Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Egyszer láttam a tévében egy biztonságtechnikai műsort, valami magas rangú rendőrtiszt beszélt és demonstrált. Megmutatott pár módszert a teniszlabdásat is. Működött mindegyik. Pár éve volt, az autó amin mutatta egy felső kategóriás audi vagy bömös lehetett ha jól emlékszem.

Komoly műsor lehetett. Kíváncsi lennék, hogy hogyan működik ez a teniszladbás módszer. Gondolom úgy, hogy az operatőr háta mögött nyomkodják a centrálzár távirányítóját... Másként... elég hihetetlen (lévén egy full mechanikus zárszerkezet, egy elektromotorral húzva-vonva, egy közel se légtömör térben elhelyezve).

Kb olyan városi legenda, mint hogy ha bezárod a kulcsot+távirányítót a kocsiba, akkor csak annyit kell tenni, hogy felhívni valakit aki otthon van, és az a pótkulccsal 'rápittyeg' a telefonra, és akkor kinyit az autó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Komoly műsor lehetett. Kíváncsi lennék, hogy hogyan működik ez a teniszladbás módszer. Gondolom úgy, hogy az operatőr háta mögött nyomkodják a centrálzár távirányítóját... Másként... elég hihetetlen (lévén egy full mechanikus zárszerkezet, egy elektromotorral húzva-vonva, egy közel se légtömör térben elhelyezve).

Kb olyan városi legenda, mint hogy ha bezárod a kulcsot+távirányítót a kocsiba, akkor csak annyit kell tenni, hogy felhívni valakit aki otthon van, és az a pótkulccsal 'rápittyeg' a telefonra, és akkor kinyit az autó :rolleyes:

Jahh, meg a tévéképernyőn keresztül történő gyógyítás haha...Ez vagy valami biztosítós műsor volt vagy pedig a Kékfény, már nem emlékszem pontosan, egy rendőr demonstrálta a módszereket. Hát hogy a kamera mögött meg mi történt azt senki nem tudhatja, de a bemutató elég meggyőző volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

"Oelstand prufen"

Hetvegen jo egy ev kihagyas utan megint dobta. Rajott mar valaki idokozben, hogy miert szeret ezzel jatszani?

5e km-t futott olajcsere ota, nivon a max alatt van max 1-2mm-rel. Egy eve feluton jart max-min kozott amikor ezt jatszotta.

De mire lehet meg erzekeny ha nem a szintre valojaban? (altalaban eloszor autopalyan hozza a fraszt az emberre, majd egyre frekventaltabban vegen varosban is. Olajcsere megszunteti egy idore... mintha)

Link to comment
Megosztás:

"Oelstand prufen"

Hetvegen jo egy ev kihagyas utan megint dobta. Rajott mar valaki idokozben, hogy miert szeret ezzel jatszani?

5e km-t futott olajcsere ota, nivon a max alatt van max 1-2mm-rel. Egy eve feluton jart max-min kozott amikor ezt jatszotta.

De mire lehet meg erzekeny ha nem a szintre valojaban? (altalaban eloszor autopalyan hozza a fraszt az emberre, majd egyre frekventaltabban vegen varosban is. Olajcsere megszunteti egy idore... mintha)

Ha feltöltöd a max fölé 1-2 mm.-rel, akkor szerintem megoldódik a probléma.

Legalábbis nálam bevált a módszer.

Link to comment
Megosztás:

Ha feltöltöd a max fölé 1-2 mm.-rel, akkor szerintem megoldódik a probléma.

Legalábbis nálam bevált a módszer.

Ha kikötöd a szenzort, vagy lekötöd a BC-ről, az is "megoldja a problémát" ? :P

Amúgy nekem is előjön, de csak olajcsere előtt, viszont változatos olajszinteknél. Volt hogy Shell olaj volt a gépben, azt gyakorlatilag megette, ok, reklamáljon.

