Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Középkonzol kivétele


cszoli

Recommended Posts

Na holnap megyek Pestre!

Homasita felé veszem az irányt, azt bevásárolok a ledekből. Bár nekem 2002 a gépem, sürű osztású, nagy a gyanúm bármit teszek nem lesz fehér. De legalább nem feketetdnek be a LED ek mint az izzók.

Valaki tudja milyen kell a helyzetjelzőbe? nem mintha ki akarna égni, csak szebb, jobb, tartósabb lenne így. Persze fehérre csak.

Nem emlékszem milyen foglalat is van benne (megnézném, de esik az eső), de egy szórt fényű hozhatná az elvárt hatást (no meg az izzó sem koncentrált fényt ad).

Itt találsz képet és megnevezést minden foglalattípushoz.

Link to comment
Megosztás:

Na holnap megyek Pestre!

Homasita felé veszem az irányt, azt bevásárolok a ledekből. Bár nekem 2002 a gépem, sürű osztású, nagy a gyanúm bármit teszek nem lesz fehér. De legalább nem feketetdnek be a LED ek mint az izzók.

Valaki tudja milyen kell a helyzetjelzőbe? nem mintha ki akarna égni, csak szebb, jobb, tartósabb lenne így. Persze fehérre csak.

nagykopasz

Link to comment
Megosztás:

nagykopasz

Na jelentem a projekt kész.

A kijelző mögött 2 fehéret integráltam, ettől szép zöldes féle lett. Nem csúny, nekem tetszik, jó erős a fénye max-on.

A középkonzolnál már más a helyzet a fűtés körül. Szórt fényű ledet vettem, de nem nagyon szór. Rádaásul a foglalatba betettem, körbe kellett teernem szigetelő szalaggal, mert kisebb rázküdás után kiesett volna. De megoldottam.

A középkonzolnál körbe még pár helyre tettem ilyen ablakszigetelő csíkot, elég fixen áll már a cucc, nem nyeklik nyaklik meg recseg.

Viszont most elment a szivargyujtó világítása. :lol:

És egy újabb, most a sebváltó gomb rezonál... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jelentem a projekt kész.

A kijelző mögött 2 fehéret integráltam, ettől szép zöldes féle lett. Nem csúny, nekem tetszik, jó erős a fénye max-on.

A középkonzolnál már más a helyzet a fűtés körül. Szórt fényű ledet vettem, de nem nagyon szór. Rádaásul a foglalatba betettem, körbe kellett teernem szigetelő szalaggal, mert kisebb rázküdás után kiesett volna. De megoldottam.

A középkonzolnál körbe még pár helyre tettem ilyen ablakszigetelő csíkot, elég fixen áll már a cucc, nem nyeklik nyaklik meg recseg.

Viszont most elment a szivargyujtó világítása. :lol:

És egy újabb, most a sebváltó gomb rezonál... :lol:

Nem lehet, hogy a fényvezető müa. lap alapjában sárga és a led fénye kékes árnyalatú?

Helyzetjelzőt is megcsináltad?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a fényvezető müa. lap alapjában sárga és a led fénye kékes árnyalatú?

Helyzetjelzőt is megcsináltad?

Fehéret kértem, de inkább kékes szerintem mint fehér. De nem is baj.

Megcsináltam a helyzetjelzőket is, az is inkább kékes mint fehér, de annyira nem számottevő. Minden esetre ha látok igazi "fehér" fényűt akkor nem habozok megvenni.

A fűtési szerveknél az okos tervezők valóban sárgás színt festettek a fehér műanyag mögé a matricára. De persze csek ott, ahol a számok vannak. Ezé ez sose lesz fehér, hacsak nem szerzek egy ilyen kezelő panelt, ami fehér. De mondjuk nem zavar, me nem nézegetem.

Viszont ahogy mondtam, klasszisokkal jobb a középkonzol kijelzője, már már H Astrás erősségű. Ebből a felindulásból majd 1x kicserélem a műszerfalban lévőket is led-re. De ez már egy másik történet..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, nekem más, fehér hátteres. Coupe-m van, az kimaradt. :lol:

Évjárat?

Mert 2002-es modellévtől (2001 augusztusi évjárattól) asszem mindben sárga a fényvezető plexi, az ennél korábbi évjáratokban előfordulhat fehér. Az enyém éppen 2001 augusztusi, és még fehér fényvezető van benne, pedig ilyen sűrű beosztású órám van.

Link to comment
Megosztás:

Évjárat?

Mert 2002-es modellévtől (2001 augusztusi évjárattól) asszem mindben sárga a fényvezető plexi, az ennél korábbi évjáratokban előfordulhat fehér. Az enyém éppen 2001 augusztusi, és még fehér fényvezető van benne, pedig ilyen sűrű beosztású órám van.

