbat is. De, ha szerinted az adagoló miatt van ez is akkor megyek az első adagolóshoz és megcsináltatom csak nem szeretek kísérletezni főleg, hogy nem két Deák amiket írtam. Ha ennyire tele lennék nem írogatnék a fórumon. Már párszor elindultam a kályhától és nagyon sokba volt a vége és igen szög egyszerű a diesel működése csak, ha tér és az idő nem egyezik csak egy picit annak ezer oka lehet. A volvommal elég sokat szívtam amikor a váltóba eltört az a központosító csavar és puffogot durrogot és kb. 150-be került csak anyag árba a dolog, mert a trafótol a főtengely jeladóig minden ki lett csrélve és akkor még jött a váltó csere is, mert persze a 6 csavarból az tört el ami tőcsavar volt és szét kellet szedni az egészet, még szerencse, hogy magamnak csináltam. Az opel meg különösen érzékeny, mert még a tágulási tartályba is jeladó van a benzines omegáknál is a főtengelyjeladót cseréltették egyfolytába pedig az alapjárati motor volt a szar,mert ezek a szerelők többnyire csak a ladához értenek a főtengely jeladónál megáll az élet más hiba nem lehet az autóba.

Link to comment
Megosztás:

.

.

.

Kályhától mi?... Olajkályha :P ...

Izé, néha nekem is rángat, de gyárilag el lett távolítva az adagoló... akkor az izzítógyertyákkal van baj? :) :D :)

ne mán nem találtam a 3,8asba megfelelő méretű izzítógyertyát.. lehet meghagyom benzinesnek :D

Link to comment
Megosztás:

Lássuk be, a dízel a maga módján egy eléggé szög egyszerű dolog.

Ha forog a motor, azok az izzítógyertyának nevezett valamik kicsit pirosak az elején, van némi kompresszió, van gázolaj, működik a befecskendezés, és véletlenül ezek térben és időben egy helyen történnek, akkor jár a motor.

Meg még levegő is kell, mindezek hiába vannak meg, az Androméda-ködben akkor se fog elindulni az autó. :)

Bár ki tudja, amennyire tudom a naprendszeren kívülre még nem jutott el Opel-dízel. :D

Link to comment
Megosztás:

.

.

.

Benzinest kell venni... :P :D

Ott a gyári jeladó is csak 30 mégse 300. :D

Amúgy valóban sok oka lehet adagolón kívül is a rángatásnak, de mivel az IS okozhatja, egyszerűen nem lehet másból elindulni. Sky kolléga nem azt mondta hogy tuti hogy adagoló, de mondjuk én is 90%ra arra tenném.. mert most nem jó. mondjuk pl vehetsz új porlasztócsúcsokat, csak adagoló hiányában nem derül ki hogy jó-e, kompressziót mindentől függetlenül érdemes mérni.. pl megvételkor is.. ez egy jó mérhető dolog a motor kopottságát illetően.

Ha rám hallgatsz, kötsz rá biztosítást és felgyújtod. Omegatd dízelén kívül még jó dízelt nem láttunk... :D :) :) eladni mondjuk így nem tudod, ha megcsináltatod - és szerencséd van, hogy tényleg csak az adagoló kuka - akkor se lesz olcsó verda... A használt dízel átka...

11 évig volt olajkályhám - nem mondom, hogy soha többé - de sztem még vagy 20 évnek el kell telnie, hogy egyáltalán érdekelni kezdjen a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Meg még levegő is kell, mindezek hiába vannak meg, az Androméda-ködben akkor se fog elindulni az autó. :D

Bár ki tudja, amennyire tudom a naprendszeren kívülre még nem jutott el Opel-dízel. :D

izé.. sztem sky azzal, hogy van kompresszió, utalt a levegőre, ugyanis légüres teret nem lehet komprimálni - megteszi azt magától is :) :)

Link to comment
Megosztás:

Ember. Haldoklik az adagolód, és csodálkozol, hogy újabb hiba!?

Csináltasd meg az adagolód, és ha továbbra is fennáll a hiba, akkor kezdj el nyomozni, fórumozni.

Ne húzd fel magad! Ezen az alakon felesleges. Nem elég, hogy megvett egy bontószökevényt, még a jó tanácsra sem hallgat...

Link to comment
Megosztás:

Jó ezt mind értem csak azért kérdeztem, mert ez a probléma senkinél se társult az adagoló hibához és ha esetleg más problémát is sejtet ez a rángatás mondjuk gyenge kompresszió vagy porlasztó csere akkor 2x meggondolom, hogy bele kezdjek vagy használjam így amíg nem lesz pénzem egy jobbra, mert a motorgenerál és a porlasztó csere nagyon sok arcképes papír ami meghaladja már az autó értékét bőven amennyiért már akár tudnék venni egy jobbat is. De, ha szerinted az adagoló miatt van ez is akkor megyek az első adagolóshoz és megcsináltatom csak nem szeretek kísérletezni főleg, hogy nem két Deák amiket írtam. Ha ennyire tele lennék nem írogatnék a fórumon. Már párszor elindultam a kályhától és nagyon sokba volt a vége és igen szög egyszerű a diesel működése csak, ha tér és az idő nem egyezik csak egy picit annak ezer oka lehet. A volvommal elég sokat szívtam amikor a váltóba eltört az a központosító csavar és puffogot durrogot és kb. 150-be került csak anyag árba a dolog, mert a trafótol a főtengely jeladóig minden ki lett csrélve és akkor még jött a váltó csere is, mert persze a 6 csavarból az tört el ami tőcsavar volt és szét kellet szedni az egészet, még szerencse, hogy magamnak csináltam. Az opel meg különösen érzékeny, mert még a tágulási tartályba is jeladó van a benzines omegáknál is a főtengelyjeladót cseréltették egyfolytába pedig az alapjárati motor volt a szar,mert ezek a szerelők többnyire csak a ladához értenek a főtengely jeladónál megáll az élet más hiba nem lehet az autóba.

Azt hiszem kezdem érteni! A fórumosok a hibások, hogy megvettél egy bontószökevényt. Azért is ők a hibásak, mert baszol megjavíttatni. A szerelők azért hibásak, mert baszod elvinni normális helyre, inkább sufnis buzeránsokhoz viszed. Elárulnád, mégis mi a francra vársz? Add el gyorsan, vagy számolj meg 1 misit, mert annyi lesz a vége, mire autó lesz belőle. Mit gondolsz mennyi egy rendes adagoló felújítás? Alaphangon súrolja a 150-200E-t. Aztán 1Mkm-es dízeled van, amiben 200E-nél illendő a vezérléscsere. Na az is 250-300E. Soroljam tovább?

Link to comment
Megosztás:

Kályhától mi?... Olajkályha :P ...

Izé, néha nekem is rángat, de gyárilag el lett távolítva az adagoló... akkor az izzítógyertyákkal van baj? :) :D :)

ne mán nem találtam a 3,8asba megfelelő méretű izzítógyertyát.. lehet meghagyom benzinesnek :D

Feszegeted a pofonosládát? Baj lesz, ha kinyílik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.