Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Egyik sem keringeti a vizet, lévén nincs elektromos szivattyú. Fagydugós sztem jobb, mert talán nem zavarja az autó hűtését. A vízkörbe beköthető ugyanis rövidzárat képez a hideg-meleg ág között. Jó kérdés, hogy ez mennyire befolyásol bármit is.

Tudom, hogy nincs benne keringető. Csak a fagydugót nem szívesen verném ki.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Folytatodik a tema: ma beraktam egy csapot a reduktor korebe.

Mikozben szereltem es probaltam melegiteni feltunt, hogy beloldalt a nagyvastag cso melegszik, aztan megtapiztam es a huto is szpen azonnal

melegedett beinditas utan. Erzesem szerint meg ha lukasfajt atermosztatom van ennek akkor sem szabadna, ugye?

0 fok kornyeken 100 as temponal epphogy eleri a 90 fokot, talan egy pcit alatta de 92-t semmikepp.

Jol erzem, hogy termosztat csere?

Ha jól eml, 95 cfoknál kezd nyitni és 105 cfoknàl nyit k teljesen a termosztát. Ha menet közben láthatóan visszaesik a hőfok, akkor termosztát csere.

Link to comment
Megosztás:

Várjál, V6-ban mintha lenne egy második (elektromos) vízpumpa is, nem? Legalábbis Calibrások ezt mondják, bár az 2.5V6, nem 3.0... :lol:

A 2,6 - 3,2 esben meg 2 is van ilyen..de az csak ideig óráig keringteti a vizet, ha meleg a motor, hogy ne főjjön meg a hf. bár mondjuk miből állhat egy relével, kapcsolóval megoldani, hogy menjen "folyamatosan"... hm... jó ötlet!...

Link to comment
Megosztás:

A 2,6 - 3,2 esben meg 2 is van ilyen..de az csak ideig óráig keringteti a vizet, ha meleg a motor, hogy ne főjjön meg a hf. bár mondjuk miből állhat egy relével, kapcsolóval megoldani, hogy menjen "folyamatosan"... hm... jó ötlet!...

Ja. Csak arra számolni kell, hogy a keringető 12V-os, és az akkut szívja. Ami hidegben nem épp a leg fittebb állapotban van. Nemtudom mekkora a kerigető teljesítményfelvétele, de fél-1 óra melegítés már 50W-os fogyasztással is igencsak megszívja az akkut (legalábbis hidegben).

(mondjuk a svédeknél az akku problémára van egy olyan megoldás, hogy az elektromos állófűtéssel párhuzamosan beépítenek az autóba egy akkutöltőt/kondicionálót (sőt, olyat is láttam, hogy egy 230V-os ventilátoros hősugárzó is bekerül az utastérbe! :lol: ), így amíg a motor melegszik, az akku 'rákészül' az indításra)

Én egy kissé típusidegen megoldásra gondoltam, mégpedig a régi IFA-s megoldásból kiindulva (ott anno az állófűtés a HAJDU bojler fűtőszálából, a 150mm-es vascsőből fabrikált tartályból, meg egy HAJDU automata mosógép lúgszivattyúból állt :lol: ), egy lúgszivattyúval megoldani a keringetést. Ennek nem probléma a tápellátása, dalolva forgatja a vizet az elektromos fűtéssel sorba kötve (mármint víz-ügyileg sorba, nem elektromosan :) )

Ráadásul áramlási ellenállása van, így csökken a rövidzár jellege a beépítésnek (már ha a hideg-meleg oldal közé kerül a szett).

Link to comment
Megosztás:

Nem, ez a fűtéscsap. Ha egyik pillanatról a másikra elment a fűtés, és hol van hol nincs, akkor az nem valószínű hogy a csap a bajos.

Inkább a lamella, vagy a jeladó, ahogy a kolléga is írta.

Csappal nincs gond, mert hallom hogy forgatja a vizet a fűtő radiátorban.

Most a jeladót kivettem amit a kolléga irt elég poros volt, megtakarítottam, de semmi változás.

Ugyan úgy van a fűtésem ahol eddig volt, vegyes fúváson mikor milyen kedve van.

De viszont állóhelyzetbe viszont keményen nyomja a fűtést, ezt most vettem észre egy pár napja.

De viszont olyan gond is történ az autóval hogy valahova elnyomja a hűtővizet!:S

70km-er alatt kb 1litert!

Fűtőradiátorra tippelek, mert viszont ha átrakom belső keringetésre a fűtésemet, akkor érzem a fagyállónak a szagát!:S

Link to comment
Megosztás:

Csappal nincs gond, mert hallom hogy forgatja a vizet a fűtő radiátorban.

