Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

úgy néz ki hogy meg van a hiba az autómon.

tegnap hülyeséget írtam.sajnos nem a jeladó hanem az abs elektronika.az ára 70000ft-tól a csillagos ég.teljesen összetörtem az összeghallatán.viszont elmentem az apolló utcai opel szervízbe és ott azt mondták hogy ez az esetek nagy százalékában javítható.ezt hétfőn fogom megtudni.nagyon bizakodom mert teljesen kész vagyok az autótól.a toyotásoktól meg azt hallom hogy csak megy.és ez nem kamu.bassza meg.elvagyok kenődve.

apolló utcai szervízről vélemény,volt már ott valaki.

azért mentem oda mert hallotam ,hogy sok omegát csináltak ott.

Rizsrakéták LOL ! :D

Azzal is van baj, nehogy azt hidd, hogy azok a megtestesült perpetum mobile! :)

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki hogy meg van a hiba az autómon.

tegnap hülyeséget írtam.sajnos nem a jeladó hanem az abs elektronika.az ára 70000ft-tól a csillagos ég.teljesen összetörtem az összeghallatán.viszont elmentem az apolló utcai opel szervízbe és ott azt mondták hogy ez az esetek nagy százalékában javítható.ezt hétfőn fogom megtudni.nagyon bizakodom mert teljesen kész vagyok az autótól.a toyotásoktól meg azt hallom hogy csak megy.és ez nem kamu.bassza meg.elvagyok kenődve.

apolló utcai szervízről vélemény,volt már ott valaki.

azért mentem oda mert hallotam ,hogy sok omegát csináltak ott.

Csak mondom neked, hogy az én ABS elektronikám is behalt, én 5 ezer forintért vettem komplett bontott ABS vezérlőt, elektronikát és mechanikát. Ki lett cserélve, most jó. Ugyhogy azért nagyon nagy költésekre ne engedd rábeszélni magad.

Tudom ajánlani pl a Vaterát. :D

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki hogy meg van a hiba az autómon.

tegnap hülyeséget írtam.sajnos nem a jeladó hanem az abs elektronika.az ára 70000ft-tól a csillagos ég.teljesen összetörtem az összeghallatán.viszont elmentem az apolló utcai opel szervízbe és ott azt mondták hogy ez az esetek nagy százalékában javítható.ezt hétfőn fogom megtudni.nagyon bizakodom mert teljesen kész vagyok az autótól.a toyotásoktól meg azt hallom hogy csak megy.és ez nem kamu.bassza meg.elvagyok kenődve.

apolló utcai szervízről vélemény,volt már ott valaki.

azért mentem oda mert hallotam ,hogy sok omegát csináltak ott.

Nem akarok belemenni egy japo vs németbe, de sajna a japó verdák sem a régiek. Az exem apjának mindig új Avensise volt 3-4 évesen cserélte. A mostani többet van a szervízben, hol motor, hol elektronika gonddal, mint amennyit használja (30-40 e / év) olyankor a régi Avensisét visszalopja a fiától, mert az megbízhatóbb...

De az egyéb "funkciók" - hagyjuk...

Nekem a BMW-s haverom mondja, hogy csak tankolni kell és megy... fura, hogy azért csak csak elmegy szervizbe, és nem csak olajcsere miatt

Öreg autóra ott is költeni kell. Amúgy megsúgom, hogy japánnál még ráadásul utángyártott cuccok is meglehetősen ritkák, ha épp ráfanyalodik az ember.

Amúgy ha szabad tudnom, miért is kell izibe ez az ABS? Ok jön a tél, meg a jég, de én azért elvoltam ABS nélkül is, sőt, néha rosszabb hogy van :D Hacsak nem a vizsga miatt rakod össze, sztem kibírod 1-2 hetet, hogy rendesen körülnézz árdologban...

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belemenni egy japo vs németbe, de sajna a japó verdák sem a régiek. Az exem apjának mindig új Avensise volt 3-4 évesen cserélte. A mostani többet van a szervízben, hol motor, hol elektronika gonddal, mint amennyit használja (30-40 e / év) olyankor a régi Avensisét visszalopja a fiától, mert az megbízhatóbb...

De az egyéb "funkciók" - hagyjuk...

Nekem a BMW-s haverom mondja, hogy csak tankolni kell és megy... fura, hogy azért csak csak elmegy szervizbe, és nem csak olajcsere miatt

Öreg autóra ott is költeni kell. Amúgy megsúgom, hogy japánnál még ráadásul utángyártott cuccok is meglehetősen ritkák, ha épp ráfanyalodik az ember.

