Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ettől még a ventidnek rendesen kéne dógózniii :)

Most megnyugtattááál! Szuper! Nem eredeti van benne, én raktam bele. Zöld, GlicoShell. Azt mondta egyik avtószerelő, hogy az egyik legjobb, tehát elvileg nem tecsós nem osanos. De nem eredeti. El kell vigyem a szerelőhöz, én nem igen merem elkezdeni lebontani az elejét amíg eljutok a viszkóshoz. Majd a szer-ember megmondja milyen állapotban van a vízpumpa. Azééé nyugtattááál meg, mert néha kis gázadásra lejjebb megy a vízhőfok. És ez nekem azt mondja, hogy gyengébb a vpumpa, mivel kell neki a fordulat, hogy dolgozzon. Majd meglátjuk mi van, nekem nincs ebben rutinom.

Kösz a hozzászólást!

Link to comment
Megosztás:

Most megnyugtattááál! Szuper! Nem eredeti van benne, én raktam bele. Zöld, GlicoShell. Azt mondta egyik avtószerelő, hogy az egyik legjobb, tehát elvileg nem tecsós nem osanos. De nem eredeti. El kell vigyem a szerelőhöz, én nem igen merem elkezdeni lebontani az elejét amíg eljutok a viszkóshoz. Majd a szer-ember megmondja milyen állapotban van a vízpumpa. Azééé nyugtattááál meg, mert néha kis gázadásra lejjebb megy a vízhőfok. És ez nekem azt mondja, hogy gyengébb a vpumpa, mivel kell neki a fordulat, hogy dolgozzon. Majd meglátjuk mi van, nekem nincs ebben rutinom.

Kösz a hozzászólást!

Lehet, már ilyen :) :

33554_1270919727.jpg

33554_1270919734.jpg

Link to comment
Megosztás:

Most megnyugtattááál! Szuper! Nem eredeti van benne, én raktam bele. Zöld, GlicoShell. Azt mondta egyik avtószerelő, hogy az egyik legjobb, tehát elvileg nem tecsós nem osanos. De nem eredeti. El kell vigyem a szerelőhöz, én nem igen merem elkezdeni lebontani az elejét amíg eljutok a viszkóshoz. Majd a szer-ember megmondja milyen állapotban van a vízpumpa. Azééé nyugtattááál meg, mert néha kis gázadásra lejjebb megy a vízhőfok. És ez nekem azt mondja, hogy gyengébb a vpumpa, mivel kell neki a fordulat, hogy dolgozzon. Majd meglátjuk mi van, nekem nincs ebben rutinom.

Kösz a hozzászólást!

Ez még sokat nem jelent, ez minden autónál így van. Kissé megemelt fordulat esetén hatékonyabb a hűtés, jobban forgatja a vizet.

De a legjobb megnézni mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2,5 TD-hez keresnék motorolaj szürő ház müanyag fedelet, ami egy pálcával van egybeépitve. Megpróbálok róla képet beszúrni, lehet hogy ide sem fog menni.

Az enyémben sajnos valamelyik szerelő eltörte a pálcát, most a fele bent van a motorban. :-(

Előre is köszi Oldjawás.

Link to comment
Megosztás:

meglehet, a kerék is saras. viszont furán szép a fénye... meg mintha a jobb oldalon nem stimmelne az oldalvonal. de lehet hogy csak a fény-árnyék miatt. lehet már gtk-zva volt 1-2x.

Az oldalvonal szerintem sem stimmel, illetve sok fura dolog van ebben az autóban... De nem is azmiatt kérdeztem hogy megvenném, mert eszem ágában sincsen ilyen benzinfalót venni.. Családban van egy 2.5 TD-s, átlag 7-8 lityivel simán elmegy, szereti is a család :)

Link to comment
Megosztás:

eszem ágában sincsen ilyen benzinfalót venni.. Családban van egy 2.5 TD-s, átlag 7-8 lityivel simán elmegy, szereti is a család

Az en 3,2esem is elmegy 7-8 literrel varosban...

ugy 50km -t :) :)

Viszont a Rekordom beallt 13,5 - 14 literre :D hja per szaz km, a felrehallasok elkerulese vegett... :D

Link to comment
Megosztás:

Amit én javítottam TD-t ott a ventik csak a klímát hűtötték, a motor hűtésétől függetlenek voltak.

