Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Kijavítanálak annyival, hogy az nem 7.5 deci hanem 0.75 deci azaz nem egészen 1 deci. Gondolj bele ha 7.5 deci lenne akkor 10000 km alatt meginna 7 és fél litret. :rolleyes:

Pedig a 7,5deci a gyári max érték (ezer km-re). Az enyém pl meg is eszi az 5litert 10e alatt! Ez amugy egy maximum érték amivel levédték magukat a gyárak, tehát ha hajtod autópályán 5ezres fordulaton akkor sem szabad ennél többet megennie.

Link to comment
Megosztás:

Pedig a 7,5deci a gyári max érték (ezer km-re). Az enyém pl meg is eszi az 5litert 10e alatt! Ez amugy egy maximum érték amivel levédték magukat a gyárak, tehát ha hajtod autópályán 5ezres fordulaton akkor sem szabad ennél többet megennie.

Kb. nekem is ennyit eszik: most járok 11-12e km-nél, és kb. 4 litert töltöttem utána (nyári kirándulás előtt vettem egy 1 literes flakonnal, hogyha enné, de 1 decit sem kért - vmi ~1000 km-es út volt - városban, melóba bejárni meg nyeli, így kellett vegyek egy 4 literes flakonnal is). Ha csak ez kell neki, akkor egészségére, nagyobb baja ne legyen. :D

Mint korábban írtam, már megvan a Castrol olaj (2 kanna :rolleyes: ), csak még van a mobilbol vagy 1 liter, azt még elhasználom, és utána jöhet a csere.

Link to comment
Megosztás:

Pedig a 7,5deci a gyári max érték (ezer km-re). Az enyém pl meg is eszi az 5litert 10e alatt! Ez amugy egy maximum érték amivel levédték magukat a gyárak, tehát ha hajtod autópályán 5ezres fordulaton akkor sem szabad ennél többet megennie.

De annyiban egyet értünk gondolom, hogy még gyári adatnak sem kevés. Ha belegondolunk, hogy 10000 km alatt még egy annyit megiszik amennyi a feltöltési mennyiség az akkor is elég durva. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nekem az X17DTL 12.000 km alatt kért még 1,1 L-t :rolleyes: (240e km) bőven a maximálisan megengedett alatt van :D

(tudom, tudom hogy túlléptem a limitet, de az utolsó 3000 Km 1 hét alatt szaladt bele :P )

Én is elcsúsztam 2ezret :D Elszámoltam :D De így legalább szép kerek számnál volt a csere (320ezer) Erről a km állásról legalább vírítani fog hogy "7500 van b+" remélem ezt már észreveszem :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Na jó akkor pontosítok: Az első szériás '95-'96-os ecotec motorok szerintem 90%-a eszi.

Akkor én is! :rolleyes: Ez az autó újkora óta nálunk van (182e km-el örököltem meg), nagyon vigyázott rá mindenki, mindig rendesen cserélve volt minden. Igazából arra jó példa, hogy ha figyelnek rá, akkor meghálálja, de persze én sem vagyok naiv, ezen a fórumon sztem mindenki igyekszik figyelni a kocsijára, különben nem lenne itt, de mi vagyunk a kisebbség, mert nagyon sokan lesz.rják, vagy csak figyelmetlenül tartanak autót és ezt ugye megsínyli a járműpark.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is! :rolleyes: Ez az autó újkora óta nálunk van (182e km-el örököltem meg), nagyon vigyázott rá mindenki, mindig rendesen cserélve volt minden. Igazából arra jó példa, hogy ha figyelnek rá, akkor meghálálja, de persze én sem vagyok naiv, ezen a fórumon sztem mindenki igyekszik figyelni a kocsijára, különben nem lenne itt, de mi vagyunk a kisebbség, mert nagyon sokan lesz.rják, vagy csak figyelmetlenül tartanak autót és ezt ugye megsínyli a járműpark.

Hallottam már hülye ember,hülye logikáját,miszerint az autó legyen értem és ne én az autóért.

Ez teljesen igaz csak nála ez úgy jött le,hogy szétgyimálom utána belököm az árokba,azt veszek megint egy szart.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen durva olajfogyasztásnál már teljesen mindegy, hogy milyet használ... :lol:

Ha Te így gondolod....

Szvsz gájner olajjal még lehet nagyobbat is produkálni és az olajfogyasztás nagymértékben az olajtól is függ. :lol:

Kérdem én ha a tied is zabálni fogja akkor Vénuszt töltessz majd bele?

Link to comment
Megosztás:

Ilyen durva olajfogyasztásnál már teljesen mindegy, hogy milyet használ... :lol:

Nem biztos. Nem mindig, de vannak olyan esetek, amikor megfelelő olajjal jelentősen lehet csökkenteni az olajzabálást.

Szerk:Ha már ketten mondjuk... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha Te így gondolod....

Szvsz gájner olajjal még lehet nagyobbat is produkálni és az olajfogyasztás nagymértékben az olajtól is függ. :D

Kérdem én ha a tied is zabálni fogja akkor Vénuszt töltessz majd bele?

Nem biztos. Nem mindig, de vannak olyan esetek, amikor megfelelő olajjal jelentősen lehet csökkenteni az olajzabálást.

Szerk:Ha már ketten mondjuk... :lol:

Amikor már nagyon zabálta a régi moci az olajat, akkor kapott 15W40-es teherautódízel olajat :( (az nem folyt ki belőle olyan hamar) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha Te így gondolod....

Szvsz gájner olajjal még lehet nagyobbat is produkálni és az olajfogyasztás nagymértékben az olajtól is függ. :lol:

Kérdem én ha a tied is zabálni fogja akkor Vénuszt töltessz majd bele?

A mindegyet nem úgy értettem, hogy akkor töltsön bele fáradt olajat, vagy étolajat :lol:

Hanem úgy, hogy nem az olajon múlik a dolog, ezért nem fognak segíteni az olajfogyasztás csökkentő hatásukkal reklámozott olajok például a Molibdén Diszulfidos Fuchs, vagy a Valvoline Maxlife különféle változatai sem.

Link to comment
Megosztás:

A mindegyet nem úgy értettem, hogy akkor töltsön bele fáradt olajat, vagy étolajat :lol:

Hanem úgy, hogy nem az olajon múlik a dolog, ezért nem fognak segíteni az olajfogyasztás csökkentő hatásukkal reklámozott olajok például a Molibdén Diszulfidos Fuchs, vagy a Valvoline Maxlife különféle változatai sem.

Te tényleg komolyan gondolod, hogy az olaj nem befolyásolja az olajfogyit? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te tényleg komolyan gondolod, hogy az olaj nem befolyásolja az olajfogyit? :lol:

Nem.

De azért légyszi ne akard megmagyarázni nekem, hogy 10 ezer km-en 6,7 lieteres olajfogyasztásnak az olaj az oka. (Feltételezem a kollega nem varrógépolajat használt eredetileg, hanem valami 10W40est)

10 ezer km-en 0,5-1 literes fogyasztást még tudsz csökkenteni egy speciális olajjal. De az elkopott fémet, és a tömítéseket nem lehet visszépíteni az olajjal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.