Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A 14es miben csinalta ezt maskeppen?

Ne küzdjél, értsd meg, hogy UFO az ismeretségi köröd 70%-a, mert a 14-esekről pontosan érezni, hogy 16-17 milyen. Ha elmondod, hogy ehhez még a futóműved is fölkeményített Saab, akkor meg nem is létezel. Én pedig mindjárt elmondom, hogy tovább tavasszal tovább fogom keményíteni, mert a 195/45 16-on kívül, más ne rugózzon már állandóan, és olyan óverlód lesz, hogy pattannak a biztik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne küzdjél, értsd meg, hogy UFO az ismeretségi köröd 70%-a, mert a 14-esekről pontosan érezni, hogy 16-17 milyen. Ha elmondod, hogy ehhez még a futóműved is fölkeményített Saab, akkor meg nem is létezel. Én pedig mindjárt elmondom, hogy tovább tavasszal tovább fogom keményíteni, mert a 195/45 16-on kívül, más ne rugózzon már állandóan, és olyan óverlód lesz, hogy pattannak a biztik. :lol:

2 köbméter másolópapírtól meg majd fél mm-t fog süllyedni :D, de hogy veseköved nem lesz az hétszentség. :D

Lefelé is megy vagy csak keményedik?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 97-es f-es astra kombim amin most 185/60-as 14"-os gumi van.

Felkínaltek nekem egész baráti áron egy 195/60 vagy 65 nem is tudom 15"-os alufelnit nagyon jó gumikkal.

Kérdésem a következő hogy mi az előnyei és mi a hátrányai egy ilyen nagy guminak, meg érdemes-e megvenni ?

Amúgy akitől venném az egy 20-ast kér a 4 felniért a gumikkal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 97-es f-es astra kombim amin most 185/60-as 14"-os gumi van.

Felkínaltek nekem egész baráti áron egy 195/60 vagy 65 nem is tudom 15"-os alufelnit nagyon jó gumikkal.

Kérdésem a következő hogy mi az előnyei és mi a hátrányai egy ilyen nagy guminak, meg érdemes-e megvenni ?

Amúgy akitől venném az egy 20-ast kér a 4 felniért a gumikkal együtt.

A 195/60 és 65 túlméret 15"-os felnin. Kevesebbet fog mutatni az óra, mint amennyivel valójában mész. Rendőr is szólhat érte. A 20 tényleg baráti ár érte, de azért megnézném a DOT számát, mintázatát is.

Link to comment
Megosztás:

Akitől venném annak is ugyan ilyen opel astra f-es kombija van.

A mintázat nagyon jó rajta annyit mondott, hogy ha amikor felteszem hátulra is akkor nem lehet benyúlni mert nem fér be a kezem.

A másik dolog amitől félek, hogy mi van akkor ha vagyunk benne 4-en és megvan pakolva a kocsi nem ér-e vajon bele a kerékjáratba ?

Link to comment
Megosztás:

2 köbméter másolópapírtól meg majd fél mm-t fog süllyedni :D, de hogy veseköved nem lesz az hétszentség. :D

Lefelé is megy vagy csak keményedik?

Kicsit megy, de a gsi lökihez lesz belőve a magasság, úgyhogy amíg nincs fönt, addig nem tudom mennyivel. A keménysége, meg olyasmi lesz, mint a Laci Vectrájáé. Az úgy szimpatikusan mozog az úton. :D
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy 97-es f-es astra kombim amin most 185/60-as 14"-os gumi van.

Felkínaltek nekem egész baráti áron egy 195/60 vagy 65 nem is tudom 15"-os alufelnit nagyon jó gumikkal.

Kérdésem a következő hogy mi az előnyei és mi a hátrányai egy ilyen nagy guminak, meg érdemes-e megvenni ?

Amúgy akitől venném az egy 20-ast kér a 4 felniért a gumikkal együtt.

Ha 195/60-asok a gumik, és tényleg jó állapotúak, lehet tudok rájuk vevőt...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megnéztem megint a 15-ös nyári gumikat.és a pontos méret 195/50 R15 ez elvileg minden gond nélkül elfér az astrán.

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy ettől mennyit csalhat majd a km óra, mennyivel növelheti meg a fogyasztást, és hogy ha 4-en ülünk benne megpakolva akkor nem fog vajon beleütni a kerékjáratba huppanóknál ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megnéztem megint a 15-ös nyári gumikat.és a pontos méret 195/50 R15 ez elvileg minden gond nélkül elfér az astrán.

