Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ha csak indítás után hallod akkor a szekunderlevegő pumpa lesz az, ha bemelegszik a kat akkor leáll.

Asszem azon az oldalon továbbá van egy vezérlőegység hűtő venti is a sárvédő mögött, ez akkor megy ha a ventik is mennek, és logikusan hűti a vezérlőegységet (szerintem a Tieden is így van de V6 esetében biztos).

A szekunderlevegő csatiját ha aláfekszel le tudod húzni semmi baja nem lesz, ha a computer hűtőventi beteg azt akkr cseréld ki miharabb...

Köszi a válaszokat.

Na most megnéztem nemrég és a sárvédőn műanyag burkolat alatt vezérlőhöz nyomja a levegőt nagyon keményen. Ilyet még nyáron se láttam pedig akkor szokott jó meleg lenni a motor térben. A lényeg ha jól értem akkor ha mennek a hűtők (hűtővíz+klíma) akkor kéne mennie a vezérlő hűtésnek is.

A szekunderlevegő pumpa van akkor a kürtnél. Viszont az nekem agyhalott ha minden igaz. Semmi hangja nincs soha. Hallható lenne a működése hidegen? Vagy érezhető? Mert akkor reggel alányúlok és megnézem, hogy zizeg e. Az melegített levegőt nyomna a motornak?

Link to comment
Megosztás:

Hideg indításkor mindenképp kéne mennie, és hideglevegőt nyom a kipufogó rendszerbe. A belseje olyan mint egy porszívóé, és érezhető is a működése a házát megfogva. Ha nem megy nem lesz semmi baja a gépnek. Azonban, ha a vezérlőegységet hűtő venti romlik el, az nyáron végzetes lehet az ECU-ra. Én már jöttem úgy haza nyaralásról, hogy az ECU-t jégakukkal hűtöttem, mert hallhatóan meghalt a venti.

Link to comment
Megosztás:

Hideg indításkor mindenképp kéne mennie, és hideglevegőt nyom a kipufogó rendszerbe. A belseje olyan mint egy porszívóé, és érezhető is a működése a házát megfogva. Ha nem megy nem lesz semmi baja a gépnek. Azonban, ha a vezérlőegységet hűtő venti romlik el, az nyáron végzetes lehet az ECU-ra. Én már jöttem úgy haza nyaralásról, hogy az ECU-t jégakukkal hűtöttem, mert hallhatóan meghalt a venti.

Akkor az ECU hűtőm megy és figyelni is fogom. Viszont holnap ezt a levegős dolgot megnézem. Igaz indul rendes szépen még most is, hogy gyengélkedik az akksi. Bioetanollal is egész jól indul. 60% benzin 40% etanollal is kb 2 mp-el többet kell indítanom és megy.

Ha nem megy akkor igényeljek egy másikat bontóba? Ennek mi a haszna, hogy hideg levegőt nyom a kipufogó rendszerbe? Javul a károsanyag kibocsájtása? Mert akkor a következő vizsgára beszerzek egyett. Idáig a szerelőm megcsinálta a zöldkártyát kocsi nélkül is mert ismeri az autót de az új rendszerbe már más lesz a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Hideg indításkor mindenképp kéne mennie, és hideglevegőt nyom a kipufogó rendszerbe. A belseje olyan mint egy porszívóé, és érezhető is a működése a házát megfogva. Ha nem megy nem lesz semmi baja a gépnek. Azonban, ha a vezérlőegységet hűtő venti romlik el, az nyáron végzetes lehet az ECU-ra. Én már jöttem úgy haza nyaralásról, hogy az ECU-t jégakukkal hűtöttem, mert hallhatóan meghalt a venti.

Azt hogy hallottad meg, hogy meghalt a Ecu hűtőventije??!! :lol: Én sokáig azt se tudtam, hogy van... :lol:

Apropó, korábban írtad, a reggeli nehezen indulást, ingadozó kezdeti alapjáratot, amivel már évek óta küzdesz, szerelők is tárt karokkal vakaróznak. Van ebben vmi fejlemény? (asszem páran a légtömegmérő tisztítását javasolták, de gondolom azon már rég túl vagy...)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Gyorskérdés.....mielőtt ECU-t cserélek. Az úgy szokott lenni,hogy akkor az immo-t is át kell okosítani, vagy az működni fog az új vezérlővel is,mindenféle probléma nélkül .?

