Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sziasztok! Péntek mint írtam csütörtökön elvittem az autót Nyírmadára egy Bosch szervizbe ahol végtére is megállapították hogy az ECU hibásodott meg. Több villamosság szerelő tanácsolta, hogy menjek el vele Nyíregyházára, ahol egy szerelő javítja az ilyesmit. Péntek este elvittük Nyiregyre egy eldugott kis szilárd útburkolattal el nem látott úton egy eldugott kis tanyára, ahol a szerelő él. Ma szombat reggel 9 órakor csörög a telefon, KÉSZ A VECTRA!!! :P Így utólag meg tudtam hogy valójába nem kellett volna semmit kicserélni benne, (a főtengely holtpont jeladóról beszélek ami 17000 HUF-ba került) mert a computerbe két kis alkatrész volt hibás. Az egyik amelyik azért felelős, hogy a főtengely és a vezérműtengely jeladók által, induktív jeleket digitálissá alakítja, a másik pedig ami azért felelős, hogy a hibákat tárolja, ezért nem törlődött a hiba az akksi saru levétele után. Szóval jó a gép kipp-kopp. Computer javítás 25000 HUF! Köszi mindenkinek mindent, mostmár a hűtőrendszer és remélem boldogan ülhetek a vekibe!

Nah örömmel olvasom <_<

És történelmi pillanat az életemben: Igaza lett egy szerelőnek abban, hogy az ECU hibásodott meg :angry:

Használd egészséggel. Jah, és köszi azt, hogy segítettél abban, hogy mik is azok a szabad vezetékek a motorteremben :P Nézegettem a képeid és láss csodát, egy már megvan: a kiegyenlítőtartály sapkája elektronyos :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kérdezném hogy hol van a hiba a "rendszerben" ill. hol keresni vagy mit kell cserélni hogyha rendszeresen kb. 10-15 liter tankban meglévő benzinnél a BC-m villogó 0km-es adatot közöl. Benzinszintjelző mutató a műszerfalon valós értéket ad azt hiszem. Gyári a BC amúgy. Persze nem a tankold tele és megjavul módszer érdekel. Köszi előre is ! <_<

Link to comment
Megosztás:

Elsőre azt mondtam volna hogy programozni kell a BC-det (Tech1-el), de azt írtad hogy gyári, szóval akkor ez elvileg nem lehet probléma.

Olvasgasd ezt itt, sztem itt találsz megoldást a problémádra.

Köszi a linket elolvasgatom, hátha bontás vagy alkatrész csere nélkül is megoldódik a problem !

Link to comment
Megosztás:

Ne haljak meg teljesen hülyén

Ha nekem a sima A vekibe egyszerű analóg óra van ki lehet cserélni ilyen BC- s kütyüre

Mindent lehet, de ahogy azt majd remélhetőleg mások is megerősítik ez több dolog függvénye. Mikori évjáratú, felszereltségű az autód és hogy ezekből kiindulva be van-e kábelezve a BC-nek a vezetékkötege. Ha benn van "egyszerűbb" beüzemelni de még jópár kiegészítő tétel kell hozzá hogy életre keltsd. Szenzorok jeladók stb.

Közbe nekem is akadt 1 kérdésem: a BC és a Check Control között van közvetlen kapcsolat vagy független a működésük egymástól ?

Link to comment
Megosztás:

Mindent lehet, de ahogy azt majd remélhetőleg mások is megerősítik ez több dolog függvénye. Mikori évjáratú, felszereltségű az autód és hogy ezekből kiindulva be van-e kábelezve a BC-nek a vezetékkötege. Ha benn van "egyszerűbb" beüzemelni de még jópár kiegészítő tétel kell hozzá hogy életre keltsd. Szenzorok jeladók stb.

Közbe nekem is akadt 1 kérdésem: a BC és a Check Control között van közvetlen kapcsolat vagy független a működésük egymástól ?

