Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

gyanitom ilyen mágikus eszköz nem nagyon van, mert minden gyártó más-más módon jelzi a hibát...amit valszeg cska a márkaszervíznek ad ki mert ugye ez az ő üzleti érdeke

Bosch tán árul ilyen eszközt potom 1 milláért, de ebből rögtön következik hogy nem halandó embernek vagy kis műhelyeknek elérhető cucc... Erről tudok is, de valami olcsóbb érdekelne, ha van. VAG-COM csak kb 170ezer.

Azt is el tudnám képzelni, ha több különböző eszközzel le lehetne fedni a hazánkban honos elterjedtebb típusokat.

5let?

Közben én is nézelődöm a neten, ha találok valami érdekeset esetleg beírom, hátha mást is érdekel... :lol:

Link to comment
Megosztás:

gyanitom ilyen mágikus eszköz nem nagyon van, mert minden gyártó más-más módon jelzi a hibát...amit valszeg cska a márkaszervíznek ad ki mert ugye ez az ő üzleti érdeke

Általában sok gyártmány tudja az ún. EOBD P0-kódokat, ez pedig egy nemzetközi protokol szerintem. Ezek teljesen egyforma jelentésűek és qrva sok van belőlük-vagyis 1000 db.

Persze a mért értékek kijelzése és perifériák közvetlen vezérlése más tészta. De a Bosc, amit láttam működés közben, abban minden gyártó szinte összes gépe benne volt.

Link to comment
Megosztás:

Újabb elektronyos kérdésem az lenne, hogy a generátor által szolgáltatott 12V mennyire stabil?

Van egy HP iPAQ zsebszámítógépem, rajta egy GPS szoftver. Megoldottam, hogy a navigációs hangokat a rádión keresztül adja, így kellő hangerővel tud navigálni. Már csak arra lenne szükségem, hogy 12V-ot adjak neki, így nem az akksit enné út közben. Ehhez lehet kapni boltban szivargyújtós szettet, de nekem nincs szivargyújtóm. Amit nem tudok eldönteni, hogy a gyári szivargyújtós csatlakozóban lehet-e valami szűrés a feszültségre nézve, vagy a generátor által szolgáltatott 12V szép, stabil feszültség, melyet nyugodtan ráköthetek egy ilyen kütyüre?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Újabb elektronyos kérdésem az lenne, hogy a generátor által szolgáltatott 12V mennyire stabil?

Van egy HP iPAQ zsebszámítógépem, rajta egy GPS szoftver. Megoldottam, hogy a navigációs hangokat a rádión keresztül adja, így kellő hangerővel tud navigálni. Már csak arra lenne szükségem, hogy 12V-ot adjak neki, így nem az akksit enné út közben. Ehhez lehet kapni boltban szivargyújtós szettet, de nekem nincs szivargyújtóm. Amit nem tudok eldönteni, hogy a gyári szivargyújtós csatlakozóban lehet-e valami szűrés a feszültségre nézve, vagy a generátor által szolgáltatott 12V szép, stabil feszültség, melyet nyugodtan ráköthetek egy ilyen kütyüre?

Köszi előre is.

Nem vagyok nagyon szaki elektronyos téren, de szerintem jobb lenne egy szivargyújtót beinstallálni, mert tudtommal a generátor feszültsége elébbé indtabil, vagy könnyen azzá válhat.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok nagyon szaki elektronyos téren, de szerintem jobb lenne egy szivargyújtót beinstallálni, mert tudtommal a generátor feszültsége elébbé indtabil, vagy könnyen azzá válhat.

Hát egen, ezen filóztam, hogy miért kell annak a szivargyújtós szettnek akkora bumszli csatlakozást csinálni, hacsak nincs benne némi feszültségstabilizáló elektronika.

Akkor mégsem úszom meg? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát egen, ezen filóztam, hogy miért kell annak a szivargyújtós szettnek akkora bumszli csatlakozást csinálni, hacsak nincs benne némi feszültségstabilizáló elektronika.

Akkor mégsem úszom meg? :wink:

Én se vok elektromos szaki(elektromüszerésznek tanítottak :wink: )

Szóval a 12 volt, ha jól tom nem stabil 12 volt... 12-14.4V ig mozoghat ha jól tudom.

Nem tudom a kis kutyüd mennyire viselné el ezt..

Viszont az tuti, hogy ha lefelé megy a fesz, attól meg nem hal,max kikapcsol gondolom.