2001-es a kocsi, de a hónapot pontosan hogy lehet megállapítani?

Link to comment
Megosztás:

Első forgalomba helyezés időpontja (ha magyarországi az autó) jó közelítéssel megfelelő támpontot ad, illetve esetleg még az EPC tudja megmondani alvázszám alapján.

Az 2001.04.09. Ezek szerint a műszerfal mögött lehet fehér, de a fűtéspanel mindenképp sárgás?

Mi az az EPC? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az 2001.04.09. Ezek szerint a műszerfal mögött lehet fehér, de a fűtéspanel mindenképp sárgás?

Mi az az EPC? :lol:

Elvileg az egész autó egységes, ha a műszerfal mögött fehér akkor a középkonzol is az.

EPC=Electronic Parts Catalogue, elektronikus alkatrészprogram Opelekhez.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy ötlet, de... nem próbálta még senki a "sima" izzókat színezni? Lehet kapni izzófestéket mindenféle színben.

Az Opel ennél okosabb. Nem tudom mi szakneve, de én csak izzósapkának hívom, mert egy színes kis gumit (pont olyat, csak kicsibe, igaz nincs redőzve :lol: ) húztak a középkonzol világítás színezésére. Nekem mondjuk meg is adta magát, amikor csipesszel szedtem ki az izzót. Béna vagyok, tudom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak egy ötlet, de... nem próbálta még senki a "sima" izzókat színezni? Lehet kapni izzófestéket mindenféle színben.

De én próbáltam 4 éve az F-emmel... Hát nem ajánlom senkinek. Kékkel festettem meg a kis izzókat, gyakorlatilag nem jött ki belőlük fény, pedig világos volt a kék. Sztem ezeknek ehhez túl kicsi a fényük...

Link to comment
Megosztás:

Az Opel ennél okosabb. Nem tudom mi szakneve, de én csak izzósapkának hívom, mert egy színes kis gumit (pont olyat, csak kicsibe, igaz nincs redőzve :lol: ) húztak a középkonzol világítás színezésére. Nekem mondjuk meg is adta magát, amikor csipesszel szedtem ki az izzót. Béna vagyok, tudom. :lol:

Ilyennel gumisityakossal FIAT Tipo-ban találkoztam. Kiszáradt, megkeményedett, elporlott. De láttam már olyan festett izzót hámlani tompítottban és ködlámpában. Műszerfalé nem vedlett, de fényereje sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy kérdem, hogy eléggé szórt a fénye? :lol: Pl a középkonzolnál elég rendesen kell világítani jobbra-balra...

Corsában ledesítettem anno, de még a szórt fényű se volt eléggé szórt.

Mostanában Kumabushi és Handbrake cartársak ledesítettek. Olvass vissza vagy érdeklődj pü-ben.

Link to comment
Megosztás:

A lényeget már tudom. Pár kép kellene tőlük, hogy milyen lett a végeredmény!

A középkonzol, bár szórt fényű fehéret kapott, elég érdekes lett. De szeirntem jó. A venti kapcsolónak a fehér jelzője, az világít rendesen, de már pl. a fűtésnél a hideg meleg az elég light-os. Csinálok majd képet este, megpróbálom feltenni.

Viszont a középső kijelőz az baró brutál lett. Mondjuk nekem alapból is csak 1 ég égett benne. De a ledtől ######a zöldes árnyalatú lett, és jó erős is. Lekapom majd és bedobom ezt is.

Ez a szórt - nem szórt. Hát nem tudom, helyzetjelzőbe tettem szórtnak tituláltat ( korábban már volt nem szórt) és elég halovány, vagy lehet csak a teljesítménye gyenge.....

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol, bár szórt fényű fehéret kapott, elég érdekes lett. De szeirntem jó. A venti kapcsolónak a fehér jelzője, az világít rendesen, de már pl. a fűtésnél a hideg meleg az elég light-os. Csinálok majd képet este, megpróbálom feltenni.

Viszont a középső kijelőz az baró brutál lett. Mondjuk nekem alapból is csak 1 ég égett benne. De a ledtől ######a zöldes árnyalatú lett, és jó erős is. Lekapom majd és bedobom ezt is.

Ez a szórt - nem szórt. Hát nem tudom, helyzetjelzőbe tettem szórtnak tituláltat ( korábban már volt nem szórt) és elég halovány, vagy lehet csak a teljesítménye gyenge.....

Ahogy láttam a fűtésnél a plexi ami elvezeti a fényt a fényforrás oldalánál van, olyan LED meg nincs, ami oldalra világítana...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.