Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Most hogy írtad megnéztem, van neki egy 30A-es biztosíték a biztitáblán. Viszont ha a klíma működik, a kompresszor bekapcsol, akkor ez a biztosíték jó, mert az is erről kapja az áramot.

Hát már abba se vagyok biztos h a klíma megy hogy tudnám ezt leellenőrizni???

Link to comment
Megosztás:

Ha a klíma be van kapcsolva, akkor a motortérben a két klímacső közül az egyik melegszik, a másik hűl lefelé. A két klímacső ha szemben állsz a kocsival, akkor bal oldalon két alu cső, megy az utastér felé. Egyébként a klíma bekapcsolásakor kattanó hangot lehet hallani a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tegnap kellett volna használni a klímát, erre nem jön a hideg- bekapcsol, de hideg nem jön- tavaly pedig újratöltettem, télen is bekapcsoltam, hogy menjen is, de nem jó... Megint vihetem ellenőrzésre, de most már komolyabbra... :(

Sajnos a klíma egy ilyen dolog...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

hello

otthon házilag hogy lehet tisztítani a klímát?

Hello

Az attól függ mennyire szeretnéd szétszedni.

Viszonlag egyszerű klímatisztító spray használatával. kiveszed a pollenszűrőt - motortér - az utastérben minden nyílásba a melléklet csővel benyúlsz amilyen mélyen csak tudsz - a szellőzőrácsokat ki kell venni - és telfújod habbal, vársz 15-20 perced majd beindítod és maxon járatod a ventillátort szintén 15-20 percig, hogy kiszáradjon.

Ha jobb eredmény szeretnél akkor: ablaktörlő levesz, burkolat levesz, fűtőmotor kivesz, habbal a rakdiátor telfúj, belül szellőzőrácsokat kivenni, szélvédő szellőzőjét kivenni alul burkolatokat levenni amit lehet csövet kivenni és hípós vízzel kitakarítani, öblíteni, szárítani, amit nem tudsz kivenni, abba habot fújni. Ezután úgyanúgy várni majd szárítani.

Pollenszűrőt mindenképpen cserélni kell.

A lényeg, hogy a habspray a csövek belső felületeit befedje, ez elfolyósodik majd ezt kell kiszárítani.

Tanács, mikor kikapcsolod a klímát utána még járatni kell a ventillátort magasabb fokozaton, hogy szárítsa ki a rendszert. Mondjuk hosszabb útnak az utolsó 8-10 kilóméterén más klíma nélkül járatni.

Link to comment
Megosztás:

Tanács, mikor kikapcsolod a klímát utána még járatni kell a ventillátort magasabb fokozaton, hogy szárítsa ki a rendszert. Mondjuk hosszabb útnak az utolsó 8-10 kilóméterén más klíma nélkül járatni.

Igen, megelőzésként ezt mindenképpen minden klíma használat után meg kell csinálni. Egy kis szemléletváltás kell hozzá, de hosszú távon megéri. Másik a pollenszűrő gyakori cseréje, csere közben a környékét illetve a nagy fekete műanyag burkolat alatti részt, ami megtelik levél törmelékkel, alaposan kiporszívózni. Gyakran takarítani az autó belsejét, illetve a lehető legkevesebbszer használni a belső levegő keringetést.

Kocka, nem írta, de létezik a kifujós klímatisztító spray is, amit a hátsó ülés elé kell rakni és kifújni az összeset, miközben megy a klíma belső levegő keringetéssel. Úgy is lehet csinálni, szerintem hatásosabb, ha levett pollenszűrőnél a palack tartalmát befújod a nyílásba, miközben megy a klíma, és a venti. Ez szépen beszívja.

Én szkeptikus vagyok a habbal kapcsolatban, nem biztos hogy jót tesz a légcsatornában lévő szivacsoknak, illetve ha nem zárnak tökéletesen a légjáratok már, akkor befolyhat a hab a műszerfal alá.

Munkatársam H Astrájában tönkretette a rádiót a kifolyó, és a rádióba belefolyó hab.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap bekapcsoltam a nem hideget fújó klímát: hallni hogy kapcsol, olyan a hangja, mint amikor egy csőbe fújunk levegőt, mély hang jön belőle- mintha a porszívócsőbe lehelnénk, nem tudom jobban leírni...