Ezért szerintem csinálni kellene egy kis feszstabot neki. a legegyszerrübb egy 7812 tipusú feszstab "icével".. ösz visz kb 3-4 alkatrész...

Csak annak nem tudom hirtelen mennyi fesz kell még pluszba. De ha gondolod utánanézhetek. a gyári kis szivargyújtóba dugható kütyükben nem tudom mi van pontosan. (már ha fesz stabosak egyátalán :?

Mondjuk fui h nincs szivargyújtó.. milyen kocsi ez?

Link to comment
Megosztás:

Én se vok elektromos szaki(elektromüszerésznek tanítottak :wink: )

Szóval a 12 volt, ha jól tom nem stabil 12 volt... 12-14.4V ig mozoghat ha jól tudom.

Nem tudom a kis kutyüd mennyire viselné el ezt..

Viszont az tuti, hogy ha lefelé megy a fesz, attól meg nem hal,max kikapcsol gondolom.

Ezért szerintem csinálni kellene egy kis feszstabot neki. a legegyszerrübb egy 7812 tipusú feszstab "icével".. ösz visz kb 3-4 alkatrész...

Csak annak nem tudom hirtelen mennyi fesz kell még pluszba. De ha gondolod utánanézhetek. a gyári kis szivargyújtóba dugható kütyükben nem tudom mi van pontosan. (már ha fesz stabosak egyátalán :?

Mondjuk fui h nincs szivargyújtó.. milyen kocsi ez?

86'-os Kadett E és abszolute füstmentes :lol:

Köszi ne túráztasd magad rajta, megépíteni kb annyiba kerülne mint a szivargyújtót beleszerelni, meg a kész csatlakozót belevenni... De azért köszi. A fontos infó az volt, hogy nem stabil 12V... és igen félek, hogy nem viselné el a nagyobb feszültséget.

Még1x köszi!

Benci

Link to comment
Megosztás:

Vedd csak meg a szivargyújtót, és fabrikálj bele egy aljzatot. :lol:

7812 nem jó megoldás, mert legalább plusz 1V kell neki mindig, hogy

teljes power-t el tudjon érni, de a nagyobb baj az, hogy ezek a kütyük

több mint 1A-t is fel tudnak venni, főleg ha töltik az akkujukat. És a 7812

csak 1A-t bír (vannak 2A-es példányok is pl. 78S12, de azok nehezen

beszerezhetőek a kommersz kereskedelemben).

Link to comment
Megosztás:

Uhh.. nah látod azt nem is gondoltam hogy egy ekkora kraftot is felvesznek.

De figy?! most nem értem teljesen a szivargyújtó játékot...

Ha tesz bele szivargyújtót, + vesz hozzá fesz stabos adaptert, az se fog tudni sztem ekkora áramot.. ha meg símán szivargyújtó.. akkor az 14.4 is lehet...

Akkor egy áteresztőtranyos táp, mondjuk egy bika 2N3055 el :?: :wink:

Vagy hogy még profibb legyen egy 723+2N3055 egy méretes hűtőbordán :twisted:

annyi ilyen kapcsolás van, mint a szemét... és nem nagy költség.. bár kinek mit jelent a nagy.. mondjuk én a fiókban lévő dolgokból ösze tudnám rakni, annó beraktároztam :oops: :wink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hi!

Tud nekem valaki egy howto-t mondani első ködlámpa cserére. Kerestem, de semmi konkrét infót nem találtam. Az egyiket kitörtem (ültetés rulez), a másik meg kiégett. Jó lenne megcsinálni őket vizsgáig. :roll:

Előre is köszi a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tud nekem valaki egy howto-t mondani első ködlámpa cserére. Kerestem, de semmi konkrét infót nem találtam. Az egyiket kitörtem (ültetés rulez), a másik meg kiégett. Jó lenne megcsinálni őket vizsgáig. :roll:

Előre is köszi a segítséget!!

Bontó, átlag 5-6e.ft.Ha újat, de identben, akkor olyan 12e./db.Bár ugye nekem ezek az infók tavalyiak, szal azóta olcsósodhatott a dolog!!!

Link to comment
Megosztás:

Bontó, átlag 5-6e.ft.Ha újat, de identben, akkor olyan 12e./db.Bár ugye nekem ezek az infók tavalyiak, szal azóta olcsósodhatott a dolog!!!

Most is 5-6 csak alig lehet kapni, már ha van. Ezzel szerintem nem is lesz gond, csak a cséréhez kéne leírás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.