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy ettől mennyit csalhat majd a km óra, mennyivel növelheti meg a fogyasztást, és hogy ha 4-en ülünk benne megpakolva akkor nem fog vajon beleütni a kerékjáratba huppanóknál ?

Agyári méret a 195/55 r15, tehát nem fog beleérni semmibe. Viszont az órád (még) többet fog felfelé csalni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megnéztem megint a 15-ös nyári gumikat.és a pontos méret 195/50 R15 ez elvileg minden gond nélkül elfér az astrán.

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy ettől mennyit csalhat majd a km óra, mennyivel növelheti meg a fogyasztást, és hogy ha 4-en ülünk benne megpakolva akkor nem fog vajon beleütni a kerékjáratba huppanóknál ?

A nyárik nekem is ilyenek, váltóméret.

Óra tehát nem csal.

Fogyasztás nem érdekel:)

Nem üt be, nekem dobbetét is van hátul, ha 4-en ültünk, akkor nagy huppanónál ért bele csak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megnéztem megint a 15-ös nyári gumikat.és a pontos méret 195/50 R15 ez elvileg minden gond nélkül elfér az astrán.

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy ettől mennyit csalhat majd a km óra, mennyivel növelheti meg a fogyasztást, és hogy ha 4-en ülünk benne megpakolva akkor nem fog vajon beleütni a kerékjáratba huppanóknál ?

Ez elsősorban a felni ET-jétől függ.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

A km óra csalni is fog, bár kérdés, hogy a mostani kerekek mekkorák. Nem is olyan rég váltottam én is 13-ról 14-re és kapott új téli gumikat. Acélfelnit vettem, az jó lesz télire. Nyárra alufelni jobb és valóban szinte egy árban vannak.

De majd úgyis jön valaki, aki szerint a 13" feletti kerékszett életveszélyes és rosszabb. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

Üdv...hát ugye sok változást ne várj, mert igaz hogy a felni nagyobb, de attól a gumi még nem biztos mondjuk a 13-as keréken magasabb oldalfalú a gumi a 14-esen meg alacsonyabb ha egymásra fekteted a két kereket nem sok különbséget látsz. A kilóméter óra csalást úgy szokták orvosolni hogy szétszedik az órát, leveszik a mutatót és "lejjebb" rakják, lentebbről fog indulni. Persze egyszer-kétszer lehet vele próbálkozni amíg nagyjából sacperkábé pontosan fog mutatni. Az alufelni szerintem szebb a rozsdára nem érzékeny , de nagyobb az esély rá hogy lopós embernek megtetszik illetve valamennyire érzékenyebb a padkázásra, kátyúra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

15-ös alufelni... 195/50R15-el tökéletes. 14-es mondjuk kényelmesebb, de Te optikára hajtasz... :)Órán mondjuk nem változtat, mert sosem fogod úgy belőni a kerékméretedet, hogy pontos legyen. Na meg a helyedben nem is törődnék vele, hogy pontos vagy sem, mert a ráhagyás miatt kisebb eséllyel mérnek be...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen dilemmában vagyok, hogy milyen felnit vegyek az f astrámra. Mindenképpen le szeretném cserélni a mostani 13"-os kerekeket, mert nagyon sokat csal a km/h mutató, másrészt szerintem jobban állna rajta a nagyobb :) Titeket kérdezlek elsősorban arról, hogy a 14"-os vagy 15"-osról mik a vélemények, továbbá mit gondoltok az alufelniről? (csak mert árban egy 14"-os acélfelni elég jó gumikkal 40ezer...az már megüti az alufelni árát gumikkal)

Nagyon várom a visszajelzéseteket!!!!!

15"-ban jobban mutat minden felni viszont azért nézd meg hogy mennyi egy 14-eshez és egy 15-öshöz ugyan az a típusú gumi mennyire hogy éri meg neked. 15"-os alufelniből állati nagy a választék keresőkbe szinte 2x annyi mint a 14"-osba. Én 2éve keresek már 14"-ost ami tetszene, szép állapotba van, nincs agyonsúlyozva és nem 300km-rt kell érte utazni, hogy meg tudjam nézni. Nincsenek nagy igényeim de még mindig nem találtam megfelelőt! :icon6:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.