Most a jeladót kivettem amit a kolléga irt elég poros volt, megtakarítottam, de semmi változás.

Ugyan úgy van a fűtésem ahol eddig volt, vegyes fúváson mikor milyen kedve van.

De viszont állóhelyzetbe viszont keményen nyomja a fűtést, ezt most vettem észre egy pár napja.

De viszont olyan gond is történ az autóval hogy valahova elnyomja a hűtővizet!:S

70km-er alatt kb 1litert!

Fűtőradiátorra tippelek, mert viszont ha átrakom belső keringetésre a fűtésemet, akkor érzem a fagyállónak a szagát!:S

Ha ezt a futoradiator tolja el akkor ott mar komolyan tocsog az anyosoldal!!

Hengerfejjel minden oke? Az is megtud igy szivatni

Link to comment
Megosztás:

Ja. Csak arra számolni kell, hogy a keringető 12V-os, és az akkut szívja. Ami hidegben nem épp a leg fittebb állapotban van. Nemtudom mekkora a kerigető teljesítményfelvétele, de fél-1 óra melegítés már 50W-os fogyasztással is igencsak megszívja az akkut (legalábbis hidegben).

(mondjuk a svédeknél az akku problémára van egy olyan megoldás, hogy az elektromos állófűtéssel párhuzamosan beépítenek az autóba egy akkutöltőt/kondicionálót (sőt, olyat is láttam, hogy egy 230V-os ventilátoros hősugárzó is bekerül az utastérbe! :D ), így amíg a motor melegszik, az akku 'rákészül' az indításra)

Vaterán van fenn komplett cucc is 25e-ért. Defa gyártmány

Link to comment
Megosztás:

Én meg arra gondoltam hogy ha abban nincs is keringető, a V6 elektromos vízpumpája esetleg alkalmas lenne arra hogy keringesse a vizet amíg az előmelegítő dolgozik, nem?

Az csak a hűtőben keringeti a vizet.De amelyikben 2 van, ott a második talán alkalmad lenne arra.

Link to comment
Megosztás:

Ha ezt a futoradiator tolja el akkor ott mar komolyan tocsog az anyosoldal!!

Hengerfejjel minden oke? Az is megtud igy szivatni

Hát én is arra gondoltam hogy akkor víz állna bent valahol, de nem, semmi!

Keményen megszívat!

Nézem a motortérben is a csöveket bilincseket, hogy hát ha ott, vagy valami, de az ég egy adta világon semmi.

Ne is idegesítsél hogy hengerfejes! :)

Akkor ez már első perctől kezdve hengerfejes, mert fogyogatott ebből a víz csak nem ennyi.

De akkor mitévő legyek?

Munkahely nuku...

Kereskedésből vettem az autót kb. 3-4 hónappal ezelőtt...ráadásul roki utalvány is van benne...

És szerintem nagyon reklamálási lehetőségem nincs.

Mit tudtok amúgy erről az autó vásárlási témáról, hogy meddig köteles vissza vásárolni az autót, vagy esetleg garanciát vállalnia egy kereskedőnek? :D

Tudod ez nem ide tartozik, de valahogy bánt ez a dolog hogy magyarul átbaszott, és mióta megvettem keményen tolom a lóvét az autóra.

Link to comment
Megosztás:

Hát én is arra gondoltam hogy akkor víz állna bent valahol, de nem, semmi!

Keményen megszívat!

Nézem a motortérben is a csöveket bilincseket, hogy hát ha ott, vagy valami, de az ég egy adta világon semmi.

Ne is idegesítsél hogy hengerfejes! :)

Akkor ez már első perctől kezdve hengerfejes, mert fogyogatott ebből a víz csak nem ennyi.

De akkor mitévő legyek?

Munkahely nuku...

Kereskedésből vettem az autót kb. 3-4 hónappal ezelőtt...ráadásul roki utalvány is van benne...

És szerintem nagyon reklamálási lehetőségem nincs.

Mit tudtok amúgy erről az autó vásárlási témáról, hogy meddig köteles vissza vásárolni az autót, vagy esetleg garanciát vállalnia egy kereskedőnek? :D

Tudod ez nem ide tartozik, de valahogy bánt ez a dolog hogy magyarul átbaszott, és mióta megvettem keményen tolom a lóvét az autóra.

Hat a kereskedos temat ilyen tavlatbol mar fujhatod. Nehany nap multan is komoly ugyvedes anyazas kell , hogy legyen valami.

Egyebkent nem kell egybol beparazni, ha nincs olaj a vizben, viz az olajban es rejtokod a kocsi mogott jaro motornal akkor nem valoszinu hogy hengerfejes.

Mindazonaltal ekkora mennyiseg nem tunhet el nyom nelkul! Ha V6 akkor pl szeret folyni a ket hengersor kozotti vizhid, ami csak egy O gyuru cseret jelent.

