Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ez szörnyű hogy csak a saját hülyeségeitekkel vagytok elfoglalva mint egy magán chatszobában,ahhoz képest hogy mennyire osztjátok itt az észt egy értelmes hozzászólás nem hagyta el az ujjatokat,abban a hiszemben fordultam hozzátok,hogy talán itt segítő választ kapok a gondomra mert ez itt mégis csak egy opel klub vagy mi a fene,de tévedtem.

Vktr hozzászólása elkerülte a figyelmedet: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=422&p=948021

Mellesleg ez egy egyéb csevegős topik, szóval ez ilyen éppen elfér, éppen nem.

Speciel TD-val vitatkozni nem lehet. Úgyis mindig neki van igaza (az ő szemszögéből nézve). :)

Az a légtömegmérő érdekesen viselkedik amúgy.

Nincs valaki, aki ki tudná mérni, vagy kipróbálásra berakni egy másikat?

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de a capslock-os megnyilvánulásod után ne számíts sok pozitívra:-) Az egész körülbelül azt sejteti, hogy "itt vagyok bázeg, mindenki ide, és mindenki foglalkozzon az én bajommal". Fórumozásnak van kultúrája, az itteni fórumozók javarészt öreg motorosok, és a tiedéhez hasonló megnyilvánolásokat nem tolerálják.
Bocs az off-ért.

:-)

Ez szörnyű hogy csak a saját hülyeségeitekkel vagytok elfoglalva mint egy magán chatszobában,ahhoz képest hogy mennyire osztjátok itt az észt egy értelmes hozzászólás nem hagyta el az ujjatokat,abban a hiszemben fordultam hozzátok,hogy talán itt segítő választ kapok a gondomra mert ez itt mégis csak egy opel klub vagy mi a fene,de tévedtem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de a capslock-os megnyilvánulásod után ne számíts sok pozitívra:-) Az egész körülbelül azt sejteti, hogy "itt vagyok bázeg, mindenki ide, és mindenki foglalkozzon az én bajommal". Fórumozásnak van kultúrája, az itteni fórumozók javarészt öreg motorosok, és a tiedéhez hasonló megnyilvánolásokat nem tolerálják.

Bocs az off-ért.

:-)

Így van, ráadásul egy fórum mindig az önkéntes segítség színtere. Nem lehet kikövetelni hogy valaki oldja meg a gondomat: ha tudnak akkor segítenek, ha nem akkor meg nem. Ezen nem felháborodni kell, hanem elfogadni.

Link to comment
Megosztás:

Ez szörnyű hogy csak a saját hülyeségeitekkel vagytok elfoglalva mint egy magán chatszobában,ahhoz képest hogy mennyire osztjátok itt az észt egy értelmes hozzászólás nem hagyta el az ujjatokat,abban a hiszemben fordultam hozzátok,hogy talán itt segítő választ kapok a gondomra mert ez itt mégis csak egy opel klub vagy mi a fene,de tévedtem.

Na egy újabb arc, aki követelőzik. Normális fórumról kisebb dologért repülne a kis pöcs...

Vktr hozzászólása elkerülte a figyelmedet: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=422&p=948021

Az ISS, meg a 12568 ISS. Kap válasz és mégis ugat! Micsoda kiskutya...

Ne haragudj, de a capslock-os megnyilvánulásod után ne számíts sok pozitívra:-) Az egész körülbelül azt sejteti, hogy "itt vagyok bázeg, mindenki ide, és mindenki foglalkozzon az én bajommal". Fórumozásnak van kultúrája, az itteni fórumozók javarészt öreg motorosok, és a tiedéhez hasonló megnyilvánolásokat nem tolerálják.

Bocs az off-ért.

:-)

Pontosan, de ilyen a világ és a fórum. Bár a problémája még mindig nincs megoldva, igaz a megoldás az orra előtt van, csak olvasni kellene tudni...
Link to comment
Megosztás:

Én miskolci vagyok ő hol lakik??? Mert ha nagyon messze akkor nincs sok értelme.Az opelben kizárták az adagolót mert az alapjárat szép egyenletes a fordulatot üresen veszi az EGR szelep jó a légtömegmérő jó a turbó nyomás jó a vákuumrendszert kimérettem azok is dolgoznak a turbó is kapcsol 1500-nál de utána halál van az istennek nem megy ahogy kéne a kompjuter semmilyen hibát nem hoz tök üres.

Kipuff rendszer rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Kipuff rendszer rendben van?

Az biztos rendben van neki. El kellene vinni egy normális Opel Szervizbe. Amúgy még két modi idejön, és Uhuhu bocsánatot kér megmondom a megoldást. Ennyi modi még akkor sem volt 1 oldalon a topicban, amikor én lettem kitiltva...
Link to comment
Megosztás:

Vktr hozzászólása elkerülte a figyelmedet: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=422&p=948021

Mellesleg ez egy egyéb csevegős topik, szóval ez ilyen éppen elfér, éppen nem.

