Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sziasztok !

Ill néztem neten többhelyen is no name opelbe valót ami nem 18-25.000 től kezdődik mint az UNIX vagy egyéb helyeken.

C18NZ motor központi befecskendezés. Ha jól olvastam akkor ebbe az alacsonynyomású (0.76 Bar ?) Tankon belüli AC való. Ezért kérnek 12.000-t alsó szűrőtányérral. + gondolom tömítés. Pécs Páfrányutcai Opel bolt. Tudtok e ennél olcsóbban? És ugye a 3-4 bar os csak a hengerenkénti 2000cc-s mocikba való?

Hello

Itt a telefonszám, még megvan a srácnak:

06/20- 499-6223

Link to comment
Megosztás:

Hello

Itt a telefonszám, még megvan a srácnak:

06/20- 499-6223

Köszönöm !

Elmentettem !

Ma gondolom még nem célszerű zavarni, de holnap napközbe felhívom.

Pécsi vagy pécs környéki ?

Mennyit kóstál kb?

És milyen állapotú volt anno?

A tömítést kell cserélni vagy csak érdemes?

Ill van e valamilen trükkje a kiszedésnek. A benzincsövel kapcsolatban írtátok, hogy rögzíteni kell, mert becsúszik a tankhoz és nehéz elérni...

Link to comment
Megosztás:

Előfordul, hogy csak megakadt, és polaritásfordítással megindul visszafelé, majd utánna rendesen is, de akkor is halódik, és cserélni kell. Igazából a benzin hőmérséklete semilyen hatással nincs a működésére. 12 ezernél olcsóbban nem nagyon találsz.

Köszi az 5let-et !

Kipróbáltam és bejött ! Bár nem elsőre de elindúlt visszafelé. Sokadszorra indúlt csak el viszont előre! Ez vajon mitől volt? De lényeg hogy elindúlt a dolog. Remélem ezt a pár napot kibírja míg veszek egy másikat!

A benzincsövet érdemes cserélni a fém csatlakozásokig alúl vagy inkább ne piszkáljam?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm !

Elmentettem !

Ma gondolom még nem célszerű zavarni, de holnap napközbe felhívom.

Pécsi vagy pécs környéki ?

Mennyit kóstál kb?

És milyen állapotú volt anno?

A tömítést kell cserélni vagy csak érdemes?

Ill van e valamilen trükkje a kiszedésnek. A benzincsövel kapcsolatban írtátok, hogy rögzíteni kell, mert becsúszik a tankhoz és nehéz elérni...

Nem Pécs környéki, hanem Pest megyei mint én, de elpostázza neked :)

Tőlem vette meg, de neki B Vectrája van, és mondta ha akarom visszavehetem, de mondtam neki probálja meg eladni, meg segítek én is neki.

Nem tudom mennyit kóstál, én 5e adtam el neki, de az legalább jó AC

Müködöképes, én is tévedésből vettem egy másikat, ugyanazt csinálta mint az előzővel, és egyik kábel volt kidörzsölödve és nem kapott elég feszkót.

Én nem cseréltem tömitést, ha tied már rosznak nézz ki akkor vegyél.

1 féleképpen tudod kivenni, forgatni kell ide-oda hogy kijöjjön :D Én a benzincsővet nem rögzitettem és nem csúszott be :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az 5let-et !

Kipróbáltam és bejött ! Bár nem elsőre de elindúlt visszafelé. Sokadszorra indúlt csak el viszont előre! Ez vajon mitől volt? De lényeg hogy elindúlt a dolog. Remélem ezt a pár napot kibírja míg veszek egy másikat!

A benzincsövet érdemes cserélni a fém csatlakozásokig alúl vagy inkább ne piszkáljam?

Törmelék van benne, és akad, esetleg a kommutátornál akad meg a szénkefében. Előszűrő van alatt, elméletileg nem tud beszívni semmit, de pont ezért ha letörik bent egy nagyobb darab akkor az sem tud kijutni belőle. Igazából ha a benzincső nem repedezett, nem szivárog, akkor nem kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

Köszi mindenkinek a segítséget !

Ac csere megoldotta a problémám. (főként anyagiak miatt halasztottam a cseréjét)

A régi ac-t kiszedés után leteszteltük és szorult. Hogy miért nem tudom. De kézzel is nehézkes volt tekerni.

