Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Nehéz megmondani. Én hidrotőkére tippelnék, elengedi az olajat, de ahogy megvan az olajnyomás újra megtelik és elhallgat. Okozhatja öreg besűrűsödött olaj, esetleg az olajszivattyú elégtelensége. Ha pár alkalommal félidőnél cserélsz olajat esetleg Wynn's Lifter treatment - tel is átmosod a rendszert az segíthet. Nekem ez bevált.

Esetleg csinálni egy öblítést híg olcsóolajjal. Pl Tesco sajátmárkás olaja olcsó, és jó.

öreg olaj leereszt, szűrő csere, Tesco-s olajjal feltölt, esetleg adalékanyag bele, 10-15 percig járatni, illetve gurulni vele egy pár km-t, aztán olaj le, szűrő csere, friss minőségi olaj bele, azt gyí!

Link to comment
Megosztás:

a modern láncos motornál nemigen hallani, ha már megnyúlt a lánc. a feszítő feszíti, amíg csak tudja, aztán amikor már jól megnyúlt, "laza mint a Rigalánc", a feszítő meg teljesen kint van, visszavált egy kissé mérgesebbet a sofőr, és már rotty is, görbülnek a szelepek...

ugyan benzines, meg nem is Omega motor, de pl a Family 2-es, 2,2-es Ecotec motor 100e km alatt is megeheti a láncot, még normál használat mellett is.

A 3800asom lánca is megette a feszítőt, 6 hónappal eladás után motorcsere volt... arra sincs csereintervallum. Hát mostantól az "új" tulajnál lesz :P

Link to comment
Megosztás:

A 3800asom lánca is megette a feszítőt, 6 hónappal eladás után motorcsere volt... arra sincs csereintervallum. Hát mostantól az "új" tulajnál lesz :P

ami elromolhat, az el is romlik :)

bezzeg a Zsigulinál... ott már szinte leesett a lánc a kerékről, de még mindig ment a verda :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Kifordulásnál veszettül darál a differenciálmű. Van valami ötlet mit tehetek ellene? Két csatlakozó megy rá két oldalról az rendben van és még olaj is van benne. Viszont probléma lehet, hogy nem volt cserélve szerintem évek óta. Mennyi olaj mehet vajon bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kifordulásnál veszettül darál a differenciálmű. Van valami ötlet mit tehetek ellene? Két csatlakozó megy rá két oldalról az rendben van és még olaj is van benne. Viszont probléma lehet, hogy nem volt cserélve szerintem évek óta. Mennyi olaj mehet vajon bele?

Inkább diffit cserélj, ne olajat. Ha valóban a diffid darál, és nem a csapágy, akkor annak már úgy is mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van. Olyan olcsó egy sima difi, hogy nem érdemes a sajátod megbontani. Keress olyat, aki ad beépítési garit. 10e körül megy egy sima bontott difi. A sperresek 25-35e körül vannak. Fontos, hogy milyen difi van most az autóban, mert 4 féle áttétellel szerelték az Omegát.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello!

Tetőkárpitom kezdi elhagyni eredeti pozícióját, félek egyszercsak teljesen a nyakamba esik.

Mivel, hogyan lehet értelmesen visszakényszeríteni a helyére? Csinált már iylesmit valaki? Esztétikus és tartós megoldás köllene :icon1:

Thx

Átmenő csavar, lehetőleg kapupánt. Túloldalról kontraanyázva és/vagy lehegesztve :)

Ha esztétikusra akarod csinálni, akkor lekadmiumoztatod a csavarokat :P

Egyébiránt az egészet le kell bontani. Ha jót akarsz, keresel egy jó kárpitost.

Én csináltam egyszer ilyet, de a rengeteg anyázás után is kárpitos lett belőle, aki jó pénzért ugyan, de szépen megcsinálta (nekem meg még a tököm is Palmatex-es volt, de a kárpit nem lett szép... :D )

Link to comment
Megosztás:

Átmenő csavar, lehetőleg kapupánt. Túloldalról kontraanyázva és/vagy lehegesztve :)

Ha esztétikusra akarod csinálni, akkor lekadmiumoztatod a csavarokat :P

Sőt, mindjárt mehet egy tetőbox a csavar külső végére, és akkor nem csak szép, de praktikus is lesz. Kettőt egy csapásra. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az ELM 327 bluetooth-os diagnosztikai ketyerével kapcsolatban? Kaptam egy ilyen kis eszközt ami ugyan a telefonnal kommunikál de az autó komputerét nem ismeri fel.Egy 2,5 TD omegáról van szó.Próbáltam más applikációkat is sőt a Scam My Opel-t is ami elve Opelekhez lett kitalálva de ezekkel sem kattan össze az autó.Ha valakinek van értelmes ötlete hol a hiba akkor írjon!

