Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ezzel nem értek egyet, mert nekem is ugyan ez a x20xev motor, és tiszta etanollal simán gyújt és megy! Az átalakító csak növeli a befecskendezés idejét, ami dúsabb keveréshez vezet, de a motor vezérlő elég okos hogy megfelelő menyiséget adjon!

MIL lámpa működik az autóban rendesen? csak mert több x20xev tulajtól is hallottam (és én is tapasztaltam), hogy 50% E85-nál sokkal többet nem bír el az ECU, és eléggé rendetlenkedik...

Mellesleg nálam már a 40-60% E85-benzin keverék is nagyon nehezen indult 10 fok alatt. Így akkor visszaálltam tiszta 95-ösre, nem akartam se akksit cserélgetni, se önindítót felújítani.

Link to comment
Megosztás:

MIL lámpa működik az autóban rendesen? csak mert több x20xev tulajtól is hallottam (és én is tapasztaltam), hogy 50% E85-nál sokkal többet nem bír el az ECU, és eléggé rendetlenkedik...

Mellesleg nálam már a 40-60% E85-benzin keverék is nagyon nehezen indult 10 fok alatt. Így akkor visszaálltam tiszta 95-ösre, nem akartam se akksit cserélgetni, se önindítót felújítani.

Me' a Te autód egy sz@r... az övé megy és kész... most mé' kell megkérdőjelezni? Amúgy is azért van ez, mert a tiéd törött és 98 előtti... és egy csomó baja van amúgy is... Az övé pöpec! :)

Link to comment
Megosztás:

Semmi javam nem származik és őszintén nagy ívben sz@rok a kocsidra. Csak idejöttél tarhálni, de a neked feltett kérdésekre nem válaszolsz. Majd, ha válaszolsz, miért nincsen adattáblád, és miért 95-ös a kormány, akkor esetleg lesz valamire esélyed. Bár a fórum eszét megtaláltad barátnak...

Köszönöm, erre vártam! Én normálisan kérdeztem valamit, és nem beképzelt süketelést kértem!

Link to comment
Megosztás:

MIL lámpa működik az autóban rendesen? csak mert több x20xev tulajtól is hallottam (és én is tapasztaltam), hogy 50% E85-nál sokkal többet nem bír el az ECU, és eléggé rendetlenkedik...

Mellesleg nálam már a 40-60% E85-benzin keverék is nagyon nehezen indult 10 fok alatt. Így akkor visszaálltam tiszta 95-ösre, nem akartam se akksit cserélgetni, se önindítót felújítani.

Igen működik, Azt nem tudom hogy 10 fok alatt hogy viselkedik, de most nyári időben nem rosszabb mint a benzin, sőt még egy picit simábban is jár a motor, sajnálom ha hihetetlen, de így van, nincs semmi okom valótlant állítani, hisz azt se tudom kik vagytok. harmadik tank fogyott el tisztán, eddig nem jelzett. egyébként ismerősnek tigrába is tisztán megy, és nincs gondja vele.

Link to comment
Megosztás:

Me' a Te autód egy sz@r... az övé megy és kész... most mé' kell megkérdőjelezni? Amúgy is azért van ez, mert a tiéd törött és 98 előtti... és egy csomó baja van amúgy is... Az övé pöpec! :)

Ez igaz. Volt törve, elöl, hátul, a hátulja szar is, az elejét én raktam össze, az gyakorlatilag gyári :)

És csomó baja is van, de hát valóban 97 előtti... Óra szerint 250e km van benne, de ez szerintem alaphangon is legalább 2x ennyi. Ilyen km állásnál már elnézhető a kottyanó futómű, meg a trombitáló kipufogó :D

De majd ősszel kap egy kis figyelmet, rendbe rakom, hogy a jövő májusi műszakiig kibírja a gép egybe. Utána viszont sajnos mennie kell....

Igen működik, Azt nem tudom hogy 10 fok alatt hogy viselkedik, de most nyári időben nem rosszabb mint a benzin, sőt még egy picit simábban is jár a motor, sajnálom ha hihetetlen, de így van, nincs semmi okom valótlant állítani, hisz azt se tudom kik vagytok. harmadik tank fogyott el tisztán, eddig nem jelzett. egyébként ismerősnek tigrába is tisztán megy, és nincs gondja vele.

Én nem kérdőjelezem meg, ha neked így megy, ám legyen. Én nálam sajnos nem bírja a gép a tiszta szeszt, de hát ez van.

Link to comment
Megosztás:

Semmi javam nem származik és őszintén nagy ívben sz@rok a kocsidra. Csak idejöttél tarhálni, de a neked feltett kérdésekre nem válaszolsz. Majd, ha válaszolsz, miért nincsen adattáblád, és miért 95-ös a kormány, akkor esetleg lesz valamire esélyed. Bár a fórum eszét megtaláltad barátnak...

