Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Tudtam, hogy magukra veszik és előkerülnek a mecsboxosok...

De a mecsboxban legalább nincs olajkályha :(

haj, itt a dízelre azt mondják, hogy olyan mint melegnek lenni... társadalmilag elfogadott, de még mindig ciki.

plusz a dízel nem bírja annyira a hideget. talán emiatt nem terjed(t) el itt annyira (pedig erőlködtek vele, kormány is támogatta, még az E85 előtt), nincs is a használt-kínálatban nagyon, nomeg nem is értenek hozzá a szakik (pl adagolós az itt sztem abszolút kuriózum).

amúgy meg kvázi érdektelen hogy milyen motor van a vasban. az utakon itt a legtöbb helyen 80 a max, 110 a pályán. minek nagyobb ménes, ha nincs kifutó? (nem is említem az utak mellé telepített trafipax hegyeket, a 4000Sek-es (120e ft) helyszíni bírságot, jogosítványbevonásosdit, stb.)

nameg a 3literesre akkora itt az adó, hogy a fenntartási költségéből kereken kijön két 2 literes fenntartása...

Ha lecserélem, vagy bővül a flotta, akkor is a legkisebb motoros lesz. pénisz-hosszabbítónak fölösleges. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hát legyen vele szerencséje. De én szóltam. Bár Demó nem a fórumot fogja telesírni, hanem megjavítja, amit talál rajta.

Ja, jut eszembe! Ma elhoztam az autót. Háááááááááát, viszem is vissza, de előtte holnap letesztelem. A motor szépen egyenletesen jár, viszont valami nem kerek, mert nem megy a fordulatszám mérő, meg az üzemanyag szintmérő. Ezenkívül folyamatosan vilgít a motorcontrol, meg az ABS lámpa...

:lol: :( :lol: :excl: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Gabo is írta, nehéz jót kifogni. Emiatt a vásárlás utáni futómű felújítás, szíjak, olajak, fényszórók, stb cseréje után nincs kedvem még adagolót is cserélni 2 kilóért. Úgyhogy Omegaból dízel kizárva. :( Valószínűleg 2.0 benzin lesz, abból is legrosszabb esetben a 16 szelepes.

Azért annyira nem nehéz jó adagolóst kifogni belőle, nekünk is sikerült, pedig nem vagyunk autószerelők. Ha hidegen és melegen (!) kb. ugyanolyan könnyen indul, akkor már nagy baja nem lehet.

Hát ez tényleg makulátlan. Rommátört szarból összerakott szar. De vedd csak meg!

Ezt most mire alapozod? Én nem látok rajta semmi kirívót :excl:

Link to comment
Megosztás:

Meg talan lehet hogy veletlenul maradtak le a belso kepek... Sosem volt MV6. /ha meg arrol a linkrol beszelunk :excl:/

Épp ezt akartam írni, mármint miét maradtak le a belső képek... azért egy bal első ülés, egy kormány érdekelne :lol: :( nem azért hogy az most mv6 vagy sem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma 9,5 körül jött ki 2,5 V6-al, felesben országút és város, 110-120-as utazótempó, városban komótosan, 2000/min alatt tartva. Lambda csere után szerintem megy ez még lejjebb is, főleg ilyen nagypapásan. :lol:

Amúgy tetszik a 2,5 is, dinamikusabb mint gondoltam, főleg alacsonyabb fordulatszámtartományban. :(

Amíg csak kerestem Omegát, úgy gondoltam, hogy idővel úgyis 3,0 lesz, most viszont szerintem csak akkor cserélem, ha valami tönkremegy ezen, vagy ha elgurul a gyógyszer. :lol: :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma 9,5 körül jött ki 2,5 V6-al, felesben országút és város, 110-120-as utazótempó, városban komótosan, 2000/min alatt tartva. Lambda csere után szerintem megy ez még lejjebb is, főleg ilyen nagypapásan. :lol:

Amúgy tetszik a 2,5 is, dinamikusabb mint gondoltam, főleg alacsonyabb fordulatszámtartományban. :(

Amíg csak kerestem Omegát, úgy gondoltam, hogy idővel úgyis 3,0 lesz, most viszont szerintem csak akkor cserélem, ha valami tönkremegy ezen, vagy ha elgurul a gyógyszer. :lol: :excl:

A 9.5 nagyon kivalo. (manualis??) Minek ide lambda csere, nem fogyasztasban kell lenyomni a swifteket meg a dizeleket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma 9,5 körül jött ki 2,5 V6-al, felesben országút és város, 110-120-as utazótempó, városban komótosan, 2000/min alatt tartva. Lambda csere után szerintem megy ez még lejjebb is, főleg ilyen nagypapásan. :lol:

Amúgy tetszik a 2,5 is, dinamikusabb mint gondoltam, főleg alacsonyabb fordulatszámtartományban. :(

Amíg csak kerestem Omegát, úgy gondoltam, hogy idővel úgyis 3,0 lesz, most viszont szerintem csak akkor cserélem, ha valami tönkremegy ezen, vagy ha elgurul a gyógyszer. :lol: :excl:

9,5 l/100 km??!! Akkor te még nagyobb hazug vagy, mint én... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 9.5 nagyon kivalo. (manualis??) Minek ide lambda csere, nem fogyasztasban kell lenyomni a swifteket meg a dizeleket :excl:

Igen, kéziváltós. Feltölteném a képeket, hogy mit csinálnak a szondáim, de nem tudom leszedni a telefonról őket. :(

Mindkettő be van lassulva és nem szabályoznak szépen, az egyik pedig néha le is áll 10-20 másodpercre. :lol:

Száguldozni ott a Corsa. :lol:

9,5 l/100 km??!! Akkor te még nagyobb hazug vagy, mint én... :lol:

Lesz ez még kevesebb is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ilyet nem mondtam!

látom ,hogy a dieselre értetted

Ha jól emlékszem MK vmi tanyavilágot emlegetett, és hogy a gémeskúthoz is kocsival meg, és ezért ilyen a fogyasztása.. hja hogy a gémeskút 100 km-re van... az más... és sík egyenes autópálya vezet el oda...

Öljétek egymást.. jól van... Lesz itt "olvasótábor"... kár hogy tényleg nem tudtok olvasni :lol: :excl: :( ... Omegatd... na szójjá be Te is lécciléccilécci :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.