Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Na most jól megnéztem a Hasnyálati utasítást, és ott 10w40 -est vagy 5w50 -est írnak.

Idézem a 149. oldalról:

"Dízel üzemű motorokhoz csak a következő minősítéseknek megfelelő, márkás, pl. Opel :wub: márkájú olajakat használjon:

SAE 10w-40: CCMC-G5/PD2 1 vagy

SAE 10w-40: ACEA B3-96 2 vagy

SAE 5w-50: CCMC-G5/PD2 1 vagy

SAE 5w-50: ACEA B3-96 2.

Olyan CCMC minősítésű olajakat, amelyeken nincs feltüntetve mindkét besorolás (CCMC-G5 és CCMC-PD2) nem szabad használni."

A fenti idézet egy 1997 -ben kiadott kezelésiből származik.(ezt csak most néztem meg) Tehát lehet igazatok van J0hnny és Gábor.

Most 15w-40 mobil1 S van benne, de csak me' occsó vót. Szerintem sem lesz baja a 15-ös olajtól, meg asztán nem vagyok a zsebem ellensége. Ugyhogy jóóóleszaza15-ös.

Gábor

Nekem kigúvadt a szemem de nem találom a C betüt a motor kód előtt. Vagy ne is keressem?

Hol tudnánk lebonyolítani a csereakciót? (penz-olaj)

Beletolhatod a 10-est,de az enyémnek nem tetszett!

Hidegen kovácsmühely hangja volt,és csipegette is! :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos, aki mostanában szeretne olajat cserélni, és Metabondban gondolkodik, annak van egy

előzetes infóm, miszerit is október 1-től emelkednek kicsit az árak. Tehát ha addig megveszi,

jobban jár.

Jelenlegi klubos kedvezményes árak a leggyakoribb típusoknál:

Speed 10W40 5L: 6670Ft

Top 5W40 5L: 8982Ft

Uni 15W40 5L: 5265Ft

Leírások a weblapomon: http://www.opel16v.hu

Link to comment
Megosztás:

nekem a coupéba gyári opel olaj van 5w30 as, és 9.000 km alatt 4 deci fogyott.

yo :P

15w40-es opel gyári olajat nem teszek bele,de még a valvoline is igen szutyok volt! :wub:

A metabond sem volt rossz,most marad ez a Liqui Moly,meglátjuk 5000Km után mennyire változik a "hangzás",aztán lehet kipróbálom a Fina 15w40-es olaját.De addig még tolni kell pár km-t a vasba!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A portálon megtalálható a legújabb árlista a metabond olajokról és adalékokról.

http://www.opel16v.hu (jobb oldali menüsor)

Megjelent egy új típusú motorolaj is, mely a 2004-től gyártott típusokba ajánlott

főleg, és jellemzője az alacsony szulfáthamu-tartalom. Ez a C3 LSX típus, mely

5W30 viszkozítási indexel rendelkezik. A részecskeszűrős autókba csak ilyen olaj

használata megengedett.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egyszerűen nem tudok kiigazodni a motorolajok között!

Az egész ott kezdődött, hogy a Metro-ban nézegettem a motorolajokat, és kifejezetten TD-be való Valvoline-t fedeztem fel, 10W40 besorolással (fehér, 5 literes flakon = 8xxxFt). Gondoltam utánanézek a Net-en. Ilyet sehol sem találtam, még a Valvoline hivatalos honlapján sem (magyar, angol, német). A külföldi lapokon 10W40 helyett 10W30-at nyomatnak, szintetikusnak :lol: nevezve. Úgyhogy teljesen kész vagyok (azért annyira nem :lol: ). Eddig így gondoltam: 5W...-szintetikus, 10W...-félszintetikus, 15W...-ásványi. Hát ezexerint mégsem.

Ha valaki találna róla infót, akkor tegye már közzé (mármint a TD-s oil-ról)! Régen itt nagy Valvoline-mánia volt!

Egyébként most csütörtöktől igen jó árban lesz a Metro-ban a fent említett olaj, alig több, mint 5000FT/5lityó!

Link to comment
Megosztás:

Ha valamelyik olaj nem létezik a gyártó palettáján, akkor az nincs is. Vagyis van, csak nem eredeti. :lol:

Volt Castrol GTX3 10W40 is, ami azért röhejes, mert a GTX3 gyárilag csak 15W40 volt. :lol:

Szal nem csak farmerben létezik "ócsó, ócsó, haccáhuf!" :D

És a gyártó ez ellen mért nem lép fel?! Ezzel átverik a vevőket, nem kevés veszteséget okozva a gyártónak! Nem lenne bonyolult ellenőrizni a dolgokat, főleg ilyen feltűnő esetekben.

Link to comment
Megosztás:

Norbi!Ha tudsz nézz egy kis Liqui Moly-t!Nekem és Morgo-nak is bejött eddig dízelben!Bár mindeketten dízelspec olajat vettünk!

Őszintén szólva nekem semmi bajom nem volt idáig egy motorolajjal sem (Castrol TXT, Metabond, Valvoline Durablend), de különbséget sem éreztem közöttük. Egyikből sem fogyott, és egyikre sem mondhattam azt, hogy húú bazz, mennyivel jobb! Szóval nem nagyon akarok 2x annyit fizetni egy motorolajért, amíg egy másikkal is szépen duruzsol az olajkályhám. Persze ennyiből tölthetnék bele tacskó gazdagságost (lehet, hogy azzal sem lenne gond, egy darabig), de azért ne essünk át a ló túloldalára.

Valvoline-éknál is vannak érdekességek, a pécsi hivatalos kereskedőjük szerint a Metro külön szerződésben állhat a Valvoline-nal, és külön nekik dobozolják azt a bizonyos TD-s 10W40-et. Gondolom külön ki is fejlesztettek nekik egy motorolajat :lol: . Szerintem ugyanaz a Durablend van benne, csak más a doboza :lol:

Szóval megint csak a parasztvakítás!

Link to comment
Megosztás:

Na akkor a kérdéskör megoldva... tudniillik a Valvoline az európai hipermarketeknek csomagol

külön durablendet topgard néven, de ez is fent van ezen az oldalon, ha rákeresel:

http://www.valvolinemedia.com/search.cfm

Ha itt megkeresed az általad talált valvoline olajat, és meg is találod, akkor tényleg csak egy

külön csomagolásról van szó. Viszont ha nem, akkor jobb ha elfelejted, mert csak "utánzat" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.