Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Azt viszont nem szeretném :D A jelenlegi tulaj azt mondta, h neki 4 liter ment bele...persze én mindig csak magamban bízom, ezért kérek inkább többektől segítő infókat. Milyen szűrőt érdemes venni? Ilyenkor a légszűrőt is cserélni kell? Ez nem csupán a "kötelező" vásárlás utáni csere lenne, egyébként is most esedékes az olajcsere.

A legjobb, ha 3 litert beleteszel, aztán másnap járkálás után megnézed az olajszintet és szépen feltöltöd kb 3/4-ig. B)

Én mindig a helyi opel alkatrészboltban veszem a GM-olajszűrőt(7-800 HUF). Semmi gondom nem volt vele eddig.

A légszűrőt is érdemes, valamint a pollenszűrőt is, ha azt akarod, hogy levegő is jöjjön be a kasztni alá! :D

Ezek nem nagy összegek és nem árt ha jól lélegzik a moci... :)

Link to comment
Megosztás:

még azt is hozzátenném, hogy (elvileg :D) az se mindegy a feltöltési mennyiségnél, hogy alumínium vagy acél az olajteknő.

Én is úgy emlékszem, hogy jelent pár deci különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is sok. Nekem 4,5-5,5L ír. De nyilván ez akkor ha minden olaj járatból kiszeded az olajat. Nekem 4,5-4,7 szokott bele menni. Szóval 3,5-4L körül lesz abba a motorba ami belemegy. 4L tuti elég. Abból még teszel is el neki uzsonnára. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is sok. Nekem 4,5-5,5L ír. De nyilván ez akkor ha minden olaj járatból kiszeded az olajat. Nekem 4,5-4,7 szokott bele menni. Szóval 3,5-4L körül lesz abba a motorba ami belemegy. 4L tuti elég. Abból még teszel is el neki uzsonnára. :D

Frissen vagyok túl egy motor felújításon. 3 litert öntöttünk a motorba és akkor a nívó 3/4-éig jelzett... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is sok. Nekem 4,5-5,5L ír. De nyilván ez akkor ha minden olaj járatból kiszeded az olajat. Nekem 4,5-4,7 szokott bele menni. Szóval 3,5-4L körül lesz abba a motorba ami belemegy. 4L tuti elég. Abból még teszel is el neki uzsonnára. :D

nem terveztem hosszadalmas motoröblögetést...úgyh elég lesz bele ezek szerint a 3,5-4 lityi, a maradok 2 deci meg ténylegesen uzsonnára...de remélem koplalós, nem akarom, hogy korai szarul összerakott ecotecre emlékeztessen (bocsi a tulajoktól...nyilván ők is tudják, miről beszélek) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélhetőleg holnaptól büszke tulaja leszek egy 1.4Se Astrának...olajat kell majd cserélnem benne, eddig Castrol 10W40-nel töltögették. Érdekelnének a tapasztalataitok, mi az amit a legjobban szeret a blokk? Most 150 ezer km van benne ténylegesen :D Tudom, biztos sokan írták már le a választ ezelőtt X oldalakkal, de 3XX-t hadd ne olvassak már vissza. Köszi a válaszokat előre is!

üdv: V6os

Én mindig a gyári 10w40es gm olajat rakom bele és a megadott időközönként cserélem. szerintem semmi baj nincs vele hiszen opel olaj opelba való:D és nagyon olcsó:)

a castrol olajról én személy szerint lebeszélnélek. van futár haverom aki kb havonta cseréli az olajat a kocsiba szerinte egy fos ő a mobil olajra esküszik!

Link to comment
Megosztás:

Én mindig a gyári 10w40es gm olajat rakom bele és a megadott időközönként cserélem. szerintem semmi baj nincs vele hiszen opel olaj opelba való:D és nagyon olcsó:)

a castrol olajról én személy szerint lebeszélnélek. van futár haverom aki kb havonta cseréli az olajat a kocsiba szerinte egy fos ő a mobil olajra esküszik!