Szerintem független. Check control vezérlője a kesztyűtartó feletti tárolórekesz felett található <_< Én is akartam bele, de nekem nincsen bekábelozva :angry:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem független. Check control vezérlője a kesztyűtartó feletti tárolórekesz felett található <_< Én is akartam bele, de nekem nincsen bekábelozva :angry:

Közbe rájöttem én is hogy független... A BC beüzemeléséhez nem kell komplett olaj kartert, fékbetét szenzorokat, hűtűfolyadék szintjelzőt stb.. cserélni. De kell egy sor egyéb mást :P

Link to comment
Megosztás:

Közbe rájöttem én is hogy független... A BC beüzemeléséhez nem kell komplett olaj kartert, fékbetét szenzorokat, hűtűfolyadék szintjelzőt stb.. cserélni. De kell egy sor egyéb mást :angry:

Az enyémben gyárilag csak ilyen óra-hőfokmérő kombó volt. Vettem bele bontóba egy BC-t, szerencsére gyárilag bent volt a csati az enyémbe. Rátettem, és mindenféle értékeket írt ki. Bevittem a legközelebbi opel szervizbe, és 4ezerért felprogramozták ehhez a motorhoz. És most tökéletes <_<

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben gyárilag csak ilyen óra-hőfokmérő kombó volt. Vettem bele bontóba egy BC-t, szerencsére gyárilag bent volt a csati az enyémbe. Rátettem, és mindenféle értékeket írt ki. Bevittem a legközelebbi opel szervizbe, és 4ezerért felprogramozták ehhez a motorhoz. És most tökéletes <_<

Jah akkor ebben szerencséd is volt. Analóg órás A1-esekben főleg ha alapfelszereltségű akkor sanszos hogy nincs bevezetékelve.. De opeléknél akkoriban is voltak jó meg rossz értelembe véve is meglepetések.. A kettős kijelzőnél pl. már működőképes kiépített a külső hőmérséklet érzékelő. Jut eszembe: útfagyásveszélynél (4-5fok) villognia és/vagy figyelmeztető hangot is kellene kiadnia a BC-nek?

Link to comment
Megosztás:

Ma menet közben néztem rá a BC-re a már leírt hibajelenségemet figyelve. (0 km-t villog a BC de a tankban van jó 10-15 lityó naftánál) Az alsó digit óra mezőbe megjelenik a zászló "F" kijelzés, majd a nyíl ">" a Reichweite mezőbe kapcsol és villogni kezd a "bitte tanken" null km... Majd rövid idő múlva mégis mutatja a hátralévő km-et. Aztán megint visszavált 0-ra és ezt játssza váltakozva ill. kezdi előlről. Nos ez a hibajelenségem. Innen hogyan tovább mert néztem az opel-infos oldalt de nem tudom mit csináljak. Diagnosztika vagy hibakódolvastatás de hogyan ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma menet közben néztem rá a BC-re a már leírt hibajelenségemet figyelve. (0 km-t villog a BC de a tankban van jó 10-15 lityó naftánál) Az alsó digit óra mezőbe megjelenik a zászló "F" kijelzés, majd a nyíl ">" a Reichweite mezőbe kapcsol és villogni kezd a "bitte tanken" null km... Majd rövid idő múlva mégis mutatja a hátralévő km-et. Aztán megint visszavált 0-ra és ezt játssza váltakozva ill. kezdi előlről. Nos ez a hibajelenségem. Innen hogyan tovább mert néztem az opel-infos oldalt de nem tudom mit csináljak. Diagnosztika vagy hibakódolvastatás de hogyan ? <_<

Lehet hogy a szintjelző ellenáláspályája van megkopva (ha nincs más kontakt hiba).

Link to comment
Megosztás:

Nah ma este végleg megadta magát a főtengely fordulat jeladó.. <_< Akárhogy mozgatom már a kábelt, az istenér sem akar kimenni a 19es hibakód.. De ezen cserélni, egy rémálom számomra :angry:

A motor check engine lámpád is világít ? Az autód indul amúgy tudsz vele közlekedni ? Nekem c20ne motornál városon belül ért utol ez a hiba menet közben de még hazavitt.. A csere az jó játék pedig nekem több hely van a motortérben de ez a ki/be fűzögetős dolog tényleg király... Részvét.. Tiedbe amúgy mennyiért tudsz ilyen kábelt venni?

