Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

a nyikorgás ami ugye= csúszás.

A magyar emberek nincsenek hozzászokva a téli közlekedéshez és ez minden télen elő is jön.Csak bele kell nézni a hírekbe.Kis jég vagy hó és...

Más kinti országokban ez megszokott dolog és tudják is kezelni :)

Ezeket a baromságokat elhiszed,amiket leírsz? :huh:

Azt hiszed külföldön nem léteznek hülye emberek?

Link to comment
Megosztás:

Ez az, amit Gáborka nem akar megérteni, és rám akarja erőltetni az akaratát. Kis agresszív manó :huh:

Dehogyis... ki mondta hogy akaratot akarok rajtad érvényesíteni? :)

Elmondtam hogy hülyén csinálsz valamit :P :D

Én tudom hogy okosan csinálom, ez a lényeg :D :D

nekem volt téli meg van másik autón terepgumi is.Sőt van terepjáró is.Minddel el lehet közlekedni.

De biztos megvan a maga előnye a télinek is.Én nem szeretem.Akármilyen volt eddig ahogy nincs nagyobb minusz akkor jön a nyikorgás ami ugye= csúszás.

A magyar emberek nincsenek hozzászokva a téli közlekedéshez és ez minden télen elő is jön.Csak bele kell nézni a hírekbe.Kis jég vagy hó és...

Más kinti országokban ez megszokott dolog és tudják is kezelni :D

A szar noname gagyitron, vagy a sokéves kivénhedt téligumik lehet hogy nyikorognak, meg nem sok különbséget adnak

egy négy évszakoshoz képest, de próbálj ki egyszer egy új ultragrip gumit télen, és megérted mi a különbség :D

Mondjuk amikor egy friss hóesésben -2 fokban nem tudsz a nyárigumikkal kiállni a parkolóból sem, akkor én a télikkel

vígan elkolbászolok bárhol :lol: A jégen sem mindegy, hogy mi van rajta :P

Link to comment
Megosztás:

Kérdés merült fel bennem....miből és hol lehetne csináltatni az alufelnimhez középre "kupakot" ~10cm az átmérő....3 van csak meg :huh: vagy nem teszem fel azt a 3at sem....de ugy meg nem olyan jó...

Szerintem keress egy esztergályost, az megcsinálja neked aluból a minta alapján. Remélhetőleg olcsón. Egyszer csináltattam akkor nem volt nagy összeg, pár 100 Ft volt. De ez vagy 6 éve volt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem keress egy esztergályost, az megcsinálja neked aluból a minta alapján. Remélhetőleg olcsón. Egyszer csináltattam akkor nem volt nagy összeg, pár 100 Ft volt. De ez vagy 6 éve volt.

Hm...ha csináltatok akkor 4et szerintem...úgy a biztos :) elképzelésem megvan...csak még a megtervezés várat...pedig AutoCad-ben nem lenne nagy ügy :huh:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés merült fel bennem....miből és hol lehetne csináltatni az alufelnimhez középre "kupakot" ~10cm az átmérő....3 van csak meg :huh: vagy nem teszem fel azt a 3at sem....de ugy meg nem olyan jó...

http://www.duen.hu/hirdetes.php?o=hir_resz...amp;s=125&a

Ezt pont ma láttam, a 3dik képen szerintem ilyen kupakok vannak. Próba cseresznye.

Link to comment
Megosztás:

Na ja :huh:

De mennyivel esztétikusabb így 14es felnivel, már el is felejtettem...megszoktam a 13as acél felniket :)

Nekem 13-as acél mindkettő garnitúra. Csak a télin kicsit kisebb a gumi. El ne felejtsem majd, hogy a nyárival nem csal annyit az óra, nem mehetek majd 60-nal a városban. Azt viszont már alig várom hogy csökkenjen a gumizaj, emlékszem milyen furcsa volt amikor feltettem a télit.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 13-as acél mindkettő garnitúra. Csak a télin kicsit kisebb a gumi. El ne felejtsem majd, hogy a nyárival nem csal annyit az óra, nem mehetek majd 60-nal a városban. Azt viszont már alig várom hogy csökkenjen a gumizaj, emlékszem milyen furcsa volt amikor feltettem a télit.

Én meg azt se tudom mennyivel halkabb egy nyári... :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

Szép lassan eljön a nyári gumicsere. A gyári méret 185/60R14. Gondolkodom, hogy 175/60-as (175/65-ös) gumit veszek rá, érdemes ilyet venni, vagy inkább a gyári menjen rá? Köszi!

Ha nincs lényeges árkülönbség akkor gyári, ha valamelyikhez olcsóbban hozzá tudsz jutni az is jó. (inkább a 175/65)

http://www.duen.hu/hirdetes.php?o=hir_resz...ac78&s=5348

Link to comment
Megosztás:

...

De mértem egy érdekeset. Az egyik SP eléggé le van kopva, de nálam még a használható kategória, ez ~7,4kg. A legkevésbé kopott ~8,4. Mivel már 4 évesek a gumik biztos hogy ezekból is hiányzik, tehát egy átlag 195/50R15 gumi 1-1,5 kilót veszít a tömegéből élettartama alatt. :) Így a legkönnyebb kerekem már 12,9kg volt, szemben egy 185/60R14 téli gumis kerék 15,5kgjával. Ezek lesznek addig amíg meg nem jönnek a T1R-ek. Remélem ott tartják a gyári specifikációban írt 17 fontot. :huh: Ha úgy lesz és bekponak picit, akkor könnyebb lesz a 15-ös szettem mint a gyári 13-as kerék. :D

Megvan a T1R. :D Sikerült használtban kifogni, nem olcsón de az új ára már felment 20/db-ra, így nem volt túl sok lehetőség. Ellenben 6-8 mm minta van még rajtuk, viszont régiek, 2006 elejeiek.

Toyo-ék szerencsére nem hazudnak, így picit kopottan 7,4-7,7 kg-k a gumik tehát a gyári 17 font tényleg annyi. Jövő héten lesz felrakva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.