A kütyü: http://budavill.hu/products/ELM327--OBD-II-BLUETOOTH--multi-protokollos-interf%C3%A9sz.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 94-es Omegával nem kommunikált, mert még nem OBD2 kódrendszert használ. Talán 98-tól már jó, de azzal még nem próbáltam.

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ELM 327 bluetooth-os diagnosztikai ketyerével kapcsolatban? Kaptam egy ilyen kis eszközt ami ugyan a telefonnal kommunikál de az autó komputerét nem ismeri fel.Egy 2,5 TD omegáról van szó.Próbáltam más applikációkat is sőt a Scam My Opel-t is ami elve Opelekhez lett kitalálva de ezekkel sem kattan össze az autó.Ha valakinek van értelmes ötlete hol a hiba akkor írjon!

A kütyü: http://budavill.hu/products/ELM327--OBD-II-BLUETOOTH--multi-protokollos-interf%C3%A9sz.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tetőkárpitom kezdi elhagyni eredeti pozícióját, félek egyszercsak teljesen a nyakamba esik.

Mivel, hogyan lehet értelmesen visszakényszeríteni a helyére? Csinált már iylesmit valaki? Esztétikus és tartós megoldás köllene :icon1:

Thx

Én simán leszedtem a préselt tetőidomról a kárpitot meg megtisztítottam a ragasztótól ami a kárpitot tartotta anno és lefestettem feketére ruhafestékkel. Most nincs rajta kárpit csak a puszta idom van,de nem venni észre semmit. Mondjuk vezetés közben nem szoktam a tetőt nézegetni...

Link to comment
Megosztás:

Én simán leszedtem a préselt tetőidomról a kárpitot meg megtisztítottam a ragasztótól ami a kárpitot tartotta anno és lefestettem feketére ruhafestékkel. Most nincs rajta kárpit csak a puszta idom van,de nem venni észre semmit. Mondjuk vezetés közben nem szoktam a tetőt nézegetni...

Feketére??!! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Holnap megyek megnézem mekkora retek lehet ez ennyi pénzért. Cimbim rongál vele,hogy neki nagyon tetszenek a b omegák (ár nem számít csak nagyon olcsó legyen),a 3klós TDS-ekről már sikerült lebeszélnem asszem,de hiába mondom,hogy 400 alatt nem is érdemes megnyitni a böngészőt...

Bár öt éve lejárt műszaki inkább papír bajokat sejtet elsőre azt mondanám.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega_b/opel_omega_b_2.0_16v_cd-7153094

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 94-es Omegával nem kommunikált, mert még nem OBD2 kódrendszert használ. Talán 98-tól már jó, de azzal még nem próbáltam.

Na akkor most mondom hogy az enyém 2000-es soros 6 hengeres TD.a BMW-től kunyerált motorral.És ezzel sem akar kommunikálni.

Pedig érdekes dolgokat lehetne megtudni a kis kütyü segítségével.

Na mindegy ajándék lónak ne nézd az okát.... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Holnap megyek megnézem mekkora retek lehet ez ennyi pénzért. Cimbim rongál vele,hogy neki nagyon tetszenek a b omegák (ár nem számít csak nagyon olcsó legyen),a 3klós TDS-ekről már sikerült lebeszélnem asszem,de hiába mondom,hogy 400 alatt nem is érdemes megnyitni a böngészőt...

Bár öt éve lejárt műszaki inkább papír bajokat sejtet elsőre azt mondanám.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/omega_b/opel_omega_b_2.0_16v_cd-7153094

Rommá volt törve, meg le van fújva, ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jó pár évig volt B Omegám aztán eladtam (mert többet állt szerelőnél mint használatban). Most ismét morfondírozok egy 2002 - 2003 -as Caravan vásárlásán. Nem tudom mennyivel kiforrottabbak a B2 -ők mint a korábbiak. Valamint a 2.2 DTI motorról szinte semmit sem tudok én azzal szemezgetek. Esetleg aki ilyet használ tudna néhány tapasztalati infót megosztani? 2.5 TDi biztos ,hogy nem jön szóba , még esetleg a 2.2 benzines.

Előre is köszönöm . Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jó pár évig volt B Omegám aztán eladtam (mert többet állt szerelőnél mint használatban). Most ismét morfondírozok egy 2002 - 2003 -as Caravan vásárlásán. Nem tudom mennyivel kiforrottabbak a B2 -ők mint a korábbiak. Valamint a 2.2 DTI motorról szinte semmit sem tudok én azzal szemezgetek. Esetleg aki ilyet használ tudna néhány tapasztalati infót megosztani? 2.5 TDi biztos ,hogy nem jön szóba , még esetleg a 2.2 benzines.

Előre is köszönöm . Üdv Dani

Mindenkinek jobb, ha nem veszel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.