Az újnak hangja is sokkal szebb és gyorsabb is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Köszi mindenkinek a segítséget !

Ac csere megoldotta a problémám. (főként anyagiak miatt halasztottam a cseréjét)

A régi ac-t kiszedés után leteszteltük és szorult. Hogy miért nem tudom. De kézzel is nehézkes volt tekerni.

Az újnak hangja is sokkal szebb és gyorsabb is.

Kitől vetted a másik AC??

Link to comment
Megosztás:

Kitől vetted a másik AC??

Itt Pécsett az Opel boltból. Volt rá kis kedvezmény és így új került bele.

Az ismerősöddel is beszéltem és jó árat mondott (7000+posta) de mivel ebbe az árba kaptam meg az újat inkább azt választottam.

- M - Á - S -

Átalakítottam a világítás kapcsolómat, és az ablakfűtés kapcsolót LED-esre. Viszont az ablakfűtésnél az alap világítás mellett halványan villog kikapcsolt állapotban a bekapcsolás jelző. Ez vajon mitől lehet?

1db helyett 2db 510 ohm-os ellenállást raktam, be mert így is szépen világít, de elvileg tovább bírja.

Link to comment
Megosztás:

Itt Pécsett az Opel boltból. Volt rá kis kedvezmény és így új került bele.

Az ismerősöddel is beszéltem és jó árat mondott (7000+posta) de mivel ebbe az árba kaptam meg az újat inkább azt választottam.

- M - Á - S -

Átalakítottam a világítás kapcsolómat, és az ablakfűtés kapcsolót LED-esre. Viszont az ablakfűtésnél az alap világítás mellett halványan villog kikapcsolt állapotban a bekapcsolás jelző. Ez vajon mitől lehet?

1db helyett 2db 510 ohm-os ellenállást raktam, be mert így is szépen világít, de elvileg tovább bírja.

Szedd szét, forraszd újra, szerintem vhova hozzá ér.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ja, nem ide, hanem az Astrába írtam a gondomat.

Tehát a 3. jeladóval se mutat jól és mivel a 100 és 110 fokos órák vannak kíváncsi lennék milyen az a jeladó ami pontosan mutat.

A sógor b***ott ki velem, mert neki 110-es órája volt és jól is mutatott, de mint említettem megvált a géptől, így nem tudom milyen jeladó volt benne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem ide, hanem az Astrába írtam a gondomat.

Tehát a 3. jeladóval se mutat jól és mivel a 100 és 110 fokos órák vannak kíváncsi lennék milyen az a jeladó ami pontosan mutat.

A sógor b***ott ki velem, mert neki 110-es órája volt és jól is mutatott, de mint említettem megvált a géptől, így nem tudom milyen jeladó volt benne. :lol:

Hát tényleg a számlacserés móka tűnik a legbiztosabb és legolcsóbb megoldásnak :D

Link to comment
Megosztás:

Hát tényleg a számlacserés móka tűnik a legbiztosabb és legolcsóbb megoldásnak B)

A lapokért külön köszöntet Brekinek. :lol:

Szerintem nem lehetne különbség az órák közt, hisz a jeladó által adott Ohm értékhez kalibrálva készülnek.

Ergo, mind1, hogy a 90°C a skála 1/3-nál vagy felénél van, akkor is jól kellene mutatnia. :D

Link to comment
Megosztás:

A lapokért külön köszöntet Brekinek. :lol:

Szerintem nem lehetne különbség az órák közt, hisz a jeladó által adott Ohm értékhez kalibrálva készülnek.

Ergo, mind1, hogy a 90°C a skála 1/3-nál vagy felénél van, akkor is jól kellene mutatnia. :D

Régebben írta valaki, hogy csak a facelift utáni verziók mértek pontosan.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Vásároltam egy 95-ös évjáratú elég jó bőrben lévő cdx felszelreltségű automata vectrát x20xev motorral. Örültem is neki amíg az első 20 liter benzinnel nem mentem csak 130 km-t, ezt úgy értsétek hogy nem őrült módra, hanem finoman. Most olyat tapasztalok nála hogy alacsony az alapjárat, hideg motornál pedig torpan, és amit legjobban furcsának találok hogy 4300-as fordulatnál szabályoz az ecotec. Ha valakinek volt hasonló problémája az írjon nekem mert tényleg tetszik ez a kis verda nem akarom eladni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.