Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Hogy hogy hűtött neked 300-al rendesen? Nekem 600-al hűtött 14 fokot. Ami nem épp klímának való

Nemtudom, a donor autóból automata géppel szívták le anno a gázt, a gép szerint alig 300 gramm gáz volt benne. 7-8 fokos levegőt fújt be.

Lehetett érezni, hogy kevés benne a gáz, merta klíma be és kikapcsolásakor sziszegő hangot adott a párologtató felől, de hűtött rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Az akksi oldalán van a klíma adattábla,miszerint 750 gramm gáz kell neki,illetve,220ml olaj,akinek nem lenne az a matrinya ott. :D

Nekem a zárhídon van egy matrica, miszerint 900 gramm gáz, és 150 ml olaj kell bele.

De a 150 ml olaj úgy értendő, ha le van szerelve a kompresszor és ki van öntve belőle minden csepp olaj.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a zárhídon van egy matrica, miszerint 900 gramm gáz, és 150 ml olaj kell bele.

De a 150 ml olaj úgy értendő, ha le van szerelve a kompresszor és ki van öntve belőle minden csepp olaj.

Az évek során változnak a dolgok,de még típus azonos részek is,van vagy 10 fajta(kódú) kompresszor,de a lényeg az csak annyi,hogy a benzinesé hosszabb,a többi méret meg ugyan az,illetve még a kuplung átmérő+a tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 900 gramm kell bele.

Ha jól láttam amit linkeltél, akkor 50 euro az egy kilo gáz, ami kb 15000ft. Üres klímát meg 10000-ért töltenek, tehát nem nagy biznisz. Nekem múltkor 320 gramm kellett rá, és 3000ft-ot kértek. Így fúj 14 fok helyett 4-et

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 900 gramm kell bele.

Ha jól láttam amit linkeltél, akkor 50 euro az egy kilo gáz, ami kb 15000ft. Üres klímát meg 10000-ért töltenek, tehát nem nagy biznisz. Nekem múltkor 320 gramm kellett rá, és 3000ft-ot kértek. Így fúj 14 fok helyett 4-et

4 fokig lemegy neked is a befút levegő?

Sok értelme nincs, mert először nyomáspróbázni kell, anélkül felesleges beletölteni a gázt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!Kocká-hoz van kérdésem,meg aki tudja esetleg.Kivágtam a klima elpárologtató müanyagját a lábtérnél.Az istennek se tutdam kivenni az elpárologtatót.A Tüzfalnál is kivettem a torx csavart+a mögötte lévő két imbusz csavart is,de nem adta magát.Kocka neked,hogy jött ki?Mit kell még kicsavarni vagy mit kell még kiszerelni?KÖSZÖNÖM HA SEGITESZ

Link to comment
Megosztás:

4 fokig lemegy neked is a befút levegő? Sok értelme nincs, mert először nyomáspróbázni kell, anélkül felesleges beletölteni a gázt.

Nem is a teljes rendszertöltésre gondolok,mert akkor már rég gázos a helyzet :D ,csak ilyen sufnituningos megoldásnak jó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!Kocká-hoz van kérdésem,meg aki tudja esetleg.Kivágtam a klima elpárologtató müanyagját a lábtérnél.Az istennek se tutdam kivenni az elpárologtatót.A Tüzfalnál is kivettem a torx csavart+a mögötte lévő két imbusz csavart is,de nem adta magát.Kocka neked,hogy jött ki?Mit kell még kicsavarni vagy mit kell még kiszerelni?KÖSZÖNÖM HA SEGITESZ

Írtam üzenetet

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!Kocká-hoz van kérdésem,meg aki tudja esetleg.Kivágtam a klima elpárologtató müanyagját a lábtérnél.Az istennek se tutdam kivenni az elpárologtatót.A Tüzfalnál is kivettem a torx csavart+a mögötte lévő két imbusz csavart is,de nem adta magát.Kocka neked,hogy jött ki?Mit kell még kicsavarni vagy mit kell még kiszerelni?KÖSZÖNÖM HA SEGITESZ

Le kell venni először az expanziós szelepet az elpárologtatóról. Anélkül nem fog kijönni.