Ami ott elfolyik az rogton elparolog, bar ekkora mennyiseg mar kene hogy lattszon. Hidegen inditva sehol nem kezd el gozolni a motorter?

Link to comment
Megosztás:

Hát én is arra gondoltam hogy akkor víz állna bent valahol, de nem, semmi!

Keményen megszívat!

Nézem a motortérben is a csöveket bilincseket, hogy hát ha ott, vagy valami, de az ég egy adta világon semmi.

Ne is idegesítsél hogy hengerfejes! :)

Akkor ez már első perctől kezdve hengerfejes, mert fogyogatott ebből a víz csak nem ennyi.

De akkor mitévő legyek?

Munkahely nuku...

Kereskedésből vettem az autót kb. 3-4 hónappal ezelőtt...ráadásul roki utalvány is van benne...

És szerintem nagyon reklamálási lehetőségem nincs.

Mit tudtok amúgy erről az autó vásárlási témáról, hogy meddig köteles vissza vásárolni az autót, vagy esetleg garanciát vállalnia egy kereskedőnek? :D

Tudod ez nem ide tartozik, de valahogy bánt ez a dolog hogy magyarul átbaszott, és mióta megvettem keményen tolom a lóvét az autóra.

Milyen motor van benne?

Ha nem a fűtőradiátor (bent tocsog minden) akkor első körben nézd meg alaposan még1x a vízcsöveknél, fűtéscsapnál, hűtőnél hogy nincs -e nyoma a fagyállónak, illetve az autó alatt is hátha van nyoma. Sajnos a vízhűtője is folyhat, általában a műanyag alu illesztésnél adja meg magát. Ha érzed a hűtővíz szagát akkor nem vsz. hogy HF-es, max ha folyik a HF alól, de az nagy pech lenne...

Ha végképp nincs meg akkor meg kell nyomatni a tágulásin keresztül és alaposan ellenőrizni azt, hogy hol folyik.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1225142864

1BAR-nal többel ne nyomd meg!

Link to comment
Megosztás:

Hat a kereskedos temat ilyen tavlatbol mar fujhatod. Nehany nap multan is komoly ugyvedes anyazas kell , hogy legyen valami.

Egyebkent nem kell egybol beparazni, ha nincs olaj a vizben, viz az olajban es rejtokod a kocsi mogott jaro motornal akkor nem valoszinu hogy hengerfejes.

Mindazonaltal ekkora mennyiseg nem tunhet el nyom nelkul! Ha V6 akkor pl szeret folyni a ket hengersor kozotti vizhid, ami csak egy O gyuru cseret jelent.

Ami ott elfolyik az rogton elparolog, bar ekkora mennyiseg mar kene hogy lattszon. Hidegen inditva sehol nem kezd el gozolni a motorter?

Hát nem látszódna hogy össze folyna az olaj vízzel, vagy víz az olajjal, mert mindkettő tiszta!

Bár érdekes dolog nekem mikor üzemi hőfokon van a motor, és leveszem a kiegyenlítő tartály sapkáját, és megvan benne a szint, és járó motornál adok neki gázt kinyomja a vizet a tartályból, vagy ez természetes lenne?

Valamikor engedte a vizet a blokk oldalánál, ahol becsatlakozik az olajhűtő, annál a gumi csőnél, de megszüntettem a szivárgást.

Az azért kezdett el szivárogni, mert nem engedte el a levegőt a sapka, és kihűlt motornál is szisszen mikor megtágítottam.

Tudtommal el kéne neki engedni a levegőt mindenféle képen a sapkának.

És még azt vettem észre tegnap hogy a hűtő radiátor legmagasabb pontja be van csatlakoztatva a kiegyenlítő tartályba, és ott üzem melegen nyomja bele fele a légbuborékot, de csak ott, sehol máshol.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor van benne?

Ha nem a fűtőradiátor (bent tocsog minden) akkor első körben nézd meg alaposan még1x a vízcsöveknél, fűtéscsapnál, hűtőnél hogy nincs -e nyoma a fagyállónak, illetve az autó alatt is hátha van nyoma. Sajnos a vízhűtője is folyhat, általában a műanyag alu illesztésnél adja meg magát. Ha érzed a hűtővíz szagát akkor nem vsz. hogy HF-es, max ha folyik a HF alól, de az nagy pech lenne...

Ha végképp nincs meg akkor meg kell nyomatni a tágulásin keresztül és alaposan ellenőrizni azt, hogy hol folyik.

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1225142864

1BAR-nal többel ne nyomd meg!

Vectra caravan 98-as X20DTH 101lovas.