De utána Mobil1 olaj volt benne, abból alig csipegetett valamicskét, akkor is majrézott.

Magyarázat nincs rá, hogy miért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kérdésem hátha ti találkoztatok ilyenel?

Na szóval csak bal oldalt a gumiszőnyeg alat vizes a szőnyeg(tocsog)már végignéztem mindet de nem találom a problémát!

Légyszi segítsetek! :blush:

Opel Omega B 2.0 16v digit klimás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kérdésem hátha ti találkoztatok ilyenel?

Na szóval csak bal oldalt a gumiszőnyeg alat vizes a szőnyeg(tocsog)már végignéztem mindet de nem találom a problémát!

Légyszi segítsetek! :blush:

Opel Omega B 2.0 16v digit klimás

Bevezeti valami a vizet. Vagy csak összegyűlt a cipőről a hóolvadék. Vagy kiesett a padlóból a gumidugó, és beverődik a szutyok az útról.

Tisztítsd ki a motortérben az elvezetőcsatornákat.

Valamint nézd meg, nem-e hiányzik valamelyik gumiátvezető a pedálsor fölött. Utólagos kábelezésnél gyakori jelenség (nagyzene, riasztó), hogy szar munkát végzett az a valaki, és ezért beázik a verda.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy jobbkormányos 2000-es évjártú omegát (ráncfelvarott). Az lenne a kérdésem, hogy át lehet-e alakítani balosra, komolyabb vágás fúrás nélkül? Illetve, hogy a benzines 2,5 benzines váltója jó-e a 2,5 td motorhoz? Az állapota miatt megakarom tartani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy jobbkormányos 2000-es évjártú omegát (ráncfelvarott). Az lenne a kérdésem, hogy át lehet-e alakítani balosra, komolyabb vágás fúrás nélkül? Illetve, hogy a benzines 2,5 benzines váltója jó-e a 2,5 td motorhoz? Az állapota miatt megakarom tartani.

Most ugy komolyan, mi a halalnak nem azelott jartal utana h megvetted??

Rovid valasz: vegyel inkabb melle egy magyar papiros jobbkormanyos motor es valtohibasat.

Hosszu valasz: at lehet szerelni balosra, kell minden kezeloszerv meg egy csomo resztli. Sok hozzaertes es munkaora(nem eri meg). A benyas es a dizel alatt is AR25 valto van, de elter a valtoharang mert a dizel bmw blokk. -> Megint csak kokanyolas. Inkabb bonsd el.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy jobbkormányos 2000-es évjártú omegát (ráncfelvarott). Az lenne a kérdésem, hogy át lehet-e alakítani balosra, komolyabb vágás fúrás nélkül? Illetve, hogy a benzines 2,5 benzines váltója jó-e a 2,5 td motorhoz? Az állapota miatt megakarom tartani.

Az átalakításnak házilag neki se állj.Gyárthatsz hozzá fékcsöveket,kell két európai külső tükör,meg még sok egyéb ami menet közben kiderül.A váltó még véletlenül sem passzol,köze nincs a kettőnek egymáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Az átalakításnak házilag neki se állj.Gyárthatsz hozzá fékcsöveket,kell két európai külső tükör,meg még sok egyéb ami menet közben kiderül.A váltó még véletlenül sem passzol,köze nincs a kettőnek egymáshoz.

Most ugy komolyan, mi a halalnak nem azelott jartal utana h megvetted??

Rovid valasz: vegyel inkabb melle egy magyar papiros jobbkormanyos motor es valtohibasat.

Hosszu valasz: at lehet szerelni balosra, kell minden kezeloszerv meg egy csomo resztli. Sok hozzaertes es munkaora(nem eri meg). A benyas es a dizel alatt is AR25 valto van, de elter a valtoharang mert a dizel bmw blokk. -> Megint csak kokanyolas. Inkabb bonsd el.

Ksözönöm a válaszokat!