Kapcsolások most nincsenek előttem, úgyhogy a TDről többet nem tudok :)

Akkor ott valami megmekkent. Bár nekem klíma nélkül sosem ment 95 fölé, de akkor a két venti olyan pörgést produkált, hogy a helikopter elbújhatott az autó mellett...

Link to comment
Megosztás:

Enyém caravan ugyan X20Se ha taposod neki város 11l országút 7-9 között ( nekem nehéz a lábam:) ),én is azért vettem ezt a motort mert tényleg jók ,és megbízhatók, és igen sietősen is lehet menni vele , autópályán 180-at meg sem érezte 5 emberrel :).Üdv Pety

Nekem 180-nál még megemeli az eljét...

Link to comment
Megosztás:

Most megnyugtattááál! Szuper! Nem eredeti van benne, én raktam bele. Zöld, GlicoShell. Azt mondta egyik avtószerelő, hogy az egyik legjobb, tehát elvileg nem tecsós nem osanos. De nem eredeti. El kell vigyem a szerelőhöz, én nem igen merem elkezdeni lebontani az elejét amíg eljutok a viszkóshoz. Majd a szer-ember megmondja milyen állapotban van a vízpumpa. Azééé nyugtattááál meg, mert néha kis gázadásra lejjebb megy a vízhőfok. És ez nekem azt mondja, hogy gyengébb a vpumpa, mivel kell neki a fordulat, hogy dolgozzon. Majd meglátjuk mi van, nekem nincs ebben rutinom.

Kösz a hozzászólást!

jó az a zöld glikó! Nekem sárga gyári Opel lett bele töltve...

Link to comment
Megosztás:

A fütyülőm tele van az ilyen kötsög nepperektől, mint aki az autót árulja. Méghogy hibátlan. Érdekes a lámpa alatti bajusz eltérő színe, és hogy nem ködlámpás az első lökös, de a ködlámpa kapcsoló benne van az autóban :)

Amúgy, ha nem vagy sietős, akkor a legtartósabb motor amit az Omegákba szereltek a 8 szelepes két lityis.

Hali! (Ködlámpa kapcsoló nekem is van, de az esetemben mivel első nincs, a HÁTSÓ ködlámpát kapcsolja.)

Amúgy a 8 szelepes 2000-es a C20NE és utódai a német mérnöki munka gyöngyszemei. A régi Omimban C20NE volt, nagypapás vezetési stílussal Szegedtől teletankolva Thasszaloniki családdal-csomagokkal lazán lehajtható volt, még a piros lámpa sem gyulladt ki. Ez bőven 7l/100km alatt van. Mondjuk kis segítség, hogy hátra 205/70R15-ös gumikat szereltettem. Imádtam...

Link to comment
Megosztás:

Hali! (Ködlámpa kapcsoló nekem is van, de az esetemben mivel első nincs, a HÁTSÓ ködlámpát kapcsolja.)

Normális Omegákban külön kapcsolója van az első- és hátsó ködlámpának...

Amúgy a 8 szelepes 2000-es a C20NE és utódai a német mérnöki munka gyöngyszemei. A régi Omimban C20NE volt, nagypapás vezetési stílussal Szegedtől teletankolva Thasszaloniki családdal-csomagokkal lazán lehajtható volt, még a piros lámpa sem gyulladt ki. Ez bőven 7l/100km alatt van. Mondjuk kis segítség, hogy hátra 205/70R15-ös gumikat szereltettem. Imádtam...

Nekem 205/55R16-at elöl-hátul 6.5/100 fogyasztást produkált Primostenbe, 4 személlyel, klímával, fullra pakolva csomagokkal...

Link to comment
Megosztás:

Normális Omegákban külön kapcsolója van az első- és hátsó ködlámpának...

Nekem 205/55R16-at elöl-hátul 6.5/100 fogyasztást produkált Primostenbe, 4 személlyel, klímával, fullra pakolva csomagokkal...

Nekem a legjobb fogyasztást hosszú távon, 4személlyel, 4 napra való kaja-pia, plusz 4 sífelszerelés, meg némi ruházat. Pécs-Villach-Pécs, helyi kódorgással együtt 1300-1400km 7,1-7,2/100 as átlaggal, javarészt autópályán.

