Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sajnos nekem nincs ultrahang érzékelőm amit beletehetnék.

Azért gondoltam hogy a lámpába lévőket használnám fel a riasztóhoz. De az enyémhez nem ileszthető + érzékelő.Csak ajtónyitásra riaszt,bár lehet ideköthetném az ultrahang érzékelőt is. nem tudom működne e. Ezért gondoltam ha ez omegából való akkor egy gyári omega riasztót beszerezve,beépiteném a kocsimba.

Más:

A hátsó szélvédő fűtés reléjét hol találom? A tükörfűtést akkarom rá kötni! Már kivettem a bizti táblát is.Hallom hogy kattan de nem találom.A táblába nincs mert az összeset kivettem,így is kattanik valahol! :D

Link to comment
Megosztás:

1,5-es bőven megteszi, bár szerintem 10V-os kell oda! Jó a 7810 is, de mégjobb az LM2940T-10!

Köszi a segítséget.Már tegnap megvettem csak a boltos kérdezte hogy hány amperos kell.Ezt nem tudtam.Mind a kettőböl vettem egyet.

Összeraktam,de még nem mentem vele,de már így álltába jobban fest a dolog!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget.Már tegnap megvettem csak a boltos kérdezte hogy hány amperos kell.Ezt nem tudtam.Mind a kettőböl vettem egyet.

Összeraktam,de még nem mentem vele,de már így álltába jobban fest a dolog!

Jó lett!

Feszültségstabilizátor volt a ludas!

Most már jól mutat a műszer!! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Egy pár napja furcsán elkezdett villódzni a motor hibajelző lámpám. Nem a "megszokott" ritmusos villogás volt, hanem amolyan össze-vissza, gyorsabb, lassabb. Először azt hittem, hogy a lámpa kontakthibás, de aztán mikor a motor beindulása után is elkezdte produkálni gondoltam valami más lesz. Ma rá is néztem, hogy mi a bánat lehet ez. Első dolgom volt megnézni a diagnosztikai csatlakozót, és nem is kellett tovább keresgélnem. Ahogy kihúztam a helyéről egyből megvolt a hiba forrása. Víz volt a foglalatban. Hogy hogyan kerülhetett oda, elképzelésem sincs, lehet a tömítés nem áll mára helyzet magaslatán, de akkor sem kéne ennyire beáznia. Mindegy is, kifújtam sűrített levegővel, azóta minden faxa.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. :icon1:

Több mint egy éve a Vectra-tulajdonosok táborát gyarapítom én is. Akkor hozzájutottam egy alap 1.6-oshoz, C16NZ GL-es felszereltségű, még a karburátoros verdához. Számomra kissé fapados, ám de nagyon megbízható járgánynak bizonyult. Nem is volt vele gondom. Viszont vágytam egy jobb felszereltségűre, mert közben megszerettem a típust.

Két hete vettem egy '95-ös, CDX felszereltségű C20NE motoros Vectrát....aztán azóta rájöttem, hogy miért nem volt gondom eddig. :D

Mint ahogy az lenni szokott, előző gazdája remekül elhanyagolta, rengeteg apró dolgot javítottam rajta idáig. Viszont vannak dolgok, melyek miatt segítséget szeretnék kérni. Pl. fűtőmotor. Nem működött egyáltalán, majd cseréltem komplett az egészet. Beszerelés után flottul üzemel, minden fokozaton...majd kb. 2 nap múltán már csak legnagyobb pozicióban forog. Csere előtt még hallottam a relét kattanni legkisebben is, de aztán már csak a legnagyobbon kattan most. Tippem a relé, és itt a gond: nem tudom, melyik a fűtőmotoré, mert van 3 hely is, ahol relék vannak...vagy esetleg a szabályzókapcsoló a ludas? Esetleg összefüggésben van azzal is, hogy a tükröket sem tudom állítani, azoknak a fűtése sem működik, meg persze az ablaké sem. Kormányoszlop alatti biztosítéktáblában minden a helyén, kicsengettem minden biztit, azok rendben vannak.

A másik: olajszint jelző jeladó merre található? Mert folyamatosan világít, az olajszint viszont rendben van...

Mindezek mellett asszem az már csak gyerejáték, hogy a fűtésszabályzó, a BC-komputer, és az óracsoport felén nincs háttérvilágítás.