Igen, ez egy jellegzetes hang a klíma ki és bekapcsolásánál, ha kevés benne a gáz. Irány feltölteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, megelőzésként ezt mindenképpen minden klíma használat után meg kell csinálni. Egy kis szemléletváltás kell hozzá, de hosszú távon megéri. Másik a pollenszűrő gyakori cseréje, csere közben a környékét illetve a nagy fekete műanyag burkolat alatti részt, ami megtelik levél törmelékkel, alaposan kiporszívózni. Gyakran takarítani az autó belsejét, illetve a lehető legkevesebbszer használni a belső levegő keringetést.

Kocka, nem írta, de létezik a kifujós klímatisztító spray is, amit a hátsó ülés elé kell rakni és kifújni az összeset, miközben megy a klíma belső levegő keringetéssel. Úgy is lehet csinálni, szerintem hatásosabb, ha levett pollenszűrőnél a palack tartalmát befújod a nyílásba, miközben megy a klíma, és a venti. Ez szépen beszívja.

Én szkeptikus vagyok a habbal kapcsolatban, nem biztos hogy jót tesz a légcsatornában lévő szivacsoknak, illetve ha nem zárnak tökéletesen a légjáratok már, akkor befolyhat a hab a műszerfal alá.

Munkatársam H Astrájában tönkretette a rádiót a kifolyó, és a rádióba belefolyó hab.

Egy tapasztalatot osztok meg: Még két éve én is megvettem a sprayt és szépen befújtam a csöveknél. Csak ott lett a bibi, amikor

hol az ablaktrőlő hol valami más nem akart műküdni. Megnéztem a reléket és állt benne a víz! Megrémültem, hogy beázik az autó.

Elkezdtem felfele a bizti táblát bontani. Végül megtaláltam a hiba okát. Valamikor már a műszerfal szétvolt szedve és a bal oldali

levegő csőt elnyomorodva rakták össze és pont az alján volt egy kis rés. És ekkor jöttem rá, hogy a klímatisztító ott kicsöppent és

beleszivárgott a relékbe! Szóval nem víz volt, hanem klímatisztító. Ez gyakorlatilag szétmart mindent ott félév alatt. Reléket kicseréltem

és azóta oké minden. (Azóta bal oldalt nem fújom a csövet!)

Link to comment
Megosztás:

Egy tapasztalatot osztok meg: Még két éve én is megvettem a sprayt és szépen befújtam a csöveknél. Csak ott lett a bibi, amikor

hol az ablaktrőlő hol valami más nem akart műküdni. Megnéztem a reléket és állt benne a víz! Megrémültem, hogy beázik az autó.

Elkezdtem felfele a bizti táblát bontani. Végül megtaláltam a hiba okát. Valamikor már a műszerfal szétvolt szedve és a bal oldali

levegő csőt elnyomorodva rakták össze és pont az alján volt egy kis rés. És ekkor jöttem rá, hogy a klímatisztító ott kicsöppent és

beleszivárgott a relékbe! Szóval nem víz volt, hanem klímatisztító. Ez gyakorlatilag szétmart mindent ott félév alatt. Reléket kicseréltem

és azóta oké minden. (Azóta bal oldalt nem fújom a csövet!)

Én harmadik éve használom a habot, de érdekel a másik megoldás is, tudja valaki hol lehet beszerezni és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Egy tapasztalatot osztok meg: Még két éve én is megvettem a sprayt és szépen befújtam a csöveknél. Csak ott lett a bibi, amikor

hol az ablaktrőlő hol valami más nem akart műküdni. Megnéztem a reléket és állt benne a víz! Megrémültem, hogy beázik az autó.

Elkezdtem felfele a bizti táblát bontani. Végül megtaláltam a hiba okát. Valamikor már a műszerfal szétvolt szedve és a bal oldali

levegő csőt elnyomorodva rakták össze és pont az alján volt egy kis rés. És ekkor jöttem rá, hogy a klímatisztító ott kicsöppent és

beleszivárgott a relékbe! Szóval nem víz volt, hanem klímatisztító. Ez gyakorlatilag szétmart mindent ott félév alatt. Reléket kicseréltem

és azóta oké minden. (Azóta bal oldalt nem fújom a csövet!)