Ejjhh újévi jó hó itt van, vas meg áll :lol:

Mindenkinek jó tekerést!!

Link to comment
Megosztás:

Akkor az ECU hűtőm megy és figyelni is fogom. Viszont holnap ezt a levegős dolgot megnézem. Igaz indul rendes szépen még most is, hogy gyengélkedik az akksi. Bioetanollal is egész jól indul. 60% benzin 40% etanollal is kb 2 mp-el többet kell indítanom és megy.

Ha nem megy akkor igényeljek egy másikat bontóba? Ennek mi a haszna, hogy hideg levegőt nyom a kipufogó rendszerbe? Javul a károsanyag kibocsájtása? Mert akkor a következő vizsgára beszerzek egyett. Idáig a szerelőm megcsinálta a zöldkártyát kocsi nélkül is mert ismeri az autót de az új rendszerbe már más lesz a rendszer.

Igen, javítja a hidegindításkor az emissziót, azáltal, hogy levegőt nyom a kipufogóba, így javul a kipufogógáz oxigén tartalma (mivel ugye a dús hidegindítási benzin-levegő keverék nem épp ideális az emissziót tekintve), ami javítja az emissziót (meg egyesek szerint kíméli a katalizátort (ameddig hideg, és nem igazán dolgozik)).

Amúgy túlzottan sok gyarkolati haszna ezen kívül nincs, az autók nagytöbbségében nincs is ilyesmi, annak ellenére hogy katalizátoros (mondjuk ez lehet amiatt is, mert esetleg másfajta katalizátor van bennük).

Ha jól rémlik akkor a c20xe motoron is van katalizátor, de ez a rendszer hiányzott róla...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Gyorskérdés.....mielőtt ECU-t cserélek. Az úgy szokott lenni,hogy akkor az immo-t is át kell okosítani, vagy az működni fog az új vezérlővel is,mindenféle probléma nélkül .?

Ejjhh újévi jó hó itt van, vas meg áll :lol:

Mindenkinek jó tekerést!!

Tech2 nélkül nem fog menni a dolog!

Tévedtem, nem kell! :lol:

Elvileg csak átrak, és megy.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ELVILEG meg is nyugtattál :lol:

...a próféta szóljon belőled! :lol:

Kössz

Az ECU-t az immo olvasója csak jogosítja a működésre egy +12V-os jellel. Így semmi akadálya a cserének.

Nekem nincs Immo a gépben, de immos ECU-val is működött simán, és ahogy emlékszem ott az immo helyett gyújtásról kap +12V-os jogosítást az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy hallottad meg, hogy meghalt a Ecu hűtőventije??!! :lol: Én sokáig azt se tudtam, hogy van... :lol:

Apropó, korábban írtad, a reggeli nehezen indulást, ingadozó kezdeti alapjáratot, amivel már évek óta küzdesz, szerelők is tárt karokkal vakaróznak. Van ebben vmi fejlemény? (asszem páran a légtömegmérő tisztítását javasolták, de gondolom azon már rég túl vagy...)

Már hallottam arról,hogy előszeretettel meghal a venti, ezért egyszer megnéztem, és működött.Nyaraláskor egyszercsak csúnya hangja lett, utánna pedig elhalgatott.Megnéztem és nem ment.

A légtömegmérőt kipucoltam féktisztítóval,de nem sokat javult a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Na srácok megoldódott a lambdaszonda dolog.Akkora sufni hogy be....artok!

Szóval a vezető oldali magas feszt jelzett, szakadást mértem amennyire hozzá lehetett férni megbontásnélkül a C-vel fémjelzett jelvezetékhez tartozó lábon..

Megoldás:valamelyik vadbarom kitépte a csatiból a fűtés test és lambda jelvezetéket (tüskés megoldás), majd nemes mozdulattal felcserélve visszadugta a csatiba.. jel helyett test ment az ECU-ra...még jó hogy nem a fűtés +-t nyomta rá....

Ezúton gratulálok a teljesítményéhez!Már csak az olajfogysztásom okát kell megtalálni és végre boldog "luxusató" tulaj leszek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na srácok megoldódott a lambdaszonda dolog.Akkora sufni hogy be....artok!