Előre is köszönöm a válaszokat. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. :icon1:

Több mint egy éve a Vectra-tulajdonosok táborát gyarapítom én is. Akkor hozzájutottam egy alap 1.6-oshoz, C16NZ GL-es felszereltségű, még a karburátoros verdához. Számomra kissé fapados, ám de nagyon megbízható járgánynak bizonyult. Nem is volt vele gondom. Viszont vágytam egy jobb felszereltségűre, mert közben megszerettem a típust.

Két hete vettem egy '95-ös, CDX felszereltségű C20NE motoros Vectrát....aztán azóta rájöttem, hogy miért nem volt gondom eddig. :D

Mint ahogy az lenni szokott, előző gazdája remekül elhanyagolta, rengeteg apró dolgot javítottam rajta idáig. Viszont vannak dolgok, melyek miatt segítséget szeretnék kérni. Pl. fűtőmotor. Nem működött egyáltalán, majd cseréltem komplett az egészet. Beszerelés után flottul üzemel, minden fokozaton...majd kb. 2 nap múltán már csak legnagyobb pozicióban forog. Csere előtt még hallottam a relét kattanni legkisebben is, de aztán már csak a legnagyobbon kattan most. Tippem a relé, és itt a gond: nem tudom, melyik a fűtőmotoré, mert van 3 hely is, ahol relék vannak...vagy esetleg a szabályzókapcsoló a ludas? Esetleg összefüggésben van azzal is, hogy a tükröket sem tudom állítani, azoknak a fűtése sem működik, meg persze az ablaké sem. Kormányoszlop alatti biztosítéktáblában minden a helyén, kicsengettem minden biztit, azok rendben vannak.

A másik: olajszint jelző jeladó merre található? Mert folyamatosan világít, az olajszint viszont rendben van...

Mindezek mellett asszem az már csak gyerejáték, hogy a fűtésszabályzó, a BC-komputer, és az óracsoport felén nincs háttérvilágítás.

Előre is köszönöm a válaszokat. :icon1:

Üdvözlégy közöttünk! :)

A C16nz az nem karbis, hanem injektoros. ;)

A fűtőmotor nincs relézve, tehát annak bekapcsolásakor nem kellene hallanod semmit sem.

Ha csak az utolsó fokozat megy, akkor az előtét ellenállás van megpurcanva. (az a nagy zöld lapos izé, a fűtőmotor mellett)

A tükörfűtés és a hátsóablak azok viszont valóban egy közös relén van.Ennek helye függhet az évjárattól is. Mikori az autód?

Olajszint jelző???? TÁn van cc-d az autóban? Nem az olajNYOMÁS világít? Mert az viszont akkor porbléma. (sárga vagy piros a kontrollámpa?)

A középkonzolban összesen egy darab izzó van, tehát az nem is lesz jobb, csak ha beledezed.

A bc-ben asszem két izzó van, de nem tudom pontosan mert nekem mutatós órám van, ellenben semmiből nem áll kipattintani. Az óracsportban pedig 4 darab izzó van. Ezt kiszerelni sem nagy ördöngősség, kis rutinnal 10 perc alatt kint van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlégy közöttünk! :)

A C16nz az nem karbis, hanem injektoros. ;)

A fűtőmotor nincs relézve, tehát annak bekapcsolásakor nem kellene hallanod semmit sem.

Ha csak az utolsó fokozat megy, akkor az előtét ellenállás van megpurcanva. (az a nagy zöld lapos izé, a fűtőmotor mellett)

A tükörfűtés és a hátsóablak azok viszont valóban egy közös relén van.Ennek helye függhet az évjárattól is. Mikori az autód?

Olajszint jelző???? TÁn van cc-d az autóban? Nem az olajNYOMÁS világít? Mert az viszont akkor porbléma. (sárga vagy piros a kontrollámpa?)

A középkonzolban összesen egy darab izzó van, tehát az nem is lesz jobb, csak ha beledezed.

A bc-ben asszem két izzó van, de nem tudom pontosan mert nekem mutatós órám van, ellenben semmiből nem áll kipattintani. Az óracsportban pedig 4 darab izzó van. Ezt kiszerelni sem nagy ördöngősség, kis rutinnal 10 perc alatt kint van.

Szia :icon1: Köszi a választ...egyébként tényleg karbis, és a motorkód ez, így vettem. :D

Na de nem is az a fontos...az újabbik inkább. Komolyan van reléhang, legnagyobb fokozatban hallani, hogy működik, de csak a legnagyobbon. Előtte jó volt, új ellenállás van benne, és egy bontott fűtőmotor. '95-ös a verda, full felszereltségű, és sárga olajszintjelző van benne, az ablakmosófolyadék-szintjelző mellett van közvetlenül...vagy ha nem szintjelző, akkor mi az? :icon11:

Az izzókat holnap meg is veszem, hétvégén meg szétborítom a cuccot...

