Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nem tudta hogy milyet tegyek bele, mert azt mondta hogy nem tudja hogy volt e hajta vagy sem.

Kopott esetleg vagy sem, a hangja alapjan azt mondta hogy nincs semmi baja. De azert biztonsag kedveert 15w40-et tegyek bele.

Ha rossz olaj lett valasztva milyen következmenyei lehetnek?

"csipi" ezt hogy ertsem? B)

Link to comment
Megosztás:

Igen falábú egyén kell,hogy tönkrevágjon egy NE-t. B)

És trehány , és nemtörödi és eccerű mint a sárgatányér a honvédségnél! B) :D

Lehet ilyen volt:

-te milyen olajat tettél az NE-be ???

-Mi az az NE?? És ebbe kell olaj is????

vagy:

Maradjámá tesókám, ezt olyan drágán vettem és aszonták 6 évig nem kell cserélni! ;) ;)

:lol:

Link to comment
Megosztás:

B) Te vótá katona? Ki nem nézném belőled! B)

Voltam , 97 ben szereltem mivoltunk az uccsó 12 hónapos állomány! sárbogárdon voltam hiradós , 5JA-63 cikloidát kezeltem illetve tartalékos RR állomás "parancsnok"-ként szereltem! örmatyiként még megvannak a vállapjaim is! :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Voltam , 97 ben szereltem mivoltunk az uccsó 12 hónapos állomány!

OFF

De jó a fiataloknak!

Én meg az utolsó 24 hónapos kiscsapatban voltam! (79-80 Bicske)

De szerencsére csak örvezetőségig vittem! Azt is leszereléskor!

Aztán leszerelés után 6 hónap múlva behívtak, ahova elfelejtettem bevonulni! B)

Aki bevonult az mind ruhát kapott! Lapítottam, hogy most mi lessz?

Aztán azóta sem bántottak! B)

ON

Link to comment
Megosztás:

Voltam , 97 ben szereltem mivoltunk az uccsó 12 hónapos állomány! sárbogárdon voltam hiradós , 5JA-63 cikloidát kezeltem illetve tartalékos RR állomás "parancsnok"-ként szereltem! örmatyiként még megvannak a vállapjaim is! B) :D ;)

Ebből mára már csak a matyi marad meg mi? B)

Link to comment
Megosztás:

Voltam , 97 ben szereltem mivoltunk az uccsó 12 hónapos állomány! sárbogárdon voltam hiradós , 5JA-63 cikloidát kezeltem illetve tartalékos RR állomás "parancsnok"-ként szereltem! örmatyiként még megvannak a vállapjaim is! B) :D ;)

Hát igen, a szép kis katona HÓNAPok B) . Persze a katonaingedbe, amin a vállapoknak kell lenniük, abba is csak olajozással tudsz belebújni ugye? 97 óta csak kivállasodtál, ismerve a katonakosztot. félig off vége ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, a szép kis katona HÓNAPok B) . Persze a katonaingedbe, amin a vállapoknak kell lenniük, abba is csak olajozással tudsz belebújni ugye? 97 óta csak kivállasodtál, ismerve a katonakosztot. félig off vége ;)

Honvédségnél 20 kg híztam! :lol: 65 el vonultam 85 el szereltem , amikor már jutott rá idő akkor kicsit edzettünk is !! B)

Amikor megláttuk a könyvtáros csajt hu bazze de csunya ,,, 9 hétig nemvoltam (tunk) itthon a végére már majdnem MS Hungary lett!! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

A metabond, nem csak 1 adalék?

Hány kilométerenként kell cserélni amúgy? 15e?

Ja, és gyertyát? 30e? Gyertyából milyet ajánlotok?

Nem, az olaj is. Metabondból a speed típus a 10W40-es, 5L 7450ft.

10e km-ként kell olajat és olajszűrőt (és levegőszűrőt is) cserélni.

Gyertya 30-60e km, gyertyától és bevállalástól függően. Gyári kétpólusúval jársz legjobban,

de figyelj hogy ne kínai legyen.

Link to comment
Megosztás:

Olaj adalékot érdemes önteni hozzá? (Metabond gold vagy ilyesmi)

10W kell? 5W miért nem jó? Eddig mindkettőt ajánlották már. Azt mondták, hogy 10W akkor kell ha kopottabb a moci, több a Km benne. Az enyémben még 100e Km van "csak". Nem 160 meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.