Mind a BC, mind a tankolt mennyiségből ugyanaz jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Irigykedve nézem ezeket az átlagokat. Ha helyre jönnek majd a gyújtás körüli dolgok, akkor talán az enyém is produkál valami hasonlót, addig pedig nagyon szépen kell mennem hogy 10 alatt tartsam a fogyit. Bár amúgy is elment a kedvem a hajtástól, amikor ezt láttam a bolt elött (vidéken).

traffi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kéziféket is sikerült beállítanunk a könyv szerint, viszont ott nincs megemlítve hogy a kardán fölött nem sok hely van a mozgolódásra és a tárcsa alatti állító rész is némi előgyógyításra szorul a művelet nem mindennapi jellege miatt, a tárcsa állapotáról nem is beszélve.

kezifek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A difiolaj csere pedig az egyszerűbb eljárással lett elvégezve. (A szükségessége kérdés, de legalább a színe jobb, anno a váltóból is elég sötét puding jött ki.)

difiolaj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Két kérdésem is lenne, az elektromostető tekerője simán lejön (lehúzható) vagy nem(?), mert ez mintha fel lenne ragasztva. A másik meg hogy a központizár müködésénél (nyitás/zárás) alapból van-e indexfény? Előre is kösz!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Irigykedve nézem ezeket az átlagokat. Ha helyre jönnek majd a gyújtás körüli dolgok, akkor talán az enyém is produkál valami hasonlót, addig pedig nagyon szépen kell mennem hogy 10 alatt tartsam a fogyit.

Autót kell venni, nem bontószökevényt. Ez hosszú úton autópályán elért eredmény...

Két kérdésem is lenne, az elektromostető tekerője simán lejön (lehúzható) vagy nem(?), mert ez mintha fel lenne ragasztva. A másik meg hogy a központizár müködésénél (nyitás/zárás) alapból van-e indexfény? Előre is kösz!

Omegában nincs elektromos tető, az kabriókon van. Maximum elektromos tetőablak.

1. Le.

2. Igen...

Link to comment
Megosztás:

Autót kell venni, nem bontószökevényt. Ez hosszú úton autópályán elért eredmény...

Naigen, ez a fogyasztás hibátlan (najó, nem egészen az, de motorikusan-elektronikusan ok :) ) autóval jött ki (korrekt lambda, kipuff, légtömegmérő, gyújtás, befecskendezés, stb). Mióta a kipuff kehes, azóta többet is eszik. Végülis érthető. Sebaj, ha lesz rá idő, meg egy kis 'kedv', akkor megen' jó lesz :)

Jah, meg figyelembe kell venni, hogy az ember mennyire nyomja a pedált. Nagy a motor, ha kicsit nehezebb az ember lába, simán lehet tolni feljebb az értékeket 1-2-3-sok literrel. Bár ugye a telepakolt autó eleve kicsit visszarettentő a száguldozástól... senkinek sem hiányzik kanyarban 160nál, meg utána fékezéskor repkedő sífelszerelés, meg hálózsák, stb a kocsiban! :D

Link to comment
Megosztás:

Naigen, ez a fogyasztás hibátlan (najó, nem egészen az, de motorikusan-elektronikusan ok :) ) autóval jött ki (korrekt lambda, kipuff, légtömegmérő, gyújtás, befecskendezés, stb). Mióta a kipuff kehes, azóta többet is eszik. Végülis érthető. Sebaj, ha lesz rá idő, meg egy kis 'kedv', akkor megen' jó lesz :)

Jah, meg figyelembe kell venni, hogy az ember mennyire nyomja a pedált. Nagy a motor, ha kicsit nehezebb az ember lába, simán lehet tolni feljebb az értékeket 1-2-3-sok literrel. Bár ugye a telepakolt autó eleve kicsit visszarettentő a száguldozástól... senkinek sem hiányzik kanyarban 160nál, meg utána fékezéskor repkedő sífelszerelés, meg hálózsák, stb a kocsiban! :D

Igen, akkor minden jól volt belőve, valamint tempomat 150 körülire...

Link to comment
Megosztás:

Csapadékban gazdag szépjóónapot!!

Gyorskérdésem.... kombi hátsó ajtó(k) egy az egyben megy a sedan hátsó(k) helyére??

Nekem és sógoromnak sem villog az irányjelző, ha bezárom, pedig gyárilag riasztós mindkettő. Viszont öcsémé már villog. Sztem ez is évjárathoz köthető. De lehet, hogy csak az infrásak nem villognak.

Enyim öreg,mint a háború,de azon is villog záráskor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.