Szóval a vezető oldali magas feszt jelzett, szakadást mértem amennyire hozzá lehetett férni megbontásnélkül a C-vel fémjelzett jelvezetékhez tartozó lábon..

Megoldás:valamelyik vadbarom kitépte a csatiból a fűtés test és lambda jelvezetéket (tüskés megoldás), majd nemes mozdulattal felcserélve visszadugta a csatiba.. jel helyett test ment az ECU-ra...még jó hogy nem a fűtés +-t nyomta rá....

Ezúton gratulálok a teljesítményéhez!Már csak az olajfogysztásom okát kell megtalálni és végre boldog "luxusató" tulaj leszek :lol:

Mennyi olajat eszik?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi olajat eszik?

Le se merem írni...

1000-en benyalt olyan 1,5 - 2 litert a Magnatec-ből. Kratergáz "nincs", nem füstöl és megy. Olajfolyás nincs.Katalizátor szag alapján oké.CO és HC nem lett mérteve, mert az 1-es lambda nem ment így felesleges lett volna ezen irányba elindulni.

Néha indításnál láttam kékes füstöt ez mondjuk HF-re utal ha jól tudom (szelepszárszimm).

Most megoszlanak a vélemények valaki azt mondja hogy etesleg szíjszakadt volt és a hengerfej felújítás hagy némi kívánnivalót maga után (megnézték és a hengerfej szívó szelepeinek szelepszár vezetői gyárinak tűnnek), a másik teória szerint az olajlehúzok odavannak és amiatt égetgeti.

Az valószínű hogy a jobb oldali hengerfejhez hozzányúltak mert a paszta nem tűnik túl réginek a szelepfedélen - 10-30ekm, és a katalizátort is le lehetett venni ott könnyen a HF-ről a tőcsavarok beletörése nélkül.

A hengerfej tömit mondjuk úgyis kicseréltetném (én szedtem le a manuálról a HF-eket ami ezen évjártú volt és elég ratyi volt már a tömik állapota), ha meg lent van akkor lehet hogy olajteknő le és dugók felfele ki, 2-3 óra plussz meló jó esetben, meg a tömítés a teknőre, de legalább kiderülne mi a tosz van.

Mivel lehetne pontosabban behatárolni amúgy a nagy étvágy okát?

Link to comment
Megosztás:

Le se merem írni...

1000-en benyalt olyan 1,5 - 2 litert a Magnatec-ből. Kratergáz "nincs", nem füstöl és megy. Olajfolyás nincs.Katalizátor szag alapján oké.CO és HC nem lett mérteve, mert az 1-es lambda nem ment így felesleges lett volna ezen irányba elindulni.

Néha indításnál láttam kékes füstöt ez mondjuk HF-re utal ha jól tudom (szelepszárszimm).

Most megoszlanak a vélemények valaki azt mondja hogy etesleg szíjszakadt volt és a hengerfej felújítás hagy némi kívánnivalót maga után (megnézték és a hengerfej szívó szelepeinek szelepszár vezetői gyárinak tűnnek), a másik teória szerint az olajlehúzok odavannak és amiatt égetgeti.

Az valószínű hogy a jobb oldali hengerfejhez hozzányúltak mert a paszta nem tűnik túl réginek a szelepfedélen - 10-30ekm, és a katalizátort is le lehetett venni ott könnyen a HF-ről a tőcsavarok beletörése nélkül.

A hengerfej tömit mondjuk úgyis kicseréltetném (én szedtem le a manuálról a HF-eket ami ezen évjártú volt és elég ratyi volt már a tömik állapota), ha meg lent van akkor lehet hogy olajteknő le és dugók felfele ki, 2-3 óra plussz meló jó esetben, meg a tömítés a teknőre, de legalább kiderülne mi a tosz van.

Mivel lehetne pontosabban behatárolni amúgy a nagy étvágy okát?

Résveszteség méréssel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 15e km alatt eszik 2-2.5 liter olajat. A tied tényleg iszonyú sok. Bár gondolom ezt te is tudod :lol: Még nem hallottam ilyet, hogy egy MV6 ennyire zabálná az olajat.

Én már hallottam ilyen MV6-okról, sőt pár utcára van egy ugyanilyen étvágyú darab...

Hogyne tudnám, szerinted 0 olaj fogyi után (manuál) nem ba** agyon az ideg?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól eml, akkor azt nem adtad el. miért nem dobjátok át a motort?

