Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

  • 7 months later...
Guest kumabushi

üdv nektek!

Én egyelőre csak a műszer falvilágítást cseréltem, egyrészt mert kiégett, meg azért mert semmit nem láttam belőle, meg másból sem a beltérben, ezért minden csere,

eddig idáig jutottam:

http://kuma.atw.hu/opel/astrag/pdf/astrag_...en_lett_led.pdf

És most jöhet a középkonzol, majd írok a fejleményekről! Előtte szétszedem, megnézem pontosan mi kell, aztán led vétel, beszerelés....

Egy kérdés, km számláló és középkonzolon felül a dátum/óra/gyári rádió világítás cserénél van valami extra tudnivaló?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

És a képen a két piros karika mutatja hogy összesen 2 izzó világítja meg az egészet?

http://kepfeltoltes.hu/090508/astra_g_heiz...ltoltes.hu_.jpg

Mi a helyzet ezen a képen az 1-2-3-4-5 és 1-2-3-4-5-6-7 felsorolással?

http://kepfeltoltes.hu/090504/Astra_led_1_...ltoltes.hu_.jpg

Újabb 12 izzó?

Link to comment
Megosztás:

És a képen a két piros karika mutatja hogy összesen 2 izzó világítja meg az egészet?

http://kepfeltoltes.hu/090508/astra_g_heiz...ltoltes.hu_.jpg

Mi a helyzet ezen a képen az 1-2-3-4-5 és 1-2-3-4-5-6-7 felsorolással?

http://kepfeltoltes.hu/090504/Astra_led_1_...ltoltes.hu_.jpg

Újabb 12 izzó?

ha jól látom az utóbbi a fűtéstekergető. Nos, nekem abban egy db izzó van. Egyszer kiégett és semmi sem világított. Gondolom nem sorba vannak ezek kötve.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ha jól látom az utóbbi a fűtéstekergető. Nos, nekem abban egy db izzó van. Egyszer kiégett és semmi sem világított. Gondolom nem sorba vannak ezek kötve.

asszem szétszedem és megszámolom :lol:

Úgy se merek anélkül venni semmit

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet ezen a képen az 1-2-3-4-5 és 1-2-3-4-5-6-7 felsorolással?

Újabb 12 izzó?

Szvsz ez azt mutatja hogy ha ledezni akarod (nem a gyári izzó helyekre akarsz foglalatos ledet tenni, hanem egyedileg beforrasztani) akkor hova és hány darab ledet érdemes tenni. Gyárilag nincs ennyi izzó bent az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szvsz ez azt mutatja hogy ha ledezni akarod (nem a gyári izzó helyekre akarsz foglalatos ledet tenni, hanem egyedileg beforrasztani) akkor hova és hány darab ledet érdemes tenni. Gyárilag nincs ennyi izzó bent az tuti.

hétvégén kiderítem és majd elmesélem :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Srácok

Gondolokodok a középkonzol kivételén. De kicsit félek tőle, hogy a megbontás után majd zizeg zörög. Bár mostis van valami, igazából ezért kellene megbontanom. Mi lenne akkor, ha az összeszerelésnél a kritikus pontokat, vagy az illesztéseket ellátnám ilyen ablakszigetelő csíkkal, ami gumis, így nem tudna oda dörgölődni semmihez sem. A fém patentekhez meg betenni valamit, hogy az se tudjon zörögni. De tulajdon képpen a csikokkal picit meg is feszülne, a helyén, akkor meg már nem szabadna neki zörögni........

Vagy rosszul gondolkodok?

Link to comment
Megosztás:

Srácok

Gondolokodok a középkonzol kivételén. De kicsit félek tőle, hogy a megbontás után majd zizeg zörög. Bár mostis van valami, igazából ezért kellene megbontanom. Mi lenne akkor, ha az összeszerelésnél a kritikus pontokat, vagy az illesztéseket ellátnám ilyen ablakszigetelő csíkkal, ami gumis, így nem tudna oda dörgölődni semmihez sem. A fém patentekhez meg betenni valamit, hogy az se tudjon zörögni. De tulajdon képpen a csikokkal picit meg is feszülne, a helyén, akkor meg már nem szabadna neki zörögni........