Amúgy ha szabad tudnom, miért is kell izibe ez az ABS? Ok jön a tél, meg a jég, de én azért elvoltam ABS nélkül is, sőt, néha rosszabb hogy van :D Hacsak nem a vizsga miatt rakod össze, sztem kibírod 1-2 hetet, hogy rendesen körülnézz árdologban...

Műszaki vizsgán semmi közük nincs az ABS-hez. Nem kötelező felszerelése az autónak. Ha van, van, ha nincs nics. Ha működik működik, ha nem, nem.

Link to comment
Megosztás:

Műszaki vizsgán semmi közük nincs az ABS-hez. Nem kötelező felszerelése az autónak. Ha van, van, ha nincs nics. Ha működik működik, ha nem, nem.

az nem is, de ha bármiért világít egy kontroll lámpa az egyből kivágást jelent, akár jogos akár nem... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belemenni egy japo vs németbe, de sajna a japó verdák sem a régiek. Az exem apjának mindig új Avensise volt 3-4 évesen cserélte. A mostani többet van a szervízben, hol motor, hol elektronika gonddal, mint amennyit használja (30-40 e / év) olyankor a régi Avensisét visszalopja a fiától, mert az megbízhatóbb...

D4-D Rlz.A benyásokkal nincs annyi gond.De ez a fajta diesel nagyon érzékeny a normális üzemanyagra.

Link to comment
Megosztás:

az nem is, de ha bármiért világít egy kontroll lámpa az egyből kivágást jelent, akár jogos akár nem... :D

Hát nemtudom. Vittem már pár autót műszakizni világító lámpával, sőt az én Omim is világító MIL és ABS lámpákkal ment át.

És semmi bunda. Annyi hogy nem az NKH-hoz vittem, hanem kihelyezett állomásra, ZT-s vizsgára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy kis problémám,és a segitségetekre van szükségem.Van egy b omegám,amibe gyárilag nem lett riasztó szerelve,viszont én megvettem bele mindent és be is épitettem(kulcs,központi egység,belső szenzorok stb.)Minden jol müködik nyitás zárás kulcsal,indexek felvillannak,futo emberke gomb villog stb.Ha nem a távirányitoval nyitom az ajtót hanem kulcsal megszolal a riasztó,szoval minden jó,egy kivételével.Mint irtam az elöbb megvettem a belső szenzorokat,és beakartam tenni.Kipattintottam a b oszlopbol a vak müanyagot de nem találtam csatit a szenzornak.Lehetséges ez?Vagy szedjem szét jobban és keressem?Van valakinek valami ötlete?Elöre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Az angoloknál meg dögivel van.

Ezzel semmi baj nincs, ha nem akkor ba***ák Rád az adót amikor már az autód megvan, és ha akarnád se tudnád eladni, ugye az adó miatt.Tehát azért nincs ilyen motorral, mert magas az adó és alapból nem vett-rendelt ilyet seniki szerintem. Nem évente kitalálunk valamit ami végül vhogy a csóróbb réteget húzza le (adó, évente vizsga, stb). Avultassa meg életkor szerint az adómat oszt ennyi...

Sziasztok én angliában élek már több mint két éve,nekem a biztim havi szinten 40 font(kb12.000ft)de ez 6 orai keresetem,az ado 6 honapra 100 font.Szerintem egyáltalán nem vészes.Nem tudom hogy irországba hogy van de itt a biztositási dijat nagyban befolyásolja hogy mennyi idös a jogositványod,és hogy mekkora városba laksz.Pl nekem 12 éves a jogsim fizetek 40 fontot,de akinek pl. 1 éves jogsija van az fizet 110et.Londonba 200-250 fontok is lehetnek a biztik.Itt van böven omega,és az alkatrészt is nevetséges áron be lehet szerezni a bontobol,viszont ha szerelőhöz kell vinni akkor vastag bukszával kell menni.Pl most vettem c omega felnit gumival makulátlan állapotban 90 fontért a 4 et.2 db projektoros első lámpát 20 fontért.stb.Szoval én megvagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Előtte haverrel megnézzük kamu TECH2-vel, milyen értékeket produkálnak a jeladók. Ma vettem 1700-ért légtömegmérő tisztítót azt is kiganézom, meg a csatlakozásoknak is adok kontaktsparyt.