A fórum esze? Ez csakis én lehetek hiya.gif :D :D :D valóban, még csak egy éve omegázom így nem lehet akkora tapasztalatom, mint neked td, de ha te ebből arra következtetsz, hogy idióta vagyok akkor tévedsz. omg.gif Mindössze nem vagyok szégyenlős kérdezni ha nem világos valami és örömmel veszem ha elleshetek egy-két dolgot a guruktól. Azonkívül ha van gondolatom valamivel kapcsolatban akkor azt megírom még ha kiderül a korábbiról, hogy butaság volt, akkor is! Ismétlem önmagam, de ide kívánkozik, hogy ha már kell akkor inkább vagyok értelmi debil, mint érzelmi debil, mint például te. :D :D :D Én, mint hülye egész jól érzem magam a bőrőmben...icon13.gif és te, mint tapló? icon4.giftongue.png biztosan nem. Tudod nem voltam rest átnézegetni a hozzászólásaidat és azt találtam, hogy igen gyakran használod ezt a szót : EGÓ. vajon nem azért, mert az egód nagyobb teret szeretne kapni, mint amennyit valójában kap? ki az egoista, aki mondja, vagy akinek mondod? Ennyi sok egoista és mind itt a fórumon gyülekezik? Hm...Volt egy gyerekkori cimborám akinek egyfolytában konfliktusa volt rengeteg emberrel, pont így mint neked. Valami hülyeséget csinált és börtönbüntetést kapott, ahol részt vehetett egy terápián ahol az agykurkász kiderítette, hogy kisgyermek korában fajtalonkodott vele valaki amikor Hévízen voltak gyaralni a szüleivel. Amikor ezt segítséggel feldolgozta akkor megszűnt minden konfliktusa és kisímult az élete. ma boldog apuka, van egy két éves kisfia. Nem haragszom rád td , mert alapvetően sajnálatra méltó ember vagy, ám míg én ezt a helyzetet tudom kezelni ami köztünk van, addig sokan mások nem biztos, hogy tudják és te kárt okozol nekik a stílusoddal. Kicsit szedd össze magad és posztolj a korodnak és tudásodnak megfelelő stílusban.hug.gif Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Egy pár hete/hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy Omega B2 Caravan-nak... Körülbelül 2-3 hetet az aksi saru le volt véve, és a tetőablak elfelejtette a poziciókat és teljesen máshova mozog mint ahova tekerem a kapcsolót... Ennek a beállításában tudtok nekem segíteni? Néztem ugye van egy hely ahol lehet egy csavarhúzóval tekerni a tetőt... De ez így ugye nagyon nem jó... Válaszaitokat előre is nagyon Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségedet Omegatd! Nem sokat használtam eddig a fórumot, így nem nagyon tudtam h mit hol és hogyan keressek.... A közeljövőben igyekszem a keresőt használni és segíteni másokon! :) Remélem neked is tudok majd! :) Üdv HellTomy

Majd igyekszem kérdezni. Csak azt nem értem megint hol volt a fórum esze. Most sem segített...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Breivik 21 évet kapott, hihetetlen, hogy beszámíthatónak nyilvánították. Mindössze 21 év 77 életért. Elképesztő.

Hm, és ő ki? Ehh, látszik nem élek otthon... Ellenben be tudnék számolni a 34 leölt platina bányász esetéről... tanulságos... :P Méghogy emberi jogok, meg demokrácia, meg feketék a feketékért :P ...:))

Link to comment
Megosztás:

Hm, és ő ki? Ehh, látszik nem élek otthon... Ellenben be tudnék számolni a 34 leölt platina bányász esetéről... tanulságos... :P Méghogy emberi jogok, meg demokrácia, meg feketék a feketékért :P ... :))

Norvég radikális tömeggyikos.Nem új sztori,ráadásul nemzetközi visszhangja volt,csodálom,hogy nem hallottál róla.........

Link to comment
Megosztás:

wazzee..nem kicsit vagy morbid :D Dél-Afrikáig a nemzetközi visszhang sem hallatszik el, olyan messze van :D talán néha jobb is, nem igaz?

Kicsit több áldozatot szed a tag,már befért volna a hódító kategóriába,mint Napóleon..........

Most nem sitten ülne,hanem a norvég király trónján :omg:

Link to comment
Megosztás:

Azért mert Norvégiában ez a legmagasabb kiszabható büntetés.

Nem is az évek száma a lényeg, hanem hogy beszámíthatónak nyilvánították és ezzel elismerték a mészárlást, mint racionális tettet ami 21 év börtönnel kiegyenlíthető. És ez itt a hiba. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Norvégiában a büntetés meghosszabbítható, tehát nem 21 év a legmagasabb kiszabható büntetés. Az csupán az egyszerre kiszabható legmagasabb büntetés.Mindegy. 21 év múlva meglátjuk szabadul-e.