Link to comment
Megosztás:

adam1 és kocka.Köszönöm a segitséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kijött 1 óra hosszáig kinlódtam vele.Már meg is volt az uv festés és a vastagabbik cső tövénél szivárgott,már a hegesztőnél van az elpárcsi.Legalább ha már ki van szedve jól meg is takaritom+1 flakon klima tisztitót is kap,és one büdös szag.Köszönöm mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

adam1 és kocka.Köszönöm a segitséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kijött 1 óra hosszáig kinlódtam vele.Már meg is volt az uv festés és a vastagabbik cső tövénél szivárgott,már a hegesztőnél van az elpárcsi.Legalább ha már ki van szedve jól meg is takaritom+1 flakon klima tisztitót is kap,és one büdös szag.Köszönöm mégegyszer.

Szedd ki belőle a falevél darabokat, gondolom voltak benne :)

Törölgesd ki vizes szivaccsal, ami a port is megköti, ameddig a kezed beér. Viszont vigyázz, hogy a zsilipeket bent el ne cseszd. Fújogasd be a klíma tisztító spray-el, miután összeraktad az egészet, utánna pedig a maradékot fújasd el, belső levegő keringetésre állítva.

Link to comment
Megosztás:

Nos ma beraktam az új csövet. Szépen le kellett bontani az autó elejét, de én ettől nem riadok vissza. :) A régi csövön kiszedés után látszott, hogy kb 1cm hosszú rés volt rajta. Szépen kidörzsölte a másik cső. Az új csőre tettem biciklibelsőből egy darabot, hogy ha a tartó el is engedi, akkor se legyen semmi gond. Bár alapból sem ér oda a cső, nem úgy mint a régi. Szerintem a régi el volt hajolva azért érhetett oda.

Két kép a régi csőről:

https://picasaweb.go...feat=directlink

https://picasaweb.go...feat=directlink

Link to comment
Megosztás:

Na megmértem, milyen hideget nyom a klíma, amióta lassan 2 hete fel lett töltve: 2-és -4 között tolja a cuccot, de ezeket a szellőzőbe mélyen ledugott kézi termo-méterrel mértem. Ez akkor most jó, ugye? :)

Eléggé. :)

-4nél már bőven fagy a rendszer, az már nem egésszéges.

Link to comment
Megosztás:

Na megmértem, milyen hideget nyom a klíma, amióta lassan 2 hete fel lett töltve: 2-és -4 között tolja a cuccot, de ezeket a szellőzőbe mélyen ledugott kézi termo-méterrel mértem. Ez akkor most jó, ugye? :)

A -4 az elég gáz. Vagy hűtő kocsid van? :D Olyan +6-7 fok az jó.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a szellözőbe ledugva a pálcát, úgy mértem, a rostélyoknál már nem ennyi, ott 3 meg 4 fok volt, középen- a széleken, vagyis az ajtónál már nem ennyi, picit magasabb. Úgyhogy ami kijön, azt egyből melegíti a belső levegő. Hát beb@szna, ha jégkockákat nyomna, nem fogyasztóban akarok utazni.B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a szellözőbe ledugva a pálcát, úgy mértem, a rostélyoknál már nem ennyi, ott 3 meg 4 fok volt, középen- a széleken, vagyis az ajtónál már nem ennyi, picit magasabb. Úgyhogy ami kijön, azt egyből melegíti a belső levegő. Hát beb@szna, ha jégkockákat nyomna, nem fogyasztóban akarok utazni. B)

Nem tudom hányas venti fokozaton mérted, de ezzel vigyázni kell, ha nincs elég hőelvonás, akkor hűl le ennyire a rendszer. Ilyenkor nagyon lemegy a párolgás hőmérséklete, ezért visszajuthat a klíma töltet folyadékként a kompresszorba, ami ettől tönkre megy, mert nem tud folyadékot szállítani, csak gázt.

Zárójelben jegyzem meg, hogy ezért nem szabad működtetni a klímát a fűtőventilátor nélkül (nem is engedi a kocsi)

3-4 fok az már tényleg az alsó határ, Nézd meg, hogy a kompresszorhoz visszatérő csövedre nem fagy-e rá a külső pára (nem ragad-e hozzá a kezed), mert annak +2 fok körül kell lennie. Ha ennél kevesebb és fagy, (hozzáragad a kezed), akkor nem jó a szabályzód, nézesd meg klímás szakemberrel, mielőtt tönkre teszi a kompresszorodat a feljebb leírt dolgok miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.