Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ma olajat cseréltem, ez került bele.

15W40 dizeles.

NEM RÖHÖG!!!!

Egy hétig lesz benne, addig átmossa a motor belsejét és mehet bele a Valvoline. Azt a pár száz kilométert kibírja. ;) :lol:

Jó az ;) még a biciklim láncát is többre nézem, hogy ilyen csirízzel kenjem :P nem sajnálom rá a Stihl láncolajat :o ha már úgyis van raktáron a cégnél.. :lol: :D

Arra esetleg számolhatsz, hogy némi koxot betuszkol a lehúzó gyűrűk alá B) és lesz némi kopásnak mondható betegsége ;) múltkor újított fel cimbi egy x16xel mocit, annak csak annyi volt a baja, hogy ilyen olajat kapott -igaz 3000 km-enként :) aztán azt is ette, azóta kínosan ügyel a gazdija a minőségre és az 5w-40-re :D ;) igaz a hengerek és a dugók nem voltak megkopva csak a gyűrűk voltak elcsiszolódva az alájuk rakódott olajkoxtól ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó az :lol: még a biciklim láncát is többre nézem, hogy ilyen csirízzel kenjem :P nem sajnálom rá a Stihl láncolajat :D ha már úgyis van raktáron a cégnél.. ;) :lol:

Arra esetleg számolhatsz, hogy némi koxot betuszkol a lehúzó gyűrűk alá ;) és lesz némi kopásnak mondható betegsége ;) múltkor újított fel cimbi egy x16xel mocit, annak csak annyi volt a baja, hogy ilyen olajat kapott -igaz 3000 km-enként :) aztán azt is ette, azóta kínosan ügyel a gazdija a minőségre és az 5w-40-re :D ;) igaz a hengerek és a dugók nem voltak megkopva csak a gyűrűk voltak elcsiszolódva az alájuk rakódott olajkoxtól ;)

Az X16XEL ben lötyög minden cucc. Mivel un. laza illesztésű motor. Nem lesz ettől semmi baja. nem lesz benne sokáig, csak kiöblitem vele a motort.,

Link to comment
Megosztás:

Olajat ma sikerült vennem. Valvoline 10w-40 félszintetikus 7e Ft. Már csak szűrő kell és indulhat a móka. Tesco-s VIP car-t nem mertem venni. Igazából 5l 4700Ft. Nem is sokkal olcsóbb, de legalább teljesen bizonytalan forrásból van. Valakinek tapasztalat van esetleg ilyen olajjal.

Másik olajos kérdés. Régen hallottam ilyesmiről, hogy a fáradt olajat leüllepítik és a tetejéről leszívják a tiszta részt, amit újból felhasználnak. Gondolom ez a szépnek látszó olaj már közel sem tud annyit mint az új. Kerülhet-e nagy mennyiségben ilyen újrahasznosított olaj pl a fet említett VIP cár és társai flakonjaiba?

Link to comment
Megosztás:

Olajat ma sikerült vennem. Valvoline 10w-40 félszintetikus 7e Ft. Már csak szűrő kell és indulhat a móka. Tesco-s VIP car-t nem mertem venni. Igazából 5l 4700Ft. Nem is sokkal olcsóbb, de legalább teljesen bizonytalan forrásból van. Valakinek tapasztalat van esetleg ilyen olajjal.

Másik olajos kérdés. Régen hallottam ilyesmiről, hogy a fáradt olajat leüllepítik és a tetejéről leszívják a tiszta részt, amit újból felhasználnak. Gondolom ez a szépnek látszó olaj már közel sem tud annyit mint az új. Kerülhet-e nagy mennyiségben ilyen újrahasznosított olaj pl a fet említett VIP cár és társai flakonjaiba?

Nem egészen igy van, de valóban felhasználják az elhasznált olajakat is, ha jól tudom, komolyabb márkák esetében is, csak azt "frissitik", valamilyen úton "felújitják" és újra felhasználhatóvá teszik. Ilyenről én is hallottam, de nem tudom a részleteket. Olyanról is halottam, hogy némelyik autókba be is van épitve egy ilyen rendszer. Persze, gondolom, nyilván ezzel csak kitolják a felhasználási időt, nem mehet a végtelenségig...de lehet, hogy tévedek és hülyeséget irok/gondolok. :)

Link to comment
Megosztás:

Olajat ma sikerült vennem. Valvoline 10w-40 félszintetikus 7e Ft. Már csak szűrő kell és indulhat a móka. Tesco-s VIP car-t nem mertem venni. Igazából 5l 4700Ft. Nem is sokkal olcsóbb, de legalább teljesen bizonytalan forrásból van. Valakinek tapasztalat van esetleg ilyen olajjal.