Hali,egy kérdés nekem is van kamu TECH2 öm de nem tom hogy mükszik.Az autót látja de azt irja mindig hogy "nincs válasz, nem jó baud" valami ilyesmit mi lehet a kehe?Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én angliában élek már több mint két éve,nekem a biztim havi szinten 40 font(kb12.000ft)de ez 6 orai keresetem,az ado 6 honapra 100 font.Szerintem egyáltalán nem vészes.Nem tudom hogy irországba hogy van de itt a biztositási dijat nagyban befolyásolja hogy mennyi idös a jogositványod,és hogy mekkora városba laksz.Pl nekem 12 éves a jogsim fizetek 40 fontot,de akinek pl. 1 éves jogsija van az fizet 110et.Londonba 200-250 fontok is lehetnek a biztik.

Nekem csak 6 éves a jogsim, bár kérdezték, nem befolyásolt semmit, a kártörténeti igazolást erőltették nagyon. Mivel nekem az nem volt (otthon apósom nevén volt a Kadett, az Omi meg csak 9 hónapig volt meg), így tulajdonképpen nincs 1 évem se hivatalosan.

most vettem c omega felnit gumival makulátlan állapotban 90 fontért a 4 et.2 db projektoros első lámpát 20 fontért.stb.Szoval én megvagyok elégedve.

Akkor segíts nekem egy picit légyszi... Igaz, nekem már nem Omegám van, hanem B Vectrám, de elég sok minden kellene, és itt idióták a scrapyard-on... :D Ha menne a dolog beszéljük meg privátban! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy kis problémám,és a segitségetekre van szükségem.Van egy b omegám,amibe gyárilag nem lett riasztó szerelve,viszont én megvettem bele mindent és be is épitettem(kulcs,központi egység,belső szenzorok stb.)Minden jol müködik nyitás zárás kulcsal,indexek felvillannak,futo emberke gomb villog stb.Ha nem a távirányitoval nyitom az ajtót hanem kulcsal megszolal a riasztó,szoval minden jó,egy kivételével.Mint irtam az elöbb megvettem a belső szenzorokat,és beakartam tenni.Kipattintottam a b oszlopbol a vak müanyagot de nem találtam csatit a szenzornak.Lehetséges ez?Vagy szedjem szét jobban és keressem?Van valakinek valami ötlete?Elöre is köszönöm a segitséget.

Tudtommal kulccsal szólni is fog a riasztó, kulcs nem kapcsolja ki a riogatót.

Szenzorról nincs tippem, de meglehet hogy nincs bevezetékezve.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal kulccsal szólni is fog a riasztó, kulcs nem kapcsolja ki a riogatót.

Szenzorról nincs tippem, de meglehet hogy nincs bevezetékezve.

Köszi a választ végülis mükszik a riasztó, mert távval tudom nyitni zárni,csak a szenzor nem él.De azért azt nem értem hogy nem készitették elö a kábelt neki.Na mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak 6 éves a jogsim, bár kérdezték, nem befolyásolt semmit, a kártörténeti igazolást erőltették nagyon. Mivel nekem az nem volt (otthon apósom nevén volt a Kadett, az Omi meg csak 9 hónapig volt meg), így tulajdonképpen nincs 1 évem se hivatalosan.

Akkor segíts nekem egy picit légyszi... Igaz, nekem már nem Omegám van, hanem B Vectrám, de elég sok minden kellene, és itt idióták a scrapyard-on... :D Ha menne a dolog beszéljük meg privátban! Köszi!

Küldtem az msn cimem.

Link to comment
Megosztás:

mert nincs kilóméteróra ,tempomat stbb...ezek egy körön vannak.így meg nem frankó

Ez is arra utal hogy a probléma nem a jeladókkal van. Nekem csak a hátsók vannak bent, és működik minden, kivéve az ABS-t természetesen.

Arra hogy mind a 4 jeladó egyszerre degeljen meg, kicsi az esély. Tedd azt amit Oldjawa-s javasolt, keress egy bontott ABS egységet vezérlővel, azt csók! Ha alaposan körbenézel tuti hogy hasonló áron találsz, mert sztem elég ritka hogy megnyekken, bontott Omega meg van bőven a piacon. Javaslom keress rá itt a fórumon Mifi-re, nemtudom hogy foglalkozik-e bontással még, de ha igen, nála tuti van jó áron!

Link to comment
Megosztás:

persze minden autó x kor után imádja a szerelőket,csak nem mindegy hogy milyen sűrűséggel látogatja az ember

A sűrűség a köztes szervizek, a tulaj stílusa és a szervizek minősége - hozzáértése határozza meg. 1x drágáért de jól kell megcsináltatni...

Ld Gabi új Futó-művét... :) :D nem volt olcsó, de most jó sokáig jó lesz... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.