Azért vettem meg, mert van egy magyar papiros omegám, amit sikerült összetörni. A váltót azért kérdeztem, mert, ha csere azonos a kettő, akkor megtartanám pótnak. A dolog először úgy indult, hogy a kasztni elemeket cserélem róla, meg beltérből egy két dolgot, viszont annyira szép állapotba van, hogy nincs szívem szétbontatni. Én azért mertem megvenni, mert a beltérben minden szimmetrikus, így gondoltam, hogy a tűzfal is ugyan így van kialakítva. De ha, nem akkor nem. Marad a kasztni elemek pakolgatása, de legalább marad egy rakat alkatrész.

kisp113: Amúgy kihagyhatatlan ajánlat volt.

Link to comment
Megosztás:

Ksözönöm a válaszokat!

Azért vettem meg, mert van egy magyar papiros omegám, amit sikerült összetörni. A váltót azért kérdeztem, mert, ha csere azonos a kettő, akkor megtartanám pótnak. A dolog először úgy indult, hogy a kasztni elemeket cserélem róla, meg beltérből egy két dolgot, viszont annyira szép állapotba van, hogy nincs szívem szétbontatni. Én azért mertem megvenni, mert a beltérben minden szimmetrikus, így gondoltam, hogy a tűzfal is ugyan így van kialakítva. De ha, nem akkor nem. Marad a kasztni elemek pakolgatása, de legalább marad egy rakat alkatrész.

kisp113: Amúgy kihagyhatatlan ajánlat volt.

Olvass vissza, volt itt egy srác Ő átépítette. Ha valamennyire sztem értessz hozzá van idő, kedv és van donor akkor átépíthető. Úgy eml. azt írta anno nem is volt nagyon húzós (a szakmáját nem tudom), talán 1 dolgot kellett heggeszteni a motortérnél.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy jobbkormányos 2000-es évjártú omegát (ráncfelvarott). Az lenne a kérdésem, hogy át lehet-e alakítani balosra, komolyabb vágás fúrás nélkül? Illetve, hogy a benzines 2,5 benzines váltója jó-e a 2,5 td motorhoz? Az állapota miatt megakarom tartani.

http://i45.tinypic.com/a4yhk0.jpg

:D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Mohácson van egy B Vectra, ami eredetileg jobb kormányos volt, de valaki átalakította balosnak. Sztem az Omegát sem lehetetlen. Talán komplett tűzfal cserével egy kasznis még tudja csinálni.

egy autón se kell tűzfalat vágni,általában mindennek megvan a helye a túloldalon.csak hát nem egy leányálom átrakni.omegából amúgy is egy élmény a műszerfalat kivarázsolni.főleg,hogy egyben is maradjon.........

Link to comment
Megosztás:

egy autón se kell tűzfalat vágni,általában mindennek megvan a helye a túloldalon.csak hát nem egy leányálom átrakni.omegából amúgy is egy élmény a műszerfalat kivarázsolni.főleg,hogy egyben is maradjon.........

Ja, max a pedál-kormány konzolokat kell átrakni.

Gyárilag majdnem minden autó jobb-balkormányosra készül, egy bizonyos fázisig.

Máskülönben nem érné meg jobbkormányos autókat gyártani.

Másik meg. Átalakítás, ok. De akkor hogyan tovább? Papírok? Hivatalos üzembehelyezés? Ami felér egy anyagi csőddel... Regadó, áfa, béfa, tréfa...

Vagy marad az alváz-motorszámok átmókolása? Ha megfogják vele az embert, annyit kap érte, mintha embert ölt volna. Szóval egy ilyen párszázezer ft értékű gépnél ez nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Ja, max a pedál-kormány konzolokat kell átrakni.

Gyárilag majdnem minden autó jobb-balkormányosra készül, egy bizonyos fázisig.

Máskülönben nem érné meg jobbkormányos autókat gyártani.