Link to comment
Megosztás:

Jahogy 95ös!

Nézegetem itt a kapcsolási rajzot,nálad mint ha tényleg lenne valami relé a fűtésben is. Érdekes, az utolsó szériában csomó mindent másképp csináltak.

Ezek szerint akkor van checkkontrolod. Kérlek alássan legyél szíves a víz alá fáradni szárítkózás céljából. :) (most irígykedek :D)

Az tényleg a szintjelző lesz, annak az érzékelője valahol a karteron van, elvileg a hátsó oldalon, ha jól rémlik.

Az a karbis 1.6 meg akkor valami machinált, lehet hogy motort cseréltek benne, mert a karbisnak 16sv a motorkódja.

Ez megvan még vagy már eladtad?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jahogy 95ös!

Nézegetem itt a kapcsolási rajzot,nálad mint ha tényleg lenne valami relé a fűtésben is. Érdekes, az utolsó szériában csomó mindent másképp csináltak.

Ezek szerint akkor van checkkontrolod. Kérlek alássan legyél szíves a víz alá fáradni szárítkózás céljából. :) (most irígykedek :D)

Az tényleg a szintjelző lesz, annak az érzékelője valahol a karteron van, elvileg a hátsó oldalon, ha jól rémlik.

Az a karbis 1.6 meg akkor valami machinált, lehet hogy motort cseréltek benne, mert a karbisnak 16sv a motorkódja.

Ez megvan még vagy már eladtad?

Igen, kifejezetten pici hangot, de lehet hallani....csak azt lenne jó kideríteni, igazából hol bújik meg az a relé... :huh: mert akkor esélyes lenne cserélni is.

Van benne minden kütyü, két sor világít a műszeregységben végig, ez nekem nagyon új volt. :D alá fogok bújni, olajcsere is lesz, és akkor tüzetesen megvizsgálom...

Valószínűleg úgy van, ahogy írod...még megvan az 1,6-os, de holnapután viszik el. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 95-ös C18NZ motoros vekim, amibe vettem egy BC-t. C20XE-s autóból való, ezért meg kellene oldanom az átprogramozást. A kódot hozzá ismerem, csak a környéken senkit sem találok akinek van Tech 1-es műszere. :(

Nem tudtok valakit aki át tudja nekem programozni a BC-t? Esetleg ugy hogy elküldöm a programtárolót postán, vagy ha tudtuk valakit Csongrád megyében, az lenne a legjobb.

Előre is köszönöm :]

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 95-ös C18NZ motoros vekim, amibe vettem egy BC-t. C20XE-s autóból való, ezért meg kellene oldanom az átprogramozást. A kódot hozzá ismerem, csak a környéken senkit sem találok akinek van Tech 1-es műszere. :(

Nem tudtok valakit aki át tudja nekem programozni a BC-t? Esetleg ugy hogy elküldöm a programtárolót postán, vagy ha tudtuk valakit Csongrád megyében, az lenne a legjobb.

Előre is köszönöm :]

Szia!

A legközelebb Békéscsabát tudom neked ajánlani. Igaz, egy megyével arrébb van, mint Te :)

Itt van egy Opel márkaszervíz, ahol van Tech 1. Én is itt csináltattam, pikk-pakk megvolt. Nem nagyon csináltak ezelőtt ilyet, váltig állították, hogy Tech 1-el nem lehet programozni, de már tudják, hogy megy :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Azt szeretném kérdezni hogy a külső hőmérséklet jeladó hogy kéne bekötni?

én megtaláltam a kék és a kék-fehér vezetéket de amikor rádugom csak annyi történik hogy kb 5 másodpercre kiírja hogy - 37 fok, aztán el is tűnik, és nem is jön elő addig amíg újra le nem veszem majd vissza rakom a kábelt de ismét csak kis ideig mutatja a - 37 fokot.

ja és computerem van nem sima óra, mondjuk a computer sincs bekötve!

válaszokat köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy a vectrákban van-e szegénységjelző lámpa, vagy csak a mutatós műszer az irányadó? A leírásában említik mint extrát de nem teljesen értem, hogy minek kellene világítania ilyen esetben?

Nekem az a kis benzinkút piktogramm világított benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.