Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

A jobbos emelőről tudok képet csinálni,mert az még nincs beszerelve!

A szürke kábelt a középkonzolnál csak széthúztam itt futott össze a jobb-bal oldali. Ezt csak összedugtam az új kábelel! Lehet ezt nem kellett volna! Kapcsolási rajzot nézve olyan mint ha ezen a szálon újra tápot kapna! Függetlenül az ajtózárásától!

Na most ezt hogyan is kell bekötni rendesen. A gyári kábelen van egy szürke anya meg egy apa csati,a kéziféknél mind a kettő! Ide kéne kötnöm mindegyik csatiba 1-1 vezetéket a balos ajtó kapcsolóból???? Mert nálam ott 2db érintkező van egyiken tápot kap a másik meg megy a jobb oldalra!

Csak a jövő héten tudom berakni a másik emelőt,kiváncsi vagyok az mit csinál!

Ez a fórditott működés is érdekes!

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem és az a helyzet, hogy drága, ami calihoz való. További kérdésem lenne, hogy más Opelé (ami ugyanúgy M14x1,5-es) jó lenne e? Szerintem különbség csak annyi, hogy más nyomásértéknél kapcsol. Mondjuk 0.5 Bar helyett 0.3. Ami igazából engem nem érdekelne... Ezt azért kérdezem, mivel találtam olcsóbban mondjuk corsa-ét, szerintem csati is ugyanaz, mitn a caliénak/vekinek.

Pontosan ilyen van Calibrában is: nincs semmiféle adapter az olajszűrő alá, egyszerűen csak másik olajgomba van 2 vezetékkel. Ellenben ez a másik olajgomba trükkös, ugyanis az eredeti gyári már 6 éve is harmincvalahányezer Ft volt, az utángyártott ugyan csak hétezervalamennyi, de az meg egy idő után elkezdett szivárogni, elengedte az olajat. :(

Link to comment
Megosztás:

Az olajlámpa kapcsolójából szinte bármilyet belehetnél ami M14x1,5-es. A nagyobb gond itt, hogy a műszerhez való ellenállású és karakterisztikájú nyomásmérőt találj.
Érdemes lenne egy 220 ohmos potit kötni a jeladó helyére, amivel megnézhetnéd, hogy milyen karakterisztikájú jeladó kell neked. Ami nekem van műszer, ahhoz pl. az MTZ 3000Ft-os jeladója is passzolt, bár én ígyis átskáláztam.
Ja, meg nekem azértis kellett az Y elágazó, mert másképp nemfért voltna el a jeladó.

Keresgéltem és az a helyzet, hogy drága, ami calihoz való. További kérdésem lenne, hogy más Opelé (ami ugyanúgy M14x1,5-es) jó lenne e? Szerintem különbség csak annyi, hogy más nyomásértéknél kapcsol. Mondjuk 0.5 Bar helyett 0.3. Ami igazából engem nem érdekelne... Ezt azért kérdezem, mivel találtam olcsóbban mondjuk corsa-ét, szerintem csati is ugyanaz, mitn a caliénak/vekinek.

Link to comment
Megosztás:

A jobbos emelőről tudok képet csinálni,mert az még nincs beszerelve!

A szürke kábelt a középkonzolnál csak széthúztam itt futott össze a jobb-bal oldali. Ezt csak összedugtam az új kábelel! Lehet ezt nem kellett volna! Kapcsolási rajzot nézve olyan mint ha ezen a szálon újra tápot kapna! Függetlenül az ajtózárásától!

Na most ezt hogyan is kell bekötni rendesen. A gyári kábelen van egy szürke anya meg egy apa csati,a kéziféknél mind a kettő! Ide kéne kötnöm mindegyik csatiba 1-1 vezetéket a balos ajtó kapcsolóból???? Mert nálam ott 2db érintkező van egyiken tápot kap a másik meg megy a jobb oldalra!

Csak a jövő héten tudom berakni a másik emelőt,kiváncsi vagyok az mit csinál!

Ez a fórditott működés is érdekes!

Szóval ez a jobbos motor, ilyen a csatija. A két motor csatija sem egyforma! Ráadásul az én kábelkötegemben lévő csati egy 3. fajta! Ez mondjuk mellékes,simán oda gyorskötöztem. A ballos ajtóban lévő motornak fele ekkora a vezérlője! Na most akkor tudásban mi lessz a külömbség???????? A ballosba az autómata működik!! A becsipődésgátlót nem próbáltam,és a kulcsos zárást semm!!!

http://www.kepfeltoltes.hu/view/131007/P1180603_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kezd elegem lenni a főtengely jeladósdiból.. A gyári 1évet bír ki ami 25-30ezer forint, vicc az egész. vettem 2db utángyártottat(mind2 más márka, de német(Topran, Automega) ehhez írta, minden cikkszám egyezik, és az autó nem indul el vele! Csatlakozó 100% hogy jó, mert már teljesen külön van kábelozva.

Link to comment
Megosztás:

egyikkel sem?

próbáld meg a veztengely jeladót lehúzni, vagy csak azt visszadugni, hátha a fölső szenzor a baja.

