Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Valaki nem próbált trükközni a gumimérettel? hogy ne csaljon annyit?

Gyárilag kalibrálják így az órákat. <_<

Nálunk például,ha a mi autónk órája 80-nál 80-at mutatna akkor fel kellene írnom hibának.

Ugyanis a futópadnak 81-91 közt kell mutatnia,ha a km-óra mutatója 80-on feszül.

(jaa a Suzukiban vagyok minőségellenőr 13. éve.)

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag kalibrálják így az órákat. :lol:

Nálunk például,ha a mi autónk órája 80-nál 80-at mutatna akkor fel kellene írnom hibának.

Ugyanis a futópadnak 81-91 közt kell mutatnia,ha a km-óra mutatója 80-on feszül.

(jaa a Suzukiban vagyok minőségellenőr 13. éve.)

Jó nah! persze igazatok van, nem is az a lényeg! csak hát sok a trafi meg minden... <_<

A lényeg hogy tudom kb mennyit csal és azt rászámolom.

Csak gondoltam hátha van valami megoldás, ha már úgyis gumikat cserélek!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 185/60 R14 jobban bevált...igaz ahhoz felni is kell...de mondjuk csalni csal igy is szépen az óra...csak stabilitás szempontjából mondtam.

de a magassága kb ugyanannyi a te14-esednek (60) és a gyári 13-asnak (82) nem? mert ahogy látom a te gumiaid nem olyan öblösek igaz?

De sokat jelentett stabilitás terén? gondolom nem úszkál annyira mint régen. ezt lehet megfontolom, és hagyom a 13-as felniket télinek!

Köszi az ötletet!!

Apropó: valaki nem tudja hogy mennyibe mennek a felnik? (használtan) az egyik srác árul 4db felnit xar repedezett gumikkal igaz, és 10.000-et kér érte <_<

SZERINTETEK ???? mennyire kéne lealkudni hogy megérje?

Link to comment
Megosztás:

de a magassága kb ugyanannyi a te14-esednek (60) és a gyári 13-asnak (82) nem? mert ahogy látom a te gumiaid nem olyan öblösek igaz?

De sokat jelentett stabilitás terén? gondolom nem úszkál annyira mint régen. ezt lehet megfontolom, és hagyom a 13-as felniket télinek!

Köszi az ötletet!!

Apropó: valaki nem tudja hogy mennyibe mennek a felnik? (használtan) az egyik srác árul 4db felnit xar repedezett gumikkal igaz, és 10.000-et kér érte <_<

SZERINTETEK ???? mennyire kéne lealkudni hogy megérje?

ez váltómérete a 13asnak....csak mondom a stabilitás az jobb...és a fogyasztáson se látszik meg, sőt a rugalmasságán sem...pedig csak 60 paci....ja és a fék szerintem igy hatásosabb

Link to comment
Megosztás:

ez váltómérete a 13asnak....csak mondom a stabilitás az jobb...és a fogyasztáson se látszik meg, sőt a rugalmasságán sem...pedig csak 60 paci....ja és a fék szerintem igy hatásosabb

Értem! annyira nem hajszolom a gépet én sem, meglátom, ha ésszerű áron találnék 14es felnit, azért lehet megpróbálnám!

Köszike a segítséget! <_<

Link to comment
Megosztás:

de a magassága kb ugyanannyi a te14-esednek (60) és a gyári 13-asnak (82) nem? mert ahogy látom a te gumiaid nem olyan öblösek igaz?

De sokat jelentett stabilitás terén? gondolom nem úszkál annyira mint régen. ezt lehet megfontolom, és hagyom a 13-as felniket télinek!

Köszi az ötletet!!

Apropó: valaki nem tudja hogy mennyibe mennek a felnik? (használtan) az egyik srác árul 4db felnit xar repedezett gumikkal igaz, és 10.000-et kér érte <_<

SZERINTETEK ???? mennyire kéne lealkudni hogy megérje?

Az nagyon jó ár magáért a 14-es felnigarnitúráért is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem! annyira nem hajszolom a gépet én sem, meglátom, ha ésszerű áron találnék 14es felnit, azért lehet megpróbálnám!

Köszike a segítséget! <_<

Pl ha ilyet kifogsz ez szerintem jó ár érte>>> http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/f_astra_gumi

Nekem ugyan ilyen gumik vannak most...12ért vettem darabját ha jól rémlik...most tavasszal...

Link to comment
Megosztás:

Pl ha ilyet kifogsz ez szerintem jó ár érte>>> http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/f_astra_gumi

Nekem ugyan ilyen gumik vannak most...12ért vettem darabját ha jól rémlik...most tavasszal...

Köszike!

Megnéztem, tényleg elég jó árba van, és a gumik is újszerűek rajta. :lol:

De a G astra felnijei nem passzolnak? <_<

Ezekre gondoltam: http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gum...i_felni_gumival

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Létezik olyan hogy egy alufelnit amit görgőznek úgy betudnak lőni hogy nem kell súlyozni? Aszonta a ######i hogy kivan súlyozva de nem látok rajta semmi súlyt. :D :lol:

belül is nézted, nincs ott ragasztott súly? :lol: ritkán, de el lehet biztos találni, ha szerencséje van az embernek... de lottóznia is kéne

ebben az esetben :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.