Másik meg. Átalakítás, ok. De akkor hogyan tovább? Papírok? Hivatalos üzembehelyezés? Ami felér egy anyagi csőddel... Regadó, áfa, béfa, tréfa...

Vagy marad az alváz-motorszámok átmókolása? Ha megfogják vele az embert, annyit kap érte, mintha embert ölt volna. Szóval egy ilyen párszázezer ft értékű gépnél ez nem éri meg.

Ha a nevén van a hazai gép,ezt meg sose adja el,sohasem bukik meg vele.Csak nem kell reklámozni.......................

Link to comment
Megosztás:

Ha a nevén van a hazai gép,ezt meg sose adja el,sohasem bukik meg vele.Csak nem kell reklámozni.......................

Ja, ez igaz. Csak ugye ez sem teszi problémamentessé a dolgot. Egyik autós havertől hallottam ilyen sztorit, hogy a németből, donornak behozott autót átrendszámozták, és azzal jártak. Szín, modell, minden stimmelt.

Azt belefutottak egy balesetbe, és ott kiderült a turpisság. Amellett hogy elbukta az autót, hiszen a biztosítás nem érvényes rá, mert ugye nem azok az adatok szerepeltek az autón mint a papírokon, fel is jelentették okmányhamisításért, nagy értékű csalásért.

És mondta a srác, hogy akkor se lett volna jobb a dolog, ha megússzák lebukás nélkül, ugyanis az autó ropira tört, javítani ökörség lett volna, így ha el is viszik bontásra leadni, ott lehet hogy kiderül a turpisság.

Most már nem úgy megy, hogy betolsz egy gépet, és cső. Minden papírt, alváz-motorszámot ellenőriznek, és csak akkor adják ki a bontási igazolást, ha minden klappol.

Tehát ha annyira megtörik, akkor tartogatod az udvarodban a roncsot, és jársz az okmányirodába félévente, ideiglenes kivonatásra :)

Vagy veszel még egy, ugyanolyan színű, kivitelű gépet, és átakasztod a rendszámot :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, ez igaz. Csak ugye ez sem teszi problémamentessé a dolgot. Egyik autós havertől hallottam ilyen sztorit, hogy a németből, donornak behozott autót átrendszámozták, és azzal jártak. Szín, modell, minden stimmelt.

Azt belefutottak egy balesetbe, és ott kiderült a turpisság. Amellett hogy elbukta az autót, hiszen a biztosítás nem érvényes rá, mert ugye nem azok az adatok szerepeltek az autón mint a papírokon, fel is jelentették okmányhamisításért, nagy értékű csalásért.

És mondta a srác, hogy akkor se lett volna jobb a dolog, ha megússzák lebukás nélkül, ugyanis az autó ropira tört, javítani ökörség lett volna, így ha el is viszik bontásra leadni, ott lehet hogy kiderül a turpisság.

Most már nem úgy megy, hogy betolsz egy gépet, és cső. Minden papírt, alváz-motorszámot ellenőriznek, és csak akkor adják ki a bontási igazolást, ha minden klappol.

Tehát ha annyira megtörik, akkor tartogatod az udvarodban a roncsot, és jársz az okmányirodába félévente, ideiglenes kivonatásra :)

Vagy veszel még egy, ugyanolyan színű, kivitelű gépet, és átakasztod a rendszámot :D

Szinte ingyen volt az autó, pótalkatrészem meg van. Lefogom papíroztatni, mert még így is megéri. Bár ezt az alvázszámot sose értettem. Tegyük fel, hogy frontális ütközéses baleset után megéri megjavítani a kocsit. Ha elmegyek a bontóba és veszek egy fél autót, majd összeheggesztem, akkor az illegális vagy az alvázszámot a kpm-nél lehet intézni? Mivel így egy másik "plakett" van az elején. Az átmókolást meg tuti nem csinálnám meg, mert úgy akár egy autólopást is ráverhetnek az emberre, hogy honnan van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.