Addig, amíg nem tettem bele jobbat, nekem sem tűnt fel hogy milyen sz.r :D utána nagyon sokáig kasztroloztam, de az utóbbi 1 évben már feltűnt hogy egyre sz.rabb lett... hangosabb lett a gép, hidegen úgy csattogott, hogy az már fájt, és alacsony fordulaton rángatott mint a franc. Most legutóbb szereztem bele Repsolt. Ez most a Magnatec után volt legalább akkora lépés, mint anno a dzsíem után a castrol. Kora tavasszal kapta meg, és akkor még voltak hidegek rendesen. Reggeli indulásnál már sokkal halkabb volt, csattogás eltűnt, és ami nagyon feltűnő változás volt, hogy egyszerűeneltűnt az alacsony fordulaton rángatós szenvedése. 1000-ről 3-asban simán el lehet kezdeni vele gyorsítani rángatózás, morgás, és szenvedés nélkül. Olyan embereknek feltűnt a különbség, akiknek köze nincs az autóhoz, csak időnként viszem őket. (pl.: anyámnak feltűnt, pedig azért az egy szint.)

Link to comment
Megosztás:

Addig, amíg nem tettem bele jobbat, nekem sem tűnt fel hogy milyen sz.r :D utána nagyon sokáig kasztroloztam, de az utóbbi 1 évben már feltűnt hogy egyre sz.rabb lett... hangosabb lett a gép, hidegen úgy csattogott, hogy az már fájt, és alacsony fordulaton rángatott mint a franc. Most legutóbb szereztem bele Repsolt. Ez most a Magnatec után volt legalább akkora lépés, mint anno a dzsíem után a castrol. Kora tavasszal kapta meg, és akkor még voltak hidegek rendesen. Reggeli indulásnál már sokkal halkabb volt, csattogás eltűnt, és ami nagyon feltűnő változás volt, hogy egyszerűeneltűnt az alacsony fordulaton rángatós szenvedése. 1000-ről 3-asban simán el lehet kezdeni vele gyorsítani rángatózás, morgás, és szenvedés nélkül. Olyan embereknek feltűnt a különbség, akiknek köze nincs az autóhoz, csak időnként viszem őket. (pl.: anyámnak feltűnt, pedig azért az egy szint.)

Ez a Repsol valami újfajta prémium gázolaj? Hol lehet ilyet tankolni? :) B) :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a Repsol valami újfajta prémium gázolaj? Hol lehet ilyet tankolni? :D B) :D

Nézzél hülyének, csere előtt rángatott, utána és azóta nem. Mivel más változás nem történt az autón, így igenis ennek tudom be :)

(és igen, lúdtalpra is ezt használom :D )

Link to comment
Megosztás:

Nézzél hülyének, csere előtt rángatott, utána és azóta nem. Mivel más változás nem történt az autón, így igenis ennek tudom be :D

(és igen, lúdtalpra is ezt használom :D )

Csak gyűjtöm a tapasztalatokat. A Metától nem kojtol, a Repsoltól nem rángat :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a Repsol valami újfajta prémium gázolaj? Hol lehet ilyet tankolni? :) B) :D

Jajmá' mindig ezek a negatív hullámok..... :D

Az enyémnek meg a Metabond tetszik. Sokkal kevésbé kormol tőle, és főként nem szereti flamózni. 4000 van benne, 3/4-ig töltöttem cserekor, most félig van. Castrolból eddigre benyalt 1 lityit. A periódust + 2 lityivel tette meg, és 1/4-ig volt a 10000km-re :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Én mindig a gyári 10w40es gm olajat rakom bele és a megadott időközönként cserélem. szerintem semmi baj nincs vele hiszen opel olaj opelba való:D és nagyon olcsó:D

a castrol olajról én személy szerint lebeszélnélek. van futár haverom aki kb havonta cseréli az olajat a kocsiba szerinte egy fos ő a mobil olajra esküszik!

szerintem se tegyél bele castrolt. én mindig azt raktam mindenbe. vw passat, opel astra, Mercedes Actros

az utóbbi időben azt vettem észre hogy az olajak 2-3 ezer km után olyan feketék lettek hohy hihetelen. De mint a 3 gépezetben. Aztán kapott még 1 esélyt a castrol de nem volt jó utánna se. Most mobil 1-el semmi probléma.

Szóval Mobil 1-et bele

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.