Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Egy kérdés a nyári garnitúra vásárlása előtt:

5 1/2 J X 13 ET46 felnire maradjon a 175-ös szélesség vagy elbírja a 185-öst, esetleg a 195-öst...

195 már nagyon necces, 185 még mehetne, de sztem 13-asban ritka meg drága (de lehet rosszul gondolom).

Meg amúgy is igazán akkor van értelme szélesíteni, ha jobb kanyarfogást szeretnél, de ahhoz meg nem árt ha csökken a gumi falmagassága is, szóval inkább 185/60 R14, vagy 195/50 R15 -ez utóbbi méretben tök olcsók a gumik, mert gyakori nagyon.

Normál használathoz viszont szvsz maradjon a 175/70 R13 - a kátyúkat is jobban bírja és kevesebb picit a fogyi is.

Link to comment
Megosztás:

A 185-ös darabja kb. 3000-el drágább hasonló minőségű 175-höz képest, ezért gondolkodom azon, hogy ad-e annyival többet.

Egyébként a felni mérete adott mostanában nem lesz nagyobb garnitúra.

185/65 R13 méret nincs (az lenne váltóméret), a /70-esnek pedig értelemszerűen még magasabb az oldalfala, mint a gyárinak - úgy pedig szerintem nincs értelme szélesíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményeteket kérném, kinek melyik márka jön be a legjobban.

Hétköznapi használatra szeretnék valami gumit, de nem vagyok otthon a témában igazán, és maximum úgy tudnék választani, mint a szőke nő, hogy melyik tetszik, és hogy melyik illik a GSi-mhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményeteket kérném, kinek melyik márka jön be a legjobban.

Hétköznapi használatra szeretnék valami gumit, de nem vagyok otthon a témában igazán, és maximum úgy tudnék választani, mint a szőke nő, hogy melyik tetszik, és hogy melyik illik a GSi-mhez.

Dunlop, Falken, Toyo, Yokohama. Izlés szerint.

Normál használtra a Falkent javaslom, mert jól is tapad és eléggé strapabíró a szerkezete.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, nekem még nem volt GSI-m. Egy másik topikban elmondanád, hogy mit jelent a GSI-nél az átlagos használat?

Nem rosszból mondtam, ne haragudj. :blink:

Pl.: egy átlagos utcai autóval nem akkora átlagsebbeséggel autózik a tulaj, mint egy gsi-vel. Ebből kifolyólag szerintem a gumi általános terhelése, igénybevétele is jóval nagyobb. Határhelyzetben pedig elég sok múlik a kis különbségeken is.

2. Pl.: egy olcsó egyszerű sportcipőben is lehet futni, de ha megnézed a maratonfutókat, akkor ott mindenki minőségi, a speciális igényeinek megfelelő cipőt használ.

Link to comment
Megosztás:

Normál használtra a Falkent javaslom, mert jól is tapad és eléggé strapabíró a szerkezete.

Nekem Falken van eddig csak téliben, most már nyáriban is.

eddig jó, nincs vele probléma.

Gumist kérdeztem mi a külünbség a Dunlop sp sport 01 és a Falken ze 512 között?

Azt válaszolta kb egyformán kopik és a Dunlop drágább. 195/50R15 méretben kb: 3500 Ft különbség volt darabonként.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.