Link to comment
Megosztás:

A motor check engine lámpád is világít ? Az autód indul amúgy tudsz vele közlekedni ? Nekem c20ne motornál városon belül ért utol ez a hiba menet közben de még hazavitt.. A csere az jó játék pedig nekem több hely van a motortérben de ez a ki/be fűzögetős dolog tényleg király... Részvét.. Tiedbe amúgy mennyiért tudsz ilyen kábelt venni?

Világít folyamat. Régebben is volt ez, és körbetekertem szigetelőszalaggal a kábelt, utána jó volt fél évig. De előtte is ha levettem a gyújtást menet közben és gyorsan vissza, jó lett, nem dobott hibát. Most meg hiába minden, kábelt is mozgattam, de nem jó :S Majd holnap befújom a csatit wd40 el meg ilyenek, és talán jó lesz. <_< Nekem totál bentvan a szervó szivattyú mögött :S

Link to comment
Megosztás:

Jól megszívatott tegnap a verda.. :P Április 1 alkalmából.. :P Ma reggel ráteszem gyújtásra, fel-le megy a fordulatszámmérő, mil lámpa villog, ac relé kattog, szivattyú megy folyamatosan. Egyszer csak gondolt egyet és önindító fordított majdnem magától 1 egészet. Utána meg beledurrantott kipuba :angry: Aztán motorháztető felnyit, hát nem kivolt csúszva a főtengely fordulat jeladó kábele a dugaszból? <_< A szemét nagyon megszívatott, de imádom! :P Örülök hogy nem volt nagyobb baja.. :P

Link to comment
Megosztás:

Jól megszívatott tegnap a verda.. ;) Április 1 alkalmából.. :D Ma reggel ráteszem gyújtásra, fel-le megy a fordulatszámmérő, mil lámpa villog, ac relé kattog, szivattyú megy folyamatosan. Egyszer csak gondolt egyet és önindító fordított majdnem magától 1 egészet. Utána meg beledurrantott kipuba :angry: Aztán motorháztető felnyit, hát nem kivolt csúszva a főtengely fordulat jeladó kábele a dugaszból? <_< A szemét nagyon megszívatott, de imádom! ;) Örülök hogy nem volt nagyobb baja.. :P

Gondolta, hogy most "jól megszívatom a gazdit!" :P :P :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Mágusok!

Egy olyan probléma állt elő, amin teljesen meglepődtem, x16sz motorszám.

Alap eset: motor vezérmű tengely elkopott, cserés lett. A hengerfej felújítva, vezérmű tengely, himbák, hidrotőkék vezérmű szíj feszítő görgők cserélve, összerakáskor jött az első meglepi, nincs a vezérmű tengelyen horony a gyújtáselosztónak, ami rotoros. Vissza a boltba, kiderült, hogy c16nz vezérmű tengely kell, ami ugyan az a méret csak van a végében horony. Összerakás gyújtás beállítás után próba. Csak gázfröccsel indul a motor, majd ugrál az alapjárat. 2000-900 között. Leállít alapjárati motor csere pillangó szelep helyzeti jeladó csere beállítás. most hidegen jól indul, alapjárat 700-800 között. Viszont melegen ha világítást, vagy fűtőventit kapcsolok leesik 400 ra és leáll a motor. Ha újra indítom csak nehezen indul. Megnéztem az ECU-t ami 16164389 BBBF ami egy c16nz motoré. Most ki kellene deríteni, hogy milyen motorvezérlőt rakjak bele. A motorban a következő dolgok vannak:

Immo nincs, központi befecskendezős, vákuumos az EGR benne, 1 vezetékes a labdaszonda, olyan rotoros a gyújtás amin nincs vákuumos rész. Ja és hibakód csak a 44-es ami lambdaszonda szegény keveréket jelent, de ez csak álló motornál van, járó motor mellett nincs hiba.

Segítsetek légyszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Mágusok!

Egy olyan probléma állt elő, amin teljesen meglepődtem, x16sz motorszám.