Sehol semmi látszatja, annó csinálta, az előbbi leírtak alapján, de azt megszüntettem.

Egy időbe a sapkán keresztül fújta ki.

De most azt se látnám hogy ott fújná ki.

Motorja tiszta.

Most jutott eszembe hogy mikor motortartó bakot cseréltünk benne akkor meg lett emelve a motor, és akkor láttam hogy a vastag cső ami a termosztátról megy a hűtő alsó pontjára, nah az eléggé feszes volt, hát lehet hogy ott sértődött meg.

De nem hiszem, mert ma is szisszent a sapka reggel egy picit hogy megtágítottam.

Tudtommal annak el kéne engedni a túlnyomást.

De nem értem hogy mindig a legnagyobb hidegbe kell vele killódni, se fűtésem , se hűtővizem, áh kibaszik velem teljesen, szerelőhöz nem nagyon akarok fordulni, mert azok úgy is csak átbasznának...

De ha kiderül hogy hengerfejes azt már nem csinálom, azzal télleg ahoz fordulok.

Link to comment
Megosztás:

Vectra caravan 98-as X20DTH 101lovas.

Sehol semmi látszatja, annó csinálta, az előbbi leírtak alapján, de azt megszüntettem.

Egy időbe a sapkán keresztül fújta ki.

De most azt se látnám hogy ott fújná ki.

Motorja tiszta.

Most jutott eszembe hogy mikor motortartó bakot cseréltünk benne akkor meg lett emelve a motor, és akkor láttam hogy a vastag cső ami a termosztátról megy a hűtő alsó pontjára, nah az eléggé feszes volt, hát lehet hogy ott sértődött meg.

De nem hiszem, mert ma is szisszent a sapka reggel egy picit hogy megtágítottam.

Tudtommal annak el kéne engedni a túlnyomást.

De nem értem hogy mindig a legnagyobb hidegbe kell vele killódni, se fűtésem , se hűtővizem, áh kibaszik velem teljesen, szerelőhöz nem nagyon akarok fordulni, mert azok úgy is csak átbasznának...

De ha kiderül hogy hengerfejes azt már nem csinálom, azzal télleg ahoz fordulok.

Nézd meg a vízpumpánál, előfordul, hogy csak járó motornál ereszt a szimmering, és a szíj szétcsapja a vizet, így nehéz észrevenni.

Link to comment
Megosztás:

Hat a kereskedos temat ilyen tavlatbol mar fujhatod. Nehany nap multan is komoly ugyvedes anyazas kell , hogy legyen valami.

Egyebkent nem kell egybol beparazni, ha nincs olaj a vizben, viz az olajban es rejtokod a kocsi mogott jaro motornal akkor nem valoszinu hogy hengerfejes.

Mindazonaltal ekkora mennyiseg nem tunhet el nyom nelkul! Ha V6 akkor pl szeret folyni a ket hengersor kozotti vizhid, ami csak egy O gyuru cseret jelent.

Ami ott elfolyik az rogton elparolog, bar ekkora mennyiseg mar kene hogy lattszon. Hidegen inditva sehol nem kezd el gozolni a motorter?

Nálam semmi egyéb jele nem volt annak, hogy hengerfejes, csak az, hogy fogyott a víz, de nagyon. Mindkét hengerfej tömítés gatya volt. De nem volt olajos a vízem, nem füstölt fehéren, nem forralta a vízet, csak egész egyszerűen kinyomta tömítéseknél. Jaa, és szaga volt, ahogy ráfolyt a meleg alkatrészekre...

Link to comment
Megosztás:

Nálam semmi egyéb jele nem volt annak, hogy hengerfejes, csak az, hogy fogyott a víz, de nagyon. Mindkét hengerfej tömítés gatya volt. De nem volt olajos a vízem, nem füstölt fehéren, nem forralta a vízet, csak egész egyszerűen kinyomta tömítéseknél. Jaa, és szaga volt, ahogy ráfolyt a meleg alkatrészekre...

De 70km-en 1 liter???

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Folytatodik a tema: ma beraktam egy csapot a reduktor korebe.

Mikozben szereltem es probaltam melegiteni feltunt, hogy beloldalt a nagyvastag cso melegszik, aztan megtapiztam es a huto is szpen azonnal

melegedett beinditas utan. Erzesem szerint meg ha lukasfajt atermosztatom van ennek akkor sem szabadna, ugye?

0 fok kornyeken 100 as temponal epphogy eleri a 90 fokot, talan egy pcit alatta de 92-t semmikepp.

Jol erzem, hogy termosztat csere?

Kozben kiprobaltuk a masik ket OFF auton, mindketton kohideg maradt a cso ahogy illik, pedig mar futes is volt belul. Szoval csere.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.