Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok !

Lenne egy kis problémám és segítséget szeretnék kérni. Tegnap előtt reggel mikor indítottam az autót nem aludt el az olajnyomás lámpa . Azonnal leállítottam az autót. Aztán még egyszer beindítottam és ekkor sem aludt el a lámpa ekkor gyorsan hátragurultam , hogy megnézzem van e olajfolyás vagy valami ekkor észleltem hogy a fék is megszűnt. Nem bírtam benyomni a pedált.Na ekkor leállítottam az autót és káromkodtam 1 jó nagyot. Azóta egy tréler elvitte az autómat egy szervizbe és kiderült , hogy a fék szervo dobban átszakadt egy gumi membrán vagy mi. Ez egyszerűnek tűnhet mert ezt ki kell cserélni. De az lenne a kérdésem , hogy a két hiba összefüggésben van e vagy két teljesen más hibáról van szó ?

Esetleg valaki tudna segíteni , hol és mennyiért lehet egy ilyen dobot beszerezni illetve nehéz e kicserélni mert a szerelő azt mondta, hogy ki kell szedni szinte mindent az autóból , hogy hozzá férjen :-(

Válaszotokat és segítségeseteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy kis problémám és segítséget szeretnék kérni. Tegnap előtt reggel mikor indítottam az autót nem aludt el az olajnyomás lámpa . Azonnal leállítottam az autót. Aztán még egyszer beindítottam és ekkor sem aludt el a lámpa ekkor gyorsan hátragurultam , hogy megnézzem van e olajfolyás vagy valami ekkor észleltem hogy a fék is megszűnt. Nem bírtam benyomni a pedált.Na ekkor leállítottam az autót és káromkodtam 1 jó nagyot. Azóta egy tréler elvitte az autómat egy szervizbe és kiderült , hogy a fék szervo dobban átszakadt egy gumi membrán vagy mi. Ez egyszerűnek tűnhet mert ezt ki kell cserélni. De az lenne a kérdésem , hogy a két hiba összefüggésben van e vagy két teljesen más hibáról van szó ?

Esetleg valaki tudna segíteni , hol és mennyiért lehet egy ilyen dobot beszerezni illetve nehéz e kicserélni mert a szerelő azt mondta, hogy ki kell szedni szinte mindent az autóból , hogy hozzá férjen :-(

Válaszotokat és segítségeseteket előre is köszönöm.

Hello!

Légysz írd le milyen motor van a verdádba..mert azért lehet hogy úgy könnyebb!

Szerintem nem igazán van összefüggés a két hiba közt ha benzines.

SZP

Link to comment
Megosztás:

Td rásegitője is vákumos.

Vákuumos, csak mivel a dízelnek kevés a szívócsővákuum (javarészt mert ugye nincs fojtva pillangószeleppel a szívócső, illetve a turbótöltés miatt), ezért dobnak rá egy ügyes kis vákuumszivattyút, amit a főtengellyel hajtatnak meg, az csinál vákuumot a devander-ben.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma pesten szembejött velem egy fekete cadillac catera. Először jól irígykedtem, hogy neki sikerült omegára cadillac hűtőrácsot szerezni, de mikor közelebb ért láttam, hogy usa rendszám, kiegészítő világítás a lökösbe, és mikor elment a tükörbe hátul egybelámpa volt....

Na mind, valaki látta már? Biztos nem sok van...lehet az az egy.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma pesten szembejött velem egy fekete cadillac catera. Először jól irígykedtem, hogy neki sikerült omegára cadillac hűtőrácsot szerezni, de mikor közelebb ért láttam, hogy usa rendszám, kiegészítő világítás a lökösbe, és mikor elment a tükörbe hátul egybelámpa volt....

Na mind, valaki látta már? Biztos nem sok van...lehet az az egy.?

Ha megmarad a 3,2 éslesz zsé rá, én átalakíttatom <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma pesten szembejött velem egy fekete cadillac catera. Először jól irígykedtem, hogy neki sikerült omegára cadillac hűtőrácsot szerezni, de mikor közelebb ért láttam, hogy usa rendszám, kiegészítő világítás a lökösbe, és mikor elment a tükörbe hátul egybelámpa volt....

Na mind, valaki látta már? Biztos nem sok van...lehet az az egy.?

Néhány éve volt Pesten magyar rendszámmal...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom, van külön "váltó" fórum is, de arra a madár sem jár :) , nekem pedig s.o. s. segítség kellene..

:) Probléma: -Hol kell automatában váltóolajat utántölteni? Előre is nagyon köszönöm, bárki bármit is írna <_< ! Judy

A megfelelő rovatban válaszoltam.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik tönkrement? Vagy miért keresel első és hátsót is?

Anno kigyulladt az ABS hibalámpája. Hol világít, hol nem. De általánosságban elmondható, hogy nem müxik.

Végignézegettem a dolgokat, láttam hogy az egyik hátsó szenzor vezetéke meg van csípve.

Tegnap kormányösszekötőt cseréltem, össze volt gyógyulva a gömbfej, így helyet kellett csinálnom, emiatt leszedtem a tárcsát, a nyerget, és az ABS szenzos is útban volt a takaró lemeznek.

Kiszedtem a jeladót, és láttom hogy dirib-darabokra van törve a műanyag test, látszik a tekercs benne.

Ezután megvizslattam a másik elsőt, az se mutat jobb képet.

Így lecserélem inkább az összeset, hogy kizárhassam a hibák sorából a bugos szenzort (és remélem ezzel meg is oldódik a probléma! <_< )

Link to comment
Megosztás:

ITT az építés részletei. Nagyon kemény <_<

Lexus motorral !? :)

Azért ez csúfolódás... mint a 'nagysikerű' Tokyo Drift című film driftgépe, a Nissan-motoros Ford Mustang FB :)

Gondolom ez volt kéznél :lol: Mondjuk én biztos feltúrtam volna az ebay-t egy Holden V8asért... Mégis közelebb van az Opelhez, meg legalább stimmel a difihez :lol::D:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.