Link to comment
Megosztás:

Nem is az évek száma a lényeg, hanem hogy beszámíthatónak nyilvánították és ezzel elismerték a mészárlást, mint racionális tettet ami 21 év börtönnel kiegyenlíthető. És ez itt a hiba. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Norvégiában a büntetés meghosszabbítható, tehát nem 21 év a legmagasabb kiszabható büntetés. Az csupán az egyszerre kiszabható legmagasabb büntetés.Mindegy. 21 év múlva meglátjuk szabadul-e.

Közel sem arról van szó, hogy kiegyenlíthető-e 21 évvel a 77 emberélet kioltása... Ennyi a max adható, ahogy írtad is, majd hosszabbíthatják ha lejár a 21.

Amúgy szerintem 21 év múlva kap majd még 21 évet. Pont azért, amiért beszámíthatónak nyilvánították (ugye tettét nem bánta meg, hidegvér, stb).

Link to comment
Megosztás:

Végre újra Omega tulajdonos vagyok! :D

Vasárnap vettem egy 98-as 2,5 V6 kombit Sport felszereltséggel. :)

Benne van minden, amit akartam, lassan már több is, mert azóta már sikerült pár dolgot alakítani rajta.

A kocsiban van digitklíma, elektromos tetőablak, tempomat, állítható kormányoszlop, fűthető bőr sportülések, Xenon, 1650kg-os vonóhorog, tehát elég jól felszereltnek mondható szerintem.

Azóta felkerültek a 17-es B2 Omega felnik, beépítettem egy automatikusan sötétedő visszapillantó tükröt és épp most raktam rendbe az autóhoz egy 3,7-es speres difit. :D

Továbbá kap még egy új fékszettet előre, új géptető teleszkópokat, motor és difi olajcserét és két új szintszabályzós hátsó lengéscsillapítót.

Rövidesen képeket is tolok fel majd az autóról, amúgy valami sötét kékeszöld árnyalaú fényezés van rajta, nekem tetszik. :)

Van még 1-2 apróság, ami idegesít rajta, remélem idővel megtalálom a hibák okát.

Indexkapcsoló nem ugrik vissza magától, de nem a kapcsoló a rossz, hanem a fül. Az a kormányon van fixen, mint a régebbi Opeleknél?

A másik, hogy csak halványan világít a világításkapcsoló, valamint 15-20 perc után elkezd magától halványodni az óracsoport és a digitklíma háttérvilágítása. A BC-kijelző világítása nem hílványodik magától, csak ha letekerem a potit, olyankor viszont magához tér a többi háttérvilágítás is és ha visszatekerem maxra a potit, akkor max fényerőn világít minden, újabb 15-20 percig. :)

Valakinek tippje? :D

Link to comment
Megosztás:

Végre újra Omega tulajdonos vagyok! :D

Vasárnap vettem egy 98-as 2,5 V6 kombit Sport felszereltséggel. :)

Benne van minden, amit akartam, lassan már több is, mert azóta már sikerült pár dolgot alakítani rajta.

A kocsiban van digitklíma, elektromos tetőablak, tempomat, állítható kormányoszlop, fűthető bőr sportülések, Xenon, 1650kg-os vonóhorog, tehát elég jól felszereltnek mondható szerintem.

Azóta felkerültek a 17-es B2 Omega felnik, beépítettem egy automatikusan sötétedő visszapillantó tükröt és épp most raktam rendbe az autóhoz egy 3,7-es speres difit. :D

Továbbá kap még egy új fékszettet előre, új géptető teleszkópokat, motor és difi olajcserét és két új szintszabályzós hátsó lengéscsillapítót.

Rövidesen képeket is tolok fel majd az autóról, amúgy valami sötét kékeszöld árnyalaú fényezés van rajta, nekem tetszik. :)

Van még 1-2 apróság, ami idegesít rajta, remélem idővel megtalálom a hibák okát.

Indexkapcsoló nem ugrik vissza magától, de nem a kapcsoló a rossz, hanem a fül. Az a kormányon van fixen, mint a régebbi Opeleknél?

A másik, hogy csak halványan világít a világításkapcsoló, valamint 15-20 perc után elkezd magától halványodni az óracsoport és a digitklíma háttérvilágítása. A BC-kijelző világítása nem hílványodik magától, csak ha letekerem a potit, olyankor viszont magához tér a többi háttérvilágítás is és ha visszatekerem maxra a potit, akkor max fényerőn világít minden, újabb 15-20 percig. :)

Valakinek tippje? :D

Lehet,hogy túlmelegszik az ellenállás a szabályzóban 20 perc alatt,az egekbe ugrik az ellenállása,ezért halványodik el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.