Speciel TD-val vitatkozni nem lehet. Úgyis mindig neki van igaza (az ő szemszögéből nézve). :)

Az a légtömegmérő érdekesen viselkedik amúgy.

Nincs valaki, aki ki tudná mérni, vagy kipróbálásra berakni egy másikat?

Hello!

Raktam be másik légtömegméröt egy vectrábol u.ez a motor van benne azzal sem megy tegnap még a turbónyomást is megmérettem miskolcon az opel sajó szervizében 7 órai munka után fizettem 36500 ft ot számlával gépjármü teljeskörű átvizsgálása cimen,DE nem találtak hibát szerintük is jó ismétlem jó a turbó a vákum az EGR a légtömeg az adagoló és láss csodát a kipufogóban sincs semmilyen hiba,már a sirás kerülget.A komputer tök üres nincs hiba a motorban és máshol sem ezt senki sem érti.Azt mondta a pali a mühelyben hogy örüljek neki amiért nem megy a kocsi igy legalább nem büntet a rendőr és nem is eszik sokat,de ez igy nem jó.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny sem volt mindig modi, ismeri a dörgést.

Gabi sem volt mindig modi, és én sem.

Tehát mindannyian ismeritek a dörgést? Melyik, vagy milyen dörgésre gondolsz? Mert ezek után méginkább érdekesek számomra a régebbi események...

Meg attól, hogy modi az ember, még nem olvashat és nem próbálhat meg segíteni? :omg:

De, sőt kötelessége. Segíteni és nem törölni, meg kitiltani...
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Raktam be másik légtömegméröt egy vectrábol u.ez a motor van benne azzal sem megy tegnap még a turbónyomást is megmérettem miskolcon az opel sajó szervizében 7 órai munka után fizettem 36500 ft ot számlával gépjármü teljeskörű átvizsgálása cimen,DE nem találtak hibát szerintük is jó ismétlem jó a turbó a vákum az EGR a légtömeg az adagoló és láss csodát a kipufogóban sincs semmilyen hiba,már a sirás kerülget.A komputer tök üres nincs hiba a motorban és máshol sem ezt senki sem érti.Azt mondta a pali a mühelyben hogy örüljek neki amiért nem megy a kocsi igy legalább nem büntet a rendőr és nem is eszik sokat,de ez igy nem jó.

Fizettél majd 40 ezret és nem csináltak semmit? Nincs ott másik Opel szerviz, vagy dízelhez értő?
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Raktam be másik légtömegméröt egy vectrábol u.ez a motor van benne azzal sem megy tegnap még a turbónyomást is megmérettem miskolcon az opel sajó szervizében 7 órai munka után fizettem 36500 ft ot számlával gépjármü teljeskörű átvizsgálása cimen,DE nem találtak hibát szerintük is jó ismétlem jó a turbó a vákum az EGR a légtömeg az adagoló és láss csodát a kipufogóban sincs semmilyen hiba,már a sirás kerülget.A komputer tök üres nincs hiba a motorban és máshol sem ezt senki sem érti.Azt mondta a pali a mühelyben hogy örüljek neki amiért nem megy a kocsi igy legalább nem büntet a rendőr és nem is eszik sokat,de ez igy nem jó.

Lehet hülyeség, amit írok, de talán nem: a 2.5td-nél van egy nyomásérzékelő, ami a megfelelő turbónyomásról tájékoztatja az ECU-t, így az csak akkor ad plusz anyagot a motornak, ha azt érzékeli, hogy a turbó dolgozik. Nem lehet, hogy a Te motorodban ez az érzékelő nem műxik (már ha van benne), így az ECU nem tudja, hogy tölt a turbó, ezért nem is adagol annyi üzemanyagot, mint kéne? Ez lehet az érzékelő hibája, eldugult, kirepedt cső...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hülyeség, amit írok, de talán nem: a 2.5td-nél van egy nyomásérzékelő, ami a megfelelő turbónyomásról tájékoztatja az ECU-t, így az csak akkor ad plusz anyagot a motornak, ha azt érzékeli, hogy a turbó dolgozik. Nem lehet, hogy a Te motorodban ez az érzékelő nem műxik (már ha van benne), így az ECU nem tudja, hogy tölt a turbó, ezért nem is adagol annyi üzemanyagot, mint kéne? Ez lehet az érzékelő hibája, eldugult, kirepedt cső...

Jó helyen kapisgálsz, de ha ez lenne a hiba oka, akkor lenne hibakód és égne a sárga lámpa. Akárcsak a MAF szenzor hibája esetén pedig nagyon hasonló a hibajelenség. Én annyit kérdeznék, az üzemanyagszűrő mikor lett cserélve?
Link to comment
Megosztás:

Tehát mindannyian ismeritek a dörgést? Melyik, vagy milyen dörgésre gondolsz? Mert ezek után méginkább érdekesek számomra a régebbi események...