Kezd elegem lenni a főtengely jeladósdiból.. A gyári 1évet bír ki ami 25-30ezer forint, vicc az egész. vettem 2db utángyártottat(mind2 más márka, de német(Topran, Automega) ehhez írta, minden cikkszám egyezik, és az autó nem indul el vele! Csatlakozó 100% hogy jó, mert már teljesen külön van kábelozva.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hi!

Kérdésem az lenne hogy ha teletankolom a kocsit akkor az üzemanyagszintjelző mutatója alig éri el a felső vonalat.

Régebben ki is akadt felül a mutató.

Kb fél éve cseréltem feszültségstabilizátort (rosszat-használtra).(nem mutatott semmit a vízhőfok és az üzemanyagszintjelző sem)nem tudom pontosan hogy mióta nem mutatja rendesen,de szerintem azóta.

Lehetséges megint a feszültségstabilizátor?

92-es

C16NZ

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, de mivel ezek ellenállás alapján dolgoznak, én meglesném a csatalakozókat is, hogy nincsenek-e oxidálódva.

Hát átnáztem őket,nem voltak oxidálódva.de a biztonság kedvéért megpiszkáltam őket és adtam neki WD40-et.

Semmi változás.

Érdemes lenne megnézni másik stabilizátorral?

Egy kicsit izgulok mert ha a stabilizátor,akkor a vízhőfokot se mutatja jól!!

Link to comment
Megosztás:

Hát átnáztem őket,nem voltak oxidálódva.de a biztonság kedvéért megpiszkáltam őket és adtam neki WD40-et.

Semmi változás.

Érdemes lenne megnézni másik stabilizátorral?

Egy kicsit izgulok mert ha a stabilizátor,akkor a vízhőfokot se mutatja jól!!

ha feléd vannak a lábai, akkor a középső a föld és a jobboldali a 9V, ha van kézi műszered, akkor gyorsan le tudod csekkolni.

ha nem akkor elektronyikai bolt, kérjél 7809-et TO-220-as tokban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziastok.

Az első ködlámpák vezetékei merről merre futnak gyárilag?

Útolagosan rakom be a gyári ködlámpákat, gyári vezetékekel.Jó lenne a helyére bigyeszteni.

A baloldali kötegben fut, ami a fényszóró kábeleit is tartalmazza. Nekem a hűtő előtt csatlakoznak a ködlámpából jövő vezetékkel.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Amúgy gyárilag a ködlámpa minden világítási módban kapcsolható? Refinél is?

Én most kötöttem be. Gyárilag be volt kötve a világítás kapcsolóba.De csak egy relé volt az első hátsónak. Én külön reléztem! De a 12V és a testet meghagytam.Most gondolkodva nem mértem rá, csak helyzetjelzőnél, hogy kap e áramot,tompitottnál és refinél is!

Link to comment
Megosztás:

Késleltetett belső világítás lámpa volt A-s vectrába? Vagy melyik tipusba volt?

Amúgy hogy néz ki ez a lámpa?

Volt A Vectrában is, de én inkább B Omegáét venném a helyedben, az jobban néz ki:

p1020424aoc.jpg

Ez itt a képen a fullextrás, van benne két olvasólámpa, a két szélén a gyári riasztók ultrahangérzékelői, középen a telefonkihangosító mikrofonja, és természetesen késleltetett. Méretre simán belepasszol a Vectrába, sőt, nekem is ilyen van az Astrában.

Link to comment
Megosztás:

Volt A Vectrában is, de én inkább B Omegáét venném a helyedben, az jobban néz ki:

Ez itt a képen a fullextrás, van benne két olvasólámpa, a két szélén a gyári riasztók ultrahangérzékelői, középen a telefonkihangosító mikrofonja, és természetesen késleltetett. Méretre simán belepasszol a Vectrába, sőt, nekem is ilyen van az Astrában.

Köszönöm.

Már itt tartunk! Ez a riasztó a beltér figyelővel csak omegába volt? Beszerelhető a vectrába is?

Módosítva : hening
Képpel idézés
Link to comment
Megosztás:

Ez a gyári: 852182_orig0.jpg

Nekem is ilyen van benne, a két szélső térképolvasó, és gyújtásról kapcsolható.

Amúgy meg van egy csomó féle, olyat raksz be ami jobban tetszik:

https://www.google.hu/search?q=opel+belt%C3%A9r+vil%C3%A1g%C3%ADt%C3%A1s&client=firefox-a&hs=nc&rls=org.mozilla:hu:official&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=TtpqUo7qOo3MsgaD3oGADA&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=630#imgdii=_

Link to comment
Megosztás:

Ilyen van nekem is. Csak a tgabika féle jobban tecccik! :D

Csak ha tudnám hogy milyen riasztóval lehet párosítani az jó lenne!

Ebben a lámpatestben nincsen a riasztónak semmiféle elektronikája, csak 2db ultrahangérzékelő... amik ráadásul kivehetőek, így végső esetben kicserélheted a sajátjaidra ha másképp nem sikerül összehozni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.