Vagy rosszul gondolkodok?

elvileg nem hülyeség....a kérdés, hogy az illesztések mennyire passzentosak. Ha ki van számolva mm-re , akkor ha rárakod a szigetelő csíkot, nem biztos, hogy vissza tudod rakni a helyére

..de ez csak egy gondolat

Link to comment
Megosztás:

Srácok

Gondolokodok a középkonzol kivételén. De kicsit félek tőle, hogy a megbontás után majd zizeg zörög. Bár mostis van valami, igazából ezért kellene megbontanom. Mi lenne akkor, ha az összeszerelésnél a kritikus pontokat, vagy az illesztéseket ellátnám ilyen ablakszigetelő csíkkal, ami gumis, így nem tudna oda dörgölődni semmihez sem. A fém patentekhez meg betenni valamit, hogy az se tudjon zörögni. De tulajdon képpen a csikokkal picit meg is feszülne, a helyén, akkor meg már nem szabadna neki zörögni........

Vagy rosszul gondolkodok?

Szerintem amiket Te "leszigetelnél", azok nem azok, amik zörögnek. Igazából meg kellene keresned, hogy mi zörög, és arra improvizálni valamit.

Link to comment
Megosztás:

Miután a rádió antennám elszállt, kénytelen voltam hekkelni.

Szerelés közbe az eredeti tartót kivettem és el kellett ágnom a végét, mert a csatik nem mentek hátra. Visszaszerelés közbe, persze, hgy beesett a csavar.

Közép konzolt kibntottam.

Akkor jöttem rá, hogy az egész egy tök1x cucc.

Kiszereltem, az itt adott tanácsok alapján.

Mondanom sem kell, hogy a digit kijelző mindkét izzója elég ramaty, azt majd ledesítem mindenképp. Sajnos a középkonzol cuccai mind sárga belsejűek, így mind1 milyen színt teszek, sárga lesz.

A páralefújó rácsának alján kciseréltem a szigetelőcsíkot, most nem zörög. A középkonzolnak egyenlőre csak a felső részéhez tettem, és egy kisebb mennyiségű szilikont is oda fújtam. Az sem zörög már.

Persze a szerelésnél 1 csavar elkeveredett. Tudja valaki hol lehet ilyeneket beszerezni?

Az izzócserénél mindent körbe fogok tenni ezzel a szigetelő csíkkal, szerintem jó lesz.

Kumabushi: ha nem járnék pest felé, tudnál postázni ledeket?

Link to comment
Megosztás:

Persze a szerelésnél 1 csavar elkeveredett. Tudja valaki hol lehet ilyeneket beszerezni?

Kumabushi: ha nem járnék pest felé, tudnál postázni ledeket?

A csavarokat az autó rejtett zugaiból lehet beszerezni. :D :rolleyes:

Pénteken jártam Praktikerben és ott láttam belső világításhoz, helyzetjelzőhöz és műszerfal világításhoz való LED-eket, színeseket és fehéret is. Árakra nem emlékszem, de biztos, hogy olcsóbb a beszerzési + postaköltségnél (nézd meg a honlapjuk árukeresőjében).

Link to comment
Megosztás:

A csavarokat az autó rejtett zugaiból lehet beszerezni. :P :rolleyes:

Pénteken jártam Praktikerben és ott láttam belső világításhoz, helyzetjelzőhöz és műszerfal világításhoz való LED-eket, színeseket és fehéret is. Árakra nem emlékszem, de biztos, hogy olcsóbb a beszerzési + postaköltségnél (nézd meg a honlapjuk árukeresőjében).

Szombaton voltam én is, de nem volt egy darab se csak kék, mondom az nem kell. Helyzetjelzőbe kerestem még fehéret, de az se volt.

Megyek majd 19-én Pestre, akkor lehet beugrok a HOMASITA-ba, azt bevásárolok akkor.

A felső légbeömlő zörgésének csillapítására viszont van már új ötletem. TÉPŐZÁR. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na holnap megyek Pestre!

Homasita felé veszem az irányt, azt bevásárolok a ledekből. Bár nekem 2002 a gépem, sürű osztású, nagy a gyanúm bármit teszek nem lesz fehér. De legalább nem feketetdnek be a LED ek mint az izzók.

Valaki tudja milyen kell a helyzetjelzőbe? nem mintha ki akarna égni, csak szebb, jobb, tartósabb lenne így. Persze fehérre csak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.