Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

uraim kb 1 hete tettem új felfedezést az öregemék D kadettján, ami Svájcból érkezett anno 94-ben 10 évesen. épp egy hete nagy takarítást (és hengerfej felújítást csináltattam) rendeztem a gépen és meglepődve tapasztaltam, hogy már ennél a gépnél is volt kipufogógáz vissza vezetés..most már inkább úgy ismerjük AGR :lol: ami nem semmi volt, hogy a csatorna és maga a szelep is tele volt korommal és koksszal..majdnem 1.5 óráig piszkálgattam mire sikerűlt átérnem a szívó torokba a csatornán. Persze ez is vákumos/vízhőfokos vezérléssel és működtetéssel van ellátva.

Miután a karbit is ripityára szedtem kipucoltam minden vákum csonkot fülre beállítottam, majd elvittem egy szakihoz, aki zöldkártyázik is. Rá rakta a műszert, majd ő is csodálkozott...azt mondta, hogy sok katalizátorosnak nincs ilyen jó lambda értéke...és ez a moci már 21. éves 200000 km-el igaz 5ekm-el ezelőtt gyűrűztem, majd idén felújítattam a hengerfejet...most úgy jár a moci, mint a DOXA óra!

Találkozott már más vki is 1.3-as kadett motorban kipufogó gáz vissza vezetéssel? :shock: :?:

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy is mondják hogy kartergáz????????????

Vagy közel sem erről van szóó.. :smt102 :smt017

_______________

A gyürüzés meg a hengerfej felújítás mennyibe ""fáj"",merhogy

nekem is bekövetkezett ez a folyamat és a szerelő csak jövő hét szerdán tudja megnézni....

brrrrrrrrrrr.. :smt089 :smt100

Link to comment
Megosztás:

helo,

szerintem közelsem, kartergáz ki/vissza/bevezetés szinte mindenkiében van, már '70-ben biztosan van/volt, visszább meg nem látok. :lol:

Kíváncsian várok én is mondjuk egy fotóriportot vagy egy szálképet a dologról.

:lol:

tudok róla küldeni, de berakni ide valahogy nem megy nem tudom belinkelni....

Link to comment
Megosztás:

Urak!Adott egy kadett D, amiben jelenleg egy 1.2-es blokk van, de a járgány motorhibás.Úgy túűnik, hogy benevezek rá ,de ha egy mód van rá, akkor ezt a mocit csak max. az eredetiségvizsgáig hagynám benne.Szóval minden 5letet érdeklődéssel hallgatok.Szívem szerint egy C20NE-t tennék bele, de oda kell még jónéhány sallang is, szóval ha valakinek van tapasztalata, ne kíméljen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Halihóó!!

Én is hasonló problémával küzdök,nekem is odavan az 1.3S mocim...mostanában bekerül egy 1.3N amíg nincs készen a motortuning a másikon.Ha jó az N-es moci akkor csak ráérősen építem a motort,csinálok,valami fontosabbat. A C20NE nekem is nagy vágyam,és biztosan be fogok 1et rakni,ha addig élek is :twisted: :lol:

Haveromnak az A Corsájában van 2.0 8V hátt.... :twisted: :twisted: mit ne mondjak atombrutál. 6.1es gyorsulása van 100ra :lol:

Sok sikert a Kadetthez,ha alkatrész kell szólj,hátha tudunk segíteni! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Halihóó!!

Én is hasonló problémával küzdök,nekem is odavan az 1.3S mocim...mostanában bekerül egy 1.3N amíg nincs készen a motortuning a másikon.Ha jó az N-es moci akkor csak ráérősen építem a motort,csinálok,valami fontosabbat. A C20NE nekem is nagy vágyam,és biztosan be fogok 1et rakni,ha addig élek is :twisted: :lol:

Haveromnak az A Corsájában van 2.0 8V hátt.... :twisted: :twisted: mit ne mondjak atombrutál. 6.1es gyorsulása van 100ra :lol:

Sok sikert a Kadetthez,ha alkatrész kell szólj,hátha tudunk segíteni! :wink:

Nagyon-nagyon köszönöm, de úgy döntöttem, hogy inkább ingem gatyám ráköltöm ERRE Már jónéhány cuccost sikerült megvennem az autón kívül, szóval előbb-utóbb csak összeáll majd!

Még1X Thx! :!:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Eltűntetek D Kadettesek??? :happy2:

elég rég írtam én is, de csak azért, mert nem volt mire válaszolnom :smt088

Le van vágva a Kadettem eleje és nem lehet szerezni Mo-n, új utángyártott zárhidat,homlokfalat és köténylemezt. Még rajta vagyunk az ügyön, ha más nem lesz hozunk kintről :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.