Pont ezt mondom. 15-20 éves autükról van szó, a légcsatornákban már nem tökéletes az illesztés, kilazul, szétrázkódik. Nekem is volt szétszedve az egész műszerfal, azt már nem lehet úgy visszarakni, ahogy gyárilag volt, a szivacsok tömítések sérülnek. És a másik dolog pedig az, hogy a cső légcsatornába való beledugása közben sérül a szivacs, amivel a légcsatorna a műszerfalban belülről be van vonva (légbefúvás zajának csökkentése miatt). Volt szerencsém látni, hogy ez a szivacs milyen állapotban van így 15 év után. Hozzáérsz és mállik szét. Elég nagy kárt lehet okozni ezzel a szar habbal, ha valahol kifolyik a rendszerből. És a legrosszabb az egészben az, hogy nem is veszed észre egyből, hanem csak később, és q..vaélet, hogy valahol 500 km-re otthonról szarik be valami relé, vagy csatlakozó.

Link to comment
Megosztás:

Én harmadik éve használom a habot, de érdekel a másik megoldás is, tudja valaki hol lehet beszerezni és mennyiért?

Ugyanúgy Tesco/Interspar/Paktiker/Obi, ahol a habot. 2000 Ft körül van egy adag.

Vagy klímaszakműhelyekben valami ózonos szert használnak ehelyett a spray helyett, de ugyanúgy, ahogy a sprayt: klíma bekapcsol 3-4es fokozaton megy a venti, belső levegő keringetés bekapcsolva, és jár 10-15 percig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a gondom hogy a B vectrámban a belső levegő keringetés gombot sokáig kell nyomogatni hogy világítson. Így nem tudom hogy egy nyomás után átvált-e belső keringetésre, csak nem világít, vagy pedig nem is vált át. Valaki találkozott már hasonlóval? És azt meg tudná valaki mondani hogy ha belső keringetésre van kapcsolva akkor hol szívja be a ventilátor a levegőt az utastérből?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a gondom hogy a B vectrámban a belső levegő keringetés gombot sokáig kell nyomogatni hogy világítson. Így nem tudom hogy egy nyomás után átvált-e belső keringetésre, csak nem világít, vagy pedig nem is vált át. Valaki találkozott már hasonlóval? És azt meg tudná valaki mondani hogy ha belső keringetésre van kapcsolva akkor hol szívja be a ventilátor a levegőt az utastérből?

Valószínű, hogy csak a visszajelző rosszalkodik a kapcoslóban - kontakthibás. Kapcsold be maximumra a ventilátort és figyeld a légáram hangját mikor bekapcsolod a kapcsolót. Ha változik a hang akkor kapcsol csak nem jelez vissza.

A csapóajtó a pollenszűrő alatt van a motortérben, ha kiveszed a szűrőt, műlödés közben - ha kapcsolgatja valaki - akkor látod az fedelet, hogy működik vagy nem.

Úgy tudom, hogy a műszerfal alatt szívja be belső keringetésnél, de ha mégse,majd kijavítanak.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy csak a visszajelző rosszalkodik a kapcoslóban - kontakthibás. Kapcsold be maximumra a ventilátort és figyeld a légáram hangját mikor bekapcsolod a kapcsolót. Ha változik a hang akkor kapcsol csak nem jelez vissza.

A csapóajtó a pollenszűrő alatt van a motortérben, ha kiveszed a szűrőt, műlödés közben - ha kapcsolgatja valaki - akkor látod az fedelet, hogy működik vagy nem.

Úgy tudom, hogy a műszerfal alatt szívja be belső keringetésnél, de ha mégse,majd kijavítanak.

Így van. A lábtér irányából szívja a levegőt, a műszerfal alatt.

Link to comment
Megosztás:

Még valami eszembe jutott, a belső keringetés csak akkor működik ha a hideg/meleg szabályzó ütközésig hidegre van állítva.

A kapcsolód nem kell kivenni még meg nem győződtél róla, csak ahogy írtam a pollenszűrőt, és megnézni a csapóajtót

Bár nem jó szögből fotóztam de talán látszik a különbség. Az első képen nyitva van a csappantyú, a másodikon csukva tehát be van kapcsolva a belső keringetés.

100_6312.jpg 100_6313.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.