Igen logikus lépés lenne. Főleg hogy a váltót is cserélni akarod. Egy lépéssel meg lehetne oldani a két dolgot, azt kész. Sztem lényegesen egyszerűbb, és nem beszélve, olcsóbb ha kicseréled a két motort. Aztán ha van fölös időd/jómagyar kredited, akkor a másik motort is megreszeled, gatyába rázod... Kenyeret nem kér, eladni úgy sem tudod, lezsírozva meg évekig eláll mint a szilvalekvár ! :lol:

Motorszámmal manapság már a kutya se foglalkozik, mivel ugye nem fődarab... Másnem, ha legközelebb mész műszakira, akkor 1-2 ezresért átírják.

Ha nem működik a dolog, akkor max eladásnál lehet probléma...

Link to comment
Megosztás:

Igen logikus lépés lenne. Főleg hogy a váltót is cserélni akarod. Egy lépéssel meg lehetne oldani a két dolgot, azt kész. Sztem lényegesen egyszerűbb, és nem beszélve, olcsóbb ha kicseréled a két motort. Aztán ha van fölös időd/jómagyar kredited, akkor a másik motort is megreszeled, gatyába rázod... Kenyeret nem kér, eladni úgy sem tudod, lezsírozva meg évekig eláll mint a szilvalekvár ! :lol:

Motorszámmal manapság már a kutya se foglalkozik, mivel ugye nem fődarab... Másnem, ha legközelebb mész műszakira, akkor 1-2 ezresért átírják.

Ha nem működik a dolog, akkor max eladásnál lehet probléma...

A motor már ntr kollegánál ketyeg.

Ezt kell helyrerakni.A váltó - amíg nem tudom mi van az autóval- nem kerül bele. Persze már lóvém ment bele, mert szerelésre kész (szimmeringek cserélve, kuplungtárcs-csapágy új...).

A hangja szép, kartergáz semmi, én nem értem...

Ha nincs más szét lesz borítva.Ha már a hengerfej lent van akkor dugók ki.Ja meg megtolom a pályán, mert azt mondja a szaki hogy nem létezik hogy nem füstöl, majd kiderül a haver szedheti a lábát utánam...

Link to comment
Megosztás:

Én kidobnám a fr@ncba azt az olajat. VW-kbe gyárilag azt töltik, mindegyik zabálja. Annyira hogy gyárilag ki van mélyítve a hely a literes olajosflakonnak a csomagtartó kárpitjában. :lol:

Igen ez megtörtént tegnap, egy kis motoröblítő használata után... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mily meglepő, ismét némi segitség kéne. Most nézegettük a vasat, mert kiderült hogy fogy a viz a tágulási tartályból. Szerencsére az egyik csőnél csöpög el, ugyhogy azt nem lesz gond megoldani és hál istennek nem hengerfejes a vas.

Viszont!! Úgy néz ki, hogy valamelyik előző tulaj nemes egyszerüséggel kiszedte a fütéscsapot a motortérből és betett helyére egy egyszerü csődarabot. Az oda menő vákuumcső is le van dugózva.

Mivel igy most nem tudjuk a gyári állapotot, két cső, három cső, hány fütyis a fűtéscsap, melyik cső pontosan hova megy, ezért az lenne a tiszteletteljes kérésem diesel és automata klimás B Omi facelift előtti tulajokhoz, hogy a motortér szembenállva bal oldalát, a tágulási tartályt és környékét, illetve az ott levő fütéscsapot és csöveit fényképezze le nekem, ha kicsit jobb lesz az idő.

Nagyon hálás lennék érte, mert akkor vissza tudnék rakni egy fütéscsapot a helyére, meg a csövek is a helyükre kerülnének.

Előre is köszönettel Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

3literes omihoz keresek légtömegmérőt,és holtpont jeledókat,ha van valakinek irjon,és árat is kérnék.És ha alkatrész kell valami más kaszni ,belső,stb.keress nyugodtan,Karosszériázom ,és riasztót szerelek,bartelba is mehet.

Mielőtt bármit veszel villogtass....

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1189022687

Légtömegmérőből van egy Nekem azt bele lehet próbálni a kizárás miatt, amúgy érdemes pucolni a Tied. A főtengely jelaó az ha rossz akkor sztem lesz hibakódod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.