Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Felül a szelepek szára olajban fut a hengerfejben. Onnan le tud szivárogni az olaj.

Szívó oldalon a szívócsatornába, ahonnan az égéstérbe jut.

Kipufogó oldalon pedig a kipufogó csatornába, de innen már csak a kipufogó felé van áramlás, az égéstér felé nincs. ;) (a gázelvételkori áramlástól most tekintsünk el)

http://www.kiskun.au...-02-03/2-29.jpg

...és milyen szép, amikor a nyitott szelepen látod boroszkóppal, ahogy folyik le az olaj. :D

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam pár hozzászólást motorolaj témában kinek mi jön be, Valvoline, Metabond meg a többi. Ma Valvoline Maxlife 10w40re cseréltem az olajat, remélem jó döntés volt. :)

Hidrotőke hangok miatt váltottam olajat, az első indításnál már hallottam "fejlődést" a jó irányba, nem csattogtak annyira, 10-15 perc elteltével már alig hallható volt.

Majd várom a további fejleményeket, remélem jó lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam pár hozzászólást motorolaj témában kinek mi jön be, Valvoline, Metabond meg a többi. Ma Valvoline Maxlife 10w40re cseréltem az olajat, remélem jó döntés volt. :)

Hidrotőke hangok miatt váltottam olajat, az első indításnál már hallottam "fejlődést" a jó irányba, nem csattogtak annyira, 10-15 perc elteltével már alig hallható volt.

Majd várom a további fejleményeket, remélem jó lesz! :D

10-15 perc ? Szerintem ott végleges károsodás történt. Az első 3-5 másodpercben el kell hallgatnia vagy meg sem szólalhatna.

Link to comment
Megosztás:

10-15 perc ? Szerintem ott végleges károsodás történt. Az első 3-5 másodpercben el kell hallgatnia vagy meg sem szólalhatna.

eddig nagyon nem bele való olaj volt benne, én hagynék egy kis idöt, hogy kipusztuljon belöle a 15w40. Már észrevehetöen jobb lett, szerintem a következö olajcserénél már a normálisra is visszaállhat.
Link to comment
Megosztás:

Az a követő reggel ma volt, olajcsere óta kiálltam vele az utcára, ment egy kicsit alapjáraton azt cső :D de ma megyek vele egy kicsit, az a taknyos g..i ami meg benn volt...hát gyönyörüen néz ki a félbevágott kannában :D

Gondolom h kell idő mire kimegy a tőkékből is pl a sűrű olaj, mer onnan nem nagyon tud szabadulni a cucc egykönnyen :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki! Ma alapjáraton 10mp így ment az olajlámpám kis gázfröccsre elaludt ez volt délelött este megforgattam 3-3500-ig És megint kivillant de nem aludt el csak leallitás után. Újrainditottam elaludt ahogy szokott semmi érdekes nem történt le vettem a betöltö sapit az olajat felnyomta szemmel láthatóan olaj szint kicsivel max felett van kb 2mm-el. Gm olaj van benne 10w40 filtron szürö 600km van az olajba +adalék is van benne olajcsere elött levolt szedve a teknö ki lett takaritva +új tömités most elöször raktam gm olajat lehet Kár volt!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki! Ma alapjáraton 10mp így ment az olajlámpám kis gázfröccsre elaludt ez volt délelött este megforgattam 3-3500-ig És megint kivillant de nem aludt el csak leallitás után. Újrainditottam elaludt ahogy szokott semmi érdekes nem történt le vettem a betöltö sapit az olajat felnyomta szemmel láthatóan olaj szint kicsivel max felett van kb 2mm-el. Gm olaj van benne 10w40 filtron szürö 600km van az olajba +adalék is van benne olajcsere elött levolt szedve a teknö ki lett takaritva +új tömités most elöször raktam gm olajat lehet Kár volt!

Adalékolni volt kár...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki! Ma alapjáraton 10mp így ment az olajlámpám kis gázfröccsre elaludt ez volt délelött este megforgattam 3-3500-ig És megint kivillant de nem aludt el csak leallitás után. Újrainditottam elaludt ahogy szokott semmi érdekes nem történt le vettem a betöltö sapit az olajat felnyomta szemmel láthatóan olaj szint kicsivel max felett van kb 2mm-el. Gm olaj van benne 10w40 filtron szürö 600km van az olajba +adalék is van benne olajcsere elött levolt szedve a teknö ki lett takaritva +új tömités most elöször raktam gm olajat lehet Kár volt!

Úgy tudom az olajnyomást szabályzó szelepet kívülről lehet takarítani. Vhol a karternál van egy csavar, alatta egy rugó és egy golyó. Lehet hogy kosz ment alája és visszaengedi a nyomást.

868258-20130119-toFjLR.jpg

Link to comment
Megosztás:

megoldottam kössz a választ kicseréltem az adalékozott oljat is sima 10w40renincs adalékolás eddig semmi visszajelzés! :)viszont még volna egy kérdésem bejöttek a hidegebb idők és már hallottam máskor is h amikor -2 körül alá megy a hőmérséklet első inditáskor a zivattyúmnak hangja van gondolom hogy sürübb az oljam hidegbe érdemes lenne átváltani 5w40re?