Alap eset: motor vezérmű tengely elkopott, cserés lett. A hengerfej felújítva, vezérmű tengely, himbák, hidrotőkék vezérmű szíj feszítő görgők cserélve, összerakáskor jött az első meglepi, nincs a vezérmű tengelyen horony a gyújtáselosztónak, ami rotoros. Vissza a boltba, kiderült, hogy c16nz vezérmű tengely kell, ami ugyan az a méret csak van a végében horony. Összerakás gyújtás beállítás után próba. Csak gázfröccsel indul a motor, majd ugrál az alapjárat. 2000-900 között. Leállít alapjárati motor csere pillangó szelep helyzeti jeladó csere beállítás. most hidegen jól indul, alapjárat 700-800 között. Viszont melegen ha világítást, vagy fűtőventit kapcsolok leesik 400 ra és leáll a motor. Ha újra indítom csak nehezen indul. Megnéztem az ECU-t ami 16164389 BBBF ami egy c16nz motoré. Most ki kellene deríteni, hogy milyen motorvezérlőt rakjak bele. A motorban a következő dolgok vannak:

Immo nincs, központi befecskendezős, vákuumos az EGR benne, 1 vezetékes a labdaszonda, olyan rotoros a gyújtás amin nincs vákuumos rész. Ja és hibakód csak a 44-es ami lambdaszonda szegény keveréket jelent, de ez csak álló motornál van, járó motor mellett nincs hiba.

Segítsetek légyszi...

Nézd meg mennyi a töltőfeszültség. Lehet nem jól húztátok meg a generátor vezetéket. Esetleg akkumlátorra is mérj rá!

Kevés feszültségtől is lemehet az alapjárat és leáll a motor.

Hűtőfolyadék hőmérséklet szenszort is kimérheted, astra f-be találsz adatokat hozzá <_<

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg mennyi a töltőfeszültség. Lehet nem jól húztátok meg a generátor vezetéket. Esetleg akkumlátorra is mérj rá!

Kevés feszültségtől is lemehet az alapjárat és leáll a motor.

Hűtőfolyadék hőmérséklet szenszort is kimérheted, astra f-be találsz adatokat hozzá <_<

Szia!

a töltőfesz 14,3 V a hűtőhőmérő is jó.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

a töltőfesz 14,3 V a hűtőhőmérő is jó.

Lambda szondát próbálj szerezni és cseréld ki. Mivel hidegen nem működik a lambda szonda, csak melegen.

Vagy húzd ki a csatlakozót, és ekkor át áll vészüzemmódra, ezzel azt éred el, hogy a gyárilag beprogramozott értékeket használ, így nem figyeli az elektronikákat.

Amúgy pont egy ilyen hibával jött be egy gép a szervizbe, és abba kevés volt az üzemanyag nyomás, AC pumpát kellett cserélni, és meglett oldva a probléma!

Vedd le a motortérben a beáramló üzemanyag csövet, valaki rakjon rá többször is gyújtást, te meg figyeld hogy rendesen nyomja e a benyát, ha nem akkor sajnos tápszivattyú kezd meghalni. A hibakód is ugyanez volt, hogy lambda szonda szegény keveréket érzékel

Link to comment
Megosztás:

Lambda szondát próbálj szerezni és cseréld ki. Mivel hidegen nem működik a lambda szonda, csak melegen.

Vagy húzd ki a csatlakozót, és ekkor át áll vészüzemmódra, ezzel azt éred el, hogy a gyárilag beprogramozott értékeket használ, így nem figyeli az elektronikákat.

Amúgy pont egy ilyen hibával jött be egy gép a szervizbe, és abba kevés volt az üzemanyag nyomás, AC pumpát kellett cserélni, és meglett oldva a probléma!

Vedd le a motortérben a beáramló üzemanyag csövet, valaki rakjon rá többször is gyújtást, te meg figyeld hogy rendesen nyomja e a benyát, ha nem akkor sajnos tápszivattyú kezd meghalni. A hibakód is ugyanez volt, hogy lambda szonda szegény keveréket érzékel

A lambda szonda új, az ac-nek utánnanézek., ~ 1,3-1,4 L szállít egy perc alatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.