De, sőt kötelessége. Segíteni és nem törölni, meg kitiltani...

Ismerjük.

Mindenki volt fiatal és bohó. Senki sem szent, de qrvából lesz a legjobb feleség... állítólag.

Amúgy ha már ott tartunk, hogy kinek mi a dolga, a fórumozóknak sem az a dolguk, hogy kötekedjenek itt. Ez nem disputa verseny.

Igazad ISS szokott lenni, meg nem ISS. Szerintem maradjunk ennyiben. Amúgy többnyire a stílus a nem mindegy, ki hogyan mondja el a véleményét. ;)

A szűrő meg az leírt jelenségek és kivizsgálások után pláne jó kérdés. Tényleg jobb lesz, ha másik szervizt keres, ha az még nem volt cserélve és az a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Raktam be másik légtömegméröt egy vectrábol u.ez a motor van benne azzal sem megy tegnap még a turbónyomást is megmérettem miskolcon az opel sajó szervizében 7 órai munka után fizettem 36500 ft ot számlával gépjármü teljeskörű átvizsgálása cimen,DE nem találtak hibát szerintük is jó ismétlem jó a turbó a vákum az EGR a légtömeg az adagoló és láss csodát a kipufogóban sincs semmilyen hiba,már a sirás kerülget.A komputer tök üres nincs hiba a motorban és máshol sem ezt senki sem érti.Azt mondta a pali a mühelyben hogy örüljek neki amiért nem megy a kocsi igy legalább nem büntet a rendőr és nem is eszik sokat,de ez igy nem jó.

Egy fillért nem fizettem volna........ajánlom figyelmedbe a fogyasztó védelmi szerveket!!Rohadt világban élünk......

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Raktam be másik légtömegméröt egy vectrábol u.ez a motor van benne azzal sem megy tegnap még a turbónyomást is megmérettem miskolcon az opel sajó szervizében 7 órai munka után fizettem 36500 ft ot számlával gépjármü teljeskörű átvizsgálása cimen,DE nem találtak hibát szerintük is jó ismétlem jó a turbó a vákum az EGR a légtömeg az adagoló és láss csodát a kipufogóban sincs semmilyen hiba,már a sirás kerülget.A komputer tök üres nincs hiba a motorban és máshol sem ezt senki sem érti.Azt mondta a pali a mühelyben hogy örüljek neki amiért nem megy a kocsi igy legalább nem büntet a rendőr és nem is eszik sokat,de ez igy nem jó.

EGR szelepet megnézték?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tud valaki segíteni a tapasztaltabb omegások közül a következő a kérdésben? Konkrétan abban,hogy a 2.5-ös TD motornál / BMW / a töltőlevegő hűtőn, ami a jobb első kerékjárat előtt van,találtam egy kb 15-20 cm átmérőjű kis ventilátort.Gondolom ez egy plusz hűtést ad amikor megy.De mikor megy? Néztem már simán üzem meleg motornál ,néztem már autópályás 150km/h-s hajtás után is de ez meg sem moccan.Kézzel pörgethető a lapátja tehát nem szorul.Tudom lehet,hogy rossz.De mielőtt kiszerelném gondoltam megkérdezlek titeket,hogy mikor kell ennek beindulnia?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tud valaki segíteni a tapasztaltabb omegások közül a következő a kérdésben? Konkrétan abban,hogy a 2.5-ös TD motornál / BMW / a töltőlevegő hűtőn, ami a jobb első kerékjárat előtt van,találtam egy kb 15-20 cm átmérőjű kis ventilátort.Gondolom ez egy plusz hűtést ad amikor megy.De mikor megy? Néztem már simán üzem meleg motornál ,néztem már autópályás 150km/h-s hajtás után is de ez meg sem moccan.Kézzel pörgethető a lapátja tehát nem szorul.Tudom lehet,hogy rossz.De mielőtt kiszerelném gondoltam megkérdezlek titeket,hogy mikor kell ennek beindulnia?

Sosem. És mielőtt megkérdeznéd minek van ott, válaszolok. Hogy a hozzád hasonló unatkozók megkérdezhessék. Jut eszembe. Miért sötétszürke77 cérnával van varrva a kormány? Miért nem fekete488-cal?

Link to comment
Megosztás:

Jó helyen kapisgálsz, de ha ez lenne a hiba oka, akkor lenne hibakód és égne a sárga lámpa. Akárcsak a MAF szenzor hibája esetén pedig nagyon hasonló a hibajelenség. Én annyit kérdeznék, az üzemanyagszűrő mikor lett cserélve?

Hello!

Az üzemanyagszürőt nincs egy hete hogy cserélték még a vákumszelepekből is egyet mert nyitva volt egyfolytában péntek óta ég a sárga lámpa szombaton elmentem hibakódot olvastatni http://topel.hupont.hu/ boltba és nem hozott hibát a diagnosztika.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.