Link to comment
Megosztás:

megoldottam kössz a választ kicseréltem az adalékozott oljat is sima 10w40renincs adalékolás eddig semmi visszajelzés! :)viszont még volna egy kérdésem bejöttek a hidegebb idők és már hallottam máskor is h amikor -2 körül alá megy a hőmérséklet első inditáskor a zivattyúmnak hangja van gondolom hogy sürübb az oljam hidegbe érdemes lenne átváltani 5w40re?

Teljesen felesleges,a C14NZ motor illesztéseit 10W-40-es olajhoz készítették.
Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam pár hozzászólást motorolaj témában kinek mi jön be, Valvoline, Metabond meg a többi. Ma Valvoline Maxlife 10w40re cseréltem az olajat, remélem jó döntés volt. :)

Hidrotőke hangok miatt váltottam olajat, az első indításnál már hallottam "fejlődést" a jó irányba, nem csattogtak annyira, 10-15 perc elteltével már alig hallható volt.

Majd várom a további fejleményeket, remélem jó lesz! :D

Szerelő haveromhoz jött egy másik cimbim f-astra x16sz cabrioval, sokadik autó révén elfelejtkezett 3 éve olajat cserélni,kb. 40ekm-t tett bele. Semmi hangja és füstje nem volt,amikor felállt az emelőre. Kapott legolcsóbb 10w-40 GM-olajat,hogy érezze a törődést,még mókoltunk rajta egy-két dolgot,hideg motorral indítva sem volt semmilyen hangja és füstje sem volt.

Nekem is volt már ilyen hidrotőke hangú x16sz-m meg x12sz-m is ilyen volt. Felmerült bennem a kérdés,hogy vajon milyen olajcsere periódus kell ahhoz,hogy trutymó gyűljön össze ezekben a 8szelepes tőkékben,ha 40ekm alatt ilyen jött elő rajta.

Az olaj egyébként nem fogja meggyógyítani a tőkehangot,teljesen mind1 milyen.Én még 5w-30-al is próbálkoztam.

Szét kell őket szedni,kipucolni és friss olajjal feltölteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Agip 10w 40-es motorolajat használhatom az 1.6-os benzines caravanomba vagy inkább castrol olajat kapjon a gép?

Még egy kérdés milyen gyertyát ajánlotok még bele pontos tipus nevet szeretnék kérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Inkább az AGiP olaj, gyertyából csakis gyárit!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

(4 éve "szállítom" a Metabondot )

Szia! Meg tudhatom honnan szerzed be a Metabondot, mert én három nagyobb boltban is voltam (UNIX, Bárdi stb) és nem sikerült úgy hogy az olvasottak alapján Valvoline Maxlife mellet döntöttem de leg közelebre Metabondot töltenék én is. (halkan kérdezem:ezt az olajat is 8000 körül kell cserélni vagy lehet húzni egy kicsit)

előre is köszönöm Üdv .

Link to comment
Megosztás:

(4 éve "szállítom" a Metabondot )

Szia! Meg tudhatom honnan szerzed be a Metabondot, mert én három nagyobb boltban is voltam (UNIX, Bárdi stb) és nem sikerült úgy hogy az olvasottak alapján Valvoline Maxlife mellet döntöttem de leg közelebre Metabondot töltenék én is. (halkan kérdezem:ezt az olajat is 8000 körül kell cserélni vagy lehet húzni egy kicsit)

előre is köszönöm Üdv .

És ezt a kérdést kinek is céloztad? Epk-nak? FPepének?

Link to comment
Megosztás:

És ezt a kérdést kinek is céloztad? Epk-nak? FPepének?

Bocs. Igazad van, tényleg nem egyértelmű. Epk-nak céloztam, ő írta hogy vejének "szállítja" 4 éve.

A boltokról meg csak annyit hogy volt olyan "szaküzlet" ahol azt állították hogy a Metabond nem gyárt motorolajat és ez nem vicc szó szerint hülyének néztek mikor ezt kértem.

Link to comment
Megosztás:

Bocs. Igazad van, tényleg nem egyértelmű. Epk-nak céloztam, ő írta hogy vejének "szállítja" 4 éve.

A boltokról meg csak annyit hogy volt olyan "szaküzlet" ahol azt állították hogy a Metabond nem gyárt motorolajat és ez nem vicc szó szerint hülyének néztek mikor ezt kértem.

Érd-en a Velencei úton van pl egy bolt, ahol rendelésre hoznak. Elérhetőséget nem tudok most így hirtelen.

Link to comment
Megosztás:

Érd-en a Velencei úton van pl egy bolt, ahol rendelésre hoznak. Elérhetőséget nem tudok most így hirtelen.

Köszönöm. Akkor marad a web, mintha egy-két helyen láttam volna online rendelhetőt majd meg próbálkozom azzal.

De mitől ilyen ritka és relatíve nehezen beszerezhető ez az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Akkor marad a web, mintha egy-két helyen láttam volna online rendelhetőt majd meg próbálkozom azzal.

De mitől ilyen ritka és relatíve nehezen beszerezhető ez az olaj?

Legutóbb én is netről rendeltem, a www.metabond.hu-ról, előtte abból az érdi boltból hozattam. Akitől régebben venni szoktam, már nem foglalkozik vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.