Másik olajos kérdés. Régen hallottam ilyesmiről, hogy a fáradt olajat leüllepítik és a tetejéről leszívják a tiszta részt, amit újból felhasználnak. Gondolom ez a szépnek látszó olaj már közel sem tud annyit mint az új. Kerülhet-e nagy mennyiségben ilyen újrahasznosított olaj pl a fet említett VIP cár és társai flakonjaiba?

Szerintem kerülhet, főleg ha a tecsós áruk minőségére gondolok. Szilveszter után vettünk a kutyáknak tecsós virslit, valami 150Ft/kiló áron. Amikor másodszor akartam nekik adni elbújtak a lépcső alá. :D Persze nem azt mondom én nem vesze tecsós árut, csak egy példa volt.

Nem egészen igy van, de valóban felhasználják az elhasznált olajakat is, ha jól tudom, komolyabb márkák esetében is, csak azt "frissitik", valamilyen úton "felújitják" és újra felhasználhatóvá teszik. Ilyenről én is hallottam, de nem tudom a részleteket. Olyanról is halottam, hogy némelyik autókba be is van épitve egy ilyen rendszer. Persze, gondolom, nyilván ezzel csak kitolják a felhasználási időt, nem mehet a végtelenségig...de lehet, hogy tévedek és hülyeséget irok/gondolok. ;)

Rémlik mintha a kamionokon lenne ilyen rendszer. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.8-as f-es astrámba ( x18xe) kellene olaj. milyet vegyek bele? vagy inkább milyen kell bele? vmi jót akarok csak nemtudom hogy 5w40 stb....

az autómata váltóba is cserélni kellene. oda milyen kell? ott van olajszűrő vagy valami?

bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok csak az a gond hogy mindent magának kell csinálnia mert az a szomorú hogy felénk a szerelők is tudatlanok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.8-as f-es astrámba ( x18xe) kellene olaj. milyet vegyek bele? vagy inkább milyen kell bele? vmi jót akarok csak nemtudom hogy 5w40 stb....

az autómata váltóba is cserélni kellene. oda milyen kell? ott van olajszűrő vagy valami?

bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok csak az a gond hogy mindent magának kell csinálnia mert az a szomorú hogy felénk a szerelők is tudatlanok

A motorolaj 10W40-legyen a váltóolajat nem tudom, a kéziváltóba GM-et szoktunk önteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1.8-as f-es astrámba ( x18xe) kellene olaj. milyet vegyek bele? vagy inkább milyen kell bele? vmi jót akarok csak nemtudom hogy 5w40 stb....

az autómata váltóba is cserélni kellene. oda milyen kell? ott van olajszűrő vagy valami?

bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok csak az a gond hogy mindent magának kell csinálnia mert az a szomorú hogy felénk a szerelők is tudatlanok

Speciálisan automata váltóba való olajat vegyél. A márkája igazából mindegy.

Dexron II-es kell a váltóba. Van GM-ben is, az bőven jó bele.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat

motorolajbój 4 liter kell?

és váltóolajból? akkor nincsen a váltónak is vmi olajszűrője, akkor csak annyi hogy lecseréljük az oljat benne és kész

2 liter elég lesz elméletben bele.( 1,5-1,9 rémlik)

Szerk.:

Nah ez nem az én napom :) Most olvasom, hogy automata váltó :)

Abba 3-3,5 lityi megy.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

na néztem olajokat

Castrol Powertec 10w40 szintetikus olaj

VAlvoline olajat néztem a váltóba de nemtudom most hogy dexron II vagy dexron III kelle bele, mert azt írja hogy nézzem meg az utasítást ami nekem nem nagyon van

akkor most abba milyet?

és vmi olajszűrő betétről hallottam a váltóba erről mit tudtok?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

na néztem olajokat

Castrol Powertec 10w40 szintetikus olaj

VAlvoline olajat néztem a váltóba de nemtudom most hogy dexron II vagy dexron III kelle bele, mert azt írja hogy nézzem meg az utasítást ami nekem nem nagyon van

akkor most abba milyet?

és vmi olajszűrő betétről hallottam a váltóba erről mit tudtok?

3 hsz-el előtted leírtam. De akkor ismét. Dexron II.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.